Objevte nejlevnější lety

Brazílie Belo Horizonte

Dovolená Brazílie Belo Horizonte


Brazílie je země s neuvěřitelně bohatou kulturní a přírodní scenérií, a pokud hledáte město s bohatou historií a zajímavými památkami, pak je Belo Horizonte tím správným místem pro vaši dovolenou.

Belo Horizonte se nachází v jihovýchodní části země a je hlavním městem brazilského státu Minas Gerais. Město bylo založeno v roce 1897 a je to strategický bod pro pochopení a vstřebávání bohaté historie a kultury Brazílie.

Přestože Belo Horizonte často přichází na druhé místo za turistickými atrakcemi jako Rio de Janeiro nebo São Paulo, je to skvělé místo k prozkoumání vlastních památek a zážitků. Město je známé svou moderní architekturou a jedinečným urbanismem. Navštivte Muzeum umění Minas Gerais, které vám umožní proniknout do brazilského výtvarného umění a objevit talentované domácí umělce.

Dalším zastávkou by mělo být Pampulha Complex, který byl navržen slavným brazilským architektem Oscarem Niemeyerem. Komplex zahrnuje několik budov, jako je chrám São Francisco de Assis, dům Baile, muzeum a umělecké centrum. Procházejte se kolem jezera Pampulha a obdivujte neuvěřitelnou architekturu, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pokud rádi vychutnáváte brazilskou kuchyni, pak věřte, že Belo Horizonte vás nezklame. Objevujte tradiční brazilská jídla, jako je Feijoada (uzené maso a fazole) or Pão de Queijo (sýrové rohlíčky). Místo toho si můžete vychutnat i modernější stolování v některém z mnoha luxusních restaurací, které nabízejí mediteránní nebo mezinárodní kuchyni.

Pro ty, kteří mají rádi přírodu a adrenalin, by měl být návštěvou Inhotim. Jedná se o rozsáhlou zahradu, která kombinuje umění a přírodu. Najdete zde nejen sochy a instalace moderního umění, ale také nádhernou botanickou zahradu a funkční klavírové schody. To je skutečně jedinečné místo, které nemůžete vynechat při návštěvě Belo Horizonte.

A na závěr vaší dovolené v Brazílii je tu ještě město Ouro Preto, které je autentickým klenotem státu Minas Gerais. Město, které bylo v roce 1980 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO, je plné barokní architektury a coby důležité dědictví z doby brazilského zlatého věku nabízí mnoho kostelů, muzeí a historických památek.

Belo Horizonte je tedy skvělým místem pro ty, kteří se chtějí ponorit do kultury, historie a krásy Brazílie. Ať už objevujete moderní architekturu, ochutnáváte národní kuchyni nebo se vydáváte na dobrodružství v přírodě, toto město vám přinese nezapomenutelné zážitky.


Letenka Brazílie Belo Horizonte


Pokud se chystáte navštívit Brazílii, určitě byste neměli vynechat jeho šesté největší město - Belo Horizonte. Toto fascinující město se nachází v jihovýchodní části země a nabízí návštěvníkům pestrou směs kultury, architektury a krásné přírody.

Přímé lety do Belo Horizonte jsou k dispozici z mnoha mezinárodních letišť po celém světě. Pokud cestujete z Evropy, nejčastější trasou je let z hlavního města Brazílie, Brasílie, nebo z São Paula. Využití přímých letů vám ušetří čas a umožní vám co nejrychleji zažít všechno, co toto město má nabídnout.

Již při příletu na letiště Tancredo Neves budete ohromeni výhledem na okolní kopce a zelené pláně. Belo Horizonte si získává svůj přezdívku "půlnoční hlavní město" díky své geografické poloze - položení v okolí hor a divoké přírody je toto místo příjemným útočištěm pro ty, kteří se chtějí uniknout ruchu větších měst.

Nejznámějším turistickým místem v Belo Horizonte je bezpochyby jeho moderní architektura. Město je plné vysokých budov, citlivě sloužících místním úřadům, bankám a firmám a rozšiřuje se v posledních letech. Jednou z nejznámějších budov je Palác Guaiaú, který je znám pro svou neoklasickou architekturu a skýtá nádherný panoramatický výhled na město z jeho vyhlídkové terasy.

Historické centrum města je také plné skvostů. V ulicích můžete obdivovat eklektickou architekturu z 19. století a objevovat historické památky, jako je Basilika svatého Františka z Assisi nebo památník Praça da Liberdade. Tato náměstí jsou centrem městského života a přes den jsou plná lidí, kteří si užívají atmosféru a užívají si slunce.

Když jde o přírodu, Belo Horizonte nabízí mnoho možností pro ty, kteří se chtějí dostat ven. Přírodní park Pico do Itabira je velmi populární turistickou atrakcí. Zde si můžete vychutnat pěší výlety a ochutnat místní flóru a faunu. Město je také obklopeno kopci, které nabízejí krásné výhledy na okolní krajinu. Mnoho turistů se vypraví na vyhlídku Mangabeiras, která nabízí dech beroucí výhled na celé město.

Belo Horizonte je také slavné pro svou bohatou kulinářskou scénu. Zde si můžete vychutnat autentickou brazilskou kuchyni, která je plná chutí a vůní. Nejznámějším místním jídlem je "Feijão Tropeiro", směs fazolí, slaniny a kmínu, která se podává s maniokovou moučkou. Nezapomeňte také ochutnat brazilské řízky a typické koktejly z cukrové třtiny.

Návštěva Belo Horizonte je zážitkem plným kultury, přírody a vynikajících jídel. Pokud hledáte unikátní cestovní destinaci, Brazílie vás určitě nezklame a Belo Horizonte je jedním z jejích nejlepších skrytých pokladů. Vydejte se na toto fascinující místo a zažijte všechno, co přináší.


Počasí Brazílie Belo Horizonte


Belo Horizonte je hlavní město brazilského státu Minas Gerais. Tato oblast je známá pro své chladnější klima ve srovnání s jinými oblastmi Brazílie. Město Belo Horizonte se nachází v nadmořské výšce 85 metrů nad mořem a má subtropické podnebí.

Během letních měsíců je v Belo Horizonte velmi horko a vlhko, teploty se pohybují okolo 30 ° C s vysokou vlhkostí vzduchu. To činí z letních měsíců nejhorší období pro návštěvu. O něco příjemnější jsou jarní a podzimní měsíce, kdy jsou teploty mírnější a vlhkost klesá.

V zimě jsou teploty většinou mírné, s průměrnými teplotami kolem 18 ° C, což je docela příjemné pro většinu lidí. Nicméně, obzvláště v noci může být velmi chladno, takže je důležité být na tento fakt připraven.

Belo Horizonte obvykle nezažívá extrémní klimatické podmínky, jako jsou hurikány, tornáda nebo velké sněhové bouře, což znamená, že je relativně bezpečné místo k životu i pro turisty. Však existuje jedno riziko v podobě silných dešťů v období dešťů, které trvá od října do března. Tyto deště mohou způsobit záplavy a sesuvy půdy, takže je důležité sledovat místní zpravodajství a být připraven na možné evakuace.

Celkově vzato, Belo Horizonte má poměrně příjemné klima po celý rok, s jemnými změnami počasí v závislosti na ročním období a výšce nadmořské výšky. Pokud plánujete navštívit toto město, věnujte pozornost jeho charakteristikám počasí, abyste mohli plánovat svou cestu s nejlepšími podmínkami pro vaše aktivity.


Ubytování Brazílie Belo Horizonte


Belo Horizonte, hlavní město brazilského státu Minas Gerais, je živoucím a pulzujícím městem, které láká mnoho návštěvníků. Pokud se chystáte do tohoto fascinujícího města, měli byste si předem zvolit vhodné ubytování. Belo Horizonte nabízí širokou škálu možností, které uspokojí různé rozpočty a preference návštěvníků.

V centru města najdete mnoho luxusních hotelů a rezortů, které nabízejí prvotřídní služby a pohodlné ubytování. Tyto hotely jsou často vybaveny moderními wellness centry, bazény a prvotřídními restauracemi, které nabízejí místní speciality i mezinárodní kuchyni. Zde můžete očekávat prvotřídní pohostinnost a péči od zkušeného personálu.

Pro ty, kteří preferují menší a útulnější ubytování, existuje mnoho butikových hotelů a hostinců, které nabízejí osobitý a autentický zážitek. Tyto ubytovací zařízení často nabízejí stylově zařízené pokoje a zajímavé architektonické prvky. Mohou mít také vlastní restaurace, které se specializují na regionální kuchyni a připravují jídla z čerstvých místních surovin.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je k dispozici mnoho levných hotelů a penzionů v různých částech města. Tyto ubytovací zařízení nabízejí základní vybavení, které je však dostatečné pro pohodlný pobyt. Některé z nich mohou nabízet i snídani nebo malé kuchyňky, kde si můžete připravit vlastní jídlo. Tyto levnější možnosti vám umožní ušetřit peníze na ubytování a více si užít ostatní zážitky, které Belo Horizonte nabízí.

Pokud preferujete nezávislost a flexibilitu, město také nabízí mnoho bytů a domů k pronájmu. Pronájem nemovitostí je populární zejména mezi dlouhodobými návštěvníky a rodinami. Tato možnost vám umožní mít vlastní prostor a připravit si jídlo doma, což je skvělé, pokud preferujete domácí atmosféru během svého pobytu v Belo Horizonte.

Mějte však na paměti, že nejlepší volba ubytování závisí na vašich preferencích, rozpočtu a délce pobytu. Je také důležité si vybrat ubytování, které se nachází v blízkosti hlavních atrakcí a dopravních spojů, abyste měli snadný přístup k všemu, co Belo Horizonte nabízí.

Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, útulný hostel nebo pronájem nemovitosti, Belo Horizonte má mnoho možností, které odpovídají různým potřebám a preferencím návštěvníků. Užijte si svůj pobyt v tomto půvabném brazilském městě a objevte jeho bohatou kulturu, gastronomii a krásu!


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Belo Horizonte


Dotaz: Jaké je klima v Belo Horizonte?
Odpověď: Belo Horizonte má subtropické klima s horkými a vlhkými léty a mírnými a suchými zimami.

Dotaz: Kolik obyvatel má Belo Horizonte?
Odpověď: Podle odhadů z roku 2021 má Belo Horizonte přibližně 2,5 milionu obyvatel.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Belo Horizonte?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Belo Horizonte je v období od května do srpna, kdy jsou mírnější teploty a nižší vlhkost.

Dotaz: Jaký je oficiální jazyk v Brazílii a v Belo Horizonte?
Odpověď: Oficiálním jazykem v Brazílii je portugalština a stejně tak v Belo Horizonte.

Dotaz: Jaké jsou nejpopulárnější turistické atrakce v Belo Horizonte?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější turistické atrakce v Belo Horizonte patří moderní umělecké muzeum Inhotim, historická oblast Pampulha, řeka São Francisco Canyon a park Serra do Curral.

Dotaz: Je Belo Horizonte bezpečné město?
Odpověď: Stejně jako v jakémkoli velkém městě, je potřeba být veřejnou bezpečností ostražitý a dodržovat základní pravidla bezpečnostního chování. Většina návštěvníků však nezaznamená žádné problémy.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky