Objevte nejlevnější lety

Filipíny Baguio

Letenka Filipíny Baguio


Letenka do Baguio: Cesta do nebeského města Filipín

V hlubokých kopcích Kordillery na Filipínách se rozkládá malé městečko Baguio, které je známé jako "město oblaků". Jeho mimořádná krása a příjemné podnebí přitahují návštěvníky z celého světa. Pokud hledáte unikátní destinaci, kam se vydat na dovolenou, letenka do Baguio vám otevře brány do tohoto ráje na Zemi.

Baguio leží ve výšce téměř 1 500 metrů nad mořem, což mu dává příjemně chladné klima po celý rok. Místní obyvatelé i turisté sem přicházejí utéci před dusným vedrem a hledat útočiště v osvěžujícím horském vzduchu. Protože osídlení města bylo založeno Američany, můžete očekávat i zbytky západního kulturního vlivu.

Hlavní turistickou atrakcí Baguia je malý park nazývaný Burnham Park, který je obklopen krásným jezerem. Zde můžete zapůjčit loďku a proplout se po hladině, nebo si prostě jen odpočinout na trávě a vychutnat si okouzlující pohled na okolní přírodu. K dispozici jsou také cyklostezky a nabízí se možnost zejména procházek. V parku se pravidelně konají různé akce a festivity, které oživí vaši návštěvu.

Dalším zajímavým místem, které si v Baguiu nemůžete nechat ujít, je Botanická zahrada Mary Wright, pojmenovaná po manželce předsedy komise pro zřízení parků Federica Burnhama. Zahrada je domovem různých druhů rostlin a květin, včetně endemických druhů nalezených pouze na Filipínách. Procházka touto rozlehlou zahradou je opravdovým zážitkem pro každého milovníka přírody.

Pro ty, kteří chtějí více poznat místní kulturu a dědictví, je zde také mnoho muzeí a galerií. Například Muzeum Baguio je hlavním uměleckým centrem města, kde jsou vystaveny umělecké díla od domácích i zahraničních umělců. V Muzeu Baguio také najdete artefakty a sbírky, které představují bohatou historii a kulturu Filipín.

Pokud jde o gastronomii, Baguio je známý svou tržnicí, kde si můžete vychutnat čerstvé ovoce, zeleninu a další místní speciality. V okolí se také pěstuje mnoho jahod, takže nemůžete zapomenout ochutnat bagiské jahody, které jsou velmi ceněné.

Abychom do Baguia dostali, letiště Loakan je jediným letištěm v okolí. Letenka do Baguio není nejlevnější volbou, ale zajišťuje vám rychlý a pohodlný přístup do tohoto úžasného města oblaků.

Překvapení a krása Baguia nebudou velkými zdroji informací, ale spíše v překapávání slov a popisování. Prožitek návštěvy Baguia je neopakovatelný a jedinečný. Vzduch zde voní čerstvostí a při pohledu z místních vyhlídek se ocitnete v oblacích doslova i obrazně. Pokud jste připraveni na dobrodružství v nebeském městě na Filipínách, letenka do Baguio je vaší vstupenkou k tomuto unikátnímu ráji.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Baguio


1. Jaký je počasí v Baguiu?
- Baguio má chladné a vlhké počasí. Teploty se pohybují od 15 do 25 stupňů Celsia.

2. Jak se dostanu do Baguia z Manily?
- Můžete se dostat do Baguia autobusem, které jezdí z Manily nebo využít leteckou dopravu.

3. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Baguiu?
- Mezi nejznámější turistické atrakce v Baguiu patří Mines View Park, Burnham Park, The Mansion, Camp John Hay a Baguio Cathedral.

4. Kde si mohu koupit suvenýry v Baguiu?
- Najdete mnoho trhů a obchodů v centru města, kde můžete koupit suvenýry jako jsou ručně vyrobené předměty, tkaniny a místní produkty.

5. Kde se dá nejlépe ochutnat místní kuchyně v Baguiu?
- Město je plné restaurací, kde můžete ochutnat tradiční filipínská jídla. Doporučuje se navštívit trhy a jíst na ulici, kde se prodávají čerstvé a autentické pokrmy.

6. Jak se dostanu na nejvyšší vrchol Filipín, Mount Pulag, z Baguia?
- Nejlepší způsob, jak se dostat na Mount Pulag, je vzít autobus do města Kabayan a odtud pokračovat na horu pomocí průvodce.

7. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Baguia?
- Nejlepší čas na návštěvu Baguia je od listopadu do února, kdy je nejchladnější a nejvíce vyhledávaný čas pro turisty.

8. Jaké aktivity se dají v Baguiu dělat v létě?
- V létě se můžete vydat na procházky po městě, navštívit parky, vychutnat si výlety na venkov nebo navštívit nedaleká jezera a vodopády.

9. Jsou v Baguiu dobré možnosti ubytování?
- Ano, v Baguiu najdete širokou nabídku ubytovacích zařízení, od luxusních hotelů až po rodinné penziony nebo ubytování v pronájmu.

10. Jaké jsou oblíbené outdoorové aktivity v Baguiu?
- Mezi oblíbené outdoorové aktivity v Baguiu patří jízda na koni, pěší turistika, ziplining, horské kolo a hraní golfu.


Dovolená Filipíny Baguio


Filipíny jsou jednou z nejkrásnějších ostrovních destinací na světě a jsou domovem mnoha půvabných letovisek. Jedním z nejvíce oblíbených a malebných měst na Filipínách je Baguio. Toto město, které se nachází ve vyšších nadmořských výškách, je známo svým příjemným podnebím, okouzlujícím výhledem na hory a zajímavou kombinací moderních a tradičních filipínských vlivů.

Baguio leží na severu Filipín, v provincii Benguet. Díky svému výškovému umístění nabízí město příjemné a osvěžující podnebí po celý rok, což je ideální zastavení pro lidi, kteří se chtějí vyhnout horkým teplotám na ostatních ostrovech. Průměrná teplota se zde pohybuje mezi 15 °C a 26 °C, což poskytuje úlevu od horkého a vlhkého klimatu mnoha jiných oblastí Filipín.

Jednou z nejznámějších atrakcí v Baguiu je Burnham Park, který leží v centru města. Tento park je ideálním místem pro pikniky, procházky a jízdu na kole. Můžete si také vychutnat romantickou projížďku v malých člunech po jezírku, které je zároveň domovem mnoha kachen a lotosových květin. V parku se také nachází mnoho restaurací a prodejen, kde si můžete pochutnat na tradiční filipínské kuchyni.

Další zajímavou atrakcí je Baguio Cathedral, kde se můžete poklonit a obdivovat nádhernou architekturu Filipín, prozkoumat historii a mít klidný okamžik pro meditaci. Nedaleko katedrály se nachází také mnoho trhů, kde můžete nakupovat suvenýry, čerstvé ovoce a zeleninu a ochutnat tradiční filipínské jídlo.

Pro příznivce umění je v Baguiu také něco připraveno. Město je domovem mnoha uměleckých galerií, jako je například BenCab Museum, kde můžete obdivovat díla známého filipínského umělce Bendy Cabrere. Nezapomeňte také navštívit Tam-awan Village, která vás zavede do tradiční filipínské vesnice se stodolami a domky vyrobenými z dřeva. Zde se můžete dozvědět více o místní kultuře a zvyklostech.

Pokud jste fanoušky dobrodružství, Baguio vám také nabízí mnoho možností. Můžete se vydat na túru do hor Cordillera, kde si můžete vychutnat okouzlující výhledy, seznámit se s místními kmenech a objevovat přírodní krásy Filipín. Jedním z nejbližších míst k návštěvě je Mount Costa, kde můžete prozkoumat a fotografovat různé zahrady s dekorativními rostlinami a sochami.

Když přijde čas na stravování, ve městě najdete mnoho restaurací a stánků nabízejících velký výběr filipínských pokrmů. Můžete si vychutnat tradiční jídlo, jako je adobo (maso vařené ve vinném octě a sojové omáčce), sinigang (kyselý vývar s rybou nebo masem) a halo-halo (tradiční dezert s ledem, ovocem a želé). Nezapomeňte si také vychutnat čerstvé ovoce a různé pokrmy z mořských plodů, které jsou nedílnou součástí filipínské kuchyně.

Dovolená v Baguiu na Filipínách je jedinečným zážitkem plným krásy, kultury a dobrodružství. Od úchvatných výhledů na hory a příjemného podnebí po tradiční kulturu a chutné jídlo - Baguio vás určitě okouzlí. Jestliže toužíte po odpočinku a dovolené, která je mimo běžný ruch a turistická centra, pak je toto malebné město na Filipínách pro vás to správné místo.


Ubytování Filipíny Baguio


Baguio City, nebo jednoduše Baguio, je hlavní město provincie Benguet na Filipínách. Nachází se ve výšce přes 1500 metrů nad mořem a je často nazýváno "Letním hlavním městem Filipín" kvůli svému chladnějšímu podnebí. Baguio City je oblíbený turistický cíl, zejména v letních měsících, kvůli svému překrásnému panoramatickému výhledu, přírodním krásám a historickým památkám.

Vzhledem k oblibě turistů je v Baguiu dostatek možností ubytování. Místní hotelové a resortové průmysly nabízejí širokou škálu ubytovacích zařízení, od luxusních hotelů až po jednoduché hostely.

Pro ty, kteří preferují pohodlí a luxus, jsou v Baguiu dostupné některé z nejlepších hotelů na Filipínách. Tyto hotely často nabízejí moderní vybavení, včetně bazénů, wellness center, restaurací a dalších zařízení. Některé z těchto hotelů se nacházejí blízko centra města, což je výhodné pro ty, kteří chtějí být v blízkosti hlavních turistických atrakcí, jako je Session Road a Burnham Park.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je zde množství cenově dostupných hostelů a penzionů. Tyto ubytovací zařízení nabízejí základní vybavení a pohodlné pokoje za přijatelné ceny. Hostely jsou rovněž skvělou možností pro ty, kteří chtějí potkat další cestovatele a sdílet své zážitky z cestování.

Další možností je pronájem soukromých apartmánů nebo chat, což je ideální volba pro rodiny nebo skupiny přátel. Mnoho z těchto apartmánů nabízí plně vybavenou kuchyň a vlastní venkovní prostor, což umožňuje hostům připravit si vlastní jídlo a odpočinout si v klidu.

Přestože Baguio není velké město, je zde mnoho možností, jak si užít svůj pobyt. Můžete navštívit známé památky, jako je Camp John Hay, kde si můžete vychutnat klidné procházky a golfování, nebo Mines View Park, který nabízí úchvatné výhledy na okolní hory a Baguio City. Další zajímavou atrakcí je Wright Park, kde si můžete vypůjčit koně a projet se po okolí.

Baguio City je také známé svými místními trhy, kde můžete nakoupit místní suvenýry, jako jsou ručně vyrobené výrobky a oblečení. Návštěva trhů je skvělý způsob, jak poznat místní kulturu a ochutnat typické filipínské jídlo.

Vzhledem k tomu, že je Baguio oblíbenou destinací, doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména během vrcholové turistické sezóny. Mnoho hotelů a ubytovacích zařízení nabízí online rezervace, což usnadňuje plánování vaší cesty.

Baguio City poskytuje skvělé ubytování pro každého cestovatele, ať už preferujete luxus nebo cenově dostupné možnosti ubytování. Obejdete-li se dobře, bude váš pobyt ve městě opravdu nezapomenutelným zážitkem.


Počasí Filipíny Baguio


Město Baguio na Filipínách se nachází ve vyšších nadmořských výškách a je známé svým výjimečným počasím. Leží na severu ostrova Luzon a je obklopené překrásnou krajinou s horami a jezery. Toto město s přezdívkou „Letní hlavní město Filipín“ si získává srdce mnoha návštěvníků díky svému mimořádnému podnebí, o kterém se proslýchá jako o jednom z nejúžasnějších na světě.

Baguio je známé pro své mírné počasí s konstantními teplotami po celý rok. Průměrná teplota v Baguiu se pohybuje mezi 15 a 26 stupni Celsia. I když si město udržuje tuto příjemnou a chladnou atmosféru během celého roku, je zejména oblíbené pro své září až březen. To je období, kdy se zde koncentruje nejvíce návštěvníků, kteří přijíždějí užít si příjemného podnebí a odpočinout si od horkého počasí Filipín.

V Baguiu je také jedinečný monzunový déšť. V období června až září může být počasí chladnější a vlhčí, ale to právě vytváří krásné zelené prostředí a kvetoucí přírodu, která je neodolatelná pro turisty. Déšť je častý, ale obvykle trvá jen krátkou dobu. Když zde prší, město nabízí útulné kavárny a restaurace, kde se mohou návštěvníci ukrýt a vychutnat si baguijské počasí ze zahalených balkónů nebo prosklených oken.

Dalším zajímavým fenoménem v Baguiu je nebezpečí mlhy. Toto město je často pokryto hustou mlhou, která svěří krajinu do krásných závojů. Mlha může být tak hustá, že místní říkají, že se skrz ni nedá vidět přes ruce. Přestože by se to mohlo zdát ponuře, pro místní je to normální součást jejich života a pro turisty to poskytuje tajuplnou a romantickou atmosféru.

Nejenže je počasí v Baguiu jedinečné, ale město samotné má mnoho atrakcí, které stojí za to navštívit. Mezi nejznámější patří Burnham Park, kde můžete relaxovat u jezera nebo projet na lodi, nebo Mines View Park, kde si můžete vychutnat panoramatický výhled na okolní přírodu. Baguio je také domovem pro slavný Camp John Hay, bývalou vojenskou základnu, která se proměnila ve venkovní rekreační a golfový resort.

Město Baguio na Filipínách je skutečně jedinečné jak počasím, tak svým okouzlujícím prostředím. Jeho chladné léto a místní přírodní krása přitahují turisty z celého světa. Pokud jste zvědaví na nevšední klima a rádi si užíváte přírodu, Baguio by mělo být na vašem seznamu míst k navštívení.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky