Objevte nejlevnější lety

Čierna Hora Budva

Nejčastější dotazy a odpovědi Čierna Hora Budva


1. Jaké jsou nejlepší pláže v Budvě?

Nejlepší pláže v Budvě jsou Mogren Beach, Slovenska Plaza, Jaz Beach, Becici Beach a Kamenovo Beach.

2. Jaké jsou možnosti dopravy z letiště Podgorica do Budvy?

Z letiště Podgorica do Budvy můžete jet autobusem, taxíkem nebo si pronajmout auto. Nejlepší je využít taxi nebo si pronajmout auto.

3. Kde se dá nejlépe ubytovat v Budvě?

V Budvě najdete mnoho hotelů a apartmánů v blízkosti pláže a historického centra, ale nejlepší možnosti ubytování jsou v hotelových komplexech ve městě.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Budvě?

V Budvě jsou mnohé restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční jídlo a místní speciality. Mezi nejlepší restaurace patří Konoba Stari Grad, Jadranska Straza a Restoran Stari Gradski.

5. Kam se dá ještě vyrazit z Budvy na výlet?

Z Budvy můžete jet na výlet do okolí, kde se nachází mnoho zajímavostí a památek. Doporučujeme navštívit města Kotor, Perast a Risan nebo Národní park Durmitor.


Ubytování Čierna Hora Budva


Budva, malebné město na pobřeží Černé Hory, je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v této zemi. Tato oblíbená letoviska nabízí nejen nádherné pláže a přímořské aktivity, ale také bohatou historii a kulturu. Pokud plánujete návštěvu Budvy, musíte také zvážit, kde se ubytovat. Město nabízí různé možnosti ubytování, ať už preferujete luxusní hotely nebo levné apartmány.

Luxusní hotely v Budvě jsou známé svou špičkovou kvalitou a nabízí širokou škálu služeb. Tyto hotely mají často vynikající výhled na moře a jsou vybaveny moderními zařízeními. Mnohé z nich mají také vlastní bazén, lázně, restaurace a bary. Nicméně, vzhledem k jejich popularitě a vyšším cenám, je vhodné rezervovat si pokoj s dostatečným předstihem.

Pokud preferujete více nezávislé a cenově dostupnější možnosti ubytování, Budva má také mnoho apartmánových komplexů, které nabízejí pohodlí domova. Tyto apartmány jsou často zařízeny v moderním stylu a mají dobře vybavenou kuchyň, což vám umožní připravit si jídlo sami a ušetřit na jídle v restauracích. Pokud cestujete s rodinou nebo skupinou přátel, pronájem apartmánu může být ekonomicky výhodnější volbou než rezervace několika pokojů v hotelu.

Další možností ubytování jsou penziony a soukromé ubytování, které jsou široce dostupné v celém městě. Tyto zařízení nabízejí jednoduché a pohodlné ubytování za nižší ceny. Mnoho penzionů je rodinného charakteru a majitelé jsou často ochotni pomoci vám s tipy na nejlepší místa v okolí.

Při výběru ubytování v Budvě je také důležité zvážit jeho umístění. Město se skládá ze dvou částí - Starého města a Nového města. Staré město je historické jádro Budvy s úzkými uličkami a zachovalými hradbami. Tato část je turisty oblíbená pro svoji atmosféru a pamětihodnosti. Nové město je modernější část Budvy s větším počtem hotelů, obchodů a pláží. Pokud preferujete klidnější prostředí, může být ubytování v okolí starého města správnou volbou.

V každém případě je v Budvě mnoho možností pro ubytování, takže si můžete vybrat podle svých finančních možností a preference. Ať už jste milovníkem luxusu, nebo hledáte cenově dostupné ubytování, nezapomeňte si své místo rezervovat s dostatečným předstihem, zejména v letních měsících.


Počasí Čierna Hora Budva


Budva, jedno z nejmalebnějších měst v Černé Hoře, leží na pobřeží Jaderského moře. Je známá svou bohatou historií, překrásnými plážemi a příjemným středomořským podnebím. Počasí v Budvě je typické pro přímořskou destinaci s mírnými zimami a horkými lety.

Letní měsíce červenec a srpen jsou nejteplejší v Budvě, s průměrnými teplotami kolem 30 °C ve dne a 20 °C v noci. Slunce zde svítí velmi intenzivně, a proto je důležité chránit se před jejím přímým zářením a hydratovat se. Kromě tepla je možné zažít několik příjemných bouřkových dešťových dní, které pomáhají udržovat zeleň a osvěžit atmosféru.

Jaro a podzim jsou mírné a příjemné, s teplotami mezi 15-25 °C. Den je stále dostatečně teplý na to, abyste si mohli užívat plážové dny a večery jsou ideální pro procházky po malebných uličkách Budvy. Srážky jsou nižší než v letních měsících, ale stále je třeba počítat s občasnými dešti.

Zimní období v Budvě je mírné, s průměrnými teplotami kolem 10-15 °C. Přestože jde o nejchladnější období v roce, zima zde není příliš drsná. Slunečních dní je stále dostatek a oceán si někteří odvážlivci užívají i během krátkých zimních koupáních. Kromě toho je Budva v zimě klidnější a méně turisticky vytížená, což ji činí ideálním místem pro odpočinek a prozkoumání místní kultury a historie.

Přestože je Budva známá svými slunečnými dny, je důležité sledovat místní předpovědi počasí, protože středomořské počasí je obecně známé svou proměnlivostí. Nedoporučuje se vycházet na návštěvu do Budvy na podzim nebo v zimě bez deštníku, a proto se doporučuje mít vždy po ruce ochranu proti případnému nepříznivému počasí.

Celkově vzato, Budva je skvělým místem k návštěvě po celý rok. Ať už si vyberete léto, kdy si můžete užívat slunečných a horkých dnů na pláži, nebo chladnější měsíce, kdy můžete objevovat krásy tohoto středomořského města bez davů turistů, Budva vždy nabízí něco krásného a fascinujícího.


Letenka Čierna Hora Budva


Čierna Hora je malebná krajina na Balkánskom polostrove, ktorá ponúka návštevníkom nespočetné množstvo prírodných krás a historických pamiatok. Jedným z najobľúbenejších miest na pobyt je pekné mesto Budva, ktoré sa nachádza na pobreží Jadranského mora. Ak chcete navštíviť toto úchvatné letovisko a objaviť všetky jeho kúzla, letenka do Budvy je výbornou voľbou.

Letenky sú vstupenkou do sveta objavovania, a to platí aj pre Budvu. Toto prímorské mesto je známe svojim kúzelným historickým centrom, úchvatnými plážami, nočným životom a bohatou kultúrou. Keďže sa jedná o turisticky vyhľadávanú destináciu, je dostupná séria rozličných letovísk v blízkosti Budvy.

Ak chcete navštíviť Budvu, najlepšou voľbou je zvoliť letisko Tivat, ktoré je situované len niekoľko kilometrov od mesta. Existuje viacero európskych leteckých spoločností, ktoré poskytujú priame lety z rôznych miest Európy do Tivatu. Medzi najpopulárnejšie letecké spoločnosti patria napríklad Ryanair, EasyJet, Wizz Air a ďalšie.

Po prílete na letisko Tivat budete mať niekoľko možností, ako sa dostať do Budvy. Najrýchlejší a najpohodlnejší spôsob je využiť taxislužbu, ktorá vás dovezie priamo do mesta. Cesta trvá iba pár minút a môžete si vychutnať nádherný výhľad na jadranské pobrežie. Alternatívou je prenájom auta alebo využitie verejnej dopravy, ktorá je v oblasti dobre zorganizovaná.

Keďže Budva je jedným z najstarších miest na pobreží Jadranského mora, má bohatú históriu. Poznáme tu rôzne historické pamiatky a budovy, ktoré sú dôkazom bohatých minulých storočí. Prechádzka historickým centrom odhalí úžasné zrkadlá do minulosti, kamenné uličky, námestia s majestátnymi kostolmi a opevnené hrady.

Ďalším lákadlom Budvy sú jej krásne pláže. Mesto je známe svojimi čistými piesočnatými a skalnatými plážami s jasnými a teplými vodami. Na týchto plážach môžete relaxovať a opaľovať sa, alebo si vyskúšať rôzne vodné športy, ako je potápanie, surfovanie, alebo plachtenie na jachte. Budva tiež ponúka bohatú ponuku reštaurácií, barov a nočných klubov, kde môžete ochutnať miestnu kuchyňu a užiť si večerné zábavné aktivity.

Krátky pobyt v Budve je ideálnou príležitosťou na objavovanie miestnych tradícií a zvykov. Okrem návštevy pláží a miestnych atrakcií by ste nemali vynechať možnosť cestovať do okolitých obcí a dediniek, kde môžete spoznať autentický a tradičný život na čiernohorskom vidieku.

Ak teda hľadáte letenku do čarovnej Budvy v Čiernej Hore, určite nebudete ľutovať. Toto miesto má veľa ponúknuť svojim návštevníkom a je ideálnym miestom pre letný oddych, kultúrny zážitok a nezabudnuteľné dovolenkové zážitky. Stačí si kúpiť letenku, zbalit kufre a vyrazíte na nevšednú dovolenku plnú zábavy a vzrušenia.


Dovolená Čierna Hora Budva


Černá Hora láká turisty z celého světa svými krásnými plážemi, historickými památkami a úchvatnou přírodou. Jedním z nejoblíbenějších míst pro dovolenou u moře v Černé Hoře je město Budva.

Budva je starobylé přístavní město na jihu Černé Hory, které leží na pobřeží Jaderského moře. Město je obklopeno krásnými horami a zálivy, což z něj dělá ideální místo pro dovolenou. Budva přiláká v létě miliony turistů, kteří zde hledají přírodní krásy, kulturní dědictví a možnosti k relaxaci.

Nejdůležitějším místem v Budvě je Staré město. Je to středověké město s malými uličkami a krásnými kostelíky. Zajímavou památkou je například kostel sv. Jana s malým náměstím, kde najdete spoustu kaváren a restaurací. Staré město je rájem pro turisty, kteří si chtějí prohlédnout historii města.

Na Budvě se také nachází malé letiště, což umožňuje snadné spojení s dalšími místy v Evropě. To z něj dělá ideální místo pro dovolenou.

Největší lákadlem Budvy jsou však její pláže. Pláže v Budvě jsou velmi čisté a křišťálově čisté. Na mnoha z nich jsou k dispozici lehátka a slunečníky. K dispozici jsou rovněž vodní aktivity, jako například plavání, potápění, windsurfing a další. Na plážích tak najdete vše, co potřebujete k maximálnímu odpočinku a relaxaci.

Další zajímavou oblastí v Budvě je Sv. Stefan, která se nachází asi 15 minut jízdy autem od centra města. Toto malebné městečko je postavené na skalnatém ostrohu a nabízí neuvěřitelný zážitek těm, kteří sem zavítají. Sv. Stefan je obklopený půvabnými plážemi a skály dávají zdejší přírodě neobyčejný ráz.

Budva je jedním z nejnavštěvovanějších míst Černé Hory a kapacita ubytování je zde velmi rozsáhlá. Najdete zde vše, co potřebujete, a to od luxusních hotelů až po jednodušší apartmány a penziony. Místní restaurace nabízejí místní speciality a lahodné ryby připravené podle tradičních receptů.

Dovolená v Budvě není jen o plážích a koupání. Můžete se také věnovat prohlídkám krásné přírody a národních parků, navštívit místní památky, zahrát si golf a mnoho dalšího.

Pro ty, kteří si rádi odpočinou na krásné pláži, zároveň se chtějí podívat na místní památky a užít si nádhernou přírodu, je Budva vynikající volbou pro dovolenou. V tomto městě najdete vše, co potřebujete k maximálnímu odpočinku a relaxaci.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky