Objevte nejlevnější lety

Cyprus Nikózia (Lefkoşa)

Ubytování Cyprus Nikózia (Lefkoşa)


Nikózie (Lefkoşa) je hlavním městem ostrova Cyprus a zároveň jedním z jeho nejvýznamnějších kulturních a historických center. Pokud se rozhodnete navštívit tuto fascinující destinaci, budete potřebovat ubytování, které vám poskytne komfort a pohodlí.

Existuje mnoho možností ubytování v Nikózii, které odpovídají různým preferencím a rozpočtům. Pokud si přejete luxusní zážitek, můžete se rozhodnout pro pětihvězdičkový hotel. Tyto hotely nabízejí nejen prvotřídní vybavení a služby, ale také úchvatné výhledy na město a okolní krajinu. K dispozici jsou také apartmány a plně vybavené vily, které jsou ideální volbou pro rodiny nebo skupiny cestovatelů.

Pokud hledáte něco více autentického, můžete zvolit ubytování v historické části města. Tyto hotely se nacházejí v tradičních budovách a nabízejí jedinečnou atmosféru a charakter. Můžete se ubytovat v klasickém kamenném domě s typickým středomořským dvorem nebo se rozhodnout pro designový hotel se současným uměleckým vybavením.

Pokud preferujete levnější ubytování, existuje v Nikózii také mnoho možností. Ubytování v hostelu nebo levném hotelu vám nabídne bezprostřední přístup k městu a zároveň vám uspoří nějaké peníze na jiné aktivity. Tyto ubytovací zařízení často poskytují společné prostory pro setkávání s dalšími cestovateli, což je skvělá příležitost k výměně cestovatelských rad a tipů.

Nikózie je městem, které nabízí pestrou nabídku atrakcí a aktivit. Ubytování v jeho blízkosti vám umožní snadný přístup k těmto místům. Nevšední možností je také ubytování ve starobylém městě Kyrenia (Girne) na severu ostrova, které se nachází v půvabné písčité zátoce a je obklopeno pichlavými horami.

Pokud si přejete poznávat místní život a kulturu, můžete se také rozhodnout pro ubytování ve venkovských nebo agritourismových oblastech v okolí Nikózie. Tyto zařízení vám umožní zažít tradiční cyprický způsob života, ochutnat místní speciality a relaxovat v příjemném prostředí.

Nikózie je bohatá na historii a kulturní dědictví, a proto je ideálním místem pro objevování. Bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete, budete mít přístup k mnoha historickým památkám, jako je hrad Ledra, archeologické muzeum a krásný katedrální kostel sv. Jana Evangelisty.

Nikózie (Lefkoşa) je fascinujícím městem, které nabízí bohatou historii, jedinečnou kulturu a atraktivní přírodní krajiny. Bez ohledu na to, jak si vyberete ubytování, budete mít možnost těšit se na všechny tyto krásy, které Nikózie nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Cyprus Nikózia (Lefkoşa)


1. Kde se nachází Nikózie (Lefkoşa) na Kypru?
Nikózie (Lefkoşa) se nachází na severní části Kypru, přesněji na hranici mezi Kyprskou republikou a Tureckou republikou severního Kypru.

2. Jak se dostanu do Nikózie (Lefkoşa) z letiště?
Z letiště v Nikósii je nejrychlejší způsob dopravy taxi nebo pronájem auta. Existuje také autobusová linka, která spojuje letiště s centrem města.

3. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Nikózii (Lefkoşa)?
Mezi hlavní turistické atrakce v Nikózii patří historická pevnost Lefkoşa, kde se nachází také Kyprské muzeum, a turecká čtvrť s mešitou Selimiye, která je považována za jednu z nejvýznamnějších památek Kypru.

4. Potřebuji vízum k návštěvě Nikózie (Lefkoşa)?
Pokud cestujete z Kyprské republiky do Nikózie, obvykle nebudete potřebovat vízum. Pokud však cestujete z jiné země, je vhodné se informovat o aktuálních vízových podmínkách.

5. Jaké jsou tradiční kyprské speciality, které bych měl v Nikózii ochutnat?
Mezi tradiční kyprské speciality patří halloumi (sýr), dolmades (plněné vinné listy), souvlaki (grilované maso), moussaka (vrstvený pokrm s brambory, baklažánem a mletým masem) a kleftiko (dlouho pečené jehněčí maso).

6. Kde se nachází nejlepší místa k nákupu v Nikózii (Lefkoşa)?
Nejlepší místa k nákupu v Nikózii jsou v historickém centru města, kde se nachází různé obchody, trhy a malé butiky. Oblíbenou obchodní čtvrtí je také Osman Paşa Street.

7. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Nikózie (Lefkoşa)?
Nejlepší čas na návštěvu Nikózie je na jaře (duben a květen) a na podzim (září a říjen), kdy je počasí mírné a teploty jsou příjemné. V létě může být na Kypru velmi horko.

8. Jaké jsou další zajímavé destinace v blízkosti Nikózie (Lefkoşa)?
V blízkosti Nikózie se nachází další zajímavá místa, jako jsou historická města Famagusta a Kyrenia (Girne) na severním Kypru, nebo také památky a pláže v jižní části Kyprské republiky.

9. Jaký je rozdíl mezi Nikózií a Lefkoşou?
Nikózie je řecký název pro město, které se nachází v jižní části Kyprské republiky, zatímco Lefkoşa je turecký název pro město, které se nachází v nesouhlasné části Kypru - Turecké republice severního Kypru. Jinak se jedná o jedno a to samé město.


Dovolená Cyprus Nikózia (Lefkoşa)


Cyprus je neuvěřitelně krásnou zemí, která nabízí návštěvníkům mnoho překrásných pláží, historických památek a pohostinných obyvatel. Pokud se chystáte na dovolenou na tomto krásném ostrově, neměli byste zapomenout navštívit i jeho hlavní město- Nikózii (Lefkoşa).

Nikózie je jedním z nejvýznamnějších měst na Kypru a je rozděleno do dvou částí, turecké a řecké. Toto město se pyšní bohatou historií, což mu dává unikátní atmosféru. V řecké části města najdete mnoho památek, například pevnost nebo katedrálu svaté Sofie. Při procházce tímto městem nezapomeňte navštívit také tamní archeologické muzeum.

Turecká část Nikózie může působit jako krok zpět v čase zejména v oblasti tradičních řemesel. Zajít byste zde měli rozhodně na trh Bedesten, který vás dokonale vtáhne do orientální atmosféry. Pokud máte rádi nakupování, zde si určitě přijdete na své! A samozřejmě nemůžete opustit město bez toho, abyste se prošli na venkovní trh v Mamili.

Jednou z největších turistických přitažlivostí v Nikózii je hrad Kyrenia. Tento hrad byl postaven ve 4. století jako obrana před pobřežními útoky a dodnes se dochoval v původním stavu. Z nádvoří hradu se vám naskytne neuvěřitelně krásný výhled na moře i na město.

Nikózie je také skvělou destinací pro ty, kteří mají rádi aktivní dovolenou. V okolí města najdete překrásné národní parky, které nabízejí možnost pro pěší túry, cykloturistiku či jen tak procházky. A co se oceánu týče, máte na výběr z mnoha pláží, na kterých budete moct relaxovat a zapomenout na všechny starosti.

Pokud hledáte něco netradičního, nakolik byste si přáli zažít, jaký život žili lidé na Kypru v minulosti, pak rozhodně navštivte letovisko Vouni, kde můžete navštívit starověké římské lázně.

Zajímavostí o Nikózii je, že město má svoje vlastní letiště (nemusíte tak jezdit z letiště v Pafosu). A pokud se rozhodnete usadit zde přímo ve městě, můžete si pronajmout apartmán nebo pokoj v hotelu.

V Nikózii plné překvapení a krásy si tedy užijete skvělou a bohatou dovolenou. S jejími krásami nepřestanete a po návratu domů jí budete jen těžko hledat náhradu.


Letenka Cyprus Nikózia (Lefkoşa)


Cyprus Nikózia (Lefkoşa): Příležitost k objevování historie a kultury

Cyprus, známý také jako ostrov lásky, je jedním z nejkrásnějších a nejrušnějších ostrovů ve Středomoří. A když se řekne Cyprus, není možné vynechat jeho hlavní město - Nikózii (Lefkoşa). Toto fascinující město nabízí nekonečné možnosti pro milovníky historie, kultury a architektury. A co je nejlepší, cesta sem není složitá díky široké nabídce letenek.

Nikózia, jedno z nejdůležitějších historických měst na Kypru, je neodmyslitelně spojena s bohatou minulostí země. Při procházce uličkami města se návštěvníci setkávají s překrásnými historickými památkami. Dominantou města je například Kyrenský hrad, který byl postaven ve 7. století. Tento středověký hrad nabízí úchvatný výhled na celé město a jeho okolí a zaujme návštěvníky jak svou architekturou, tak historickým významem.

Další významnou atrakcí v Nikózii je Selimiye mešita, která patří mezi největší a nejvýznamnější mešity na Kypru. Byla postavena jako katedrála, ale po turecké invazi byla přeměněna na mešitu. Její interiér je bohatě zdoben mramorem a mozaikami a je skutečným dokladem oslnivé islámské architektury.

Navštívte také Archeologické muzeum v Nikózii, které se nachází v centru města. Toto muzeum ukrývá bohatou sbírku archeologických nalezišť z různých období historie Kypru. Zde můžete obdivovat starověké artefakty, jako jsou sošky, keramika a mince, které odkazují na bohatou minulost tohoto ostrova.

Kultura má v Nikózii také významné místo. Vychutnejte si tradiční kyprskou kuchyni a hudbu v jedné z mnoha místních tavern nebo ochutnejte místní speciality na tržišti. Místní obchody pak nabízejí tradiční řemeslné výrobky, jako jsou ručně vyráběné suvenýry, koberce a šperky.

Aby byla cesta do Nikózie co nejjednodušší, doporučujeme si zakoupit letenku. Cyprus má dobrou leteckou infrastrukturu a můžete si vybrat z mnoha leteckých společností nabízejících přímé lety do této destinace. Let trvá přibližně 3 hodiny z většiny evropských měst, což z něj činí ideální destinaci pro krátkodobé pobyty nebo prodloužené víkendy.

Až se rozhodnete navštívit Cyprus, nezapomeňte zařadit Nikózii na svůj itinerář. Toto tajemné město nabízí bohatý kulturní život, malebné uličky a fascinující historii, která vás zaujme a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky. Připravte si kufry a zakupte si letenku do Nikózie, abyste mohli zažít vše, co tento úchvatný cyperský klenot nabízí!


Počasí Cyprus Nikózia (Lefkoşa)


Nikózia (Lefkoşa) je hlavním městem Kypru a nachází se na vnitrozemí ostrova. Pokud jste zvědaví na aktuální počasí v této oblasti, přečtěte si následující článek.

Cyprus celkově má středomořské klima, což znamená horká, slunečná léta a mírné, vlhké zimy. Nikózia není výjimkou a také nabízí příjemné počasí po většinu roku.

Léto v Nikózii začíná v červnu a trvá až do září. Teploty v této době pravidelně dosahují 30 °C a někdy i vyšších. Srážek během těchto měsíců je minimální a slunce se na nebi zdržuje až 12 hodin denně. Léto je ideálním obdobím pro plážovou dovolenou a koupání v teplém Středozemním moři.

Podzimní období, které přichází v říjnu a listopadu, je stále příjemné a teplé. Teploty se pohybují kolem 25 °C, ačkoli ve večerních hodinách mohou být chladnější. Srážky začínají postupně narůstat, a tak se můžete očekávat bouřky a déšť.

Zima v Nikózii je poměrně mírná, ale oproti létu zde může být dost chladno. Teploty klesají na příjemných 15 °C během dne, ale v noci se mohou snadno dostat pod 10 °C. Srážky jsou největší v tomto období, ale jsou spíše v podobě deště nebo krátkých lijáků než sněhu.

Jaro je v Nikózii velmi krásné a příjemné, teploty se opět zvyšují a začínají dosahovat teplot až kolem 20 °C. Srážky se postupně snižují, ale mohou stále přinášet deště, zvláště na začátku jara.

Celkově lze říci, že počasí v Nikózii je příjemné celý rok. Pokud se chystáte navštívit toto město, doporučuje se přinést lehké oblečení a samozřejmě nezapomeňte na sluneční brýle, opalovací krém a klobouk pro ochranu před sluncem. Ať už se tam vypravujete na pláž nebo na prohlídku historických památek, Nikózia vám svým počasím jistě učaruje.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky