Objevte nejlevnější lety

Džibutsko Lac Assal

Letenka Džibutsko Lac Assal


Džibutsko Lac Assal: Tajemná krása slaného jezera

Džibutsko Lac Assal, nacházející se v západní Africe, je jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst na světě. Toto slané jezero, které je považováno za nejslanější na celém africkém kontinentu a třetí nejslanější na světě, je populární turistickou atrakcí díky své nádherné krajině a fascinující historii.

Džibutsko, což je malá země ležící na pobřeží Rudého moře, přitahuje cestovatele svými úchvatnými přírodními scenériemi a bohatou kulturní tradicí. Lac Assal, které se nachází pouhých 155 kilometrů od hlavního města Džibuti, je pro mnoho turistů nevyhnutelnou zastávkou na jejich cestě díky jeho jedinečnému vzezření a možnosti prozkoumání.

Jezero získalo svou pověst neuvěřitelnou krásou a zářivě bílými solnými plážemi, které obtékají jeho pobřeží. Vypadá to, jako byste se přenesli na jinou planetu, když se ocitnete v této části Džibutska. Vzduch je naplněn tajemností, přičemž okolní sopky dávají tomuto místu ještě více neuvěřitelné atmosféry.

Pro mnoho lidí je výzvou vzdát se normálních turistických cest a vyrazit na průzkum Lac Assal. S jeho extrémním solným obsahem se jedná o neuvěřitelné místo, které působí jako poušť ztracená mezi horami. Téměř nestálá teplota, která se pohybuje mezi 34 až 41 stupni Celsia, dává návštěvníkům možnost prozkoumávat toto surreální prostředí a zažít onu opravdovou podstatu divočiny.

Ať už se zde nacházíme z profesionálních nebo rekreačních důvodů, Lac Assal nabízí také jedinečnou geologickou historii. Jezero leží v příkopové propadlině, kterou vytvořil rozptyl tří tektonických desek, a proto se stalo jedním z nejnižších a nejhlubších bodů na africkém kontinentě. Světu poskytuje fascinující příležitost pro studium a výzkum přírodních procesů, které formovaly tato území po tisíce let.

Na rozdíl od jiných slaných jezer na světě je Lac Assal zcela odříznut od oceánu a nemá žádný odtok. Tímto způsobem se vodu jejího těla pouze odpařuje a na dně se ukládají vrstvy soli. Právě díky tomuto procesu je jezero tak slané a nabízí unikátní příležitosti pro lázeňské procedury a zlepšení pokožky.

Pro turisty, kteří hledají nové dobrodružství, je možné se vydat na trekking po okolí jezera až k jeho okraji. Tato cesta je velmi náročná, ale odměnou je nádherný výhled na jezero, který se otevírá před vámi. Můžete také navštívit okolní středověká města a zapojit se do bohaté kulturní atmosféry této oblasti.

Džibutsko Lac Assal je mistrovským dílem přírody. Jeho krása a fascinující geologická historie lákají turisty z celého světa. Pokud jste dobrodružník, který hledá unikátní a nezapomenutelný zážitek, Lac Assal je pro vás tou správnou volbou. Připravte se na setkání s přírodou v její nejčistší formě a odjíždějte z Džibutska s nezapomenutelnými vzpomínkami.


Nejčastější dotazy a odpovědi Džibutsko Lac Assal


1. Jak se jmenuje největší jezero v Džibutsku?
- Největší jezero v Džibutsku se nazývá jezero Assal.

2. Kde se jezero Assal nachází?
- Jezero Assal se nachází v přírodním parku Lac Assal, v oblasti Tadjoura v Džibutsku.

3. Jaké je jezero Assal slané?
- Jezero Assal je považováno za jedno z nejslanějších jezer na světě. Obsahuje vysokou koncentraci soli a minerálů.

4. Jaké je hloubka jezera Assal?
- Hloubka jezera Assal dosahuje až 155 metrů.

5. Jaké aktivní výtrysky se vyskytují v jezeře Assal?
- V jezeře Assal se nachází termální prameny a gejzíry, které jsou považovány za aktivní.

6. Jaké je okolní prostředí jezera Assal?
- Jezero Assal se nachází v pouštní krajině, obklopené sopečnými vrcholy a solnými pláními. Je jednou z nejhlubších depresí na světě.

7. Je možné se v jezeře Assal koupat?
- I přesto, že jezero Assal obsahuje vysokou koncentraci soli a minerálů, lidé se v něm koupají. Díky tomu, že voda je extrémně slaná, plování v ní je snadné.

8. Jaké další aktivity je možné provádět v okolí jezera Assal?
- V okolí jezera Assal je populární turistická destinace díky své jedinečné krajině. Turisté si zde mohou vychutnat přírodní krásy, jako jsou sopečné formace, solné pláně a canyony. Také je možné se zúčastnit výletu na sopku Ardoukoba.

9. Jaké zvířata žijí v okolí jezera Assal?
- V okolí jezera Assal a v džibutském přírodním parku Lac Assal žijí různé druhy zvířat, včetně kamel, gazel a divokých prasat.

10. Jaké je nejlepší období pro návštěvu jezera Assal?
- Nejlepší období pro návštěvu jezera Assal je v období od listopadu do února, kdy je teplota mírná. Během letních měsíců může být extrémně horko.


Počasí Džibutsko Lac Assal


Džibutsko Lac Assal je jedním z nejteplejších a nejsušších míst na Zemi a zároveň domovem nejhlubšího bodu Afriky a třetího nejslanějšího jezera na světě. Nachází se v západní Afiice, v zemi Džibutsko, na břehu slaného jezera Lac Assal.

Počasí v této oblasti se liší v závislosti na ročním období. V létě, tedy od červ Dubna do června, je zde velmi horko a suché klima, s teplotami kolem 40 až 50 stupňů Celsia. V noci se teploty mohou snížit na 30 stupňů, ale i tak je stále velmi horko. Proto jsou tyto měsíce obdobím turistické sezóny, kdy lidé přijíždějí ke koupání a opalování na pobřeží jezera.

Naopak v zimě, tedy v listopadu až únoru, je situace opačná a nastupuje období dešťů. I když se jedná o suchozemské území, přesto jsou zde zimy poměrně chladné a deštivé. Průměrné teploty se nacházejí kolem 21 až 27 stupňů Celsia ve dne a 15 až 20 stupňů Celsia v noci. Zimy jsou zde vyhledávány turisty, kteří chtějí pozorovat kvetoucí poušť, ale také proto, že je méně turistů než v létě.

Dalším specifikem tohoto regionu je vysoká slanost jezera Lac Assal. Tento faktor má velký vliv na počasí v této oblasti. Velká slanost v jezeře ovlivňuje vlhkost vzduchu a tím pádem i teplotu, což způsobuje, že jsou noci většinou chladné a stinné.

Celkově lze říci, že Džibutsko Lac Assal má specifické počasí a je oblastí s prvky krajiny, kde se střetává suchá a vlhká klima a může být zajímavou destinací pro cestovatele, kteří hledají netradiční zážitky a bádají nad tím, jak by takový region mohl vypadat z ptačí perspektivy.


Dovolená Džibutsko Lac Assal


Džibutsko je malá, ale malebná země v Africe, která je ohraničena Eritreou, Etiopií a Somálskem. Džibutsko může být malé, ale skrývá opravdu úžasné věci, jako je například velký průliv v Chalifu, který spojuje Rudé moře s Adenským zálivem. Mezi největší turistické atrakce Džibutska patří Lac Assal - velmi slané jezero a přírodní krásu.

Lac Assal se nachází zhruba 120 kilometrů od hlavního města Džibuti a je považováno za třetí největší slané jezero na světě. Má rozlohu přibližně 600 km² a jeho hladina je asi 155 metrů pod úrovní moře. Vzhledem k tomu, že jezero nemá žádné ústí, slaným minerálům a soli, které se v něm nacházejí, neunikají a to je přesně důvod, proč je tak extrémně slaný.

Návštěvníci často porovnávají Lac Assal s Salton Seou v Kalifornii nebo s Mrtvým mořem v Izraeli, ale Lac Assal má své vlastní kouzlo a krásu. Voda v jezeře je tak slaná, že dokáže rozpustit lidskou kůži a proto je zakázáno plavat v samotném jezeře. Mnozí turisté proto pouze stojí u jeho břehu a obdivují ho z dálky.

Okolí Lac Assal je neuvěřitelně působivé a krásné, což přitahuje mnoho návštěvníků. Návštěvníci si mohou prohlédnout nekonečné pláně soli, které jsou obklopeny sopkami a horskými masivy. V okolí se také nacházejí klasická přímořská města, jako jsou například Tadjoura a Obock, které nabízejí nejen možnost ubytování, ale také řadu kulturních a historických míst k návštěvě.

Výlety ke Lac Assal z Džibuti jsou velmi oblíbené, ale turisté by měli být připraveni na velmi horké a suché klima, s teplotami až 50 ° C v době největšího horka. Navíc je v této oblasti obvykle velmi silný vítr, který přináší sopečný prach, takže je nutné se na návštěvu připravit a vzít si vhodné oblečení a ochranné brýle.

V současné době se Džibutsko snaží zvýšit svou návštěvnost a turistický průmysl, přičemž Lac Assal je jedním z hlavních taháků této země. Při návštěvě jezera Lac Assal se můžete těšit na naprosto úžasnou a nevšední přírodní scenérii, která nabízí jedinečné zážitky a zážitky, které si budete pamatovat po celý život.


Ubytování Džibutsko Lac Assal


Pokud přemýšlíte o exotické dovolené a láká vás návštěva zajímavých a unikátních míst, jedno místo by vám nemělo uniknout - Lac Assal v Džibutsku. Tento slaný jezero se nachází 155 metrů pod hladinou moře a patří mezi nejhlubší slaná jezera na světě. Jeho výjimečná poloha a krása z něj činí oblíbenou turistickou atrakci.

Při plánování cesty do této oblasti je samozřejmě důležité zvážit ubytování. Naštěstí existuje několik možností, jak si vychutnat nezapomenutelný pobyt v blízkosti Lac Assal.

Možností je využít jednoho z luxusních resortů, které se nacházejí v blízkosti Džibutského hlavního města. Tyto hotely nabízejí vysoce kvalitní a pohodlné ubytování, často s výhledem na moře. Můžete si tak užít chvíle klidu a relaxace ve velkolepém prostředí.

Další alternativou je pronajmout si osvědčený tábor nebo stanovat na stanovém tábořišti. K dispozici jsou zde základní vybavení a stany, které vám umožní přenocovat blízko Lac Assal. Spánek pod hvězdami s výhledem na tuto ohromující přírodní krásu je opravdu nezapomenutelným zážitkem.

Pro ty, kteří se chtějí více přiblížit místní kultuře a životnímu stylu, je skvělou možností zvolit si tradiční „Bedouinský stav“. Tato možnost ubytování vám umožní zažít autentický způsob života v této oblasti. Stany jsou často vybavené matracemi a v mnoha případech poskytují skvělý výhled na jezero.

Další možností je rezervovat pobyt v přírodní rezervaci okolo Lac Assal, kde se nacházejí komfortní chatky s moderními vybaveními. Tyto chatky vám poskytnou všechny pohodlí, které potřebujete, zatímco budete vychutnávat krásu přírodního okolí.

Nicméně, bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete, nezapomeňte si užít všechny aktivity, které můžete v této oblasti podniknout. Lac Assal je výborným místem pro potápění, s možností objevení podvodních sopečných děr a korálového útesu. Můžete také podniknout trek kolem jezera nebo si užít odpoledne plné pikniku a relaxace na jeho břehu.

Lac Assal je bezpochyby jedinečné místo a nabízí úchvatné scenérie, kterou nezapomenete. Prozkoumejte tuto krásu Džibutska a vyberte si nejlepší ubytování, které vám umožní plně si užít tento nezapomenutelný zážitek.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky