Objevte nejlevnější lety

Džibutsko Lake Assal Hot Springs

Počasí Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko Lake Assal Hot Springs je jedno z nejvýznamnějších míst v Džibutsku a tuto oblíbenou turistickou atrakci najdete na břehu slaného jezera Assal. Toto místo je zvláště známé pro své geotermální prameny, které emitují horkou minerální vodu. Toto místo je nejlepší na návštěvu od prosince do února, což je nejsušší období v roce.

První, co si musíme uvědomit, je to, že Džibutsko se nachází v suché a horké oblasti. V průměru zde spadne pouze 150 mm srážek za rok. Právě proto je toto místo ideální k návštěvě během zimy. Mimo zimní měsíce jsou teploty velmi vysoké a mohou dosáhnout až 38 stupňů Celsia.

Během sušších měsíců se tuto oblast může dostat do extrémně suchých stavů. Nicméně, když přijde období dešťů, tak je toto místo zcela jiné. Krajina se mění na zelenou oázu a kvetou zde spousty květin. Můžete vidět, jak se ohromné množství zvířat shromažďuje kolem jezera k napití.

Když se dostaneme k Lake Assal, můžeme vidět, jak se horké prameny zvedají z vody. Tyto prameny mohou mít teplotu až 50 stupňů Celsia. Minerální voda naplněná solí se odpařuje, což vytváří bílé krystaly soli kolem horkých pramenů. Ohromující krajinu se stalaktity a stalagmity obklopuje celé jezero.

Závěrem musím říct, že Džibutsko Lake Assal Hot Springs je krásné místo k návštěvě v jakémkoliv ročním období. Toto místo je však nejlepší během sušších měsíců od prosince do února, kdy teploty jsou příjemné a krajina je překrásná. Můžete se těšit na úžasnou krajinu zdejšího jezera, krystalické bílé solné krystaly a horké minerální prameny, a to vše v jednom místě.


Ubytování Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko, malá země ležící východně od Afriky, je bohatá na přírodní krásy a jedinečná místa. Jedním z nejvíce fascinujících míst, která Džibutsko nabízí, je jezero Assal a jeho termální prameny.

Jezero Assal se nachází v nejnižším bodě afrického kontinentu a je také jedním z nejslanějších jezer na světě, jehož slanost je více než desetinásobně vyšší než slanost oceánu. Je obklopeno vulkanickými horami, které dodávají jezeru a okolní krajině dramatický vzhled.

Ačkoli jezerem samotným nelze plavat kvůli vysokému obsahu soli, nedaleko od jezera se nacházejí termální prameny, které nabízí unikátní zážitek. Tyto prameny, známé jako Lake Assal Hot Springs, jsou vytvořeny díky vulkanické aktivitě v této oblasti. Teplá voda v pramenech je bohatá na minerály, jako je síra a železo, které mají pověst blahodárných účinků na lidské tělo.

Návštěvníci, kteří přijdou do Džibutska, si mohou užít příjemnou koupel v těchto termálních pramenech a relaxovat v teplé vodě. Důležité je vzít na vědomí, že voda má velmi vysokou teplotu, takže je dobré být připraven na intenzivnější teplo, než by se mohlo očekávat. Je však zaručeno, že tato teplá koupel bude procházení stoj za to.

Kromě relaxace v termálních pramenech nabízí Džibutsko Lake Assal Hot Springs také úžasnou příležitost k cestování a poznávání přírodních divů regionu. Mnoho turistů se rozhodne podniknout výlety po okolí, kde mohou objevit sopečné krátery, sopky a další sopečnou aktivitu. Toto místo je také domovem mnoha druhů fauny a flory, které jsou adaptovány na extrémní podmínky tohoto slaného jezera.

Lake Assal je bezpochyby jednou z hlavních turistických atrakcí v Džibutsku a jeho termální prameny jsou neodmyslitelnou součástí tohoto unikátního místa. Kombinace sopečné krajiny, slaného jezera a teplých pramenů tvoří harmonické prostředí pro odpočinek a obdivování přírodní krásy.

Džibutsko Lake Assal Hot Springs je zážitek, který by neměl být vynechán při návštěvě této malebné africké země. Je to místo, které nejenže nabízí relaxaci a regeneraci, ale také jedinečnou příležitost poznat vzácnou kombinaci sopečné a slané krajiny. Pokud hledáte dovolenou, která se odlišuje od běžných destinací, pak je Džibutsko Lake Assal Hot Springs pro vás nejlepší volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Zde jsou některé z nejčastějších dotazů týkajících se Jibutska, jezera Assal a horkých pramenů:

1. Kde se nachází jezero Assal a horké prameny v Džibutsku?
Odpověď: Jezero Assal a horké prameny se nacházejí v Džibutsku, což je malá země východně od Afriky. Jezero Assal leží v oblasti Skalního zálivu, nedaleko od pobřeží Rudého moře.

2. Jaké je teplota vody v jezeře Assal?
Odpověď: Teplota vody v jezeře Assal se pohybuje kolem 34 až 40 stupňů Celsia. Je to jedno z nejteplejších jezer na světě.

3. Jsou horké prameny v jezeře Assal vhodné koupání?
Odpověď: Ano, horké prameny v jezeře Assal jsou vhodné koupání. Mnoho lidí sem proudí, aby si užilo léčivých vlastností minerálních vod a relaxovalo v teplých pramenech.

4. Jaká je hloubka jezera Assal?
Odpověď: Jezero Assal je známé svou extrémní hloubkou. Dosahuje průměrné hloubky 20-34 metrů a v nejhlubší části je možná až 155 metrů.

5. Jak se dostanu k jezeru Assal a horkým pramenům v Džibutsku?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat k jezeru Assal a horkým pramenům, je pronajmout si auto nebo využít místního dopravního systému. Cesta z hlavního města Džibutsko trvá přibližně 2-3 hodiny.

6. Jaké jsou turistické aktivity, které lze v Džibutsku a okolí jezera Assal provádět?
Odpověď: Turisté mají možnost se koupat v horkých pramenech jezera Assal, potápět se v Rudém moři, vyzkoušet si horolezectví na sopce Ardoukoba nebo prozkoumat unikátní sopečné formace a slaná jezera v okolí.

7. Existují místní průvodci, kteří mohou pomoci při návštěvě jezera Assal a horkých pramenů?
Odpověď: Ano, v Džibutsku jsou dostupní místní průvodci, kteří mají zkušenosti s vedením turistů k jezeru Assal a horkým pramenům. Pronajímají se za příznivé ceny a mohou poskytnout užitečné informace o místních atrakcích a bezpečnosti.


Dovolená Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Pokud hledáte exotickou destinaci pro dovolenou, nemusíte hledat dál než Džibutsko. Toto malé africké přístavní město není příliš známé mezinárodním turistům, což ho činí ideálním místem pro objevování nových a fascinujících lokalit. Jednou z nich je i jedinečné jezero Assal a jeho termální prameny.

Džibutsko se nachází na východním pobřeží Afriky, u Rudozemského zálivu v Adenském zálivu. Lake Assal, které se nachází v přístavním městě Tadjoura, je nejníže položeným bodem afrického kontinentu a čtvrtým nejníže položeným bodem na světě. Nachází se zde také nejteplejší termální prameny na světě, čímž je Lake Assal unikátním přírodním fenoménem.

Jezero samo o sobě je obrovské slané jezero, které je obklopeno sopečnými vrchy. Voda je zde extrémně slaná, až 10x slanější než mořská voda, což vytváří křišťálově bílé pobřeží a zajímavé usazeniny soli. Toto jezero je také domovem mnoha mikroorganismů a místní flóry a fauny, které nejsou nikde jinde na světě.

Největší atrakcí Lake Assal jsou jeho termální prameny. Tato pramenitá voda se ohřívá díky vulkanické aktivitě v oblasti, což vytváří dokonale teplá lázně pro odpočinek a relaxaci. Návštěvníci si mohou vychutnat teplou vodu kolem 34-40 °C a zároveň si užívat krásného výhledu na okolní pohoří. Pro ty, kteří hledají dobrodružství, je zde také možnost potápění a prozkoumání podvodního světa jezera Assal.

Dalšími zajímavými místy v okolí jezera Assal jsou sopečná pole a zřícenina starodávného města Tadjoura, která nabízí historický pohled do minulosti této oblasti. Návštěvníci se tak mohou pokochat krásnou přírodou, nejen jezerem, ale i okolními horami a sopečnými krajinami.

Návštěva Lake Assal a jeho termálních pramenů je jedinečným zážitkem, který si návštěvníci Džibutska nemohou nechat ujít. Kombinace unikátního jezera, termálních pramenů a okolní přírody nabízí perfektní dovolenou pro ty, kteří hledají trochu odlišný zážitek.

Připlavte se na břehy Lake Assal a nechte se unést jeho krásou a klidem. Objevujte fascinující podvodní svět, uvolněte se ve slané vodě a nasyťte svou zvědavost historií těchto míst. Džibutsko a jeho Lake Assal určitě nezklamou a přinesou vám nezapomenutelný zážitek z vaší dovolené.


Letenka Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko je malá africká země ležící u břehu Rudého moře. Je známá svou unikátní geografickou krajinou, která zahrnuje sopky, pouště a slaná jezera. Jedním z nejvýznamnějších přírodních pokladů této země je jezero Assal, které je nejníže položeným suchým bodem na africkém kontinentu.

Jezero Assal se nachází v přímořské oblasti na severu Džibutska a je jedním z nejdisivějších jezer na světě. Jeho hladina je rozložená ve výšce 155 metrů pod úrovní moře a nachází se na místě, které kdysi bývalo dnem pradávného předhistorického jezera.

Co dělá jezero Assal tak unikátním jsou jeho slané prameny, které vytvářejí termální prameny v blízkosti jezera. Tyto termální prameny vytvářejí přírodní horké prameny, které jsou známé svými léčivými vlastnostmi. Místní lidé využívají tato léčivá vody již staletí k léčbě různých onemocnění a k relaxaci.

Přestupování horkých pramenů se stalo populární turistickou atrakcí v Džibutsku. Cestovatelé z celého světa míří k jezeru Assal, aby si užili blahodárné účinky lázní. Teplota vody zde dosahuje až 50 stupňů Celsia, což přispívá k uvolnění svalů a zmírnění bolesti. Kromě toho je voda bohatá na minerály, které mají pozitivní vliv na kůži a zlepšují celkové zdraví.

Pro ty, kteří rádi objevují divočinu, je okolní krajinu okolo jezera možné prozkoumat. Budete mít možnost obdivovat sopečné útvary a jedinečné geologické tvary, které tvoří okolní soutěsky a planiny. Navíc můžete se těšit na pohled na řadu volně žijících živočichů, včetně vzácných druhů ptáků a savců, kteří naleznou útočiště na březích jezera.

Ať již hledáte relaxaci, dobrodružství nebo jen nevšední zážitek, návštěva Džibutsko Lake Assal Hot Springs vám to všechno nabídne. Tato jedinečná přírodní lokalita vás okouzlí svou krásou a poskytne vám příležitost zažít jedinečný léčebný rituál v bohatých minerálních vodách. Nechte se unést tímto exotickým rájem a objevte jedno z nejkrásnějších míst v Džibutsku.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky