Objevte nejlevnější lety

Nový Zéland Marlborough Sounds

Nejčastější dotazy a odpovědi Nový Zéland Marlborough Sounds


- Jak se dostanu do Marlborough Sounds?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Marlborough Sounds, je letět na letiště Blenheim, které je nejblíže. Následně lze pokračovat autobusem nebo najatým vozem. Další možností je cesta trajektem ze Wellingtonu.

- Jaké aktivity mohu v Marlborough Sounds podniknout?
Marlborough Sounds nabízí širokou škálu outdoorových aktivit, jako je turistika, cyklistika, rybaření, plachtění, kajakování a pozorování ptáků. Můžete si také užít prohlídku vinných sklepů a ochutnávku vína.

- Kde mohu najít ubytování v Marlborough Sounds?
V Marlborough Sounds najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a kempů. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zvláště v turisticky oblíbených místech.

- Jaké jsou nejlepší místa k procházkám v Marlborough Sounds?
Existuje mnoho tradičních i méně známých tras pro procházky v Marlborough Sounds, které vám umožní objevit nádhernou přírodu oblasti. Obzvláště populární jsou Queen Charlotte Track, Nydia Track a Mount Stokes Summit Track.

- Kdy je nejlepší čas na návštěvu Marlborough Sounds?
Marlborough Sounds je celoročně atraktivní destinace, ale k nejlepším měsícům pro návštěvu patří listopad až duben, kdy je počasí teplejší a stabilnější. To umožňuje plachtění, kajakování a další venkovní aktivity za příznivých podmínek.

- Kde se nachází nejlepší místa pro pozorování ptáků v Marlborough Sounds?
Marlborough Sounds je známý svou bohatou avifaunou. Nejlepší místa pro pozorování ptáků jsou v zátoce Queen Charlotte, na ostrově Motuara a v přírodním rezervaci Pelorus Bridge.

- Jak dlouho bych měl strávit v Marlborough Sounds?
Doporučuje se strávit v Marlborough Sounds alespoň několik dní, aby jste měli dostatek času na prozkoumání krásné přírody a zážitků, které tato oblast nabízí. Ideálně byste měli strávit alespoň týden, abyste si opravdu užili všechny aktivity a atrakce.


Dovolená Nový Zéland Marlborough Sounds


Novozélandský region Marlborough Sounds je jedním z nejkrásnějších a nejrozmanitějších míst na světě. Nachází se v severovýchodní části Jižního ostrova Nového Zélandu a tvoří si rozsáhlou síť fjordů, zálivů, ostrůvků a malých přístavů. Pro návštěvníky z celého světa je tento region jedinečnou příležitostí prozkoumat neuvěřitelnou přírodní krásu, užívat si aktivního odpočinku, ochutnat skvělé víno a poznat zdejší místní obyvatele a kulturu.

Jak se dostat do Marlborough Sounds

Region Marlborough Sounds je dobře přístupný, ať už se rozhodnete pro letecky, lodí nebo silniční dopravu. Nejlepšími letišti pro přílet na Jižní ostrov jsou letiště v Christchurchi a Wellingtonu, odkud se můžete snadno dostat do Marlborough Sounds s využitím regionálních letů nebo volby mezi pronájmem auta a požitím turistické trasy.

Nejlepší doba na návštěvu Marlborough Sounds

Nejlepší období pro návštěvu Marlborough Sounds jsou podzim a jaro, kdy je krajina rozmanitá a plná barev. V létě může být region poměrně plný turistů, takže pokud preferujete klidnější dovolenou, bude září až listopad ideální.

Co dělat v Marlborough Sounds

Pro ty, kteří chtějí užít si aktivní dovolenou, je Marlborough Sounds ideální, protože zdejší oblast nabízí řadu zajímavých aktivit. Oblast fjordů a zálivů je ideální pro pěší túry a horská kola. Vodní sporty, jako je kajak, plachtění nebo jízda na lodi, jsou v Marlborough Sounds velmi populární. Mezi další aktivity patří rybolov, pozorování velryb, lety v malých letadlech nebo prohlídky vinných sklepů.

Pokud hledáte klid a relaxaci, během dovolené si můžete užít plážové dny, turistiku v lese nebo návštěvu termálních pramenů.

Kde se ubytovat

V Marioborough Sounds můžete najít širokou škálu ubytování, od kempingu až po luxusní hotely. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete se rozhodnout mezi hotelem Bay of Many Coves nebo snadno dosažitelným Waikawa Bay Holiday Park. V oblasti Blenheim je mnoho motelů a bed & breakfast.

Co ochutnat

Marlborough Sounds je také známý svými vynikajícími víny. Oblast Marlborough produkuje vína s chutěmi a charakterem, které lze najít pouze zde. V Marborough jsou nejznámější bílé vína a vína z odrůd Sauvignon Blanc, Chardonnay a Pinot Gris. Pokud jste milovníci dobrého jídla, určitě si užijete gastronomické zážitky.

Splňte si sen a navštivte Marlborough Sounds, kde se můžete potopit do nádherné přírodní scenérie, užít si aktivní nebo relaxační dovolenou a ochutnat skvělá vína a kulinářské speciality.


Počasí Nový Zéland Marlborough Sounds


Marlborough Sounds je malebný region na severním ostrově Nového Zélandu, který je známý svou nadcházející a proměnlivou přírodou. Tento region je také domovem jedinečného podnebného systému, který ovlivňuje počasí v této oblasti.

Nový Zéland je známý svými výraznými sezónami a Marlborough Sounds není výjimkou. Letní měsíce, které trvají od prosince do února, jsou obecně teplejší a slunečnější, s průměrnými teplotami kolem 22°C. Místní obyvatelé a turisté využívají tuto dobu k vodním aktivitám, jako je plavání, potápění a rybaření.

Podzim (březen až květen) je období, kdy se počasí začíná ochlazovat a jedná se o nejvlhčí období v Marlborough Sounds. Teploty se pohybují kolem 15-20°C a srážky jsou časté. To vytváří ideální podmínky pro zemědělské aktivity, jako je pěstování vinné révy, které je v této oblasti velmi rozšířené.

Zima (červen až srpen) přináší nejchladnější teploty v roce, s průměrnými denními teplotami kolem 10°C. Vzhledem k blízkosti Marlborough Sounds ke Středozemnímu moři a vysokým horám v okolí, se v oblasti často vyskytují chladné větry a deště. To však nebrání nadšeným turistům, kteří si užívají krásy zasněžené krajiny a prozkoumávají oblast pěší turistikou.

Jaro (září až listopad) je obdobím, kdy se oblast probouzí k životu. Teploty se zvyšují na příjemných 15-20°C a příroda se zelená. To je také období, kdy se začíná objevovat množství květin a ptáků, což je ideální doba pro pozorování ptáků a botanické procházky.

Marlborough Sounds si vybírá svou odměnu za své proměnlivé počasí. Krásné zákoutí přírody, fjordy, lesy a pláže přitahují turisty z celého světa, ať už je počasí jakékoliv. Mnoho aktivit je dostupných jak pro dobrodružné jedince, tak pro ty, kteří hledají klid a relaxaci.

Není divu, že Marlborough Sounds je tak oblíbeným místem pro dovolenou po celý rok. Místními nepokrytým okem lze pozorovat, jak se počasí mění a jak to ovlivňuje jejich každodenní život. Přijďte a prozkoumejte tuto malebnou oblast, kde se setkává proměnlivé počasí se svěží a překrásnou přírodou.


Ubytování Nový Zéland Marlborough Sounds


Nový Zéland je známý po celém světě pro své skvělé outdoorové aktivity a nádhernou divokou přírodu, a právě v regionu Marlborough Sounds se tyto dvě věci skvěle propojují. Pokud hledáte ubytování v této oblasti, máte na výběr z řady možností – od uklidňujících spa hotelů až po rustikální chaty s výhledem na zálivy.

Jednou z nejoblíbenějších destinací pro turisty je Bay of Many Coves Resort. Tento luxusní hotel se nachází na malém poloostrově obklopeném vodou a nabízí výhledy na nádherné zálivy a lesy. Kromě toho je k dispozici vlastní pláž, kajaky a další vodní náčiní, stejně jako restaurace, spa a fitness centrum. Pokud hledáte úplnou relaxaci a trochu luxusu, Bay of Many Coves Resort je tou správnou volbou.

Pro ty, kteří hledají něco trochu více autentického, je tu Takapu Lodge. Tato chatová osada se nachází na samotě uprostřed lesů a nabízí ideální příležitost ke středověkým výpravám. Tady si můžete sami vařit u ohniště nebo využít posilovací a wellness centrum lodge. A pokud jste silnými turisty, Takapu Lodge je skvělou základnou pro pěší turistiku v okolí.

Pro ty, kteří hledají tradiční hotely, je tu Picton Yacht Club Hotel. Položený přímo u přístavu v Picton, je tento hotel ideální výchozí bod pro prozkoumávání Marlborough Sounds. Nejlepší na tom je, že většina pokojů má balkony s výhledem na zátoku a dokonce některé mají také vlastní sauny.

Veškeré ubytování v této oblasti nabízí nejbližší přístup k vodě a aktivitám v ní. Turisté si zde mohou půjčit kajaky, jachty a další vodní náčiní a prozkoumat tak malebné zálivy a pobřeží s výhledy na neuvěřitelně krásnou okolní přírodu. Stejně tak, když se rozhodnete pobýt na souši, najdete zde nekonečnou síť túr a procházek lesem.

Vzhledem k tomu, že Marlborough Sounds se nachází na severovýchodním konci Jižního ostrova, je tento region snadno dostupný autem i letadlem. Během roku jsou zde také mnohá festivaly a kulturní akce, které přitahují turisty nejen z celého Nového Zélandu, ale i ze zahraničí.

Když se rozhodnete strávit nějaký čas na Marlborough Sounds, najdete zde řadu ubytovacích možností, které uspokojí turisty od romantických párů, až po rodiny s dětmi a skupiny kamarádů. Bez ohledu na to, jaké je vaše preference, ubytování v této oblasti je ideální pro ty, kteří chtějí prožít dávku dobrodružství v krásné a nezapomenutelné přírodě.


Letenka Nový Zéland Marlborough Sounds


Marlborough Sounds - přístav pro milovníky přírodní krásy

Marlborough Sounds je velmi oblíbená turistická lokalita, nacházející se na jižním ostrově Nového Zélandu. Je to neuvěřitelně krásná oblast plná fjordů, pralesů a neuvěřitelných výhledů. Tato oblast je ideální pro lidi, kteří milují přírodu a zábavu v přírodě.

Přílet do této oblasti je nejlépe zajištěn prostřednictvím města Blenheim nebo Nelson. Kromě toho, existují další možnosti, jak dorazit do této oblasti, jako například vodní taxi, yachty a plachetnice.

Když se dostanete do této oblasti, můžete si užívat mnoha aktivit v tomto nádherném prostředí. Kajak, pěší turistika a cyklistika jsou velmi populární způsoby, jak si vychutnat krásu této oblasti. Navíc, je zde možnost si vypůjčit si nafukovací loď nebo plout na katamaránu.

Jedním z nejlepších způsobů, jak si užít Marlborough Sounds, je jít na ryby. Tento region se slibně prezentuje v této oblasti, když přináší velké ryby vodu. Přístavy Havelock a Picton jsou skvělá místa pro rybolov, což z nich činí rybářské meky.

Navštěvovat tuto oblast není naprostě pro malé území, takže zde stojí za to zůstat pár dní a užívat si pomocí kempování nebo pronajímání těch nejkrásnějších rekreačních domů.

Marlborough Sounds je neobyčejně úchvatná oblast a cílem, na který by každý turista měl směřovat svou pozornost. Milujete-li přírodu, toto prostředí Vás rozhodně nadchne!


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky