Objevte nejlevnější lety

Chorvatsko Byl (ostrov Brač)

Dovolená Chorvatsko Byl (ostrov Brač)


Pokud hledáte perfektní letní destinaci, určitě byste měli zvážit dovolenou na ostrově Brač, který se nachází v Chorvatsku. Tento ostrov nabízí skvělé pláže, překrásné scenerie a tradiční chorvatskou kuchyni. Podívejme se blíže na jednu z nejlepších destinací v Chorvatsku.

Překrásné pláže

Pokud jste milovníkem slunečních paprsků a vážně uvažujete o dovolené, ostrov Brač by měl být na vašem seznamu. Ostrov má mnoho překrásných pláží, jako například Zlatníkův zátok nebo pláž Zavala. Ty jsou obecně čisté, zářivě modré a dokonale jasně vysvětlují proč je Chorvatsko nesmírně populární mezi turisty. Užijete si zde naprostý klid, nebo se můžete vydávat do blízkosti měst, pokud toužíte po adrenalinových zážitcích.

Nádherná krajina

Brač je přes své malé rozlohu velice různorodý. Krajina se zde mění od horských hřebenů a rovin po překrásné zálivy. Výlet na horu Vidova Hora, which is the highest peak of all the Adriatic islands apart from Montenegro and Albania, vám nabídne nevšední pohled na celou krásnou krajinu a ostrov Hvar. Další výlet může uspokojit turisty, kteří touží po obdivování přírodních scenérií, jako například Pučišća.

Tradiční chorvatská kuchyně

Pokud máte rádi jídlo, Chorvatsko by mělo být na vašem seznamu letních destinací. Tradiční chorvatská kuchyně je spojena s mořskými plody, jako jsou chobotnice, krevety a kraby k získání základní suroviny pro mnoho specialit. Pokud jste milovníkem steaku, zdejší místní specialita Pećenac by vám neměla ujít. Tato kulinářská pochoutka se vyrábí z mletého masa, které se s několika druhy zeleniny a koření upeče v peci.

V závěru lze říci, že ostrov Brač je skvělou volbou pro letní dovolenou. Má vše, co potřebujete k odpočinku a zábavě, a to vše při vypuklé překrásné krajině a skvělé kuchyni. Pokud hledáte zážitky na pláži a chtěli byste něco navíc, Brač by měl být určitě vaší první volbou.


Ubytování Chorvatsko Byl (ostrov Brač)


Chorvatsko je jedním z nejpopulárnějších turistických destinací Evropy a to především díky svému krásnému pobřeží a čistému moři. Mezi nejnavštěvovanější oblasti slunečné země patří také ostrov Brač ležící v Jaderském moři. Pokud plánujete dovolenou na tomto ostrově, přinášíme vám tipy, jak si vybrat nejlepší typ ubytování.

Apartmány

Na ostrově Brač najdete mnoho apartmánů, které jsou ideální pro rodiny s dětmi, páry nebo skupiny přátel. Ty jsou k dispozici v různých velikostech a cenových kategoriích, od těch nejlevnějších po luxusní. Většina apartmánů nabízí kuchyňský kout, koupelnu a většinou i terasu nebo balkon. Výhodou ubytování v apartmánech je velká svoboda, neboť si můžete připravit vlastní jídlo a není nutné dodržovat přísná pravidla jako například v hotelu. Mnoho apartmánů se nachází v blízkosti pláže a většinou mají také parkovací místo.

Hotely

Na ostrově Brač najdete také řadu hotelů, které jsou ideální pro ty, kteří preferují větší komfort a příjemné služby. Tyto hotely jsou k dispozici v různých cenových kategoriích a to od těch nejlevnějších až po luxusní. Většina hotelů se nachází blízko pláží a nabízí soukromé pláže, bazény, wellness centra a další vybavení. Výhodou hotelového ubytování je, že vám nemusíte dělat starosti ohledně jídla, které si můžete objednat v hotelové restauraci.

Privátní ubytování

Kromě apartmánů a hotelů můžete najít na ostrově Brač také privátní ubytování, které je ideální pro ty, kteří si chtějí užít dovolenou v pohodlném a klidném prostředí. Privátní ubytování zahrnuje řadu možností, jako jsou pokoje, rodinné domy, vily nebo chaty. Výhodou tohoto typu ubytování je, že můžete mít velmi přátelské a osobní vztahy s majiteli. Mezi nevýhody privátního ubytování patří fakt, že je obvykle větší omezení na vaření doma nebo používání některých zařízení.

Kempy

Pro ty, kteří milují přírodu a chtějí žít její rytmy, jsou k dispozici kempy. Tyto kempy nabízejí velmi levné ubytování a jsou ideální pro ty, kteří plánují strávit více času v přírodě než v hotelovém pokoji. Kromě stanů se zde nacházejí také chatky nebo mobilní domy. Kempy na ostrově Brač jsou obvykle vybaveny kuchyňkou, sociálním zařízením a grilovacím meziema. Největší nevýhodou kempování může být omezení soukromí.

Jak vybrat správné ubytování?

Při výběru ubytování na ostrově Brač byste si měli ujasnit, co vám bude během dovolené nejvíce vyhovovat. Pokud chtějí vaše děti trávit více času na pláži, doporučujeme vybrat ubytování v blízkosti pláže. Pokud preferujete komfort a pohodlí během vaší dovolené, pak byste měli vybrat ubytování v hotelu. Pokud jste naopak blízkost s přírodou a soukromí, pak privátní ubytování nebo kempování bude pro vás ideální. V závislosti na vašem rozpočtu se můžete rozhodnout, zda si vyberete levnější či luxusní ubytování.

Celkově platí, že výběr ubytování závisí hlavně na vašich preferencích a potřebách. Pokud si například přejete vychutnat si dovolenou s rodinou, doporučujeme vybrat ubytování v apartmánech nebo rodinných domech. Na druhé straně, pokud hledáte romantickou dovolenou s partnerem, pak bude pro vás nejlepší volbou ubytování v hotelu. Ať se rozhodnete pro jakýkoliv typ ubytování na ostrově Brač, budete mít jistě nezapomenutelný zážitek z pobytu v této krásné části Chorvatska.


Letenka Chorvatsko Byl (ostrov Brač)


Ostrov Brač: Perla Chorvatska

Chorvatsko, země bohatá na krásné pláže, kristálově čisté moře a malebné vesničky, je oblíbenou turistickou destinací pro mnoho lidí z celého světa. Jedním z nejkrásnějších ostrovů této země je Brač. Tento ostrov je jedním z „must-see“ míst v Dalmácii a nabízí nejen úchvatnou přírodu, ale také historická a kulturní zážitky.

Pokud plánujete navštívit Brač, první věc, kterou budete potřebovat, je letenka do Chorvatska. Můžete si vybrat z mnoha letovisek a destinací po celé zemi, ale pokud chcete zažít „ostrovní život“, doporučuji zvolit let na ostrov Brač.

Ostrov Brač leží v Jadranu, asi 40 minut trajektem od města Split. Je to třetí největší ostrov v Chorvatsku a svou rozmanitostí a krásou láká návštěvníky ze všech koutů světa. Když se vydáte na ostrov, budete okouzleni úchvatnými plážemi s bílým oblýmkem, čirým mořem a překrásným výhledem na horu Vidova Gora.

Jedním z nejznámějších míst na ostrově je Zlatni Rat. Tato pláž je jedním z nejkrásnějších pláží na světě a je ideální pro milovníky slunce, písku a surfování. Díky svému neobvyklému tvaru, který se mění v závislosti na pohybu mořských proudů a větru, je Zlatni Rat oblíbeným místem pro fotografy a milovníky přírody.

Pokud se přesunete na sever ostrova, najdete zde malebné město Bol. Bol nabízí úžasné pláže, malebné uličky plné obchůdků, restaurací a kaváren. Zde si můžete vychutnat tradiční chorvatskou kuchyni, ochutnat místní vína a nakupovat suvenýry.

Nenechte si ujít návštěvu místních ostrovních vesnic, které se vyznačují typickou architekturou a příjemnou atmosférou. Když projdete těmito vesnicemi, budete se cítit jako na jiném světě.

Brač je také ideálním místem pro milovníky turistiky a outdoorových aktivit. Můžete se vydat na túru po horách, prozkoumat jeskyně, cyklovýlety nebo vyzkoušet šnorchlování v moři. Možností je mnoho a rozhodně se vám nebudou dostávat zážitky.

Po aktivním dni si můžete odpočinout v jednom z luxusních hotelů, apartmánů nebo kempů na ostrově. Pro všechny cestovatele a jejich různé potřeby je na Brači dostatek ubytovacích možností, které splní očekávání i těch nejnáročnějších.

Letenka do Chorvatska a návštěva ostrova Brač je zárukou nezapomenutelné dovolené. Připravte si plavky, opalovací krém a fotoaparát a vydejte se do této krásné destinace, která vám nabídne všechno, co si můžete přát – od úchvatné přírody až po historii a kulturu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Byl (ostrov Brač)


1. Jak se dostanu na ostrov Brač v Chorvatsku?
Odpověď: Na ostrov Brač se dá dostat trajektem z různých přístavů v Chorvatsku, jako je Split, Makarska nebo Dubrovník. Existuje také možnost cestovat letadlem na letiště v blízkosti Braču.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Brač?
Odpověď: Ostrov Brač je známý svými krásnými plážemi. Mezi nejlepší patří Zlatni Rat v městě Bol, která je oblíbená pro svou unikátní písčitou pláž, která se mění podle přílivu a odlivu. Další oblíbené pláže jsou Lovrečina, Murvica a Paklina.

3. Co je nejlepší čas na návštěvu ostrova Brač?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu ostrova Brač je v letních měsících mezi červnem a zářím, kdy jsou teploty příjemné a možností koupání a užívání si slunce je nejvíce. Ostrov je však krásný i v jarních a podzimních měsících, kdy je méně turistů a příroda je nádherná.

4. Jaké aktivity mohu podniknout na ostrově Brač?
Odpověď: Na ostrově Brač je mnoho aktivit pro turisty. Můžete si pronajmout kajak, paddleboard nebo jet ski a prozkoumávat okolní pobřeží. Také si můžete zahrát plážový volejbal, tenis nebo jiné sporty. Pokud máte rádi procházky, existuje mnoho turistických tras, které vás provedou překrásnou krajinou.

5. Kde se dá ubytovat na ostrově Brač?
Odpověď: Na ostrově Brač je mnoho možností ubytování. Můžete si vybrat z hotelů, apartmánů, penzionů nebo kempů. Nejvíce možností nabízí město Bol, které je turisticky vyhledávané.

6. Jaké jsou hlavní atrakce na ostrově Brač?
Odpověď: Hlavní atrakcí na ostrově Brač je Zlatni Rat, jedna z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku. Další zájmovou lokalitou je historické město Supetar s krásným přístavem a úzkými uličkami. Nezapomeňte také navštívit Dominikánský klášter a kostel sv. Petra v Supetaru.

7. Jaké jsou tradiční chorvatské speciality, které bych měl ochutnat na ostrově Brač?
Odpověď: Na ostrově Brač byste měli ochutnat tradiční chorvatská jídla, jako je černé risotto (crni rižot), dalmatské peka (peka je jídlo pečené pod žhavými uhlíky), grilované mořské plody a také místní sýr a olivový olej.

8. Jaké jsou další možnosti výletů z ostrova Brač?
Odpověď: Z ostrova Brač se můžete vydat na výlet do okolních měst a ostrovů. Doporučuje se navštívit Split, který je od Braču trajektem vzdálený pouze 50 minut. Taktéž je možné vyjet na výlet do ostatních dalmatských ostrovů, jako je Hvar, Vis nebo Šolta.


Počasí Chorvatsko Byl (ostrov Brač)


Chorvatsko, země překrásných pláží, křišťálově modrého moře, vynikajícího jídla a slunečných dnů. Jedním z nejoblíbenějších ostrovů pro dovolenou je Brač, který se nachází v Jaderském moři. Tento ostrov nabízí nekonečný výběr možností pro odpočinek a relaxaci a to vše za úžasného slunečného počasí.

Pokud hledáte perfektní horské stoupání, můžete se vydat na nejvyšší vrchol ostrova, Vidova Gora, což je místo s nejsilnějším a nejzářivějším sluncem na Brači. Pokud se rádi procházíte po pláži, nemusíte daleko jít, protože ostrov má mnoho neuvěřitelně krásných pláží.

Klima na Brači je velmi příznivé, s množstvím slunečných dnů v průběhu roku. Léto je zpravidla suché a horké, s občasnými bouřkami, které se objevují nejčastěji ve večerních hodinách. Teploty v letních měsících se pohybují v rozmezí od 25 do 35 stupňů Celsia, s teplejšími tepelnými vlnami během srpna.

Podzim na Brači je stále teplý, s teplotami kolem 20 stupňů Celsia. V této době roku se můžete těšit na blížící se sklizeň olivového oleje a vína. Zahrady a zahrádky jsou plné ovoce a zeleniny, které se používají v místní kuchyni.

Zima je na Brači mírná. Teploty klesají na průměrně 10 stupňů Celsia, ale slunce a modré nebe stále zůstávají. Pro turisty to může být ideální období pro prozkoumání mnohých historických lokalit na ostrově, včetně fascinujících římských ruin.

Jaro na Brači začíná pomalu a teploty stále klesají. Nicméně, ostrov je plný květin a přírody a je velmi příjemné vidět zelené políčka a louky.

Celkově je počasí na Brači velmi příjemné během celého roku, s množstvím slunce a tepla, které je nezbytné pro dokonalou dovolenou v Chorvatsku. Nedivte se, že se Brač stal tak oblíbeným turistickým místem a užijte si ty nejlepší pláže, historická města a gastronomické speciality, které nabízí tento krásný ostrov.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky