Objevte nejlevnější lety

Egypt Taba

Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Taba


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Taby v Egyptě?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Taby je v zimních měsících (listopad až březen), kdy jsou teploty mírnější a příjemné. V létě mohou být teploty příliš vysoké.

2. Jaká je doporučená délka pobytu v Tabe?
Odpověď: Doporučená délka pobytu v Tabe je přibližně 3 až 5 dní. Během této doby si můžete vychutnat pláže, potápění a další atrakce.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v Tabe?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže v Tabe patří pláži Cove Beach a Mango Beach. Oba jsou ideální pro relaxaci, slunění a koupání.

4. Má Taba nějaké historické památky?
Odpověď: Ano, Taba má několik historických památek, včetně Taba Castle (Tabačka) a Saladinova pevnost. Tyto památky poskytují návštěvníkům příležitost pro zkoumání historie a architektury oblasti.

5. Jaké aktivity lze v Tabe podniknout?
Odpověď: V Tabe lze podniknout řadu aktivit, jako je potápění, šnorchlování, plavání s delfíny, safari do pouště a návštěva koralového ostrova Tiran. Existují také možnosti golfového hřiště a wellness center.

6. Jaká je místní měna v Tabe?
Odpověď: Místní měnou v Tabe je egyptská libra (EGP). Je vhodné mít dostatek hotovosti, protože ne všechna místa přijímají platební karty.

7. Potřebuji vízum pro vstup do Taby?
Odpověď: Ano, většina návštěvníků potřebuje vízum pro vstup do Egypta, včetně Taby. Můžete si vízum zařídit při příletu na letišti, nebo ho získat předem ve své zemi.

8. Jaké jsou možnosti dopravy v Tabe?
Odpověď: V Tabe je k dispozici veřejná doprava, jako jsou taxíky a autobusy. Existují také možnosti pronájmu automobilu nebo organizování transferu s cestovní agenturou.

9. Je bezpečné cestovat do Taby?
Odpověď: Ano, Taba je považována za bezpečné místo pro cestování. Nicméně je vždy dobré být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako například sledovat své cennosti a vyhýbat se osamoceným a neosvětleným oblastem v noci.

10. Jaké jsou tradiční jídla v Tabe?
Odpověď: Mezi tradiční jídla v Tabe patří grilované ryby a mořské plody, kuskus, falafel a hummus. Kromě toho si můžete vychutnat i tradiční egyptskou kávu a čaj.


Počasí Egypt Taba


Egypt je destinace, která láká návštěvníky ze všech koutů světa. Svou polohou na pobřeží Rudého moře nabízí slunné počasí a teplé teploty po celý rok. Jednou z nejpopulárnějších destinací v Egyptě je město Taba.

Taba se nachází na východě Sinajského poloostrova a je známá svými krásnými plážemi, úchvatným pobřežím a bohatým podmořským světem. Počasí zde je typické pro egyptské pobřeží Rudého moře - horké a slunečné.

V průběhu roku panuje v Tabe velmi příjemné podnebí. Léto zde trvá od června do srpna a teploty se pohybují mezi 30 a 40°C. Ten, kdo se vydává do Taby v těchto měsících, by měl být připraven na velké vedro a slunce. Je vhodné si vzít opalovací krém s vysokým faktorem, klobouk a sluneční brýle, aby se chránil před přílišným slunečním zářením.

Podzim a jaro jsou také ideálními obdobími pro návštěvu Taby. V těchto měsících jsou teploty mírnější a pohybují se mezi 20 a 25°C. Je zde příjemná atmosféra a návštěvníci mohou vychutnat teplé slunečné dny s lehkým vánekem. Je to nejlepší doba pro potápění a šnorchlování, kdy je teplota moře příjemná a viditelnost skvělá.

V zimě jsou teploty v Tabe mírně chladnější, přesto jsou to stále teploty, které by mnoho lidí v zimních měsících považovalo za příjemné. Denní teploty se pohybují okolo 15 až 20°C, což je stále dostatečně teplé na to, aby si návštěvníci mohli užívat venkovní aktivity.

Celkově vzato, počasí v Tabe je neustále příjemné a slunečné, a proto se jedná o ideální destinaci pro ty, kteří si chtějí užít dovolenou plnou slunce a tepla. Ať už se jedná o léto nebo zimu, Taba vždy nabízí příjemné teploty a slunečné dny.

Nezáleží na tom, zda preferujete aktivní dovolenou nebo relaxaci na pláži, Taba nabízí skvělé podmínky pro obě varianty. Ve spojení s příjemným počasím vytváří ideální prostředí pro nezapomenutelnou dovolenou v Egyptě.


Dovolená Egypt Taba


Egypt je jednou z nejpopulárnějších destinací pro dovolenou mezi turisty z celého světa. A mezi těmito půvabnými egyptskými místy, těší se velké oblibě Taba.

Taba se nachází na severu Sinajského poloostrova a nabízí návštěvníkům nádherné bílé písečné pláže, tyrkysové moře a nádherný výhled na pohoří Hagar. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají relaxaci, ale také pro dobrodruhy a milovníky vodních sportů.

Taba leží poblíž hranice s Izraelem a Jordánskem, což poskytuje výbornou možnost pro exkurze a poznávání okolního regionu. Mnoho turistů se vydává na krátkou cestu do nedaleké Petry, která je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na světě. Petra je známá hlavně svými skalními hrobkami a nádhernou architekturou vytesanou přímo ve skále.

Taba je také oblíbená pro své vynikající podmínky pro potápění a šnorchlování. Pod vodou můžete obdivovat úžasné korálové útesy a různé druhy tropických ryb. Pokud jste začátečník, můžete se přihlásit na kurzy potápění, které jsou k dispozici ve městě.

Další zajímavou atrakcí v Taba je kázání hora, která se nachází v centru města. Na vrcholu hory je malá kaple, která poskytuje úchvatný výhled na okolní krajinu a město. Při výstupu na horu můžete obdivovat krásnou přírodu, zastavit se na pikniku nebo si jen užít klid a pohodu tohoto místa.

V Taba není nedostatek luxusních resortů a hotelů, které nabízejí prvotřídní ubytování a vybavení. Na většině pláží jsou k dispozici lehátka a slunečníky, a hosté se mohou těšit na vynikající služby a gurmánské pochoutky v hotelových restauracích. Pokud chcete zažít autentickou egyptskou kulturu a kuchyni, můžete také navštívit místní trh a ochutnat místní speciality.

Pokud plánujete dovolenou v Egyptě, určitě byste měli zvážit Taba jako jednu z možností. Jeho krásné pláže, úžasné podvodní scenérie a bohatá historie nabízejí skvělý zážitek pro každého cestovatele. Ať už jste milovníkem dobrodružství nebo relaxace na pláži, Taba vám zaručeně poskytne nezapomenutelnou dovolenou.


Letenka Egypt Taba


Egypt Taba: Cesta do ráje na Zemi

Pokud toužíte po dovolené na slunečném místě, s krásnými plážemi a úchvatnými výhledy, pak byste měli zvážit letenku do egyptského letoviska Taba. Nachází se na východním pobřeží Sinajského poloostrova a je známé svými nedotčenými korálovými útesy a překrásnými západy slunce.

Taba byla v minulosti malá rybářská vesnice, ale v posledních letech se stala populárním cílem pro turisty, kteří hledají odpočinkovou dovolenou. Jednou z hlavních výhod Tabie je, že nebyla tak komerčně zasažena jako jiná egyptská letoviska jako Hurghada nebo Sharm El Sheikh. To znamená, že si můžete užívat klidu a pohody bez přemíry turistů.

Když přijedete do Taby letadlem, budete překvapeni jeho krásnou polohou mezi horami a Rudým mořem. Oblast je ideální pro potápění a šnorchlování, protože korálové útesy zde nabízí nezapomenutelné zážitky pod vodou. Můžete vidět pestrou škálu barevných ryb a jiných mořských tvorů, které jsou unikátní pro tuto oblast.

Pokud nejste velkým fanouškem potápění, nezoufejte. Tabu také nabízí mnoho dalších aktivit, kterými se můžete zabavit. Můžete si pronajmout čtyřkolku a prozkoumat okolní poušť, nebo navštívit historické místa jako skalní klášter Santa Katarina, který je jedním z nejstarších funkčních křesťanských klášterů na světě.

Kromě toho, Tabu je také ideálním místem pro relaxaci. Většina hotelů nabízí luxusní pláže, kde si můžete užívat slunečního svitu a teplého moře. Mnoho hotelů má také vlastní bazény, masáže a wellness centra, která vám pomohou odpočinout si a zapomenout na všechny starosti.

Po celý rok je podnebí v Tabě teplé a slunečné, což z ní dělá perfektní destinaci pro dovolenou po celém roce. Nejlepší čas pro návštěvu je však od října do dubna, kdy jsou teploty příjemné a středomořské moře je teplejší.

Pokud se chystáte navštívit Egypt Taba, nezapomeňte se dobře vybavit opalovacím krémem, slunečními brýlemi a kloboukem. Slunce je zde velmi intenzivní a můžete se snadno spálit, pokud nebudete opatrní.

Ve spojení s letenkou do Egypta Taba si můžete být jisti, že prožijete dovolenou snů. Krásné pláže, úžasné potápěčské a šnorchlovací zážitky, relaxace pod palmami - to vše vás čeká v tomto malém ráji na zemi. Připravte si plavky a sluneční krém a vydajte se na cestu do Taby!


Ubytování Egypt Taba


Egypt Taba je malebné město na Sinajském poloostrově a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavostí. Pokud zde plánujete strávit svou dovolenou, budete potřebovat dobré ubytování. V tomto článku se podíváme na různé možnosti ubytování v Egyptě Taba.

1. Luxusní hotely

Pokud si chcete dopřát nejvyšší úroveň pohodlí a luxusu, pak jsou pro vás ideálním ubytováním luxusní hotely. Egypt Taba má řadu těchto hotelů, které vám nabídnou prvotřídní služby, bazény, wellness centra, soukromé pláže a mnoho dalšího. Mezi nejlepší patří třeba Marriott Taba Heights Resort, který se nachází přímo u pláže a nabízí nádherný výhled na Rudé moře.

2. All Inclusive hotely

Pokud byste raději měli všechno v ceně, pak jsou pro vás vhodné all inclusive hotely. Tyto hotely nabízejí zahrnutí stravy a nápojů do ceny a v mnoha případech také snadný přístup k pláži a vodním sportům. Mezi nejlepší all inclusive hotely v Egyptě Taba patří třeba Sol Y Mar Sharks Bay a Maritim Jolie Ville Resort & Casino.

3. Apartmány a vily

Pokud chcete mít větší soukromí a nezávislost, pak můžete zvolit v Egyptě Taba ubytování v apartmánech nebo vilách. Tyto typy ubytování vám nabídnou větší prostor a vybavení, jako jsou plně vybavené kuchyně a obývací pokoje. Mezi nejlepší apartmány a vily v Egyptě Taba patří třeba Taba Heights, který nabízí nádherné apartmány se spoustou vybavení.

4. Kempy a stany

Pokud hledáte levnější možnosti ubytování v Egyptě Taba, pak jsou pro vás ideální kempy a stany. Tyto příležitosti jsou velmi oblíbené u cestovatelů a dalších dobrodruhů, kteří rádi zkoumají přírodu. Mezi nejlepší kempy a stany patří třeba Three Corners El-Wekala Resort, který se nachází v nádherné lokalitě a nabízí skvělé vzpomínky na dobrodružnou dovolenou.

V Egyptě Taba je řada možností ubytování pro každého cestovatele, ať už hledáte luxusní hotely nebo levnější kempy a stany. Vyberte si však to, co nejlépe odpovídá vašim potřebám a požadavkům a užijte si skvělou dovolenou.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky