Objevte nejlevnější lety

Bhútán National Memorial Chorten

Ubytování Bhútán National Memorial Chorten


Bhútán National Memorial Chorten je jedním z nejvýznamnějších památek v Bhútánu. V roce 1974 byl postaven na památku třetího krále Bhútánu, Jigme Dorji Wangchuka. Jde o jedno z nejnavštěvovanějších míst v Bhútánu, které přitahuje tisíce turistů každý rok. Pokud hledáte ubytování v této oblasti, máte několik možností.

Hotel Taj Tashi Bhutan

Hotel Taj Tashi Bhutan je jedním z nejluxusnějších hotelů v Bhútánu a nachází se v těsné blízkosti Bhútán National Memorial Chorten. Nabízí celkem 66 pokojů, z nichž každý je luxusně vybaven nádhernými dekoracemi a pohodlím. Hotel má také k dispozici několik restaurací, bary, spa a wellness centrum a fitness centrum. Cena za ubytování se pohybuje kolem 250-300 dolarů za noc.

Le Meridien Thimphu

Le Meridien Thimphu se nachází v samém srdci Thimphu, v blízkosti Bhútán National Memorial Chorten. Hotel nabízí pohodlné a prostorné pokoje s výhledem na město. K dispozici je také několik restaurací, fitness centrum a wellness centrum. Cena za ubytování se pohybuje kolem 200-250 dolarů za noc.

Hotel Druk

Hotel Druk je jedním z nejznámějších hotelů v Thimphu. Nachází se v klidné oblasti, ale stále v blízkosti Bhútán National Memorial Chorten. Hotel nabízí 53 pohodlných a prostorných pokojů a několik restaurací a barů. K dispozici je také fitness centrum a wellness centrum. Cena za ubytování se pohybuje kolem 100-150 dolarů za noc.

Thimphu Tower

Thimphu Tower je moderní hotel s 20 pokoji, který se nachází v centru města. V blízkosti hotelu se nachází několik restaurací a obchodů. Pokoje jsou prostorné a moderní a nabízejí výhled na město. Cena za ubytování se pohybuje kolem 50-80 dolarů za noc.

Khotakpa Lodge

Khotakpa Lodge je jednodušší hotel s 17 pokoji, který se nachází asi 5 km od Bhútán National Memorial Chorten. Pokoje jsou čisté a pohodlné a nabízejí výhled na okolní krajinu. Hotel má také k dispozici restauraci a bar. Cena za ubytování se pohybuje kolem 25-40 dolarů za noc.

Celkově vzato, Bhútán National Memorial Chorten je krásné a mimořádné místo, které si zaslouží vaši pozornost a návštěvu. Pokud hledáte ubytování v této oblasti, máte několik možností, z nichž každá nabízí něco zajímavého a odlišného. Vyberte si ten, který nejlépe odpovídá vašim potřebám a rozpočtu.


Dovolená Bhútán National Memorial Chorten


Bhútán, krásná země v Hraničním pásmu Himálají, se může pochlubit mnoha fascinujícími památkami a přírodními krásami. Mezi nejvýznamnější místa, která stojí za návštěvu, patří Bhútán National Memorial Chorten.

Chorten je tradicí v buddhistických zemích a je to stavba, která představuje Buddhův mytický svět. Mezi Bhútánci je velmi populární a slouží jako místo pro meditaci, modlitbu a vykonávání náboženských obřadů. National Memorial Chorten, nacházející se v hlavním městě Thimphu, je jednou z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších chrámů.

Chorten byl postaven v roce 1974 jako památník druhému králi Bhútánu, Jeho Veličenstvu Jigme Dorji Wangchuckovi, který sehrál významnou roli při modernizaci země. Jeho vizí bylo spojit moderní svět s tradičními bhútánskými hodnotami a kulturou. National Memorial Chorten tak slouží jako důležité centrum duchovního života, které připomíná jeho královskou hodnost a přínos.

Stavba je architektonickým skvostem a je zasazena do nádherného zahradního prostředí. Chorten je postaven z bílého mramoru a zdoben zlatými věžemi, které se tyčí nad krajinou. Vnitřek chrámu je vyzdoben nádhernými thangka obrazy, sochami a malbami zobrazujícími různé buddhistické bohy a postavy. Jeho prostor tak vytváří zklidňující atmosféru pro všechny návštěvníky.

Každý den sem lidé přicházejí, aby se modlili a vykonávali své náboženské obřady. Chorten je také oblíbeným místem pro setkávání lidí, kde se diskutuje o duchovních tématech a debatuje o životě. Pro turisty je to jedna z nejlepších příležitostí poznat a prozkoumat bhútánskou kulturu a náboženské tradice.

Bhútánci velmi ctí své duchovní dědictví a právě proto je National Memorial Chorten tak důležitým symbolem země. Je to místo, kde se setkávají starší i mladší generace, aby společně uctili minulost a budoucnost bhútánského národa. Každoročně se zde koná mnoho náboženských festivalů a oslav, které přitahují návštěvníky z celého světa.

Dovolená v Bhútánu by neměla minout návštěvu National Memorial Chorten. Tento krásný a vznešený chrám nabízí jedinečný pohled do bhútánského náboženského života a tradic. Je to místo, které vás zcela pohltí svou mystikou a klidem, a které vám připomene sílu víry a spirituality.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán National Memorial Chorten


Zde je několik nejčastějších dotazů ohledně Bhútánského národního památníku Chorten a jejich odpovědi:

Dotaz 1: Co je Bhútánský národní památník Chorten?
Odpověď: Bhútánský národní památník Chorten je buddhistická svatyně nacházející se v hlavním městě Thimphu. Byl postaven v roce 1974 jako památka na třetího krále Bhútánu, Jigmeho Dorjiho Wangčhuka.

Dotaz 2: Jaký je význam Bhútánského národního památníku Chorten?
Odpověď: Bhútánský národní památník Chorten je důležitým centrem náboženského a kulturního života v Bhútánu. Slouží jako místo pro modlitby, meditaci a oživení, a také jako symbol jednoty a míru v zemi.

Dotaz 3: Jak vypadá Bhútánský národní památník Chorten?
Odpověď: Chorten je masivní bílá stavba se zlatými a červenými zdobnými prvky. Je postaven ve stylu tibetské architektury s typickou stočenou střechou. Uvnitř památníku se nachází několik oltářů s posvátnými předměty a sochami buddhismu.

Dotaz 4: Je možné navštívit Bhútánský národní památník Chorten?
Odpověď: Ano, Bhútánský národní památník Chorten je otevřený veřejnosti a může být navštíven za účelem modlitby a obdivování. Je však třeba respektovat náboženské obřady a zákazy, které jsou spojeny s tímto posvátným prostorem.

Dotaz 5: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Bhútánského národního památníku Chorten?
Odpověď: Návštěva je možná po celý rok, ale nejlepší čas je obvykle v teplejších měsících od dubna do října, kdy je počasí přívětivější a usnadňuje procházky a obdivování okolní přírody.

Toto jsou pouze některé z nejčastěji kladených dotazů ohledně Bhútánského národního památníku Chorten a odpovědí na ně. Můžeš získat více informací přímo na místě při navštívení této důležité památky v Bhútánu.


Letenka Bhútán National Memorial Chorten


Bhútán National Memorial Chorten: Dejiny a popis

Bhútán National Memorial Chorten je jeden z najvýznamnejších pamiatok v Bhútáne. Nachádza sa v hlavnom meste Thimphu, konkrétne na ploche o rozlohe 4 akr a je postavený v tradičnom tibetských buddhistickom štýle.

Tento impozantný chorten bol postavený na počesť Druhého kráľa Bhútánu, Jigme Dorji Wangchuck, ktorý zomrel v roku 1972. Jeho konštrukcia dokončená až o deväť rokov na to, v roku 1980. Chorten bol postavený za pomoci mnohých zástupcov buddhistických komunít v Bhútáne a údajne bol inšpirovaný buddhistickým chrámom Swayambhunath v Káthmándú, Nepál.

Bhútán National Memorial Chorten je dôležitým miestom modlitieb, s návštevníkmi, ktorí sem prichádzajú každý deň pritiahnutí jeho krehkosťou, ktorá má vynikajúci význam v týchto oslavách kultúry aj náboženstva.

Každý deň prichádza množstvo miestnych a zahraničných návštevníkov, aby vstúpili do interiéru chortenu, kde sa sústreďujú na modlitbu a meditáciu. Chorten obsahuje viac ako 60 rôznych mandál, ktoré zobrazujú rôzne buddhistické božstvá.

Ak plánujete návštevu Bhútánu, nenechajte si ujsť túto ikonickú pamiatku a jej symboliku dôležitosti miesta v zbieraní tradičných tovarov buddhizmu, ako sú modliace kolesá a iné artefakty. Na samom vrchole chortenu sa taktiež nachádza zvon, ktorý môžete zazvoniť a pokojne si vychutnať atmosféru pokojného miesta pre obnovu svojho vnútorného klidu.

Všimnite si, že návštevníci štupľujú a kruhujú samotný chorten v smere hodinových ručičiek, keďže toto je tradičná praktika v tibetských buddhistických chrámoch.

Vrchol návštevy Bhútánu National Memorial Chorten je počas buddhistického sviatku Losar, ktorý je považovaný za nový rok v budhizme a trvá 15 dní. V tomto období sa okolo chortenu koná množstvo tradičných tanečných vystúpení a miestni obyvatelia tu uctievajú svojich predkov a modlia sa za šťastie pre budúci rok.

Ak hľadáte duchovné skúsenosti a môžete si dovoliť dlhú cestu do Bhútánu, nezabudnite zaradiť Bhútán National Memorial Chorten na svoj zoznam vecí, ktoré sa chcete vidieť. Je to miesto, kde sa budhistická spiritualita stretáva s úžasnou architektúrou, aby vytvorili jeden z najvýznamnejších chrámov v Bhútáne.


Počasí Bhútán National Memorial Chorten


Bhútán National Memorial Chorten je nádherný a zároveň důležitý památník nacházející se v hlavním městě Thimphu v Bhútánu. Tento budhistický chorten byl postaven jako památka na tibetského učitele, tradičního lékaře a světce, Druk Gyalpo Jigme Dorji Wangchucka, který zemřel v roce 1972.

Bhútán National Memorial Chorten je v mnoha ohledech velmi zvláštní stavbou. Tento budhistický chorten je typickou budovou, která se nachází po celé Asii. Její specifikum spočívá v tom, že se jedná o mohutnou stavbu ze světlých kamenných bloků, která se postupem času dokonale sladila s okolní krajinou. Hlavní vstup je zdobený množstvím různých budhistických symbolů a témat, ať již jsou to mandaly, mudry, lotosové květy, drahokamy nebo oko Buddhy.

Počasí v Bhútán National Memorial Chorten závisí v první řadě na nadmořské výšce, ve které se nachází. Thimphu se nachází ve výšce 2 320 metrů nad mořem, takže tam panovalé klima je typické pro horské oblasti. Pro turisty z celého světa bývá často návštěva Bhútánu ztížena chladným počasím, ale není to vše, co tam mohou zažít. Počasí v Bhútánu se v jednotlivých ročních obdobích mění.

V létě může být počasí poměrně vlhké, ale teploty se drží kolem 30 °C. Zatímco v zimě mohou teploty klesnout až na – 5 °C, občas dokonce i mrazí. Bhútán je navíc známý jako země královských pochodů sněhu a označuje se jako "Země draka", což ukazuje na sílu přírody a vertikální rozdíly, které panují mezi různými úrovněmi Bhútánu.

Když plánujete podniknout trek v Bhútánu, je důležité znát podmínky, které na vás čekají. Vzhledem k tomu, že Bhútán má drsné horské terény, turisté by měli mít na paměti, že počasí v Bhútánu může být velmi proměnlivé. Ráno bývají teploty nižší než odpoledne a také se během dne mohou měnit.

Celkově lze říct, že cestování do Bhútánu by mohlo být pro cestovatele z jiných koutů světa velkou výzvou. Pokud se ale odvážíte tento krásný tibetský kraj navštívit, nemůžete si nechat ujít návštěvu Bhútán National Memorial Chorten, který se stává jedním z hlavních turistických cílů v Bhútánu, a zároveň se může stát novou inspirací pro mnohé návštěvníky.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky