Objevte nejlevnější lety

Česko Poděbrady

Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Poděbrady


1. Jaké jsou nejlepší místa k navštívení v Česku Poděbrady?
- Mezi nejlepší místa k navštívení v Česku Poděbrady patří lázeňský park, Poděbradský zámek, Kolonáda, kostel sv. Bartoloměje, Žižkův památník a Poděbradská přehrada.

2. Jak se dostanu do Česka Poděbrady?
- Česko Poděbrady je snadno dostupné autem z Prahy, dálničním spojením D11. Můžete také dojet vlakem, nebo autobusem, které jezdí z Prahy často.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit Česko Poděbrady?
- Nejlepší čas na návštěvu Česka Poděbrady je během letních měsíců (červenec a srpen), kdy je počasí teplé a slunečné. Lze však navštívit kdykoliv během roku.

4. Co je možné dělat v Česku Poděbrady?
- V Česku Poděbrady je mnoho možností pro volný čas. Můžete navštívit lázeňský park a relaxovat, projít se po Poděbradském zámku, vyrazit na výlety po okolní přírodě nebo si užít vodní sporty na Poděbradské přehradě.

5. Kde se dá ubytovat v Česku Poděbrady?
- V Česku Poděbrady je mnoho hotelů, penzionů a apartmánů, které nabízejí ubytování pro různé rozpočty a preference. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem.

6. Jaké aktivity se dají dělat u Poděbradské přehrady?
- U Poděbradské přehrady si můžete užít různé vodní sporty, jako je windsurfing, kajak, paddleboarding nebo vodní lyžování. Můžete také relaxovat na pláži nebo si vyrazit na pěší nebo cyklistický výlet po okolí.

7. Kde se dá najíst v Česku Poděbrady?
- V Česku Poděbrady je mnoho restaurací, kaváren a vináren, které nabízejí různé druhy jídel a nápojů. Můžete si vychutnat českou kuchyni, mezinárodní jídla nebo si dát pivo v místních pivovarech.

8. Jak dlouho trvá prohlídka Poděbradského zámku?
- Prohlídka Poděbradského zámku obvykle trvá přibližně 1-2 hodiny, v závislosti na zájmu návštěvníka. Budete mít možnost navštívit různé místnosti, jako je reprezentační síň, kaple nebo zámkovou věž.

9. Jaká jsou doporučená místa pro pěší turistiku v okolí Česka Poděbrady?
- V okolí Česka Poděbrady je mnoho krásných tras pro pěší turistiku. Doporučujeme navštívit přírodní rezervace Veltrusy, Zákolanské Lázně nebo Přírodní park Poděbrady.

10. Kdy se koná Poděbradský jarmark?
- Poděbradský jarmark se koná každoročně v srpnu. Je to významná kulturní událost, která nabízí bohatý program včetně tradičních jarmarečních atrakcí, koncertů, divadelních představení a dalších akcí.


Letenka Česko Poděbrady


Letenka Česko Poděbrady je ideální volbou pro ty, kteří chtějí rychle, pohodlně a levně doputovat do jednoho z nejkrásnějších měst v České republice.

Poděbrady, položené v regionu středních Čech, nabízí návštěvníkům mnoho malebných uliček, historických památek a turistických atrakcí. Město se vyznačuje lázeňským charakterem a nabízí také mnoho příležitostí k odpočinku a relaxaci. Největší z těchto lázeňských center je Lázně Poděbrady, které jsou obklopeny krásným parkem a nabízejí řadu procedur pro zlepšení zdraví.

Do Poděbrad se lze dostat jak autem, tak i vlakem, ale zdaleka nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se tam dostat, je letadlem. Letenka z Prahy na letiště Počernice, které se nachází v těsné blízkosti Poděbrad, trvá jen několik minut a nabízí také skvělou možnost pro vyhnání se dopravou a parkováním ve městě.

Cena letenky závisí na mnoha faktorech, jako je například den odletu, čas cesty, délka pobytu a typ letadla. Pro cestovatele, kteří hledají levnou letenku, je nejlepší si letenku rezervovat co nejdříve, neboť ceny se mohou rychle měnit.

V každém případě, letenka Česko Poděbrady nabízí cestovatelům jednoduchý a pohodlný způsob, jak si užít krásy tohoto krásného historického města a zároveň ušetřit čas a peníze. Pokud tedy plánujete cestu do Poděbrad, neváhejte a zvažte letadlo jako jednu z možností dopravy.


Dovolená Česko Poděbrady


Letos se mnoho Čechů rozhodlo strávit svou dovolenou doma a když už to tak je, proč nevyužít možnosti a objevovat krásy naší vlastní země? Jedním z oblíbených míst pro dovolenou v Česku je lázeňské město Poděbrady.

Poděbrady se nachází ve Středočeském kraji, jen asi 50 km východně od Prahy. Je to malebné město, které se rozkládá na břehu řeky Labe. Díky své poloze a příjemnému klimatu je Poděbrady vyhledávaným místem pro lázeňské pobyty a rekreační aktivity.

Jednou z nejznámějších památek v Poděbradech je samotný lázeňský park. Tento průzračný park se rozprostírá na více než 22 hektarech a nabízí krásné procházky mezi vzrostlými stromy, krásně upravenými trávníky a jezírky. K dispozici jsou zde i lavičky a odpočívadla, kde si můžete odpočinout a relaxovat. Lázeňský park je skvělým místem pro pikniky nebo jen tak pro prostý odpočinek od každodenního shonu.

Další zajímavou atrakcí v Poděbradech je zdejší zámecký park. Zde můžete obdivovat krásně udržované zahradní a květinové aranžmá a procházet se po romantických stezkách. Park je také domovem krásného zámeckého paláce, který byl postaven v 16. století. Dnes se zde nachází luxusní hotel, ve kterém si můžete pronajmout pokoj a prožít nezapomenutelný pobyt.

Pro milovníky historie je zde v Poděbradech také mnoho historických památek. Například můžete navštívit renesanční radnici, kostely sv. Bartoloměje a sv. Jana Křtitele nebo se vydat na procházku po náměstí T.G. Masaryka. Město je také známé svou voděnou kašnou, která je považována za největší ve střední Evropě.

Pro aktivní dovolenou v Poděbradech je vám k dispozici mnoho možností. Můžete si například pronajmout kolo a projet se po cyklostezkách, které vedou kolem Labe. Pro odvážné pak existuje možnost naplánovat si jízdu na koni nebo projet se po řece na paddleboardech či kajaku. A po aktivitách si můžete dopřát relaxaci v jednom z místních lázeňských zařízení, kde si můžete užít léčivé procedury nebo si dát komplexní wellness ošetření.

Pokud plánujete dovolenou v Česku a hledáte místo, kde si odpočinete a zároveň zažijete něco zajímavého, je Poděbrady skvělou volbou. Malebné město plné historie, lázeňského parku, zámeckého paláce a aktivit na vodě vám poskytne vše, co potřebujete k dokonalému dovolenkovému zážitku. Takže proč nevybrat Poděbrady jako svou dovolenou v Česku?


Ubytování Česko Poděbrady


Česko Poděbrady je nádherné město nacházející se v Královéhradeckém kraji, které je vyhlášené svou architekturou, lázeňskými procedurami a zároveň i skvělým ubytováním. Pokud plánujete svou dovolenou v tomto městě, nabízí se vám mnoho možností, které byste měli zvážit, aby vaše dovolená byla co nejpříjemnější.

Nejlepší možností pro návštěvníky města jsou místní hotely, které nabízejí nejen pohodlné ubytování, ale také různé ubytovací balíčky a nabídky, které vám mohou usnadnit pobyt v Česko Poděbradech. Jedním z nejpopulárnějších hotelů je Castle Residence Praha, který se nachází v blízkosti centra města. Hotel nabízí pohodlné pokoje, moderní vybavení a rovněž i lázeňské procedury. Dalším populárním hotelem je Hostinec U České koruny, který se nachází v historickém centru města. Hotel je vybaven moderně a nabízí výhled na krásnou část města.

Pokud hledáte ubytování s nabídkou wellness a spa, máte také možnost si vybrat z mnoha místních lázní a lázeňských hotelů. Jednou z nejlepších volbí je například hotel Floria, který se nachází v blízkosti městských parků a nabízí širokou škálu wellness procedur a masáží. Dalším zajímavým ubytováním, které se specializuje na lázeňské procedury, je hotel Bohemia Plaza, který se nachází v centru města. Hotel nabízí pohodlné pokoje, kde najdete veškeré vybavení pro svůj pobyt.

Když hledáte již levnější variantu ubytování, máte v Česko Poděbradech k dispozici i řadu levných hotelů a penzionů. Jedním z nejlepších penzionů je například Rodinný penzion Betty, který nabízí pohodlné pokoje a má vysokou úroveň služeb i za přijatelné ceny. Dalším z nabízených penzionů je penzion Na statku, který se nachází v klidné části města a nabízí vysokou úroveň komfortu a zároveň i výbornou polohu.

V Úvodem zmíněno, že v Česko Poděbradech máte mnoho možností, jak se ubytovat. Pokud tedy chcete využít různé nabídky ubytování, podívejte se na nabídky místních hotelů a penzionů, abyste se mohli těšit na nezapomenutelnou dovolenou v tomto skvělém městě.


Počasí Česko Poděbrady


Poděbrady, malebné město ležící v Pardubickém kraji České republiky, může se pyšnit nejen svými historickými památkami a lázeňskou tradicí, ale také příjemným podnebím. Díky své poloze a geografickým podmínkám často nabízí zajímavé a pestré počasí, které láká k návštěvě i místní obyvatele.

Poděbrady se nacházejí v mírném podnebném pásu s teplými léty a chladnými zimami. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 25 °C, což je příjemné a ideální pro procházky městem nebo odpočinek u řeky Labe, která protéká přímo městem. Většinou se zde dá počítat s příjemnými letními večery, ideálními pro posezení na terase a relaxaci.

Podzim v Poděbradech je období, kdy se příroda proměňuje do nádherných žlutých a červených odstínů. Teploty se postupně ochlazují a kolem října se Vysočina obaluje prvním sněhem. Přestože zimy nejsou v Poděbradech příliš drsné, může se sem dostavit mrazivý vítr ze saské nížiny. Průměrné teploty se pohybují kolem -2 °C až 2 °C, ale mrazy pod -5 °C nejsou výjimkou.

Jaro v Poděbradech je často proměnlivé a vlhké. Teploty začínají postupně stoupat a příroda se probouzí k životu. V tomto období se můžeme těšit na rozkvétající květiny a zelené stromy. Bývá zde větrno a občasné krátkodobé deště jsou častým jevem. Průměrné teploty se pohybují kolem 10 °C až 15 °C.

Letní měsíce v Poděbradech jsou vhodné pro návštěvu místního lázeňského parku, kde můžete relaxovat v blízkosti léčivých pramenů. Slunečné počasí a průměrné teploty kolem 25 °C vás naladí na dovolenou a pocit odpočinku.

Kromě klimatických podmínek ovlivňuje počasí v Poděbradech také blízkost Labe. Řeka někdy způsobuje proměnlivé klimatické jevy, jako jsou ranní mlhy nebo silné větry. Je tedy vhodné být připraven na různé podmínky a mít vždy u sebe vhodné oblečení.

Celkově lze říci, že Poděbrady nabízejí příjemné a pestré počasí, které umožňuje různé aktivity v průběhu roku. Bez ohledu na roční období je zde vždy co objevovat a zažít.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky