Objevte nejlevnější lety

Cyprus Choirokoitia

Dovolená Cyprus Choirokoitia


Cyprus Choirokoitia je krásné město na ostrově Kypr, které má velmi bohatou historii a tradice. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí zažít krásu tohoto ostrova a zároveň poznat bohatou historii a kulturu místních obyvatel. Zde je mnoho věcí ke zhlédnutí a prozkoumání, ale jednou z nejvýznamnějších atrakcí je starověká vesnice Choirokoitia.

Tato vesnice se nachází na úpatí hory Troodos a v současné době je neobydlená, ale rozhodně stojí za návštěvu. Byla založena v raných fázích kyperské civilizace a první obyvatelé zde žili již v neolitu (před více než 9000 lety). Dnes je tato vesnice považována za jednu z nejlepších zachovalých neolitických vesnic v celé Evropě a byla zařazena na seznam světového dědictví UNESCO.

Tato neolitická vesnice se skládala z kruhových domů, které byly postaveny z kamene a hlíny. Tyto domy byly poměrně prostorné a některé z nich mohly ubytovat až 20 lidí. Každý dům měl základní vybavení, včetně krbu a ložnic. Žádné nápisy nebyly nalezeny a tak zatím není známo, jak se obyvatelé osady nazývali nebo jakou mluvili řečí.

Pokud se rozhodnete navštívit starověkou vesnici Choirokoitia, můžete se těšit na prohlídku muzea, které se nachází v blízkosti areálu. Zde naleznete velké množství artefaktů, které byly nalezeny v této vesnici, včetně keramiky, zbraní a nástrojů.

Kromě této historické památky je zde mnoho dalších zajímavých míst k navštívení v okolí. Můžete projít starým městem Larnaka, objevovat historické památky v Nikósii nebo užívat si překrásné pláže a vychutnávat si kuchyni, která je bohatě ovlivněna středomořskou kulturou.

Pro ty, kteří jsou ochotni sypat trochu více peněz, jsou k dispozici i luxusní hotely a resorty, které nabízejí špičkový servis a realizaci vašich nejtajnějších snů.

Vyzkoušejte tedy dovolenou na Cyprus Choirokoitia a okuste krásy a zajímavosti tohoto kouzelného ostrova!


Letenka Cyprus Choirokoitia


Cyprus Choirokoitia – Zkuste si zajímavý výlet do starobylého města

Kypr je jedním z nejkrásnějších ostrovů na Středozemním moři. Nachází se zde mnoho turisticky lákavých míst, ale všechny tyto zážitky nelze srovnávat s tím, co nabízí město Cyprus Choirokoitia.

Jedinečné archeologické naleziště

Cyprus Choirokoitia je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na Kypru. Nachází se přibližně 30 km od Limassolu a je zároveň chráněným areálem UNESCO.

Tato lokalita byla objevena v roce 1934 a od té doby byla pečlivě zrekonstruována. Nyní ji můžeme navštěvovat jako jeden z nejvýznamnějších příkladů starověkého města na Kypru.

Starověké město bylo postaveno v nejstarších částech Kypru a je považováno za jednu z nejranějších zemědělských osad v Evropě.

Architektura a život starověkých obyvatel

V této lokalitě můžete vidět mnoho zdí, domů a průchodů, které dokazují, jak žili starověcí lidé na Kypru. Toto archeologické naleziště nabízí těm, kdo o něm ví, mnoho prostoru k pozorování a k objevování starověkých předmětů.

Turistickým atrakcím zde není konec. Můžete vidět zanechané předměty, jako jsou keramické střepy, zásobníky, které byly použity pro uskladnění zásob, domy a dřevěné hradby, které byly použity k ochraně této osady. Dále zde naleznete i staré podlahové koberce, které byly použity k izolaci a ochraně obyvatel před stoupající vlhkostí.

Zpět do historie

Cyprus Choirokoitia je ideálním místem pro ty, kteří chtějí poznat dobu, kdy zemědělci začali žít ve skupinách a začali přizpůsobovat svůj život přírodě. Můžete si zde představit, jak začínaly naše dnešní civilizace a jak žil první člověk.

Doporučení pro návštěvu

Turisté se zde mohou plně vstřebat do historie Kypru a poznat tuto lokalitu zblízka. Pokud plánujete návštěvu Cyprus Choirokoitia, můžete zakoupit zpáteční letenku online na internetu. Let z Prahy do Kypru trvá zhruba 3 hodiny. Během návštěvy tohoto starověkého města nezapomeňte navštívit muzeum, které se nachází na lokaci.

Návštěva Cyprus Choirokoitia je jedinečným zážitkem a pro turisty, kteří milují historii, to bude nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Cyprus Choirokoitia


1. Kde se nachází Choirokoitia v Kypru?
Choirokoitia se nachází na jihu Kypru, asi 30 km východně od Larnaky.

2. Jaký je vstupní poplatek do Choirokoitie?
Vstupní poplatek do Choirokoitie je 4 EUR pro dospělé a 2 EUR pro děti a studenty.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Choirokoitie?
Choirokoitia je otevřená denně od 8:30 do 17:00, s výjimkou pondělí.

4. Co je Choirokoitia?
Choirokoitia je starověké neolitické sídlo, které se datuje do období kolem 7000 př. n. l. Patří k UNESCO světovému dědictví.

5. Jaká je historie Choirokoitie?
Choirokoitia byla obydlena po dobu asi 600 let a byla postavena kolem roku 7000 př. n. l. Je to jedno z nejstarších potvrzených osídlení na Kypru.

6. Jak dlouho trvá prohlídka Choirokoitie?
Prohlídka Choirokoitie si zpravidla vyžaduje asi 1-2 hodiny, v závislosti na tom, jak podrobně si přejete prozkoumat místo.

7. Je možné se dostat do Choirokoitie hromadnou dopravou?
Ano, je možné se dostat do Choirokoitie hromadnou dopravou. Autobusové spojení je k dispozici z Larnaky a dalších blízkých měst.

8. Jsou v Choirokoitii k dispozici průvodci?
Ano, v Choirokoitii jsou k dispozici průvodci, kteří vám mohou poskytnout informace o historii a archeologii tohoto místa.

9. Mohu si vzít vlastní jídlo a pití do Choirokoitie?
Ano, je povoleno si vzít vlastní jídlo a pití do Choirokoitie. Na místě však také existuje malá kavárna, kde si můžete objednat občerstvení.

10. Můžu si v Choirokoitie vyfotit?
Ano, je povoleno si v Choirokoitie fotografovat a natáčet videa, ale pouze pro osobní použití. Fotografování pro komerční účely vyžaduje povolení.


Počasí Cyprus Choirokoitia


Choirokoitia je archeologické naleziště na Kypru, které se nachází v blízkosti vesnice Choirokoitia. Toto místo je jedním z nejstarších osídlených míst v oblasti Středomoří a poskytuje nám vzácný pohled do minulosti. Kromě toho je také jednou z nejvýznamnějších archeologických lokalit na Kypru a je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Jedním z aspektů, které jsou zde významné, je počasí, které ovlivňovalo životy lidí, kteří zde žili před tisíci lety. Cyprus je ostrov v Středozemním moři a má typicky středomořské klima s horkými suchými léty a mírnými vlhkými zimami.

Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 30 °C a často dosahuje až 40 °C. Toto teplé počasí bylo přirozenou výhodou pro lidi, kteří zde žili v dobách před technologií, protože mohli získávat potravu ze zemědělství a chovat dobytek k přežití. Kromě toho mohli také těžit z nedalekého moře, které poskytovalo bohatý zdroj ryb.

Zimní měsíce na Kypru jsou mírné a vlhké, s průměrnými teplotami kolem 15 °C. Srážky v tomto období jsou časté a přiblíženě odpovídají průměru pro Středozemní moře. Tato vlhkost zajišťovala úrodnou půdu pro zemědělství a zemědělci byli schopni pěstovat obilí, zeleninu a ovoce.

Vzhledem k geografické poloze Kypru se často dostával do přírodních jevů, jako jsou bouře a zemětřesení. Toto mohlo mít vliv na životy obyvatel Choirokoitie, protože jejich domy byly postaveny ze sušených hlíněných cihel a střechy byly složeny z větví a slámy. Pravděpodobně byli nuceni pravidelně opravovat své domy nebo postavit nové.

Díky těmto příznivým klimatickým podmínkám a bohatým zdrojům potravy Choirokoitia prosperovala po mnoho let. Lidé zde žili v pevně usazených komunitách a vyvíjeli svou vlastní kulturu a společenské struktury. Archeologické vykopávky v oblasti odhalují základy domů, kamenné nástroje, keramiku a další předměty, které nám poskytují vzácný pohled do života v minulosti.

Choirokoitia je fascinujícím místem, které představuje dávnou minulost a jak podnebí ovlivnilo životy lidí. Díky archeologickým nálezům a poznatkům se můžeme lépe seznámit s historií tohoto místa a uznat jeho význam pro naše dědictví.


Ubytování Cyprus Choirokoitia


Cyprus Choirokoitia: Skvělé ubytování v historické vesnici

Cyprus Choirokoitia je malebná historická vesnice, která se nachází na jihu Kypru. Tato malebná lokalita je skvělým cílem pro ty, kteří si přejí poznat autentickou kyprskou kulturu a historii. Ubytování v Cyprus Choirokoitia je jedinečným zážitkem, který vám umožní prožít něco opravdu jedinečného.

Choirokoitia je považována za jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na Kypru. Tento prehistorický areál byl objeven v roce 1934 a byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Vesnice poskytuje jedinečný pohled na život lidí před tisíci lety a umožňuje návštěvníkům seznámit se s jejich kulturou a životním stylem.

Pro své návštěvníky nabízí Cyprus Choirokoitia širokou škálu ubytování, které odpovídá různým rozpočtům a preferencím. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, malebnými penziony či půvabnými venkovskými domky. Všechna ubytování v této oblasti jsou přizpůsobena tak, aby poskytla komfort a jedinečný zážitek.

Pokud preferujete luxusní ubytování, nemusíte být zklamáni. Cyprus Choirokoitia nabízí několik luxusních hotelů s vynikajícími službami a moderním vybavením. Tyto hotely jsou ideální volbou pro ty, kteří si přejí strávit relaxační a pohodlnou dovolenou.

Penziony v Choirokoitii jsou další možností ubytování, která vám umožní zažít osobní a přátelskou atmosféru. Ubytování v penzionech vám dává příležitost prozkoumat vesnici v klidu a zažít autentickou kyprskou pohostinnost. Penziony jsou obklopeny malebnou přírodou a poskytují vám skvělý výhled na cyprskou krajinu.

Pokud hledáte více rustikální a autentické ubytování, venkovské domky jsou pro vás to pravé. Tyto domky jsou postaveny v tradičním kyprském stylu a nabízejí jedinečný pohled na cyprský venkov. Ubytování v těchto venkovských domech vám umožní blíže se seznámit s kyprskou kulturou a lidmi.

Nedaleký okolní kraj nabízí také různé aktivity a atrakce. Můžete navštívit blízké pláže, vydat se na procházku v okolí národního parku nebo navštívit okolní historická města. Tato místa mají bohatou historii a jsou skvělým doplněním k vaší návštěvě Choirokoitie.

Celkově vzato, ubytování v Cyprus Choirokoitia je jedinečným zážitkem, který si nesmíte nechat ujít. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní hotel, útulný penzion či půvabný venkovský dům, budete mít možnost prozkoumat autentickou kyprskou kulturu a historii. Cyprus Choirokoitia vám nabízí krásnou kombinaci historie, kultury a přírody, a to vše spojené s pohostinností místních obyvatel.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky