Objevte nejlevnější lety

Austrálie Royal National Park (Nový Jižní Wales)

Počasí Austrálie Royal National Park (Nový Jižní Wales)


Royal National Park se nachází v Novém Jižním Walesu v Austrálii a je to nejstarší národní park v zemi. Park pokrývá rozlohu více než 150 kilometrů čtverečních a nachází se asi 30 kilometrů jihovýchodně od centra Sydney.

Počasí v Royal National Park je typické pro jižní pobřeží Nového Jižního Walesu, což znamená, že se zde mohou vyskytnout různé druhy počasí. Hlavní sezónou je léto, které trvá od prosince do února a průměrná teplota je v této době kolem 26 °C. V této době dochází k silnému slunečnímu záření a pokud se chystáte na turistiku, doporučuje se, abyste se opalovali a používali opalovací krém s vysokým faktorem.

Podzim (březen - květen) má mírnější počasí a průměrná teplota se pohybuje kolem 22 °C. Tato sezóna může být mnohem vlhčí a občas se zde mohou objevit deštivé dny. Národní park se v této době otvírá pro turisty, ale je třeba pozorovat, aby se dálnice a turistické stezky neproměnily v bahno.

Zima (červen - srpen) je mnohem chladnější sezónou a průměrná teplota klesá na 17 °C. V noci nebo ráno se může vyskytnout mraz, ale den bývá teplejší. Národní park prochází v této době malým množstvím turistů, návštěvníci využívají různých aktivit v Royal National Park, jako např. pěší turistiku či surfování.

Jarní sezóna (září-listopad) je velmi podobná podzimu a průměrná teplota se pohybuje kolem 21 ° C. V této době se našeptávají více milovníci divoké přírody, kteří se chtějí podívat a vychutnat přírodní krásy parku.

Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Royal National Park, určitě to bude nezapomenutelný zážitek. Vydejte se na procházky, pobřeží, podívejte se na vodopády a užijte si krásy přírody v této unikátní části australského kontinentu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Royal National Park (Nový Jižní Wales)


Q: Jak se dostanu do Royal National Park?
A: Nejjednodušší je jet z Sydney. Park je dostupný autem, vlakem, autobusem nebo lodí. Nejbližší spojení je z železniční stanice Cronulla.

Q: Jaké jsou nejlepší aktivity v Royal National Park?
A: K nejlepším aktivitám patří pěší turistika, koupání v oceánu, piknikování, ale i surfování, rybaření, stanování a průzkum divoké přírody.

Q: Kde mohu ubytovat v Royal National Park?
A: Park nabízí kempy, eben hotel, ale i pronájem chat nebo apartmánů.

Q: Je nutné mít povolení k vstupu do parku?
A: Ne, povolení není nutné. Park je volně přístupný a není stanovena vstupní zpoplatnění.

Q: Kdy je nejlepší doba pro návštěvu parku?
A: Park se dá navštívit po celý rok, ale nejlepší období jsou podzim a jaro, kdy je mírnější klima a nižší vlhkost.

Q: Mám-li jen krátký čas, kam bych měl jít?
A: Pokud máš jen krátký čas, doporučujeme výlet na pláž Wattamolla a nebo na pěší turistiku k vodopádu Wedding Cake Rock.

Q: Mohu s sebou přivézt domácí zvířata do parku?
A: Zvířata nejsou v paru povolena, s výjimkou psů průvodně-Lidské.

Q: Jaké jsou v parku bezpečnostní předpisy?
A: Dodržování bezpečnostních předpisů je velmi důležité. Doporučujeme chodit jen po značených stezkách, mít dostatek pitné vody a chránit se před sluncem.

Q: Smím v parku rozdělávat oheň?
A: Rozdělávat ohně v parku není ve většině oblastí povoleno. Pokud však chcete udělat oheň, musíte použít okruhová ohniště na místech určených pro tuto aktivitu.

Q: Mohu ve parku tábořit?
A: Ve velké části parku je táboření povoleno, ale vždy je nutné předem zjistit hodinu uzavření areálu.


Dovolená Austrálie Royal National Park (Nový Jižní Wales)


Austrálie je země plná nádherných a jedinečných přírodních scenérií. Jednou z nejúžasnějších lokalit, které Austrálie nabízí, je Royal National Park. Nachází se v Novém Jižním Walesu, jen 32 km jižně od centra Sydney, což z něj dělá ideální cíl pro výlety a dovolenou.

Royal National Park je nejstarší národní park v Austrálii a druhý nejstarší na světě. Byl založen v roce 1879 a rozkládá se na ploše více než 150 čtverečních kilometrů. Jeho malebné pláže, přírodní řeky a dechberoucí kopce tvoří pohádkovou krajinu, která je rájem pro turisty, milovníky přírody a outdoorové nadšence.

Na Royal National Park si můžete užívat celou řadu aktivit. Vyzývavé turistické trasy vám umožní prozkoumat úchvatnou australskou divočinu. Existuje zde několik populárních tras, jako je například Bundeena Drive, která vás zavede podél krásného pobřeží s nádhernými výhledy na oceán. Můžete navštívit také Wattamolla, což je malebná zátoka s vodopádem, kde si můžete zaplavat.

Pro milovníky plavání a surfování jsou pláže v Royal National Park naprosto neodolatelné. Pláž Wattamolla Beach je oblíbená mezi turisty i místními obyvateli. Zde se můžete vykoupat ve sladké vodě řeky, provozovat šnorchlování nebo se vydat na malou procházku do okolního buše. Další pláže jako Garie Beach, North Era a Palm Beach, jsou vynikající pro surfování nebo odpočinek na slunci.

V parku se také nacházejí mnohé piknikové oblasti a kempy, které poskytují ideální podmínky pro rodinný výlet nebo přespání v nádherném prostředí. Mnoho z těchto lokalit je vybaveno grily a záchody, takže si můžete připravit piknik nebo si udělat krátkou přestávku během výletu.

Pro ty, kteří hledají dobrodružství, v parku také existuje možnost výletu lodí po řece Hacking River, která vás přivede k některým z nejkrásnějších míst v parku. Můžete kajakem nebo loďkou vyplout na řeku a prozkoumat neuvěřitelnou australskou divočinu.

Royal National Park je místem neuvěřitelné krásy a klidu. Je to ideální dovolená pro každého, kdo touží zažít australskou přírodu v jejím nejlepším světle. Na rozdíl od mnoha turisticky přeplněných lokalit, zde si můžete skutečně odpočinout a načerpat energii z přírody.

Pokud plánujete cestu do Austrálie a navštívit Sydney, určitě nezapomeňte věnovat aspoň jeden den Royal National Parku. Jeho okouzlující krajina vás ohromí a vy si zde užijete nezapomenutelné zážitky v nádherném zázemí australské divočiny.


Letenka Austrálie Royal National Park (Nový Jižní Wales)


Royal National Park je jedním z nejkrásnějších národních parků v Australii a neustále láká milovníky přírody z celého světa. Park se nachází nedaleko metropole Sydney a nabízí návštěvníkům nejen malebné výhledy, ale také mnoho zajímavých aktivit a zážitků.

Pokud se chystáte navštívit tento národní park, nezapomeňte si naplánovat celodenní výlet, nejlépe víkendový. Důvodů je hned několik - park je velký, má mnoho různých stezek a atrakcí a také nabízí možnost kempování, či pikniku.

Nejlepší část parku najdete v oblasti South Coast, kde se rozprostírá mnoho hezkých pláží, krásných vodopádů a divoké přírody. Jednou z nejznámějších a nejkrásnějších částí parku je Wattamolla, kde se setkáte s krásnou pláží, která je vhodná k plavání a surfování, stejně jako s překrásným vodopádem.

V parku samozřejmě naleznete mnoho hezkých stezek, po kterých se můžete projít. Jedna z nejpopulárnějších stezek je Coast Track, která vás zavede podél pobřeží a nabídne nádherné výhledy na oceán. Pro ty, kteří chtějí vidět něco speciálního, se nabízí stezka do Palm Jungle, kde projdete hustým pralesem a můžete spatřit některé z exotických druhů ptáků, které zde žijí.

Pokud se nechystáte kamovat, můžete si udělat piknik v některé z mnoha piknikových oblastí v parku. Ty se nacházejí na různých místech a nabízejí návštěvníkům nejen posedení a grilování, ale také mnoho dalších zábavných aktivit, jako například badminton, plážový volejbal nebo hry na trávě.

Zkrátka, pokud se chystáte na výlet do Austrálie a máte rádi přírodu, není lepší místo než Royal National Park. Nabízí nádherné scenérie, aktivní zážitky a příjemné chvíle strávené s rodinou a přáteli. Ať už se chystáte na jednodenní výlet, nebo na víkendový pobyt, určitě nebudete litovat.


Ubytování Austrálie Royal National Park (Nový Jižní Wales)


Royal National Park se nachází v Jižní Austrálii a přináší návštěvníkům úchvatné scenérie a úžasné možnosti pro outdoorové aktivity. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, určitě nezapomeňte zahrnout do svého itineráře i pobyt v jednom z mnoha ubytovacích zařízení v této oblasti.

Royal National Park nabízí širokou škálu ubytovacích možností, aby si každý návštěvník mohl vybrat, co mu nejvíce vyhovuje. Pokud hledáte něco více luxusního, můžete si zarezervovat jeden z mnoha hotelů nebo resortů v oblasti. Ty nabízejí kompletní vybavení včetně bazénů, spa a wellness center a dalších vymožeností. Pokud chcete ušetřit peníze, mnoho turistických kempů nabízí jednoduché, ale pohodlné ubytování v srdci parku za velmi dostupné ceny.

Pokud hledáte ubytování, které je skutečně mimořádné, můžete si pronajmout jedno z domů, které jsou rozptýleny po celém parku. Tyto domy nabízejí úžasný výhled na okolní scenérii a jsou ideální pro romantický pobyt nebo pro rodinnou dovolenou.

V Royal National Park najdete i možnosti pro camping a caravaning. Mnoho míst je vybaveno pevnými grily, piknikovými stoly a dalšími zařízeními, aby vaše zážitky z pobytu v této parku byly co nejpříjemnější.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si zvolíte, pobyt v Royal National Park určitě stojí za to. Tato oblast nabízí ohromující protáhlé pláže, těsné údolí, vodopády a horské kopce, což poskytuje návštěvníkům možnost prozkoumat některé z nejkrásnějších krajin, které Austrálie nabízí.

Ubytováním v této oblasti získáte přístup k mnoha turistickým trasám a cyklostezkám, které vás zavedou do srdce této krajině. Pokud máte rádi vodní sporty, můžete navštívit mnoho pláží, kde se budete moci snažit zachytit některé z nejlepších surfových vln v Austrálii.

Celkově vzato, pokud se chystáte na cestu do Austrálie, nezapomeňte si zaplánovat pobyt v Royal National Park. Tato oblast nabízí úžasné zážitky pro celou rodinu a nabízí mnoho ubytovacích možností, aby si každý návštěvník mohl najít to pravé. Tak si bez váhání rezervujte pobyt a užijte si nevšední zážitek z přírodní krás a zajímavostí této oblasti Austrálie.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky