Objevte nejlevnější lety

Estonsko Hiiumaa

Dovolená Estonsko Hiiumaa


Dovolená na idylickém ostrově Hiiumaa v Estonsku je jedinečný zážitek, který nabízí nádhernou přírodu, klid a relaxaci. Hiiumaa je druhým největším ostrovem Estonska a nabízí návštěvníkům mnoho aktivit jako cyklistiku, vodní sporty nebo turistiku.

Příroda na Hiiumaa je nádherná a neobyčejně rozmanitá. Více než polovina ostrova je pokryta lesy a mnoho z nich je přírodní rezervací. Lesy a bažiny jsou domovem mnoha zvířat jako jsou rysi, vlci a medvědi. Okolo pobřeží jsou krásné pláže a návštěvníci si mohou užít nádherné výhledy na Baltské moře.

Cyklistika je velmi oblíbená aktivita na Hiiumaa. Ostrov nabízí mnoho cyklistických tras, které vedou přes zelené lesy, louky a kolem moře. Cyklistická trasa z Kärdly do Käina je jednou z nejkrásnějších tras na ostrově. Turistika je také velmi populární a návštěvníci si mohou užít například procházku po pobřeží a shlédnout nádherné výhledy na Baltské moře.

Na Hiiumaa jsou také mnohé kulturní a historické zajímavosti. Například můžete navštívit Kärdlu - největší město ostrova, stejně jako maják Tahkuna, který se nachází na nejsevernějším místě ostrova. Další zajímavou atrakcí je pivovar piwa Hiiu Õlu, kde návštěvníci mohou vidět, jak se vyrábí tradiční estonské pivo.

Dovolená na ostrově Hiiumaa je skvělá volba pro ty, kteří chtějí strávit čas v klidu a relaxaci s přírodou. Ostrov nabízí mnoho aktivit pro návštěvníky a je skvělým místem pro všechny milovníky přírody a sportovce.

Celkově vzato, Hiiumaa je krásné místo, které nabízí návštěvníkům mnoho příležitostí k relaxaci a objevování přírody. Dovolená na tomto ostrově je jedinečný zážitek, který si určitě zamilujete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Estonsko Hiiumaa


Nejčastějšími dotazy a odpověďmi týkající se Estonska a Hiiumaa jsou například:

1. Jak se dostat z Tallinnu na Hiiumaa?
Odpověď: Nejlepší způsob je cestovat trajektem z přístavu Rohuküla na severozápadě Estonska. Trajekty jsou pravidelné a cesta trvá přibližně 1,5 hodiny. Existuje také možnost létání na letiště Kärdla na Hiiumaa.

2. Jaké jsou hlavní atrakce Hiiumaa?
Odpověď: Hiiumaa je známá svými malebnými plážemi, majákem Kõpu, zříceninou hradu Kõrgessaare, klášterem Käina a mnoha dalšími zajímavými místy. Je také ideálním místem pro cykloturistiku a turistiku.

3. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Hiiumaa?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Hiiumaa je v letních měsících, zejména od června do srpna, kdy je počasí teplé a slunečné. V těchto měsících se koná také mnoho kulturních a sportovních akcí.

4. Jaká je místní kuchyně na Hiiumaa?
Odpověď: Místní kuchyně na Hiiumaa je ovlivněna tradiční estonskou kuchyní, včetně rybích pokrmů, lesních plodů a čerstvých zeleninových a bylinkových specialit. Mezi tradiční jídla patří rybí polévka, pečený losos, bramborový dort z Hiiumaa a mnoho dalších chutí.

5. Jaké jsou možnosti ubytování na Hiiumaa?
Odpověď: Na Hiiumaa jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů, vila a soukromých apartmánů. Také je možné se rozhodnout pro kempování v jednom z kempů na ostrově.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Estonska a Hiiumaa. Samozřejmě, existuje mnoho dalších informací, které by měly být zohledněny při plánování návštěvy této oblasti.


Ubytování Estonsko Hiiumaa


Hiiumaa je druhým největším ostrovem v Estonsku a nachází se v Baltském moři na západě země. Přestože je ostrov menší než přední turistické destinace v Estonsku, nabízí bohatou kulturu, krásnou přírodu a klidné pláže. Pokud se chystáte navštívit Hiiumaa, musíte se zaměřit na správné ubytování, které vám umožní plně vychutnat si pobyt na tomto malebném ostrově.

V centru Hiiumaa se nachází Hiiu vallavalitsus, kde je možné nalézt několik ubytovacích možností. Místní hotely nabízejí pohodlné pokoje se všemi moderními vybaveními. Luxusnější hotely mají také sauny, bazény a wellness centra. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kteří hledají nadstandardní ubytování, ale jsou také příhodné pro rodiny s dětmi.

Pokud hledáte klidnější a intimnější atmosféru, můžete se ubytovat v jednom z místních penzionů. Tyto penziony nabízejí pokojové ubytování v malebných domcích, kde budete mít možnost poznat místní kulturu a tradice. Pro ty, kteří se chtějí ponořit do prostředí ostrova, je to skvělá volba.

Pro milovníky přírody a autentických zážitků je možnost využít venkovské turistické farmy, které se nacházejí po celém ostrově. Tyto farmy nabízejí ubytování v pokojích na farmě, kde se můžete potěšit farmářským životem a ochutnat čerstvé produkty přímo z farmy. Většina z nich má také zahrady, kde si můžete sami natrhat bylinky nebo si zahrát s domácími zvířátky. Toto ubytování je ideální pro ty, kteří hledají autentický a klidný zážitek.

Další možností je pronájem chaty nebo apartmánu na Hiiumaa. Toto ubytování je vhodné pro ty, kteří preferují větší soukromí a nezávislost. Chata nebo apartmán vám zajistí vlastní kuchyň, kde si můžete připravit vlastní jídlo. Je to ideální volba pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel, kteří hledají větší prostor a svobodu.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv z výše uvedených ubytovacích možností, je důležité si zarezervovat své ubytování předem, protože ostrov Hiiumaa je stále méně známou turistickou destinací, a tak se ubytování může brzy naplnit, zejména během letních měsíců.

Hiiumaa sice není nejvyhledávanější turistickou destinací v Estonsku, ale nabízí nádhernou přírodu, malebné vesnice a klidné pláže. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, tradiční penzion, venkovskou farmu nebo pronájem chaty či apartmánu, vždy si užijete skvělý pobyt na tomto půvabném ostrově.


Letenka Estonsko Hiiumaa


Hiiumaa, kouzelný ostrov v Estonsku, je jedním z nejlákavějších cílů pro dovolenou v přírodě a relaxaci. Tento severský ostrov se pyšní nádhernou přírodou, malebnými plážemi a tradičními vesnicemi.

Pokud se chystáte navštívit Hiiumaa, letenka je nejrychlejší způsob, jak se na ostrov dostat. Existují různé možnosti letenek do Estonska Hiiumaa, které si můžete vybrat v závislosti na vašich preferencích a rozpočtu.

Flugpost je rychlou a pohodlnou volbou pro cestování z hlavního města Tallinnu do Hiiumaa. Tato letecká společnost nabízí pravidelné lety z Tallinnu na Hiiumaa. Let trvá jen asi 40 minut a můžete si vychutnat krásné výhledy na krajinu během letu. Letadla jsou moderní a pohodlná, a personál je přátelský a ochotný. Flugpost poskytuje také možnost rezervace letenek online, což je velmi pohodlné.

Další možností je trajekt. V přístavu Rohukyla u Tallinnu se nachází trajektový terminál, odkud vyplouvají trajekty na Hiiumaa. Trajekty jsou vhodné pro ty, kteří preferují cestování po moři a chtějí si vychutnat příjemnou plavbu. Cesta trajektem trvá kolem 1,5 hodiny, a v letních měsících jsou trajekty pravidelné a časté.

Letenky mohou být zakoupeny online nebo na místě před odletem, v závislosti na dostupnosti a sezoně. Doporučuje se však zakoupit letenky předem, zejména během letních měsíců, kdy je ostrov Hiiumaa vyhledávaným cílem turistů.

Po příletu na ostrov Hiiumaa si můžete užít širokou škálu aktivit a pamětihodností. Ostrov je domovem mnoha historických kostelů, majáků a pevností, které stojí za návštěvu. Můžete také prozkoumat přírodní rezervace a vychutnat si procházky po malebných plážích.

Hiiumaa je také ideálním místem pro milovníky outdoorových aktivit. Můžete zde provozovat cyklistiku, rybaření, surfing, nebo si pronajmout kajak a poznávat okolní pobřeží. Na ostrově je také možnost golfového hřiště a jízdy na koních.

Estonsko Hiiumaa je skvělou volbou pro dovolenou díky své přírodní kráse a klidným prostředím. Bez ohledu na to, zda si zvolíte let nebo trajekt, určitě si užijete jedinečnou přírodu a tradiční estonskou kulturu na tomto krásném ostrově.


Počasí Estonsko Hiiumaa


Estonsko je malá země v severní Evropě, která se může pochlubit množstvím krásných ostrovů. Jedním z těchto ostrovů je Hiiumaa. Hiiumaa je jedním z největších estonských ostrovů a leží ve východní části Baltského moře. Toto místo je známé svou bohatou flórou a faunou, nádhernými plážemi a malebnými krajinami. Počasí na Hiiumaě je ovlivněno převážně kontinentálním podnebím, což znamená chladná léta a poměrně studené zimy.

Léto na Hiiumaě je obdobím, kdy se ostrov stává oblíbeným turistickým cílem. Průměrné teploty se pohybují kolem 20 °C, což je ideální počasí pro návštěvu pláží a vodních sportů. V létě můžete očekávat také velké množství slunečných dní, což je ideální pro procházky po překrásných přírodních rezervacích Hiiumaa. Ostrov také nabízí bohatý kulturní program v létě, včetně hudebních festivalů a tradičních folklórních událostí.

Zimy na Hiiumaě jsou poměrně chladné a sněhové. Průměrné teploty se pohybují kolem -5 °C až 0 °C. V zimě je možné zažít také mrazivé větry, které přicházejí z východu. Tyto podmínky vytvářejí ideální prostředí pro zimní sporty, jako je lyžování a bruslení na zamrzlých jezerech. Hiiumaa také nabízí zajímavé možnosti pro turisty v zimním období, jako je například procházka za polárním zářením.

Jaro a podzim jsou obdobím, kdy se počasí na Hiiumaě mění a přechází z chladných na mírné teploty. Právě v těchto ročních obdobích je ideální prozkoumávat města a vesnice na Hiiumaě, stejně jako historické památky, jako je maják Kõpu, který je jedním z nejstarších majáků v severní Evropě.

Celkově pokud plánujete návštěvu Hiiumaě, je důležité být připraven na změnu počasí. Od slunečných a teplých dní v létě, až po zasněžené krajiny v zimě, Hiiumaa nabízí mnoho jedinečných zážitků pro návštěvníky celoročně.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky