Objevte nejlevnější lety

Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)

Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


1. Jak se dostat do Novalji?
- Nejlepší možností je cestovat letadlem do Zadaru nebo Splitu a poté pokračovat autobusem nebo taxíkem do Novalje.

2. Kde se nachází nejlepší pláže v Novalji?
- Zončan a Chiro pláže jsou nejpopulárnější pláže v Novalji.

3. Kde najít ubytování v Novalji?
- V Novalji je mnoho hotelů, apartmánů, vil a dalšího ubytování. Nejlepší možnost je rezervovat si ubytování předem přes internet.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Novalji?
- Některé z nejlepších restaurací v Novalji jsou Na burji, Moby Dick a Riva.

5. Jaké aktivity dělat v Novalji?
- Turistické atrakce jako koupání, plážové sporty, potápění, turistika, návštěva historických památek a vycházky podél pobřeží jsou nejoblíbenější aktivity v Novalji.

6. Je v Novalji možné si pronajmout auto?
- Ano, v Novalji a na ostrově Pag lze si pronajmout auto.

7. Jaká je teplota vody v Novalji?
- Teplota vody v létě se pohybuje mezi 24-26 °C.

8. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Novalje?
- Nejlepší čas na návštěvu Novalje je od května do září, kdy je příjemné počasí a pláže jsou otevřené.


Dovolená Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


Dovolená na chorvatských ostrovech je pro mnoho lidí obrovským lákadlem. Ostrov Pag, který se nachází v severní části Chorvatska, je pro ně mnoha z nich první volbou. Jeho největší turistickou atrakcí je městečko Novalja a okolí, které nabízí krásné pláže a mnoho možností pro zábavu.

Novalja je přístavní městečko, které se nachází na severní straně ostrova Pag. V létě se zde schází tisíce lidí, kteří sem přijíždějí za sluncem, mořem a zábavou. Podél pobřeží se nachází mnoho pláží, které nabízejí dokonalé podmínky pro koupání, opalování a vodní sporty.

Nejpopulárnější pláží v Novalji je známá Zrče Beach. Nachází se jen pár kilometrů od města a je oblíbená zejména mezi mladými lidmi. Na pláži se nachází několik klubů a diskoték, které během noci vytváří nezapomenutelnou atmosféru. Pokud máte rádi tancování a hudbu, Zrče Beach je pro vás tím pravým místem.

Další zajímavou pláží v Novalji je Pláž Babe. Ta se nachází blízko centra města a je vhodná hlavně pro rodiny s dětmi. Pláž je vybavena vodními atrakcemi a animačním programem pro děti. Tady se můžete skvěle odpočinout a načerpat energii pro další dovolenou na Krku.

Novalja má také mnoho historických památek, které stojí za návštěvu. Jednou z nich je kostel sv. Kateřiny. Kostel se nachází v centru města a je postaven v barokním stylu. Kromě toho se v Novalji nachází i mnoho starých domů a uliček, které stojí za procházku.

Novalja a okolí nabízí mnoho možností pro aktivní dovolenou. Pokud máte rádi vodní sporty, můžete se věnovat kitesurfingu, windsurfingu a dalším. Kromě toho jsou zde i možnosti pro sportování na pevnině – cyklistiku, turistiku nebo horolezectví.

Novalja a ostrov Pag jsou skvělým místem pro dovolenou pro všechny, kteří hledají krásné pláže, zábavu a aktivní odpočinek. Pokud přemýšlíte o černohorské dovolené, Novalja je tou správnou volbou. Srovnejte si tedy nabídky a vybírejte podle svého gusta.


Letenka Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


Chorvatsko je země, která se pyšní krásným pobřežím a jedinečnou atmosférou. Jeden z nejoblíbenějších letovisek v této zemi je Novalja, která se nachází na ostrově Pag. Letenka do tohoto malebného městečka je skvělou volbou pro ty, kteří hledají ideální letní dovolenou.

Novalja je známá svými krásnými plážemi, průzračným mořem a šarmem středomořského života. Přestože ostrov Pag je spíše skalnatý a suchý, najdete zde mnoho malebných pláží s čistým pískem a azurovou vodou. Pláže Zrće a Straško jsou nejznámějšími plážemi v Novalji a svým návštěvníkům nabízejí různé druhy zábavy a relaxace.

Zrće je proslulá jako jedno z nejlepších plážových party míst v celé Evropě. Pokud jste fanoušci nočního života a milujete tančit do rána, určitě si zde přijdete na své. Večírky v klubech na pláži jsou většinou pořádány pod širým nebem a oživuje je světelná show a hudba nejznámějších DJů. Místní diskotéky jsou známé po celém světě a přitahují mladé lidi z celého světa.

Pokud hledáte klidnější přístavy, určitě se vydejte na pláž Straško. Je situována v blízkosti středu města a je vhodná jak pro rodiny s dětmi, tak i pro ty, kteří hledají relaxaci a klid. Pláž je velmi prostorná a nabízí mnoho možností pro aktivní vyžití. Můžete si zapůjčit paddleboard nebo se věnovat potápění, a objevovat tak skryté krásy podvodního světa.

Novalją prochází také malebná promenáda, která vás zavede kolem přístavu a nabízí celou řadu restaurací, kaváren a obchodů se suvenýry. Budete mít možnost ochutnat místní speciality, jako je čerstvé ryby a mořské plody, čerstvé ovocné šťávy a tradiční chorvatské dezerty.

Pokud se rozhodnete navštívit Novalju, nezapomeňte si udělat čas na prozkoumání ostrova Pag. Pag vyniká svou přírodní krásou a nabízí nádherné výhledy na Jaderské moře. Můžete prozkoumávat město Pag se svými historickými památkami, jako je kostel svatého Duha nebo starobylou pevnost Fortica. Ostrov je také známý svou místní kulturou a tradičními uměleckými řemesly, jako je výroba sýra a paličkovanými čipkami.

Připojení na ostrov Pag je možné přes most, který spojuje ostrov s pevninskou částí Chorvatska. Letecké spojení je další možností, jak se dostat do Novalje. Letiště Zadar je nejbližším letištěm k Novalji a nabízí spojení s řadou evropských destinací.

Novalja je skvělým místem pro letní dovolenou, kde si můžete užít jak dobrodružství a noční život, tak i klid a relaxaci na plážích. Letenka do Novalje vám otevře dveře k nezapomenutelnému zážitku na chorvatském pobřeží.


Ubytování Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


Novalja je malé městečko na ostrově Pag v Chorvatsku, které se v posledních letech stalo velmi oblíbeným turistickým cílem. Toto místo je známé nejen pro svou krásnou přírodu, ale také pro svou zábavu a noční život.

Pokud se chystáte navštívit Novalju a hledáte ubytování, máte na výběr různé možnosti. Nejvíce se zde nabízí hotely, apartmány a kempy.

Hotely v Novalji nabízí velmi komfortní ubytování. Mnoho z nich se nachází přímo u moře a nabízejí krásné výhledy na okolní krajinu. Většinou jsou vybaveny bazény, restauracemi a wellness centry. Pokud hledáte větší soukromí, můžete zvolit menší hotely nebo rodinné penziony. Ty se často nacházejí ve vzdálenějších částech města, ale nabídnou vám klidné ubytování v příjemném prostředí.

Apartmány jsou další oblíbenou formou ubytování v Novalji. Ty jsou ideální pro rodiny nebo menší skupiny lidí. Většinou jsou vybaveny kuchyní, což vám umožní vařit vlastní jídlo. Mnoho apartmánů se také nachází v blízkosti pláže, což je velké plus pro dovolenou u moře.

Pro ty, kteří milují přírodu a chtějí pobyt na nižší úrovni, jsou k dispozici kempy. V Novalji se nacházejí přímo u pláží, takže můžete vyrážet přímo z vašeho stanu na koupání. K dispozici jsou také elektřina, voda a další základní vybavení.

Záleží pouze na vás, jaké ubytování si zvolíte. Každá z možností nabízí své výhody a vše záleží na vašich preferencích a požadavcích. Příjemnou dovolenou v Novalji!


Počasí Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


Novalja je malé přístavní město, které se nachází na chorvatském ostrově Pag. Jeho poloha na Jaderském moři a malebná krajina okolí přitahují každoročně tisíce turistů. Samozřejmě, že jedním z faktorů, který je zajímá při plánování dovolené, je počasí.

Novalja je obklopena překrásnými plážemi a turisty vyhledávanými destinacemi jako je Zrće, která je známá svojí noční zábavou. Tato oblast je přímo nárazníkovou zónou mezi horským řetězcem Velebit a Jaderským mořem, což má vliv na místní klima.

Podnebí v Novalji je středomořské, což znamená horká a suchá léta a mírné a vlhké zimy. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 25-30 °C, s místy přesahujícími 30 °C. Léto je nejlepší čas pro turisty, kteří si chtějí užít slunečné dny na pláži a vykoupat se v teplých vodách Jaderského moře. V červnu a září jsou teploty mírnější, ale stále dostatečně teplé na koupání.

Zimní měsíce jsou v Novalji mírné a vlhké. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem 8-10 °C. Srážky jsou v této oblasti nejvyšší v zimních měsících, zejména v prosinci a lednu. Během těchto měsíců je vhodné si vzít s sebou teplé oblečení a připravit se na deště.

Jaro a podzim jsou obdobím, kdy se teploty začínají mírnit. V dubnu a květnu začíná kvést flóra a fauna v okolí Novalji, což dodává této lokalitě další kouzlo. Teploty se pohybují kolem 15-20 °C, což je ideální počasí na procházky po ostrově Pag a objevování místních památek.

V Novalji je většina dnů slunných, proto je vhodné si vzít s sebou opalovací krém a příměřenou ochranu proti slunci. Navíc, díky větru, který vane z Velebitu a ochlazuje vzduch, je v Novalji přijemné stínové místo najít.

Novalja nabízí svým návštěvníkům malebné prostředí a příjemné počasí, které je ideální pro dovolenou na pláži a objevování okolních atrakcí. Ať už se rozhodnete strávit svou dovolenou v létě nebo mimo sezonu, vždy bude Novalja příjemným místem s příznivým počasím pro relaxaci a zábavu.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky