Objevte nejlevnější lety

Česko Český Krumlov

Dovolená Česko Český Krumlov


Dovolená v Česku: Objevte kouzla Českého Krumlova

Český Krumlov, krásné historické město ležící v jižních Čechách, je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Česku. Jeho malebné centrum, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, láká návštěvníky z celého světa svým kouzlem a romantikou.

Dovolená v Česku je jedinečná především díky historickeým památkám a krásným krajinám. A Český Krumlov nám nabízí obojí. Jeho dominantou je majestátní hrad, který se tyčí nad městem. Procházka jeho nádvořím a okolními zahradami je nezapomenutelným zážitkem. Uvnitř hradu se nachází bohatě zdobené renesanční, barokní a gotické místnosti, které jsou otevřené pro veřejnost.

Další zastávkou na naší dovolené v Česku by měla být návštěva historického centra Českého Krumlova. Jeho úzké uličky, malebné domky a historické náměstí přímo vybízejí k procházkám a objevování. Uprostřed náměstí se nachází zámecký pivovar, ve kterém lze ochutnat tradiční české pivo a poznat tajemství jeho vaření.

Pokud se vydáme za hranice historického centra, můžeme se těšit na procházky kolem řeky Vltavy. V blízkosti města se nachází národní přírodní rezervace Stezka v korunách stromů, která nabízí nezapomenutelný pohled na okolní krajinu. Další krásné přírodní scenérie lze objevit v oblasti Lipenského jezera, kde je možné se vydat na plavbu a vychutnat si klid a ticho.

Pro milovníky kultury je v Českém Krumlově připravena škála kulturních akcí a festivalů. Mezi nejvýznamnější patří slavnostní obřad Rosenbergů, který se koná v létě a který nás přenese do doby středověkého panství. Kromě toho můžete navštívit také přehlídku uměleckého řemesla nebo divadelní festival.

Když se rozhodneme strávit dovolenou v Česku, je Český Krumlov skvělou volbou. Jeho překrásná historická architektura, malebné uličky a nádherná příroda z něj činí jedno z nejromantičtějších míst v zemi. Stačí jen přijet, založit si příjemný pobyt a nechat se unášet atmosférou tohoto kouzelného místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Český Krumlov


Časté otázky a odpovědi týkající se Česka:

1. Jaká je hlavní město České republiky?
Odpověď: Hlavním městem Česka je Praha.

2. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Česku?
Odpověď: Mezi nejznámější turistické atrakce v Česku patří Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské náměstí a hrad Karlštejn.

3. Jaké jsou tradiční české jídla?
Odpověď: Mezi tradiční česká jídla patří vepřová pečeně s knedlíky a zelím, svíčková na smetaně, guláš, bramboráky a trdelníky.

4. Jaké jsou nejznámější české pivovary?
Odpověď: Mezi nejznámější české pivovary patří Plzeňský Prazdroj, Budějovický Budvar a Staropramen.

5. Jaké jsou nejznámější české festivaly a události?
Odpověď: Mezi nejznámější české festivaly a události patří Karlovy Vary International Film Festival, Pražské jaro, Colours of Ostrava a Rock for People.

Časté otázky a odpovědi týkající se Českého Krumlova:

1. Kde se nachází Český Krumlov?
Odpověď: Český Krumlov se nachází v jižních Čechách, přibližně 180 km jihozápadně od Prahy.

2. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Českém Krumlově?
Odpověď: Mezi hlavní turistické atrakce v Českém Krumlově patří Krumlovský zámek, Zámecká zahrada, Latrán a Maleček.

3. Jaké jsou možnosti ubytování v Českém Krumlově?
Odpověď: V Českém Krumlově je k dispozici široká škála ubytování včetně hotelů, penzionů a privátů.

4. Existují v Českém Krumlově restaurace a kavárny?
Odpověď: Ano, v Českém Krumlově najdete mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční českou kuchyni i mezinárodní speciality.

5. Jaká je nejvhodnější doba návštěvy Českého Krumlova?
Odpověď: Český Krumlov můžete navštívit kdykoliv během roku, nejrušnější období je však v letních měsících. Doporučuje se předem zjistit termíny a programy různých festivalů a událostí v městě.


Počasí Česko Český Krumlov


Český Krumlov je malé městečko v jižních Čechách, které se nachází na břehu řeky Vltavy. Jeho malebné uličky, historické budovy a krásný hrad přitahují každoročně mnoho turistů. Nicméně, při plánování vaší návštěvy je důležité myslet i na počasí, jelikož mohou být zaznamenány extrémní klimatické podmínky.

V létě může být Český Krumlov velmi teplý. Průměrná teplota v letních měsících se pohybuje okolo 25 stupňů. Nicméně, mohou být také zaznamenány vysoké teploty až 30-35 stupňů, což může být pro některé lidi příliš velký horko. Doporučuje se pít hodně tekutin, nosit lehké oblečení a vyhýbat se příliš velkému slunci.

Podzim v Českém Krumlově může být také velmi krásný, ale může být také velmi chladný. Průměrná teplota v říjnu a listopadu je kolem 10 stupňů. Občas může být zaznamenána velká míra vlhkosti a deště.

Zimní měsíce v Českém Krumlově mohou být velmi zimní. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem -5 stupňů. Nicméně, teploty se mohou snadno dostat pod -10 stupňů. Navíc, může být také zaznamenán silný sněhový pokryv.

Jarní měsíce jsou v Českém Krumlově obvykle velmi příjemné. Průměrná teplota v březnu a dubnu se pohybuje okolo 15 stupňů. Nicméně, i v těchto měsících může být zaznamenána deštivá období.

Celkově, počasí v Českém Krumlově se může lišit v závislosti na ročním období. Nicméně, nejlepší měsíce pro návštěvu jsou obvykle květen a červen, především kvůli příjemnému počasí a menší množství turistů.


Letenka Česko Český Krumlov


Český Krumlov: Tajemné město v srdci Česka

Český Krumlov, malé historické město nacházející se v jižních Čechách, přitahuje turisty z celého světa svou bohatou historií a jedinečnou atmosférou. Pokud se chystáte navštívit toto kouzelné místo, nejlepší a nejpohodlnější způsob, jak se tam dostat, je prostřednictvím letenky.

Stejně jako mnoho dalších evropských destinací, Český Krumlov je dobře přístupný letecky. V blízkosti se nacházejí různé letiště, která nabízejí spojení s většinou evropských měst. Pokud přiletíte z různých koutů světa, nejlepší volbou je mezinárodní letiště Václava Havla v Praze. Zde můžete získat přímé lety z mnoha světových metropolí.

Jakmile přistoupíte na letušku a usednete do letadla, můžete se těšit na pohodlnou cestu a nádherný výhled z výšky. Během letu budete mít možnost obdivovat malebné krajiny Česka předtím, než dorazíte na letiště v Praze.

Po přistání na letišti v Praze je zde několik možností, jak se dostat do Českého Krumlova. Nejběžnější volbou je zajištění transferu z letiště přímo do Českého Krumlova. Existuje mnoho společností, které nabízejí tuto službu za přijatelnou cenu, a poskytují odvoz přímo až k vašemu hotelu v Českém Krumlově.

Pokud se rozhodnete vydat se na cestu z Prahy do Českého Krumlova po vlastní ose, můžete to udělat různými způsoby. Oběma možnostmi jsou přímé vlaky nebo autobusy, které jezdí pravidelně z Prahy do Českého Krumlova. Trasa trvá zhruba 3 hodiny a při příjezdu budete odměněni pohledem na historické centrum města, který je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Po příjezdu do Českého Krumlova se připravte na to, že budete okouzleni tajemnou atmosférou tohoto historického místa. Malebné úzké uličky, historické budovy a impozantní hrad nad řekou Vltavou vás okouzlí. Město je známé svým zachovalým středověkým jádrem a je zde spousta místních atrakcí, které stojí za to navštívit.

Příjezd do Českého Krumlova prostřednictvím letenky je rychlý, pohodlný a jednoduchý způsob, jak se dostat do tohoto tajemného města. Možnost přistání v Praze a následné zajištění transferu nebo veřejné dopravy umožňuje snadný přístup pro turisty z celého světa. Takže pokud se chystáte na dovolenou v Česku a chcete zažít nezapomenutelný zážitek, letenka do Českého Krumlova je vaší nejlepší volbou.


Ubytování Česko Český Krumlov


Město Český Krumlov, které se nachází v jižních Čechách nedaleko českého hranice s Rakouskem, je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst v Česku. Jeho historické centrum bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO a přitahuje návštěvníky z celého světa svou jedinečnou atmosférou.

Když sem přijedete, budete potřebovat ubytování a v Českém Krumlově máte na výběr velkou škálu možností. Město nabízí různé druhy ubytování, které vyhoví každému cestovateli a každé kapse.

Pokud hledáte luxusní zážitek, můžete si vybrat některý z několika historických paláců a hotelů, které se nacházejí přímo v centru města. Tyto hotely kombinují moderní pohodlí s historickým šarmem a nabízejí luxusní pokoje s veškerým vybavením, jako je například klimatizace, minibar, vlastní koupelna a Wi-Fi připojení. Navíc často mají vlastní restauraci, kde si můžete vychutnat gastronomický zážitek.

Pro ty, kteří preferují menší, rodinný typ ubytování, je v Českém Krumlově také mnoho penzionů a rodinných hotelů. Tyto ubytovací zařízení poskytují útulné pokoje za přijatelnou cenu a často mají možnost stravování ve vlastní restauraci nebo snídani zahrnutou v ceně.

Pro cestovatele s omezenějším rozpočtem je ideální možností ubytování v hostelu. Český Krumlov má několik levných hostelů s možností ubytování v pokojích sdílených s dalšími cestovateli. Hostely obvykle nabízejí společný kuchyňský kout, kde si můžete uvařit vlastní jídlo, a společenskou místnost, ve které se můžete setkat s dalšími cestovateli.

Pokud preferujete nezávislost a soukromí, můžete si také pronajmout celý apartmán nebo pokoj v soukromém domě. Tato možnost je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí mít větší prostor a možnost vaření.

Ať už zvolíte jakýkoli typ ubytování, v Českém Krumlově nebudete zklamáni. Město je malé, a tak je všechno dobře dostupné a můžete se snadno dostat do všech důležitých památek a atrakcí, které toto historické město nabízí. Navíc se těšte na krásné výhledy na řeku Vltavu a okolní zelené kopce.

Ubytování v Českém Krumlově je snadné a může vyhovět každému rozpočtu a preferencím. Ať už jste romantický pár, rodina s dětmi nebo cestovatel na průzkum samotného města, určitě si najdete to správné místo pro odpočinek a relaxaci po prohlídce tohoto nádherného místa.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky