Objevte nejlevnější lety

Kanada Quebec Winter Carnival

Dovolená Kanada Quebec Winter Carnival


Kanada je známá svou malebnou krajinou, pohostinnými obyvateli a bohatou kulturou. A co ještě lepšího, než si vychutnat tyto vlastnosti přímo na dovolené? Jednou z nejpopulárnějších dovolených destinací v Kanadě je provincie Quebec, a zejména její hlavní město Quebec City. A představte si, že tam můžete být právě během Quebec Winter Carnival - největší zimní festival v severní Americe!

Quebec Winter Carnival, známý také pod názvem Carnaval de Québec, je mimořádná událost každoročně konaná v únoru. Tento festival trvá okolo tří týdnů a nabízí širokou škálu aktivit a atrakcí pro všechny věkové kategorie. Jeho historie sahá až do roku 1894, takže se můžete těšit na dlouhou tradici a bohaté dědictví.

Během Quebec Winter Carnival můžete zažít celou řadu zábavy. Hlavní částí festivalu je kolosální ledový palác, který je vytvořen přímo uprostřed historického centra Quebec City. Je to skutečný zázrak ze sněhu a ledu, který je otevřen v průběhu celého festivalu a je přístupný veřejnosti. Lze navštívit různé partie paláce, včetně ledového baru, kde si můžete vychutnat drinky servírované ve sklenicích z ledu.

Dalším z nejvíce očekávaných okamžiků je korunovace Bonhomme, symbolu festivalu. Bonhomme je sněhulák s velkým červeným kloboukem, který se stává oficiálním maskotem festivalu. Korunovace Bonhomme je slavnostní ceremoniál, během něhož je Bonhomme oficiálně vyhlášen králem festivalu. Během celého festivalu můžete potkat Bonhomme na různých místech v Quebec City a vždy má čas na fotografie a zábavu s návštěvníky.

Samozřejmě, Quebec Winter Carnival není jen o ledovém paláci a Bonhomme. Můžete si užít i nespočet dalších aktivit, včetně nočních průvodů, koncertů, soutěží ve stavění sněhuláků, snowboardingu, sáňkování a mnohem více. Toto je také příležitost pro ochutnávání tradičních quebeckých specialit, jako jsou poutine (brambory s hranolkami, sýrem a omáčkou), masité nadýchané koláče a lahodné místní sýry.

Pokud jste milovník zimních sportů, Quebec Winter Carnival je pro vás skutečný ráj. Nabízí různé aktivity, které uspokojí jak začátečníky, tak i zkušené sportovce. Můžete si pronajmout lyže nebo snowboard a vydat se do jednoho z mnoha okolních středisek, která mají perfektně upravené sjezdovky a skvělé podmínky pro lyžování a snowboarding.

Quebec Winter Carnival je tedy vynikající volba pro dovolenou v Kanadě. Pokud jste dobrodružníci, milující zimu a toužící po poznávání nové kultury a tradic, nemohli byste si vybrat lepší místo k návštěvě. Získejte skvělé zážitky, vychutnejte si chladné kanadské počasí a prozkoumejte krásy Quebec City během nezapomenutelného Quebec Winter Carnival.


Ubytování Kanada Quebec Winter Carnival


Kanada je země s četnými krásnými lokalitami, které stojí za návštěvu. Mezi ty nejoblíbenější patří Quebec, město plné historie a kultury. Quebec se navíc nevyhne žádné příležitosti k oslavování a jednou z největších slavností v regionu je Winter Carnival.

Quebec Winter Carnival je největší zimní festival v Severní Americe a slaví se v únoru každý rok. Festival trvá týden a navštěvuje jej více než milion lidí z celého světa. Jedná se o proslulou záležitost, kterou není vhodné si nechat ujít.

Během festivalu se město promění v zimní zemi divů, plnou sněhových soch, tanečních vystoupení a různých sportovních akcí. Návštěvníci se tak mohou těšit z krásných přehlídek a soutěží, jako jsou třeba ledové závody sáňkařů, závody na sněžnicích, krasobruslení nebo vystoupení koňských drezérů.

Celý festival je navíc plný tradičních jídel a nápojů regionu, které vám dají šanci ochutnat místní speciality. Pokud se na festival vydáváte s dětmi, mohou si užít zábavu na různých atrakcích jako jsou atrakce na sněhu, skákací hrad, pohádkové lesy, či dětské divadlo.

Zažít Quebec Winter Carnival je unikátní zážitek, takže pokud se chystáte do Kanady, určitě jej neváhejte navštívit. Pokud si chcete užít celý festival naplno, doporučujeme si v okolí najmout ubytování. V regionu najdete mnoho hotelů, apartmánů nebo hostinců, které mohou být v této době velmi populární, takže si své ubytování rezervujte dopředu.

Vzhledem k počtu lidí, kteří na festival přicházejí, doporučujeme také mít s sebou dostatek finančních prostředků na nákupy a provoz mimo město.

Celkově můžeme říct, že Quebec Winter Carnival je zážitek, který stojí za to si na něj odjet. Každoročně láká tisíce turistů a nabízí jedinečný pohled na kanadskou zimu a kulturu. Pokud tedy hledáte něco zábavného, originálního a nezapomenutelného, je Winter Carnival tím pravým místem pro vás.


Letenka Kanada Quebec Winter Carnival


Kanada je proslulá svou mrazivou zimou, která dává příležitost k mnoha zimním sportům a kulturním aktivitám. Jeden z největších zimních svátků v Kanadě je Quebec Winter Carnival, který se koná každý rok v Quebecu.

Quebec Winter Carnival je největší festival zimního sportu, kde se každý rok sjíždí tisíce lidí z celého světa, aby se podívali na nezávislost, kreativitu a zábavu, kterou Quebec Winter Carnival nabízí. Festival trvá přibližně dvě týdny a nabízí mnoho různých aktivit, jako jsou závody na saních, lyžování, krasobruslení a mnoho dalších.

Také se můžete těšit na mnoho kulturních aktivit, jako jsou koncerty, večírky, divadelní představení, festivalové přehlídky, fashion shows a mnoho dalších. Quebec Winter Carnival je také velice proslulý zábavnými programy, které potěší jak dospělé, tak i děti. Na programu jsou parády, masky a kouzelná představení.

Hlavní atrakcí festivalu je ledový palác, který se nachází v centru Quebecu. Tento palác je několikapodlažní a nabízí stovky okvětních zámků, taneční parketu a mnoho dalšího. Lidé mohou navštívit krásnou slavnostní oslavu, která je spjatá s palácem.

Pokud se rozhodnete jet na Quebec Winter Carnival, doporučujeme vám, aby jste si letenku koupili s nejméně dvouměsíčním předstihem. Letenka do Quebecu může být drahá, ale pokud zakoupíte včas, můžete ušetřit na ceně. Mezinárodní letiště, které leží nejblíže Quebecu, se jmenuje Aéroport International Jean Lesage.

Celkově je Quebec Winter Carnival neuvěřitelnou akcí, kterou by měl navštívit každý milovník zimy. Quebec Winter Carnival nabízí velké množství zábavy a volnočasových aktivit, které si mohou užívat jak dospělí, tak i děti. Pokud se rozhodnete pro tuto cestu, určitě si užijete nezapomenutelné dobrodružství a zážitky, které budete pamatovat celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Quebec Winter Carnival


1. Kdy se koná Quebec Winter Carnival?
- Quebec Winter Carnival obvykle probíhá na začátku roku, konkrétně v lednu až začátkem února. Termín se však může lišit každý rok, takže je dobré zkontrolovat oficiální webové stránky akce.

2. Jak se dostanu na Quebec Winter Carnival?
- Quebec Winter Carnival se koná v městě Quebec, které se nachází ve východní části kanadské provincie Québec. Nejlepší způsob, jak se dostat na tento festival, je letět na mezinárodní letiště v Quebecu (YQB) a odtud pokračovat autobusem nebo taxíkem do města Quebec.

3. Jak dlouho trvá Quebec Winter Carnival?
- Quebec Winter Carnival obvykle trvá přibližně 2 týdny. Během tohoto období jsou pořádány různé akce, koncerty, soutěže a tradiční zimní aktivity.

4. Jaké aktivity mohu očekávat na Quebec Winter Carnival?
- Quebec Winter Carnival nabízí širokou škálu zimních aktivit, jako jsou kluziště, sáňkování, jízda na snowboardu, jízda na saních tažených psy, stavění plaveb z ledu, outdoorové koncerty, ohňostroje, masky a kostýmy, a mnoho dalších zábavných věcí.

5. Kolik stojí vstupenka na Quebec Winter Carnival?
- Vstup na Quebec Winter Carnival je obvykle zdarma, ale některé specifické akce mohou mít poplatek za účast.

6. Jak oblečení bych měl na Quebec Winter Carnival nosit?
- Quebec Winter Carnival se koná v zimním období, takže je důležité být oblečen teple a pohodlně. Doporučuje se nosit vrstvené oblečení, které vás udrží v teple a zároveň vám umožní přizpůsobit se změnám teploty.

7. Jaká jídla a nápoje mohu na Quebec Winter Carnival ochutnat?
- Na Quebec Winter Carnival si můžete vychutnat širokou škálu tradičních kanadských jídel, jako jsou poutine (bramborové hranolky s omáčkou a sýrem), masitá pečeně, preclíky, javorový sirup a mnoho dalších.

8. Kde se mohu ubytovat během Quebec Winter Carnival?
- Quebec nabízí širokou škálu ubytovacích možností, jako jsou hotely, penziony a apartmány. Je dobré rezervovat ubytování dopředu, protože během Quebec Winter Carnival může být mnoho turistů.

9. Jaké jsou nejlepší místa k navštívení během Quebec Winter Carnival?
- Quebec Winter Carnival se koná v historické části města Quebec, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Mezi nejlepší místa na návštěvu patří staré město, hrad Château Frontenac, Place Royale, Citadel a mnoho dalších historických památek.

10. Je Quebec Winter Carnival vhodný pro rodiny s dětmi?
- Ano, Quebec Winter Carnival je vhodný pro rodiny s dětmi. Festival nabízí mnoho dětských aktivit a soutěží, jako jsou stavby hradů z ledu, sáňkování a masky a kostýmy.


Počasí Kanada Quebec Winter Carnival


Kanada je známá svým drsným zimním počasím a krásnými zimními festivaly. Jedním z největších a nejoblíbenějších festivalů je Quebec Winter Carnival, který se koná v historickém městě Quebec.

Quebec Winter Carnival je největší zimní karneval v Severní Americe a probíhá každý rok od začátku února do začátku března. Festival je plný zábavy, her, aktivit a tradičních kanadských specialit. Lidé přicházejí z celého světa, aby si užili atmosféru karnevalu a podíleli se na různých aktivitách.

Během Quebec Winter Carnival se město změní v pravý zimní ráj. Náměstí a ulice jsou ozdobeny ledovými sochami a barevnými dekoracemi. Hlavní městské náměstí je středobodem festivalu, kde se koná mnoho akcí a soutěží.

Jednou z nejvíce očekávaných událostí je soutěž ledových soch. Umělci z celého světa přijíždějí do Quebecu, aby vytvořili nádherné sochy z ledu a sněhu. Tyto sochy jsou skutečným uměleckým dílem a lidé se jich přicházejí obdivovat.

Další populární událostí je noční průvod. Lidé se oblékají do kostýmů, zpívají a tančí během průvodu po městě. Tato tradice se datuje již od roku 1894 a dodnes je jedním z nejvíce očekávaných okamžiků festivalu.

Na festivalu také probíhají různé sportovní aktivity, jako je lední hokej, sledge hokej a bruslení. Lidé se mohou účastnit těchto aktivit nebo je jen sledovat a povzbuzovat sportovce.

Jídlo je také důležitou součástí Quebec Winter Carnival. Návštěvníci si mohou vychutnat tradiční kanadské speciality jako jsou poutine (bramborové hranolky s omáčkou a sýrem), sušené maso nebo horký sirup na sníh.

Jedinečnou záležitostí tohoto festivalu je Bonhomme Carnaval, maskot festivalu. Bonhomme Carnaval je postava ve tvaru sněhuláka, která je symbolem karnevalu. Bonhomme je všude přítomen a účastní se mnoha aktivit a soutěží.

Quebec Winter Carnival je skvělou příležitostí k prožití zimního zážitku v jednom z nejkrásnějších měst Kanady. Každoročně přitahuje tisíce lidí a je známý svou jedinečnou atmosférou a pestrou paletou aktivit. Prozkoumejte Quebec Winter Carnival a zažijte nezapomenutelnou zimní dovolenou v Kanadě.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky