Objevte nejlevnější lety

Filipíny Batanes Islands

Dovolená Filipíny Batanes Islands


Pokud hledáte nevšední a krásné místo k návštěvě na své dovolené, měli byste určitě zvážit návštěvu Batanes Islands na Filipínách. Tyto nedostupné a těžko přístupné ostrovy leží na severu Filipín a nabízejí nádherné přírodní scenérie a kulturu, která je odlišná od zbytku Filipín.

Batanes je složen ze třinácti ostrovů, z nichž pouze tři jsou obydlené. Ostrovy jsou úrodné a plné vegetace, ale také mají v sobě část z doby kamenné. Místní obyvatelé žijí spíše tradičním způsobem života. Proto je toto místo velmi zajímavé pro turisty, kteří chtějí poznat odlišnou kulturu a život v netradičních podmínkách.

Batanes nabízí nádherná místa ke koukání, jako jsou např. útesy a zátoky. Můžete si také vychutnat krásné pláže, kulturní památky a antické vesnice na stejnojmenných ostrovech. Tyto ostrovy přinášejí nezapomenutelné zážitky, dobrou atmosféru a klid. Toto místo je naprosto ideální, pokud si chcete užít odpočinku od ruchu velkoměst.

Zde najdete spoustu k belí, jako např. starobylý kostel, tržiště a malé muzeum. Kromě toho, můžete sledovat a učit se o životním stylu místních obyvatel. Místní kultura je velmi unikátní, protože se liší od jiných částí Filipín.

Zatímco budete na této malebné destinaci, můžete si také vyzkoušet místní jídlo. Kuchyně zde má svou zvláštnost, protože je silně ovlivněna klimatickými podmínkami Batanes. Jídla zde jsou připravována ze zvláštních druhů ryb a zeleniny, které rostou jen v této oblasti. Místní potraviny jsou také velmi zdravé, což je další důvod, proč byste si měli dát pozor na to, co jíte.

Kromě toho, Batanes nabízí nádherné pláže a jedinečné mořské výhledy. Můžete si pronajmout loď a plavit se kolem ostrovů, což je zážitek, který si budete pamatovat život. Můžete se těšit na vzrušující aktivitu, jako je potápění a surfování, kdy si užijete skvělou adrenalinovou zábavu.

Vzhledem k tomu, že se Batanes Islands nacházejí v této odlehlé části Filipín, cesta sem může být poněkud těžší. Musíte se připravit na delší let nebo dlouhé cesty lodí. Pokud však máte rádi dobrodružství a chcete se těšit z dovolené mimo západní konvenční turistiku, Batanes Islands bude pro vás tou ideální volbou.

Vzhledem k unikátnosti Batanes Islands a velmi příjemnému prostředí, které tato destinace poskytuje, není pochyb o tom, že by měla být na vašem itineráři, pokud navštívíte Filipíny. Toto místo vám poskytne vzpomínky, které si budete pamatovat celý život!


Ubytování Filipíny Batanes Islands


Pokud hledáte kousek nebe na zemi, měli byste navštívit ostrovy Batanes na Filipínách. Tento malebný souostroví leží na severu Filipín, v samotném srdci Tichomoří a zahrnuje deset velkých a mnoho menších ostrovů.

Jedním z nejkrásnějších ostrovů je Batan, který nabízí návštěvníkům spektakulární výhledy na moře a scenérie, jejichž krása je těžko popsatelná. Souostroví Batanes je také domovem unikátní kultury Ivatans, což je komunita, která se vyznačuje svým unikátním způsobem života, architektury a řemesel.

Pokud tedy plánujete navštívit Batanes a potřebujete ubytování, máte na výběr z různých možností. Z čehož se dá říci, že se veřejně poskytované možnosti trochu liší od těch, které najdete v resortech.

Mnoho turistů se rozhoduje pro ubytování v tradičních Ivatanských domech, které se nazývají "Vernacular Houses". Tyto domy jsou charakteristické svojí krásnou architekturou, která se zcela přizpůsobila místnímu klimatu. Odtud vyplynuly také některé neobvyklé prvky, jako jsou kulaté rohy, které chrání dům před silnými větry. Tyto domy se často prodávají jako ubytování pro turisty a jejich cena za noc se obvykle pohybuje mezi 1500 až 3000 PHP.

Existují samozřejmě také tradiční Hotely, ale doba pobytu v nich bývá značně omezená a nejsou schopné nabídnout takovou atmosféru jako tradiční Ivatanské domy. Pokud však preferujete standardnější hotelové pokoje, máte na výběr několik možností, které nabízejí přátelskou atmosféru, krásné výhledy a jídelní možnosti. Cena se v tomto případě pohybuje mezi 1500 až 8000 PHP za noc.

Další zajímavou možností je pronajmout si domy v Batanes. Tyto domy již většinou splňují normy, jaké byste očekávali od hotelů. Jsou dobře vybaveny a mají v sevření různé služby a jídelní možnosti, v závislosti na ceně. Pronájem těchto domů je poměrně levná možnost, jelikož cena se pohybuje mezi 2000 až 5000 PHP za noc.

Hlavní roztomilé městečko Basco nabízí také spousty dalších možností ubytování. Zde naleznete komfortní hotely, apartmány, které nabízejí slunná terasa a venkovní bazene s křišťálovou vodou. Pokud hledáte luksus, měli byste se rozhodně ubytovat v těchto typech ubytování, kterých je tu dostatek.

Celkově jsou Batanes ostrovy nádherným místem, které vám nabídne úžasnou atmosféru pro vaši dovolenou. Přestože se jedná o malé souostroví, má zde spousta historie a kultury. Bez ohledu na to, jaká možnost ubytování se vám bude líbit a jak dlouho zde zůstanete, souostroví Batanes vás okouzlí svou krásou, klidem a pohodou, kterou byste na jiných místech hledali marně.


Počasí Filipíny Batanes Islands


Batanes Islands jsou překrásným tropickým rájem nacházejícím se na severu Filipín. Toto souostroví se skládá ze třinácti ostrovů, z nichž pouze tři jsou osídleny. Tato odlehlá destinace se může pochlubit neuvěřitelně krásným a exotickým počasím, které ji předurčuje k turistickému ruchu.

Počasí na Batanes Islands je značně ovlivněno svým geografickým umístěním, protože ostrovy se nacházejí v oblasti, kde se střetávají teplé vody Pacifiku a studené vody Jihočínského moře. Přestože je počasí celoročně příjemné, Batanes se vyznačuje rozdílnými obdobími z hlediska srážek, teploty a síly větru.

V měsících červnu až září je na ostrovech období monzunových dešťů, kdy se srážky zvyšují. Během této doby se můžete setkat s častými bouřkami a silnými větry. Během deštivých období je také možné, že tropy postihnou silné cyklony, které mohou mít velký dopad na ostrovy. Je proto důležité sledovat aktuální předpovědi počasí před cestou na Batanes Islands.

Na druhou stranu, přelom letního a zimního období, tedy od listopadu do února, je na Batanes Islands suché počasí. Teploty se pohybují kolem 19-25 °C, což je ideální mírné klima pro turisty. Většina dnů je slunečných s minimálním množstvím srážek, což je skvělé pro prozkoumání okolních pláží, skalních útesů a malebných vesnic.

Jaro, což je období od března do května na Filipínách, přináší opět menší změny v počasí na Batanes Islands. Teploty stoupají a srážky jsou nižší než během monzunových dešťů. Toto období je také charakteristické nádhernou kvetoucí přírodou, což z Batanes činí ještě působivější místo pro návštěvu.

Batanes Islands jsou zkrátka destinací, která je příjemná k návštěvě po celý rok. Krásné a exotické počasí, úchvatné scenérie a přátelští místní obyvatelé jsou jen některé z důvodů, proč se sem turisté rádi vrací. Ať už se rozhodnete navštívit během suchých období, kdy můžete objevovat nedotčenou přírodu, nebo během deštivých období, kdy můžete prosedět pod přístřeškem a obdivovat dramatické atmosférické podmínky, Batanes Islands vám nabídnou nezapomenutelný zážitek.


Letenka Filipíny Batanes Islands


Cestovatelé jsou často přitahováni exotickými a odlehlými místy, která ještě zůstala vzdálena od masového turismu. Jedním takovým fascinujícím cílem je souostroví Batanes Islands na Filipínách. Tato skupina ostrovů se nachází v Luzonském moři, poblíž Taiwanu, a je známa svou nedotčenou přírodou, malebnými krajinami a autentickou kulturou.

Pokud plánujete návštěvu Batanes Islands, prvním krokem je zajištění letenky. Většina návštěvníků přistává na hlavním letišti na ostrově Batan, který je největším ostrovem celého souostroví. Existuje několik leteckých společností, které provozují lety do Batanes Islands, jako jsou Philippine Airlines, SkyJet, AirSWIFT nebo Cebu Pacific.

Let z hlavního města Manila do Batanes trvá přibližně dvě a půl hodiny. Během této krátké doby můžete nejen relaxovat v letadle, ale také si užívat dechberoucí výhledy na přílivy a odlivy oceánu a zelené kopce. Po přistání v Batanes budete uvítáni teplým horským vzduchem a neustále se měnícími panoramaty.

Jakmile se ocitnete na Batanes, ochutnáte to nejkvalitnější, co tato destinace nabízí. Zdejší krajina je typická svými zelenými kopcemi, strmými pobřežními útesy, malebnými vesnicemi a rozvodněnými poli. Jedním z nejkrásnějších míst na ostrovech je takzvaná Naidi Hills, kde si můžete vychutnat panoramatický výhled na moře a okolní ostrovy.

Dalším místem, které určitě stojí za návštěvu, je vesnice Ivana, která je známá svými tradičními domy z kamene, nazývanými faluwa. Tato unikátní architektura přežila mnoho století a stala se symbolem Batanes Islands. Můžete navštívit také Sabtang – další ostrov v souostroví, kde je setkání s místní kulturou ještě autentičtější.

Jeden z hlavních důvodů, proč se lidé vypravují na Batanes Islands, je také jeho bohatá příroda. Zahradníky zde překvapí pestrost flóry, která kvete po celý rok. Můžete se podívat na vzácné druhy rostlin a ptáků, které mají na ostrovech svůj domov. Je zde také řada oblastí, které jsou vyhrazeny pro turisty, kde můžete provozovat outdoorové aktivity jako je pěší turistika, potápění a surfování.

Pokud hledáte odlehlou a autentickou destinaci plnou nádherné přírody a kulturního bohatství, Batanes Islands na Filipínách jsou tím pravým místem pro vás. Zajistěte si letenku a vydejte se na tuto ztracenou oázu, kde si můžete užít dobrodružství, klid a krásu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Batanes Islands


1. Jak se dostat na Filipínské Batanes Islands?
Odpověď: Nejrychlejší způsob, jak se dostat na Batanes Islands, je letadlem z Manily nebo Clarku. Existují také námořní spoje z přístavu v Aparri na Luzonu.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Batanes Islands?
Odpověď: Nejlepší dobou k návštěvě Batanes Islands je od března do června, kdy je počasí obvykle nejstabilnější. Vyhněte se období deštivého a tajfunového počasí od července do září.

3. Kolik trvá let z Manily do Batanes Islands?
Odpověď: Let z Manily do Basco, hlavního města Batanes Islands, trvá zhruba hodinu a půl.

4. Jaká je nejlepší způsob, jak se pohybovat po Batanes Islands?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se pohybovat po Batanes Islands, je najmout si motorku nebo cyklomobil, které jsou dostupné k pronájmu na místě. Existují také veřejné tricykly a jeepney pro kratší výlety.

5. Kolik stojí ubytování na Batanes Islands?
Odpověď: Ceny ubytování na Batanes Islands se liší podle typu a kvality ubytování. Od levných homestay po luxusní hotely se ceny pohybují od 1000 pesos (cca 600 Kč) do 10 000 pesos (cca 6 000 Kč) za noc.

6. Jaká je nejlépe hodnocená atrakce na Batanes Islands?
Odpověď: Nejlepše hodnocenou atrakcí na Batanes Islands je severní poloostrov Batan s jeho malebnými vesnicemi, majákem v Basco a skalními formacemi. Také South Batan nabízí krásné pláže a historickou pevnost.

7. Jaký je místní jazyk na Batanes Islands?
Odpověď: Místní jazyk na Batanes Islands je ivatan, kterým mluví domorodí obyvatelé. Nicméně, v turistických oblastech se angličtina používá běžně, ačkoliv základní znalost několika frází v ivatanu může být užitečná.

8. Jaké jsou oblíbené aktivity na Batanes Islands?
Odpověď: Mezi oblíbené aktivity na Batanes Islands patří procházky po malebné přírodě, návštěva historických míst a tradičních vesnic, objevování skalních útesů a surfování na plážích. Vychutnat si lze také místní kuchyni a kulturu.

9. Existují na Batanes Islands možnosti potápění?
Odpověď: Ano, Batanes Islands nabízí několik možností potápění v krásném korálovém útesu s čistou vodou. Přítomnost mnoha druhů ryb a podmořských živočichů dělá z Batanes ideální místo pro potápění.

10. Jaké jsou limitace a zákazy na Batanes Islands?
Odpověď: Na Batanes Islands platí několik limitací a zákazů, jako je přísný dozor nad přírodními rezervacemi a chráněnými oblastmi, omezení lovu a sběru korálů a jiných mořských živočichů a zákaz kácení stromů bez povolení místních úřadů.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky