Objevte nejlevnější lety

Kolumbie Guatapé

Počasí Kolumbie Guatapé


Kolumbie je země, která se nachází v Jižní Americe a je známá svou překrásnou krajinou a pestrými kulturními tradicemi. Jedním z nejzajímavějších míst v Kolumbii je malebné město Guatapé, které se nachází v departementu Antioquia.

Guatapé je známé svou zvláštní atmosférou a je jedním z nejvíce fotografovaných míst v zemi. Toto malebné město je obklopeno překrásnými jezery a vodopády a nabízí tak dokonalou kombinaci přírodních a architektonických krás. Největší atrakcí v Guatapé je bezesporu El Peñón, obrovská granitová skála, která vystupuje 200 metrů nad okolní krajinu. Na vrcholu skály je vybudováno vyhlídkové místo, které poskytuje úžasný výhled na jezero Guatapé a okolní kopce.

Když se bavíme o počasí v Guatapé, musíme brát v potaz jeho polohu v tropickém podnebném pásmu. Město leží v blízkosti rovníku, což znamená, že zde panuje převážně tropické vlhké podnebí. Průměrné roční teploty se pohybují kolem 24 °C, přičemž minimální teploty zřídka klesají pod 20 °C.

Co se týče srážek, Guatapé zažívá období dešťů od dubna do listopadu, kdy jsou srážky nejvíce intenzivní. Tyto deštivé měsíce vytvářejí nádhernou zelenou krajinu a naplňují jezera vodou, což je ideální pro vodní sporty a aktivity. Na druhou stranu, během suchých měsíců, které trvají od prosince do března, mohou teploty stoupnout až na 30 °C. V tomto období je dobrou volbou pro zábavu a osvěžení vyrazit na jezero a zaplavat si.

Je důležité si uvědomit, že předpověď počasí se může často měnit a není garantována stoprocentní přesnost. Nicméně, Guatapé je známé svým příjemným klimatem a můžete očekávat teplé a vlhké počasí během většiny roku. Když sem plánujete cestu, nezapomeňte si vzít vhodné oblečení a případně i deštník či pláštěnku, abyste si užili svůj pobyt v tomto kouzelném městě naplno.

Vítejte v Guatapé, kde vás čeká nejen úchvatná příroda, ale také pestrobarevná architektura a bohatá kultura. Ať už se rozhodnete vydat se na výstup na El Peñón nebo zkoumat okolí jezerem, počasí vám bude určitě přát a poskytne vám výjimečný zážitek z vaší návštěvy.


Dovolená Kolumbie Guatapé


Kolumbie je země plná překvapení a krás. Není proto divu, že se stala oblíbeným cílem cestovatelů z celého světa. Mezi nejkrásnější místa, která stojí za návštěvu, patří bezesporu malé městečko Guatapé. Toto kouzelné místo se nachází v departementu Antioquia asi dvě hodiny jízdy od hlavního města Kolumbie - Bogoty.

Guatapé je skutečně jedinečnou přírodní oázou, která nabízí návštěvníkům to nejlepší z kolumbijské krajiny. Oázou, která jakoby k nebi volala. A to díky svým nezapomenutelným výhledům, které zaručeně vaše srdce okouzlí. Guatapé a jeho okolí skýtají řadu příležitostí k turistickým aktivitám, jako jsou horské túry, vodní sporty nebo návštěvy historických památek.

Pokud hledáte příjemné a klidné místo na odpočinek a relaxaci, Guatapé je tím pravým místem pro vás. Nabízí totiž řadu luxusních resortů a hotelů, kde si můžete užít pohodlné spaní a výhled do nádherné krajiny.

Největší atrakcí v Guatapé je bezesporu obří kámen, známý jako Peñol. Tento mohutný kámen se tyčí až do výšky 200 metrů a na jeho vrcholu vás čekají neopakovatelné výhledy na celou okolní krajinu. Úchvatné panorama snadno očaruje každého návštěvníka.

Ačkoliv se Guatapé může zdát malým a tichým městem, nabízí zde řadu zajímavých aktivit. Mohou zde být překvapivě nečekané možnosti, o kterých mnozí ani nevědí. Například zde můžete navštívit tradiční trh, na kterém se prodávají místní speciality a suvenýry. Nebo se projít po starobylých uličkách, kde můžete cítit kouzlo minulosti.

Pokud se zajímáte o kulinární speciality, Guatapé nabízí řadu skvělých restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční jídla z této oblasti Kolumbie. Pokud jste ale spíše milovníky snackingu, nenechte si ujít místní lahůdky jako jsou arepas (placky ze žluté kukuřice) nebo kachapy (jídlo z kukuřičné mouky podobné plackám, plněné sýrem).

V Guatapé se rovněž nachází mnoho lákadel pro návštěvníky, kteří hledají adrenalinovou zábavu. Můžete si pronajmout kajak, jet na vodní skútru, zaskákat si na padáku ze skály nebo se projíždět na člunu. Nudit se v tomto malebném městečku opravdu nebudete.

Guatapé je bezesporu jedním z nejkrásnějších měst v Kolumbii a stojí za to ho navštívit. Toto kouzelné místo nabízí jedinečnou kombinaci přírodních krás, historických památek a adrenalinových zážitků. Jestliže tedy plánujete dovolenou v Kolumbii, neváhejte a zamiřte do Guatapé!


Ubytování Kolumbie Guatapé


Když si naplánujete cestu do Kolumbie, určitě byste neměli vynechat pobyt v Guatapé. Toto městečko ležící na břehu přehrady Embalse Guatapé je obklopeno nádhernou krajinnou scenérií, a také je známé svými barevnými domy a především jedním z největších monolitů na světě – El Peñón de Guatapé. Pokud chcete na vlastní oči vidět tyto krásy a užít si klid a relaxaci, potřebujete také kvalitní a pohodlné ubytování.

V Guatapé najdete mnoho různých hostelů, penzionů a hotelů, které nabízejí ubytování pro každý rozpočet a každého cestovatele. Výběr je velký, a tak si určitě každý najde to své. Pokud ale hledáte trochu luxusu a rádi si užíváte rodinnou atmosféru, měli byste zvážit návštěvu těchto hotelů:

1. Hotel Zocalo Campestre
Tento hotel poskytuje ubytování v klidné a malebné oblasti, kde se můžete těšit na příjemnou atmosféru a bezproblémový pobyt. Každá z pokojů je vybavena kvalitním zařízením a pohodlnými postelemi, takže se určitě budete cítit jako doma. Hotel také nabízí skvělou snídani a řadu dalších služeb, jako je například bazén, solárium, výrobu domácího vína a mnoho dalšího.

2. Hotel Mi Monaco
Pokud hledáte pro vaši cestu do Guatapé kousek Francie, určitě byste si měli zarezervovat pobyt v tomto hotelu. Hotel Mi Monaco poskytuje luxusní a pohodlné ubytování v romantickém a historickém prostředí. Každý z pokojů je zařízen ve francouzském stylu a nabízí nebývalý komfort a pohodlí. Hotel také nabízí obyčejné pokoje i apartmány, takže si můžete zvolit, co bude pro vás nejlepší. Navíc, hotel Mi Monaco má krásnou zahradu a bazén, takže si můžete užívat klidnou dovolenou včetně krásného výhledu.

3. Hotel Los Recuerdos
Tento hotel se nachází v klidné části Kolumbie a nabízí skvělé ubytování pro každého cestovatele. Nabízí 27 pohodlných pokojů s klimatizací a terasou, stejně jako různorodé služby, jako je bazén, vířivka, sauna a mnoho dalšího. Pokud se rádi procházíte v přírodě, také si užijete procházky v okolí hotelu, kde se můžete těšit na nádhernou křišťálově čistou vodu obklopenou velkolepou scenérií.

Všechny tyto hotely nabízejí luxusní a pohodlné ubytování, a tak si na vaší cestě do Kolumbie můžete zvolit ten nejlepší pro vaše potřeby. Ani samotné město Guatapé vás jistě nezklame. Můžete si užívat pohodových procházek a vychutnávat místní kulinářské speciality, stejně jako nádhernou přírodu, kterou toto místo nabízí. Všechno to spolu s luxusním ubytováním vám umožní tu nejkrásnější dovolenou, jakou jste si kdy mohli přát.


Letenka Kolumbie Guatapé


Guatapé, malé a malebné město v Kolumbii, se stalo oblíbeným turistickým cílem díky svému jedinečnému a barevnému charakteru. Známé svými typickými freskami na fasádách domů a malebným jezerem El Peñol, Guatapé láká milovníky přírody i kultury z celého světa. Pokud plánujete navštívit toto kouzelné místo, letenka do Kolumbie je nezbytná, a proto vám přinášíme několik tipů a informací, které vám pomohou při plánování cesty.

Nejbližším mezinárodním letištěm je Medellín-José María Córdova International Airport (MDE), které se nachází přibližně 80 km od Guatapé. Máte několik možností letu do Kolumbie, přičemž nejčastějšími destinacemi jsou Bogotá, Cartagena a Medellín. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí pravidelné a přímé lety do těchto destinací, včetně Avianca, LATAM Airlines, Viva Air a Satena.

Pokud plánujete návštěvu Kolumbie z Evropy nebo Severní Ameriky, doporučuje se rezervovat letenku s přestupem v jednom ze zmíněných měst. Let do Kolumbie z vzdálenějších destinací trvá obvykle několik hodin, takže je dobré si zvolit pohodlné a cenově dostupné lety.

Jakmile přistanete na letišti v Medellínu, můžete se rozhodnout, zda se do Guatapé dostanete autobusem, taxíkem nebo pronájmem auta. Cesta z Medellínu do Guatapé trvá přibližně 2 hodiny a nabízí krásné výhledy na kolumbijskou krajinu. Pokud preferujete pohodlí a soukromí, doporučujeme pronájem auta nebo taxík, ale můžete také zvážit možnost cesty autobusem, která je cenově dostupnější.

Po příjezdu do Guatapé se připravte na pozoruhodný zážitek. Toto město je plné výrazných a barevných domů, které zdobí fresky, představující různé scény z kolumbijské historie a kultury. Procházka po uličkách Guatapé vám umožní se ponořit do autentické atmosféry a objevovat jeho jedinečný charakter.

Jezero El Peñol, které se nachází nedaleko Guatapé, je dalším ohromujícím místem, které si zaslouží vaši pozornost. S nadmořskou výškou 2 135 metrů vytváří toto jezero úchvatnou scenérii, kterou můžete objevovat prostřednictvím jízdy loďkou nebo výstupu na vrchol El Peñol, ikonické granitové skály, která je oblíbenou atrakcí mezi turisty.

Guatapé nabízí také bohatou nabídku tradiční kolumbijské kuchyně a místních specialit, které stojí za ochutnání. Město je plné restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat čerstvé plody moře, horkou čokoládu, nebo si vyzkoušet tradiční kolumbijskou kávu.

Celkově vzato, letenka do Kolumbie je vstupní branou k objevování kouzla Guatapé. Toto malebné město nabízí nejen pozoruhodnou architekturu a spektakulární scenérie, ale také příležitost pro poznávání autentické kolumbijské kultury. Nechte se unést atmosférou Guatapé a připravte se na nezapomenutelné dobrodružství v srdci Kolumbie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Guatapé


1. Jaké je nejlepší období k návštěvě Guatapé v Kolumbii?
Nejlepší období na návštěvu Guatapé je od prosince do února a od června do srpna, kdy jsou teploty mírné a příjemné.

2. Kolik stojí vstupné do El Peñón v Guatapé?
Vstupné do El Peñón v Guatapé stojí kolem 18 000 COP (asi 100 Kč) na osobu.

3. Jak dlouho trvá výstup na vrchol El Peñón v Guatapé?
Výstup na vrchol El Peñón v Guatapé trvá asi 740 schodů a trvá přibližně 1-2 hodiny.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity v Guatapé v Kolumbii?
Mezi nejlepší aktivity v Guatapé patří výstup na El Peñón, prohlídka města a jeho malebných uliček, plavba po jezeře a rybolov.

5. Může se v Guatapé platit kartou, nebo je lepší mít s sebou hotovost?
V Guatapé se dá platit kartou, zejména v hotelech a restauracích. Nicméně, je vždy dobré mít s sebou také hotovost na menší nákupy a v místech, která akceptují pouze hotovost.

6. Jaké jsou nejlepší restaurace v Guatapé?
Mezi nejlepší restaurace v Guatapé patří restaurace Bar La Fogata, La Yola a Restaurante La Langosta.

7. Jaké jsou nejbližší letiště k Guatapé?
Nejbližší letiště k Guatapé je letiště José María Córdova v Medellínu, asi 62 km vzdálené od Guatapé.

8. Je v Guatapé bezpečno?
Ano, Guatapé je všeobecně považován za bezpečné místo k návštěvě. Nicméně, stejně jako v jakémkoliv jiném městě nebo kraji, je vždy dobré být opatrný a dodržovat základní bezpečnostní opatření.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky