Objevte nejlevnější lety

Česko Holašovice

Ubytování Česko Holašovice


Český národní památkový rezervace Holašovice patří mezi nejvíce přitažlivé turistické cíle v jižních Čechách. V první řadě se jedná o krásnou a zachovalou tradiční vesnici, která byla zařazena na seznam Světového dědictví UNESCO. Kromě toho se Holašovice může pochlubit také pestrou nabídkou ubytování, které uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky.

V Holašovicích najdete nejen tradiční pohostinství a penziony, ale také moderní hotely a luxusní apartmány, které vám poskytnou pohodlné a komfortní ubytování. Většina z těchto zařízení se nachází v blízkosti hlavní turistické atrakce, tedy zapsané vesnice Holašovice. Mnohá ubytovací zařízení navíc nabízejí návštěvníkům možnost využití různých aktivit, jako je například půjčování kol, wellness centrum nebo bobová dráha.

Návštěva Holašovic je obzvláště vhodná pro milovníky krásné přírody a odpočinku v klidném prostředí. Kromě toho, že zde najdete ochutnávky místních specialit, můžete se také projet na koni nebo navštívit nejbližší rybníky, které jsou bohaté na ryby.

Pokud se chystáte navštívit Holašovice, doporučujeme vám ubytování si předem zarezervovat a předem si prohlédnout nabídku ubytování na internetu. Tím si ušetříte čas a stres, a navíc získáte lepší představu o tom, co všechno si můžete v této krásné oblasti užít.


Dovolená Česko Holašovice


Dovolená v Česku může být skvělým zážitkem pro ty, kdo chtějí objevovat krásy své země. Jedním z míst, která byste určitě měli navštívit, je malebná vesnička Holašovice, nacházející se v Jihočeském kraji nedaleko od města České Budějovice.

Tato vesnička, která je součástí památkové rezervace, patří mezi ty nejkrásnější a nejlépe zachovalé historické vesničky v Evropě. Její původ sahá až do 12. století, kdy zde byla založena osada. V průběhu staletí se zde vyvinulo specifické zemědělské hospodaření a vznikly charakteristické usedlosti, které jsou dodnes viditelné.

Pohled na Holašovice uchvátí každého návštěvníka svými barevnými fasádami a nádhernými zdobenými štíty. Celkem zde najdete 23 historických budov, včetně roztomilé kapličky sv. Jana Nepomuckého. Každá z budov má svůj unikátní charakter a působí velmi autenticky.

Kromě procházky samotnou vesničkou máte možnost navštívit také místní muzeum. V něm najdete zajímavé informace o historii a kultuře Holašovic, ale také o tradičním zemědělství. Pro ty, kteří mají rádi hezké výhledy, se nabízí výlet na blízký kopec Klet, který je nejvyšší horou Šumavy. Z vrcholu se nabízí úchvatný výhled na malebnou krajinu v okolí.

Kromě historických památek si Holašovice rovněž zakládají na dobré gastronomii. V místních hospodách si můžete vychutnat tradiční jihočeskou kuchyni, včetně preclíků, kysaného zelí či slavného českého piva.

Celkově je Holašovice skvělým místem pro odpočinek a relaxaci. Přírodní krása a historické památky vytváří jedinečnou atmosféru, kterou prostě musíte zažít. Proto neváhejte a vydejte se do této malebné vesničky na dovolenou v Česku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Holašovice


1. Jak se dostanu do Holašovic?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se do Holašovic dostat, je autem nebo autobusem. Holašovice se nachází asi 15 km jižně od města České Budějovice.

2. Kde mohu parkovat v Holašovicích?
Odpověď: V Holašovicích je několik parkovišť, která jsou zpoplatněna. Pokud hledáte bezplatné parkoviště, můžete zaparkovat u sportovního hřiště nebo u Základní školy.

3. Kolik stojí vstupné do Holašovic?
Odpověď: Vstup do Holašovic je zdarma. Vstupné se platí pouze za prohlídku muzea a kostela.

4. Jsou Holašovice přístupné pro vozíčkáře?
Odpověď: Většina oblasti Holašovic je přístupná pro vozíčkáře. Avšak některé staré budovy a uličky mohou být obtížnější k procházení.

5. Kdy jsou Holašovice otevřené?
Odpověď: Holašovice jsou otevřené po celý rok. Muzeum a kostel mají ale omezené otevírací hodiny.

6. Kde mohu najít ubytování v Holašovicích?
Odpověď: V Holašovicích samotných nejsou žádné hotely nebo penziony. Nejbližší ubytování je v okolních městech jako například v Českých Budějovicích.

7. Jaká je historie Holašovic?
Odpověď: Holašovice jsou malá vesnice s bohatou historií. Byla založena v 13. století a v průběhu staletí se staly centrem obchodu a zemědělství. V roce 1998 byly Holašovice zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.

8. Jakou architekturu najdeme v Holašovicích?
Odpověď: Holašovice jsou nejznámější svými selskými barokními usedlostmi a zděnými i dřevěnými domy. Architektura v Holašovicích pochází převážně ze 17. a 18. století.


Letenka Česko Holašovice


Letenka Česko - Holašovice: Objevte kouzla malebného českého venkova

Hledáte místo, kde si odpočinete od ruchu velkoměsta a načerpáte novou energii? Máme pro vás ideální tip – malebnou vesnici Holašovice, která se nachází v Jihočeském kraji v České republice. A co ještě lepšího? Letenka Česko – Holašovice je dostupná za skvělou cenu!

Holašovice je památkově chráněná vesnice, která se nachází ve vnitřním regionu Českého Krumlova. Je to jedinečné místo, které se pyšní tradičními jihočeskými selskými barokními usedlostmi. Největšího rozkvětu dosáhla vesnice ve 13. až 16. století, kdy byla součástí obchodní cesty z Čech do Rakouska.

Díky svému historickému významu získala Holašovice v roce 1998 status památkové rezervace UNESCO. Prošla rozsáhlou rekonstrukcí, která obnovila původní vzhled budov a zachovala tak autentičnost místa. Je to jako kdyby se čas vrátil zpět a vy se ocitli v jiné éře.

Letenka z Česka do Holašovic je ideálním způsobem dopravy, neboť vesnice je situována v prostředí klidné přírody. Po příletu na letiště v blízkém městě Budějovicích si můžete půjčit auto nebo využít místní dopravu. Cesta z letiště do Holašovic je velmi snadná a trvá pouze přibližně 30 minut.

Jakmile dorazíte do Holašovic, ocitnete se v malebném prostředí středověkých uliček a nádherně zachovalých stavbách. Procházka vesnicí je jedinečnou cestou, jak poznat českou historii a tradiční architekturu. Ulice jsou lemovány květinami a za domy najdete tradiční zahrady plné ovocných stromů a zeleně, které tvoří malebnou scenérii.

Protože Holašovice je také součástí rozsáhlého venkovského parku, můžete si užít procházku přírodou. Okolí je plné krásných rybníků, polí a lesů, které nabízejí možnost relaxace a odpočinku od každodenního shonu.

Návštěva Holašovic není kompletní bez ochutnávky místní kuchyně. Můžete si vychutnat tradiční jihočeskou kuchyni, která je známá svými chutnými pokrmy, jako jsou špičkově připravené masové speciality a sladké dezerty. Nezapomeňte ochutnat také místní pivo a tradiční tvarohové koláče.

Po celý rok se v Holašovicích koná mnoho kulturních a historických akcí, které vám umožní ještě více proniknout do místní atmosféry. Můžete se zúčastnit tradičních lidových slavností, návštěvy historických trhů či procházek s průvodcem, který vám poví mnoho zajímavostí o historii a kultuře tohoto místa.

Letenka Česko - Holašovice je jedinečnou příležitostí poznat skryté poklady českého venkova. Můžete si zde odpočinout, naučit se něco nového a prozkoumat přírodní i kulturní bohatství této části Jihočeského kraje. Nechte se okouzlit krásou Holašovic a zažijte nezapomenutelný pobyt v tomto malebném kousku České republiky.


Počasí Česko Holašovice


České Holašovice, malá vesnice v jižních Čechách, se může pyšnit krásným a příjemným počasím po většinu roku.

V létě se teploty pohybují kolem 25-30 °C, což je příjemné pro venkovní aktivity a procházky po okolí. Zahrady a louky okolo vesnice jsou v létě plné květin a zeleně a nabízejí dokonalé prostředí pro pikniky a grilování.

Podzim v Českých Holašovicích je obvykle tichý a klidný. Teploty se snižují na příjemných 15-20 °C a okolní lesy a pastviny nabízejí nádhernou podívanou na žluté a oranžové listy stromů.

V zimě mohou být teploty mírně pod nulou, ale sněhové srážky jsou spíše vzácné. Můžete však těšit na krásné výhledy na zasněžené krajiny a na projížďky na běžkách po okolních lesích.

Jaro v Českých Holašovicích je obvykle vlhké, ale také krásné. Teploty se postupně zvyšují a květinové koberce se objevují na zahradách a loukách.

Celkově lze říci, že počasí v Českých Holašovicích je velmi přijatelné a nabízí mnoho příležitostí k venkovním aktivitám a k procházkám po celý rok. Pokud si chcete užít nádhernou krajinu a historické kouzlo této malebné vesnice, rozhodně doporučujeme navštívit České Holašovice a užít si zdejší přírodní krásy a pohodu.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky