Objevte nejlevnější lety

Egypt Marsa Alam Abu Dabbab

Dovolená Egypt Marsa Alam Abu Dabbab


Egyptské Marsa Alam se nachází na nejjižnějším cípu Rudého moře a je jednou z nejoblíbenějších destinací mezi turisty ze všech koutů světa. Město nabízí nejen nádherné pláže a křišťálově čisté moře, ale také nejrůznější aktivity pro milovníky vodních sportů a potápění.

Jedním z nejznámějších míst pro potápění je Abu Dabbab, který se nachází nedaleko od Marsa Alam. Tento podvodní ráj je domovem mnoha ohrožených druhů mořského života, včetně karetta karéty, velryb žraloků a dugongů. Tato oblast je také známá nádhernými korálovými útesy a průzračnou vodou.

Pro ty, kteří nejsou zrovna potápěči, Abu Dabbab nabízí také krásné pláže s bílým pískem a uklidňujícím úplným klidem. Můžete se zde opalovat, relaxovat na lehátkách nebo si zapůjčit kajak a projet se po okolí.

Jinou zajímavou aktivitou je návštěva pouště, která se táhne podél celého pobřeží. Pokocháte se zde úchvatnou krajinou, včetně pískových dun, skalních útvarů a rozsáhlých plání. Navštivte také oázové údolí v západním Egyptě, kde můžete ochutnat místní speciality a poznat zdejší kulturu.

Pokud jste fanoušky aktivní dovolené, Marsa Alam a její okolí nabízí mnoho možnosti. Vydejte se na vodní lyže, šnorchlování nebo jízdu na katamaranu. Nebo se vydejte na safari a projděte se na hřbetu velblouda po poušti.

V Marsa Alam se také nacházejí některé z nejlepších hotelů na světě. Pro ty, kteří hledají luxusní pobyt, nabízejí se například Port Ghalib Resort nebo Steigenberger Coraya Beach. Pro rodiny s dětmi jsou vhodné například obědvací hotely s all-inclusive stravou a množstvím aktivit pro děti.

Celkově lze říci, že Marsa Alam a Abu Dabbab jsou úžasným místem pro dovolenou, která nabízí krásné pláže, křišťálově čisté moře a hodně zábavy pro celou rodinu. Pokud hledáte místo pro odpočinek a relaxaci, nebojte se prozkoumat tuto krásnou část Egypta.


Počasí Egypt Marsa Alam Abu Dabbab


Egypt Marsa Alam Abu Dabbab: Slunečné prázdniny na pobřeží Rudého moře

Egypt se pro mnoho turistů stává oblíbeným letním cílem díky svému slunečnému počasí a krásným plážím na pobřeží Rudého moře. Jedním z nejoblíbenějších míst je bezpochyby město Marsa Alam a pláž Abu Dabbab.

Kdy navštívit Marsa Alam a Abu Dabbab

Nejlepší doba, kdy navštívit Marsa Alam a Abou Dabbab, je v období od října do května, kdy je počasí mírné a teplota se pohybuje v rozmezí 20 až 30°C. Během léta může být velmi horko a teploty přesahovat i 40°C.

Co si vzít na pláž

Při návštěvě pláže Abu Dabbab se nejlepší volbou pro vás bude lehké oblečení a obuv, sluneční brýle, sluneční krém s vysokým ochranným faktorem, klobouk nebo šátek a plavky. Jako doplněk můžete s sebou vzít i potápěčskou výbavu, protože Abu Dabbab je známý pro své úžasné korálové útesy a neuvěřitelnou diverzitu mořského života.

Co můžete dělat na pláži

Pláž Abu Dabbab nabízí mnoho aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování, windsurfing, jízda na vodních skútrech a další vodní sporty. Pokud nejste fanoušci vodních aktivit, můžete se také procházet po pláži, relaxovat a užívat si krásného výhledu na Rudé moře.

Tipy na místní jídlo

Marsa Alam a okolí nabízí mnoho místních restaurací, které nabízejí skvělé jídlo. Mezi nejlepší patří kuskus, falafel, hummus, tajin a kebab. Dále si můžete vychutnat místní ryby a mořské plody, jako jsou krevety, krabi a chobotnice.

Závěr

Egypt Marsa Alam Abu Dabbab je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí vychutnat slunečné počasí a pobyt na pláži. Pokud máte rádi vodní aktivity, pláž Abu Dabbab je pro vás to správné místo. Nezapomeňte si přibalit sluneční krém, klobouk a potápěčskou výbavu a užijte si nezapomenutelnou dovolenou na pobřeží Rudého moře.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Marsa Alam Abu Dabbab


1. Jaké aktivity nabízí Abu Dabbab v Egyptě?
Abu Dabbab nabízí možnosti potápění, plavby lodí, šnorchlování, turistiku a pozorování života pod vodou.

2. Jaké zvířata můžu spatřit při potápění v Abu Dabbab?
Při potápění je možné vidět velké množství různých druhů ryb, želvy, korály a další mořské živočichy.

3. Kdy je nejlepší období na návštěvu Abu Dabbab?
Nejlepší období na návštěvu Abu Dabbab je od října do května, kdy jsou příznivé podmínky pro potápění a šnorchlování.

4. Jaká letiště jsou nejblíže k Abu Dabbab?
Letiště Marsa Alam a letiště Hurghada jsou nejbližší letiště k Abu Dabbab.

5. Jaká jsou doporučená oblečení a obuv pro návštěvu Abu Dabbab?
Doporučuje se nosit pohodlné a lehké oblečení, šnorchlovací vybavení (masku, dýchací trubici, ploutve) a pohodlné obuv vhodnou pro kamenitý terén.

6. Jsou v Abu Dabbab k dispozici restaurace a ubytování?
Ano, v Abu Dabbab jsou k dispozici restaurace a ubytování především v blízkém letovisku.

7. Je nutné mít pro návštěvu Abu Dabbab extra pojištění?
Ano, je nutné mít při cestování do Egypta a navštěvování Abu Dabbab platné cestovní pojištění pro případ zdravotních problémů, úrazů nebo krádeží.

8. Jak se dá dojet z Abu Dabbab k dalším turistickým atrakcím v Egyptě?
K dalším turistickým atrakcím v Egyptě se dá dojet např. autobusem, taxi nebo pronajatým autem. Doporučuje se však využít služeb místních cestovních kanceláří, které nabízejí výlety a exkurze.


Letenka Egypt Marsa Alam Abu Dabbab


Plážový ráj Egypt Marsa Alam Abu Dabbab: Ideální destinace pro milovníky přírody a potápění

Egypt, země se svým bohatstvím historie a překrásnými plážemi, je oblíbenou destinací milionů turistů ze všech koutů světa. Jedno z nejkrásnějších letovisek této země je Marsa Alam, které se nachází na jižním pobřeží Rudého moře. A jednou z nejvíce poutavých lokalit v této oblasti je pláž Abu Dabbab.

Proč je tato destinace tak populární? Pro řadu lidí je největším lákadlem možnost podniknout potápění a objevovat fascinující podmořský svět, který oplývá bohatstvím korálových útesů a pestrostí vodního života. Abu Dabbab pláž je považována za jedno z nejlepších míst na světě pro pozorování mořských želv, a to i v případě, že jste ještě nikdy předtím nezatoužili potápět se pod hladinu.

Když se vydáte na tuto pláž, objevíte krásný písek jemný jako mouka, který vás pohladí po nohou a připomene vám, jak dokonalé dokáže být příroda. Ale to není zdaleka všechno, co Marsa Alam Abu Dabbab nabízí. Pokud jste milovníkem pláže a opalování, můžete zde strávit celý den na prázdninových lehátkách, srovnávat barvu kůže nebo si prohlížet okolní krásy. Zážitkem samozřejmě je také šnorchlování v průzračném moři, kde můžete obdivovat korálové útesy, ryby ve všech možných barvách a samozřejmě některou z oblíbených želv.

Pokud jste zkušenější potápěči, nebojte se, že byste museli své dovednosti nechat doma. Abu Dabbab pláž nabízí pro opravdové nadšence řadu potápěčských lokalit. Můžete se vydat na hluboký ponor a objevovat vraky lodí, skryté jeskyně a obrovské mořské živočichy. Potápění zde je zážitkem, který si budete pamatovat do konce života.

Kromě úžasného podmořského světa a překrásné pláže je Marsa Alam také výchozím bodem pro výlety do okolních přírodních rezervací, jako je třeba Wadi el-Gemal nebo národní park Gebel Elba. Můžete si tedy naplánovat zároveň pozemní dobrodružství a mořské potápění, abyste tak nezmeškali žádnou z krás, které Marsa Alam nabízí.

Letenka do Egyptského letoviska Marsa Alam je jednou z nejlepších investic pro každého, kdo touží po unikátním zážitku. Jestliže hledáte něco jiného než klasickou dovolenou, pronajměte si auto nebo využijte místní dopravu a vydejte se do Marsa Alam. Setkáte se zde s nekonečnými možnostmi pro dovolenou na pláži, ale také pro dobrodružství a objevování nových míst.

Nechte všechny starosti a stres za sebou a připravte se na krásnou dovolenou na plážovém ráji Egypt Marsa Alam Abu Dabbab. Vaše očekávání budou jistě více než naplněna a rozmanitost zážitků, které budete moci zažít, vás příjemně překvapí.


Ubytování Egypt Marsa Alam Abu Dabbab


Egyptské letovisko Marsa Alam se nachází na pobřeží Rudého moře a je oblíbeným cílem turistů hledajících kombinaci krásných pláží, bohatého podmořského světa a možnosti poznat egyptskou historii a kulturu. Jednou z nejpopulárnějších oblastí pro ubytování v Marsa Alam je Abu Dabbab.

Abu Dabbab je známý svými nádhernými plážemi s bílým pískem a tyrkysovou vodou. Tento ráj pro potápěče je domovem jednoho z nejlepších korálových útesů na světě. Voda je zde průzračná a podmořský svět nabízí bohaté mořské životy, včetně rejnoků, želv a delfínů. Díky těmto faktorům je Abu Dabbab skvělým místem pro potápění a šnorchlování.

Vzhledem k popularitě této oblasti nabízí Abu Dabbab také širokou škálu ubytování. Turisté si zde mohou vybrat mezi luxusními resorty, all inclusive hotely, apartmány a soukromými vilami. Mnoho z těchto ubytovacích zařízení se nachází přímo na pláži, což poskytuje snadný přístup k moři a úžasným výhledům.

Luxusní hotely v Abu Dabbabu se pyšní špičkovým servisem a nabízí rozsáhlé vybavení, jako je bazén, lázeňské centrum, posilovna, restaurace a bary. Tyto hotely se snaží uspokojit všechny potřeby svých hostů a zajistit příjemné a bezstarostné dovolené.

Pro turisty, kteří preferují větší soukromí a flexibilitu, jsou k dispozici apartmány a soukromé vily v Abu Dabbabu. Tyto ubytovací možnosti často nabízejí vlastní kuchyňku a obývací prostory, což umožňuje hostům si sami vařit a relaxovat, jak se jim líbí. Apartmány a vily jsou také ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí sdílet ubytování a strávit společně nezapomenutelnou dovolenou.

Nezávisle na tom, jaký typ ubytování si vyberete, Abu Dabbab vám slibuje skvělý čas strávený na plážích a vodních aktivitách. Potápění, šnorchlování, windsurfing, plachtění na kajaku nebo jen relaxace na pláži - toto vše a mnohem více je možné v Abu Dabbabu.

Navštěva Marsa Alam a ubytování v Abu Dabbab je pro dovolenou v Egyptě skvělou volbou. Přírodní krása, bohatý podmořský život a možnost poznat egyptskou kulturu jsou zde neoddiskutovatelné. Bez ohledu na to, zda jste v Marsa Alam poprvé nebo už jste sem vyrazili vícekrát, každá návštěva Abu Dabbabu vás oslní a naláká, abyste se sem stále vraceli.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky