Objevte nejlevnější lety

Dominikánská republika Higuey

Počasí Dominikánská republika Higuey


Dominikánská republika je země s tropickým klimatem, nacházející se na ostrově Hispaniola v Karibském moři. Město Higuey, které se nachází ve východní části země, je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů díky svému krásnému počasí.

Higuey je známé především díky monumentální bazilice Nuestra Señora de la Altagracia, která přitahuje miliony návštěvníků z celého světa. Ale kromě náboženského dědictví nabízí Higuey také úchvatnou přírodu a nádherné pláže.

Počasí v Higuey je typické pro tropické oblasti. Celý rok zde panuje horké a vlhké klima s vysokými teplotami. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25-30 stupňů Celsia, přičemž nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen. Teploty však mohou přesáhnout 35 stupňů Celsia během horkých letních dní.

Dominikánská republika, a tedy i město Higuey, se nachází v oblasti, kterou ovlivňují převážně pasáty. I když zde můžeme očekávat slunečné a horké počasí, občas přicházejí deště, které jsou způsobené nárazy vlhkého vzduchu z Atlantiku. Tyto deště jsou obvykle krátké a intenzivní a většinou se objevují od května do října.

Během zimních měsíců, od listopadu do února, jsou teploty mírnější, a průměrná teplota se pohybuje kolem 20-25 stupňů Celsia. Toto období je také méně deštivé, a tak je ideální pro ty, kteří preferují nižší teploty a slunečné dny.

Pláže v Higuey jsou nádherné a přitahují mnoho návštěvníků. Teplé a azurové karibské moře je velmi příjemné na koupání i potápění po celý rok. Město Higuey se nachází v blízkosti populárních pláží, jako je Punta Cana, Bávaro a Macao, které jsou známé svou bílou pískovou pláží a křišťálově čistou vodou.

Pokud plánujete návštěvu Higuey nebo jiného místa v Dominikánské republice, je důležité vzít v úvahu počasí. Doporučuje se, abyste si přinesli opalovací krém s vysokým faktorem ochrany proti slunci, stejně jako lehké a vzdušné oblečení. Nezapomeňte také na plavky a sluneční brýle.

Celkově lze říci, že počasí v Higuey je ideální pro ty, kteří hledají slunečné a horké dny na pláži. Bez ohledu na roční období, budete mít skvělou příležitost vychutnat si krásu Dominikánské republiky a vytvořit si nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Higuey


1. Jak se dostanu do Higuey z Dominikánské republiky?
- Nejčastějším způsobem je cesta letadlem na letiště Punta Cana nebo letiště Santo Domingo a odtud pokračování autobusem nebo taxíkem do Higuey. Také je možné cestovat autobusem nebo pronajmout si auto a jet po vlastní ose.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Higuey?
- Nejlepší doba k návštěvě Higuey je v období od listopadu do dubna, kdy je příjemné počasí a minimální srážky. V tomto období je také méně turistů a nižší ceny.

3. Kde se nachází nejznámější atrakce Higuey?
- Nejznámější atrakcí v Higuey je bazilika Nuestra Señora de la Altagracia, nejvýznamnější katolický kostel v zemi. Nachází se ve středu města a stojí za to ho navštívit kvůli jeho krásné architektuře a religióznímu významu.

4. Co mohu vidět a dělat v Higuey?
- Kromě návštěvy baziliky si můžete prohlédnout také historické centrum města s jeho malebnými uličkami a tradičními koloniálními budovami. Můžete se také projít po tržišti, kde najdete místní řemeslné výrobky a suvenýry. V okolí je také několik krásných pláží, jako je Playa Bavaro a Playa Macao, které stojí za návštěvu.

5. Jaké jsou nejoblíbenější místa k ubytování v Higuey?
- V Higuey můžete najít různé typy ubytování, od luxusních letovisek a hotelů až po levnější možnosti jako jsou hostely nebo penziony. Některé z nejoblíbenějších hotelů v Higuey zahrnují Paradisus Palma Real Golf & Spa Resort, Barcelo Bavaro Palace a Hard Rock Hotel & Casino Punta Cana.


Letenka Dominikánská republika Higuey


Pokud toužíte po slunečných plážích, azurovém moři a troche exotiky, Dominikánská republika je pro vás tou pravou volbou. Letenka do města Higuey, které se nachází v blízkosti hlavního města Santo Domingo, vám umožní nejen poznávat místní kulturu a tradice, ale také si užít nádhernou přírodu Karibiku.

Higuey je město s bohatou historií, které se nachází v provincii La Altagracia na východním pobřeží země. V této oblasti se nacházejí některé z nejkrásnějších pláží na ostrově Hispaniola, jako například Punta Cana a Bavaro. Tyto pláže jsou proslulé svým bílým pískem a průzračným vodami, které vás zaručeně okouzlí.

Higuey je rovněž známý díky významnému poutnímu místu Basílica de Nuestra Señora de la Altagracia, které se nachází v centru města. Tato bazilika je nejvýznamnějším katolickým poutním místem v zemi a navštěvují ji tisíce rodin každý rok, aby uctily svou patronku Pannu Marii Altagracia.

Při letu do Higuey si také můžete užít tradiční kuchyni Dominikánské republiky, která je velmi bohatá a pestřená. Mezi místní speciality patří například plátanos maduros, což jsou smažené plantainy, ceviche, koktejly z čerstvých tropických plodů a ryby, jako je mahi-mahi a tuňák.

Na závěr nezapomeňte, že Dominikánská republika je také známá svou uměleckou scénou a řemeslnou výrobou. Na trzích v Higuey si můžete zakoupit místní výrobky a dary, jako jsou kudrlinky, keramika, košíky z palmových listů nebo kávové fazole.

Letenka do Higuey vám tedy umožní nejen si užít nádherné pláže, ale také objevit místní kulturu, tradiční kuchyni a řemeslnou výrobu. Pokud se chystáte na dovolenou v Karibiku, určitě zařaďte Dominikánskou republiku na svůj seznam a odjeďte se těšit na slunce, moře a tropickou atmosféru.


Ubytování Dominikánská republika Higuey


Higuey, se nacházející na východě Dominikánské republiky, je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v zemi. Město je známé nejen svými překrásnými plážemi a okouzlujícími přírodními scenériemi, ale také díky své bohaté historii a kultuře.

Když se rozhodnete navštívit Higuey, můžete si být jistí, že vás čeká široká nabídka ubytovacích možností. Od luxusních hotelů a resortů až po malé penziony a apartmány - Higuey má všechno, co potřebujete pro svůj příjemný pobyt.

Pro ty, kteří touží po luxusu a pohodlí, jsou tu přepychové hotely a resorty. Tyto ubytovací zařízení nabízejí vysoce kvalitní služby, elegantní pokoje a bezkonkurenční pohodlí. Můžete si dopřát relaxaci u bazénu, využívat wellness centra, užívat si plážových služeb a vychutnávat si lahodné gastronomické speciality v různých restauracích. Tyto hotely a resorty jsou ideální pro ty, kteří chtějí strávit svou dovolenou v naprostém komfortu.

Pro cestovatele s menšími rozpočty jsou zde také dostupné možnosti ubytování. Místní penziony a apartmány nabízejí jednodušší, ale útulné pokoje za cenově přijatelné ceny. Zde se můžete setkat s místními obyvateli a zažít autentickou atmosféru Higuey. Většina z těchto ubytování je umístěna ve středu města, což vám umožňuje snadný přístup ke všem hlavním atrakcím a památkám.

Nezáleží na tom, jakou variantu ubytování si vyberete, budete moci vychutnávat nádherné pláže, jako je populární pláž Bavaro, která je jednou z nejkrásnějších pláží na světě. Modré a teplé vody Karibského moře, jemný písek a palmy vytvářejí dokonalou exotickou atmosféru. Pláže jsou ideální pro opalování, koupání a vodní sporty, jako je potápění, šnorchlování a windsurfing.

Navštivte také některou z mnoha historických a kulturních památek v Higuey, jako je bazilika Nuestra Señora de la Altagracia, která je jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Dominikánské republice. Každý rok sem přichází tisíce poutníků, aby se poklonili patronce Dominikánské republiky.

Higuey je také obklopen malebným venkovem a přírodními rezervacemi, které stojí za návštěvu. Můžete si zarezervovat výlety do národních parků, jako je Cotubanamá nebo Los Haitises, kde budete moci obdivovat bohatou flóru a faunu.

V souhrnu, Higuey je vzrušující a krásné místo, které nabízí širokou nabídku ubytovacích možností. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete zůstat v luxusním hotelu nebo menším penzionu, budete si moci vychutnávat krásy Dominikánské republiky a vytvořit si nezapomenutelné vzpomínky.


Dovolená Dominikánská republika Higuey


Dominikánská republika je známá jako exotická a svůdná destinace pro dovolenou. Jedním z hlavních míst, které si turisté z celého světa rádi prohlédnou, je město Higüey. Ležící na východním pobřeží Dominikánské republiky, Higüey nabízí návštěvníkům bohatou historickou a kulturní atmosféru.

Higüey je největším městem v provincii La Altagracia a leží asi 140 kilometrů od hlavního města Santo Domingo. Je známé jako centrum náboženského cestovního ruchu díky bazilice svaté Alžběty, která je jednou z nejvýznamnějších katolických poutních míst v Dominikánské republice.

Bazilika svaté Alžběty je velkolepá stavba s bílou fasádou a zlatými kupolemi, která přitahuje nespočet poutníků každý rok. Místo je oblíbené pro svatby, oslavy a jakoukoli jinou náboženskou činnost. Návštěvníci mohou prozkoumat vnější i vnitřní architekturu baziliky a obdivovat umělecká díla, sochy a vitráže.

Okolí Higüey nabízí také několik dalších zajímavých míst k návštěvě. V blízkosti se nachází národní park del Este, chráněné území s nádhernými plážemi, lagunami a koralovými útesy. Návštěvníci si zde mohou vychutnat krásnou přírodu, šnorchlování, potápění nebo jízdu na kajaku.

Dalším zajímavým místem v okolí Higüey je přírodní rezervace Los Haitises, která zahrnuje porosty mangrovů, jeskyně a vysoce erodované útesy. Turisté si zde mohou půjčit loď a projet se po řece, abychom se mohli pokochat úchvatnou scenérií a zvířecím životem.

Pro ty, kdo milují golfování, je v okolí Higüey několik golfových hřišť. Některé z nich jsou navrženy špičkovými architekty a nabízejí nádherný výhled na oceán. Tato hřiště jsou oblíbeným místem pro golfisty z celého světa.

Pokud máte chuť na večerní zábavu, město Higüey nabízí také mnoho restaurací, barů a nočních klubů. Můžete si vychutnat místní speciality, jako je přírodní kokosová voda nebo čerstvé mořské plody, a nechat se unést tradičním dominikánským tancem merengue.

Zkrátka, Higüey je dokonalým místem pro dovolenou pro ty, kteří chtějí objevovat krásy Dominikánské republiky. Bazilika svaté Alžběty, národní park del Este, přírodní rezervace Los Haitises a golfové hřiště jsou jen některé z mnoha atrakcí, které toto místo nabízí. S jeho bohatou historií, překrásnou přírodou a zábavou je Higüey ideálním místem pro dokonalou dovolenou.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky