Objevte nejlevnější lety

Česko Velké Losiny

Dovolená Česko Velké Losiny


Dovolená v Česku je v posledních letech stále populárnější volbou mezi českými turisty. Pokud hledáte ideální místo pro relaxaci, nevzdalujte se daleko, protože Česká republika má mnoho skvělých destinací na dovolenou.

Jednou z populárních destinací pro dovolenou v Česku je Velké Losiny. Městečko se nachází v národním parku Šumava a nabízí návštěvníkům mnoho zábavy a krásných přírodních scenérií. Zde je pět důvodů, proč byste měli zvolit Velké Losiny pro vaši dovolenou.

Památky a historie

Velké Losiny jsou městem s bohatou historií. Jednou z nejvýznamnějších památek je kompletně zachovaná renesanční tvrz z 16. století, kde dnes sídlí muzeum. Mezi další významné památky patří farní kostel svatého Jana Křtitele, barokní zámeček a historická lázně.

Lázeňské procedury

Zdravotní lázně jsou jedním z hlavních důvodů, proč se turisté do Velkých Losin vracejí. Lázně nabízejí mnoho procedur, které pomáhají s potížemi s dýchacími cestami a pohybovým aparátem. Velmi oblíbené jsou také různé masáže a wellness procedury.

Krásná příroda

Velké Losiny se nacházejí v národním parku Šumava, jednom z nejkrásnějších přírodních scenérií v Česku. Návštěvníci si zde mohou užít krásné výhledy na okolní hory, krásné lesy a louky. Ty nejodvážnější si mohou vyzkoušet také horolezectví.

Aktivní dovolená

Pro ty, kdo hledají aktivní dovolenou, je Velké Losiny ideální destinací. Zde můžete podnikat výlety do okolního pohoří, plavat v místním bazénu nebo si zapůjčit kolo a objet okolní krajinu. Ubytování je pak možné v některé z příjemných penzionů.

Kultura a tradice

Velké Losiny mají bohatou kulturní a tradiční historii. Zde žijí lidé, kteří se dodnes řídí starými tradicemi, jako je výroba papíru nebo keramiky. Kromě toho se zde také každoročně konají různé kulturní akce, jako jsou festivaly a trhy.

Závěr

Velké Losiny jsou skvělým místem pro dovolenou v Česku, kde můžete zažít krásnou přírodu, poznat historii a tradice tohoto města nebo si užít zdravotní procedury v místních lázních. Během vaší dovolené zde budete mít mnoho příležitostí na aktivní odpočinek. Proto pokud hledáte klidné místo pro vaši dovolenou, Velké Losiny jsou tím správným místem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Velké Losiny


Zde je několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Českých Velkých Losin:

1. Jak se dostat do Českých Velkých Losin z Olomouce nebo Brna?
- Z Olomouce můžete jet vlakem nebo autobusem do lázní Velké Losiny. Z Brna je nejlepší jet vlakem nebo autobusem do Šumperka a odtud pokračovat autobusem do Velkých Losin.

2. Kdy jsou otevřené termální lázně?
- Lázně jsou otevřené celoročně, každý den od 9:00 do 21:00.

3. Je nutné rezervovat vstupenku do lázní předem?
- Pokud chcete být jisti, že budou vstupenky k dispozici, doporučuje se rezervovat předem.

4. Co je vstupné do lázní?
- Vstupné záleží na druhu vstupenky, kterou si zvolíte. Cena za 2,5hodinovou návštěvu termálních lázní se pohybuje kolem 360 Kč.

5. Co se dá dělat v Českých Velkých Losinách mimo návštěvu lázní?
- Můžete si projít historické centrum, navštívit zámek, prohlédnout si výrobnu ručně vyráběného papíru nebo se vydat do nedalekých hor na pěší túry.

6. Kde se dá ubytovat v Českých Velkých Losinách?
- V Českých Velkých Losinách je mnoho penzionů, hotelů a apartmánů, které nabízejí ubytování. Doporučuje se rezervovat předem, zejména v letní sezóně.

7. Jaké jsou nejlepší restaurace v Českých Velkých Losinách?
- V Českých Velkých Losinách je mnoho restaurací a kaváren. Mezi ty nejlepší patří Restaurace U Císařského Věnce, Restaurace Pod Lípou a Restaurace U Leona.


Počasí Česko Velké Losiny


Česko, stejně jako mnoho jiných zemí, má proměnlivé počasí. Jednou z malebných obcí, kterou máme možnost navštívit, je Velké Losiny. Tato malá obec se nachází v Olomouckém kraji a nabízí nejen krásné přírodní scenérie, ale také různorodé a zajímavé počasí.

Velké Losiny se nachází v mírném podhorském klimatickém pásmu. To znamená, že zde můžeme očekávat teplejší léta a chladnější zimy. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 8 °C, ale v letních měsících může teplota dosahovat až k 30 °C. Léta ve Velkých Losinách jsou obvykle teplá a slunná, což je ideální pro turisty, kteří chtějí prozkoumat okolní přírodu.

Zimy ve Velkých Losinách jsou chladné a sněhové, což je ideální podmínka pro zimní sporty, jako je lyžování nebo snowboarding. Teploty se mohou během zimy pohybovat kolem -5 °C až -10 °C. Sníh zde zůstává ležet déle než ve městech a můžete si zde užít krásné zimní procházky po okolních lesích nebo se projet na sáňkách.

Obecně je více srážek v létě než v zimě. Průměrný roční úhrn srážek ve Velkých Losinách dosahuje kolem 600-700 mm. Nejvíce srážek připadá na červenec a srpen, což může ovlivnit turistické aktivity venku. V těchto měsících je tedy vhodné mít s sebou deštník nebo nepropustnou ochranu proti dešti.

Takže pokud chcete navštívit krásnou obec Velké Losiny, je dobré se připravit na různorodé počasí. V létě si užijete teplé a slunečné dny, zatímco v zimě se můžete těšit na sněhové radovánky. Ať už se jedná o letní nebo zimní dovolenou, počasí ve Velkých Losinách vás určitě nezklame!


Letenka Česko Velké Losiny


Letenka Česko Velké Losiny

Vydává se do oblasti pohraničí mezi Českem a Polskem, kde se nachází překrásná obec Velké Losiny, pro jejíž návštěvu nemusíte být zrovna vlastníkem automobilu, jelikož je zde i letiště. Pokud patříte mezi návštěvníky, kteří rádi objevují neobyčejná místa a zajímají se o historii, nikdy nebudete litovat rozhodnutí navštívit Velké Losiny.

Jednou z možností, jak se z České republiky dostat do Velké Losiny, je letenka, ačkoliv bude lepší mít v plánu i autobus či vlak. Pokud se ale rozhodnete pro letadlovou variantu, nejlepší volbou bude nákup letenky z Prahy do Polska. Cestu vám mohou usnadnit například někteří letečtí dopravci, kteří nabízejí přímé lety z Prahy do polského města Ostrava. Z Ostravy už bude celkem blízko k Velkým Losinám, odkud vám stačí půjčit si auto či využít jednak vlakové nebo autobusové spojení.

Na cestu letadlem se ale připravte včas. Ujistěte se, že máte doklady v pořádku a dostatek času na případné celní prohlídky. Rozhodně nepodceňujte ani ubytování, ačkoliv se zdá, že pobyt v této oblasti je poměrně levný. Neustálé rostoucí návštěvnost a turistický ruch ale znamená, že ceny se postupně zvyšují a pokojů v kvalitních hotelech může být ve vyšší sezóně hůře najít.

Přesto však stojí cesta a návštěva Velkých Losin za to. Těšit se můžete na výlet po krásné přírodě, jízdu na koni, navštívení místního zámku, který je výjimečný svým odvážným barevným uspořádáním, a také výlet do místní lázně, která je známa díky výrobe papíru. Každý, kdo si vyzkoušel plavání v lázních, ví, jak fantastický způsob je to pro uklidnění mysli a těla.

Celkově se jedná o krásné místo, které je ideální pro výlet nejen s rodinou, ale také s přáteli. Pokud máte nějakou volnou chvíli, rozhodně se neváhejte vrhnout do dobrodružství a vydejte se do Velkých Losin!


Ubytování Česko Velké Losiny


Česká republika je země s bohatou historií a malebnou krajinou, která láká turisty z celého světa. Mezi jedno z nejatraktivnějších míst, které si zaslouží vaši pozornost, patří malé městečko Velké Losiny. Toto malebné městečko se nachází v Olomouckém kraji a leží na úpatí Jeseníků.

Jedním z hlavních důvodů, proč byste měli navštívit Velké Losiny, je jeho úžasné ubytování. Městečko nabízí širokou škálu ubytování pro každého, od luxusních hotelů až po rodinné penziony.

Luxusní hotely jsou pro ty, kteří si chtějí dopřát nejvyšší kvalitu služeb a ubytování. V těchto hotelech se budete cítit jako v pohádce, díky jejich elegantnímu designu a komfortním pokojům. Některé hotely mají také wellness centra, kde si můžete dopřát relaxaci a opečování.

Pokud hledáte rodinnou atmosféru, penziony vám nabídnou příjemné a útulné ubytování s osobním přístupem. Majitelé penzionů vás přivítají s otevřenou náručí a udělají vše pro to, abyste se cítili jako doma. Penziony často nabízejí též možnost stravování, takže nemusíte hledat restauraci.

Jedním z největších lákadel Velkých Losin je známý zámek, který je součástí památky UNESCO. Tento majestátní zámek nabízí možnost ubytování ve svých historických pokojích. Pro ty, kteří si chtějí vychutnat opravdovou atmosféru minulosti, je to ideální volba.

V okolí města najdete také velké množství horských chat a chalup, které jsou ideální pro turisty, kteří se chtějí věnovat horským aktivitám jako je turistika, horská cyklistika nebo lyžování. Tyto chaty a chalupy vám nabídnou útulné ubytování v blízkosti přírody.

Ať už si vyberete jakýkoli typ ubytování, ve Velkých Losinách nebudete zklamáni. Městečko nabízí veškeré potřebné vybavení, jako jsou restaurace, obchody a další turistické atrakce.

Pokud tedy plánujete návštěvu Česka a hledáte místo, kde se můžete zrelaxovat a vychutnat si klidnou atmosféru, neměli byste minout Velké Losiny. Ubytování v tomto malebném městečku vám poskytne perfektní základnu pro objevování okolní přírody a historie.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky