Objevte nejlevnější lety

Bhútán Jakar

Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Jakar


1. Jaká je hlavní město Bhútánu?
Hlavním městem Bhútánu je Thimphu.

2. Jaký je úřední jazyk Bhútánu?
Úředním jazykem Bhútánu je dzongkha.

3. Jaký je nejběžnější náboženství v Bhútánu?
Nejběžnějším náboženstvím v Bhútánu je buddhismus, především v mahájánové formě.

4. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Jakaru?
Mezi hlavní turistické atrakce v Jakaru patří Jakar Dzong (pevnost), Jambay Lhakhang (klášter) a Průlez Templetang.

5. Kdy je nejlepší období na návštěvu Jakaru?
Nejlepším obdobím na návštěvu Jakaru je březen a duben, kdy se konají tradiční festivaly a kdy je příjemné počasí.

6. Jak se dostanu do Jakaru z Thimphu?
Lze se dostat do Jakaru z Thimphu výhradně silniční dopravou. Trasa je dlouhá přibližně 250 kilometrů a cesta trvá přibližně 8-9 hodin.

7. Jaká je místní měna v Bhútánu?
Místní měna v Bhútánu je bhútánský ngultrum (BTN), ale neproblematičkou měnou je i indická rupie (INR).

8. Potřebuji vízum pro návštěvu Bhútánu?
Ano, většina návštěvníků potřebuje vízum pro vstup do Bhútánu. Vízum lze získat prostřednictvím cestovní agentury nebo bhútánské ambasády.

9. Jaká je hlavní dopravní infrastruktura v Bhútánu?
Hlavní dopravní infrastrukturou v Bhútánu je silniční síť, která je spojena s Indií. Letecká doprava je také k dispozici, ale vzhledem k terénu země jsou tyto lety často omezeny povětrnostními podmínkami.

10. Jaká jsou typická jídla v Bhútánu?
Typickým jídlem v Bhútánu je ema datshi, které je připravováno z chilli papriček a sýra. Dalšími populárními jídly jsou momo (naložené knedlíky) a nutselap (míchané těstoviny).


Letenka Bhútán Jakar


Letenka do Bhútánu – objevte kouzlo Bhútánského města Jakar

Bhútán, země Růžového draku, je jednou z nejneuvěřitelnějších destinací na světě, která nabízí návštěvníkům úžasnou přírodu, fascinující kulturu a pohostinnost jejích obyvatel. Ať už jste do této malebné země vycestovali za dobrodružstvím, duchovním poznáním nebo jen chcete uniknout ruchu velkoměsta, Bhútán vám nabízí vše tohoto a ještě mnohem více.

Pokud plánujete cestu do Bhútánu a hledáte překvapivě krásné místo mimo hlavní turistické trasy, město Jakar je pro vás tou správnou volbou. Jakar, hlavní město distriktu Bumthang a údolí Chokhor, leží na východě Bhútánu a je obklopeno zelenými horami a úžasnými krajinami.

Cesta do města Jakar je zážitkem samotným. Můžete se tam dostat po silnici z hlavního města Thimphu nebo pokud se rozhodnete pro leteckou dopravu, existuje možnost zakoupit letenku přímo do malého letiště Jakar. Při letu si můžete vychutnat dech beroucí výhledy na himálajské hory, které Bhútán obklopují.

Po přistání v Jakaru se budete ocitnout v malebném městečku plném tradiční architektury a klidných uliček. Nejslavnější památkou města je klášter Jakar Dzong, který se tyčí nad obcí a poskytuje úchvatný výhled na okolní krajinu. Klášter je také důležitým duchovním a kulturním centrem regionu.

Dalším zajímavým místem, které stojí za návštěvu, je klášter Kurjé Lhakhang, který je považován za posvátné místo, kde první král Bhútánu obdržel výroky Buddhy Padmasambhavy. Tento klášter je také sídlem mnoha mnichů, kteří se každodenně zapojují do meditace a modlitby.

Pokud máte rádi přírodu, okolní oblasti Jakaru nabízejí úžasné trekové tratě a venkovské túry, na kterých si můžete vychutnat klid a majestátnost bhútánské přírody. Můžete se vydat na trek do úžasného národního parku Thrumshingla, který je domovem řady ohrožených druhů rostlin a zvířat.

Jakar má rovněž rozmanitou nabídku hotelů a restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční bhútánskou kuchyni. Zkuste některé z tradičních bhútánských jídel, jako je datshi (talíř plný sýra chilli) nebo momo (dušené plněné těstoviny).

Letenky do Bhútánu nejsou běžně dostupné z každého letiště, proto je nutné se dopravit nejprve do blízkých destinací jako je Kathmandu v Nepálu nebo Dillí v Indii a odtud pak pokračovat do letiště Paro, odkud můžete využít místního letu do Jakaru.

Poznávání Bhútánu je zážitkem pro každého, kdo vyhledává krásu přírody, poklid a pohodu, duchovní obnovu nebo jedinečné kulturologické zážitky. Město Jakar je jednou z těch unikátních destinací, která vás zcela uhrane a donutí se cítit jako na dosah ráje.


Dovolená Bhútán Jakar


Pokud hledáte unikátní a exotickou dovolenou, možná byste měli vzít v úvahu návštěvu Bhútánu a jeho krásného města Jakar. Nachází se v srdci východního Bhútánu a je hlavním městem regionu Bumthang.

Bhútán, známý také jako "země hřmícího draka", je malá země ležící v Himalájích, známá svou přírodní krásou a bohatou kulturou. Uznávanou hlavní atrakcí Bhútánu je jeho filozofie hrubého národního štěstí, která činí z Bhútánu jednu z nejšťastnějších zemí na světě.

Jakar, obklopený zelenými vrcholy a čistými jezery, je úchvatným městem, které nabízí nádherné výhledy na horizont a okouzlující tradiční architekturu. Město je jedinečné tím, že je jedním z nejstarších měst v Bhútánu a je domovem mnoha klášterů a svatostánků, které lákají návštěvníky z celého světa.

Při návštěvě Jakaru byste měli začít tím, že se vydáte na procházku městem a objevíte jeho krásu a atmosféru. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a rádi vám ukážou jejich pohostinnost a bohatou kulturu. Navštivte tradiční trhy, kde se prodávají místní výrobky, ručně tkáňové výrobky, keramika a další suvenýry. Můžete ochutnat také místní kuchyni, která je plná chutí a exotických ingrediencí.

V Jakaru je také mnoho klášterů a budhistických svatyní, které stojí za návštěvu. Jednou z hlavních atrakcí je jakarský dzong, impozantní instituce stojící na vrcholu kopce. Dzong slouží jako sídlo místní vlády a také jako klášter. Můžete se projít po jeho nádvořích a obdivovat jeho architekturu a tradiční dekorace. Místní obyvatelé jsou velmi nábožensky založení a vykonávají své modlitby a rituály s velkým zaujetím, takže se můžete připojit k nim a zažít jejich duchovní atmosféru.

Pro milovníky přírody je Jakar také skvělým výchozím bodem pro pěší turistiku a treky. Obyvatelé si velmi zakládají na ochraně přírody a mnoho místních komunit se angažuje v udržitelném cestovním ruchu. Můžete se vydat na trek k jezeru Mebar Tsho, které je považováno za svaté místo a nabízí nádherný výhled na okolní hory a krajinu. Můžete také vyrazit na výlet do Nalanda baru, což je horská oblast plná exotických rostlin a divoké zvěře.

Bhútán vám nabídne nezapomenutelnou dovolenou plnou přírodní krásy, duchovnosti a bohaté kultury. Jakar je jedním z nejneobvyklejších a malebných míst v Bhútánu, které stojí za návštěvu. Dovolená v Jakaru vás přenesou do jiného světa, kde budete moci zažít klid a harmonii v jednom z nejšťastnějších míst na zemi.


Počasí Bhútán Jakar


Počasí v Bhútánu se výrazně liší v závislosti na nadmořské výšce a regionu. Bhútán se nachází v centru Himálají a je známý svou rozmanitostí krajiny, což se odráží i v jeho klimatu.

Město Jakar, hlavní město okresu Bumthang a jedno z hlavních měst Bhútánu, leží v nadmořské výšce asi 2 580 metrů. Toto město je obklopeno kopci a udává optimální podmínky pro pěší turistiku a outdoorové aktivity.

Jakar zažívá čtyři zřetelné roční období - jaro, léto, podzim a zimu. Jaro (březen až květen) je obdobím, kdy se počasí postupně zahřívá a rostlinstvo začíná kvést. Teploty v Jakaru v jarních měsících se pohybují kolem 10-20 °C. V tomto období může být počasí poměrně proměnlivé a dochází k pravidelným dešťovým srážkám.

Léto v Jakaru (červen až srpen) je obdobím, kdy teploty mohou dosahovat až 25 °C. Toto období je charakterizováno vlhkým počasím a častými dešťovými přeháňkami. Tyto srážky způsobují bujný růst vegetace a přispívají k velkému množství zeleně v okolí města.

Podzim (září až listopad) v Jakaru je skvělým obdobím pro návštěvu, zejména pro turisty, kteří si přejí vidět nádherné barevné listí, které se objevuje na stromech. Teploty se pohybují kolem 10-20 °C, což je ideální pro procházky a výlety do okolní přírody.

Zima (prosinec až únor) v Jakaru přináší chladné počasí s teplotami, které mohou klesnout i pod bod mrazu. Sníh může pokrýt přilehlé hory a zaplnit okolní krajinu kouzelnou bílou pokrývkou. Zimní období je vhodné pro ty, kteří si přejí zažít typické zimní radovánky, jako je sáňkování nebo stavba sněhuláků.

Celkově v Jakaru panuje příjemné horské klima se středními teplotami. Vzhledem k jeho nadmořské výšce může být počasí neustále proměnlivé a je vhodné být připraven na přírodní vlivy jako déšť, bouřky nebo zvýšenou vlhkost.

Pokud plánujete návštěvu Jakaru, je vždy dobré si zkontrolovat předpověď počasí, abyste se přiměřeně připravili na případné změny. Především v létě je vhodné vzít si s sebou deštník nebo pláštěnku, abyste zůstali suchí i při případných dešťových přeháňkách.

Bhútán a jeho město Jakar nabízí pestrou škálu počasí a krajinných krás po celý rok. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit tuto zemi, můžete očekávat unikátní trpělivost přírody a úchvatné výhledy do okolí.


Ubytování Bhútán Jakar


Bhútán je malebná země s bohatou kulturou a krásnými krajinami a oblast města Jakar je nejlepším místem pro turisty, kteří hledají autentické zážitky a ubytování v Bhútánu. Jakar, také známý jako Bumthang, je největší město v oblasti Bumthang a nachází se v centrální části země.

Ubytování v Bhútánu Jakar je velmi tradiční, ale komfortní a útulné. Domy jsou obvykle postaveny ze dřeva a zdobené tradičními bhútánskými motivy. Pokoje jsou vybaveny pohodlnými postelemi, dekami a topnými tělesy na chladné noci. Koupelny jsou čisté a moderní, s teplou vodou a toaletními potřebami.

Mnoho ubytovacích zařízení v Jakar nabízí tradiční bhútánskou stravu, jako jsou momos (plněné těstoviny), ema datshi (pálivý sýrový omáčka) a další lahodné pokrmy. Hosté si mohou vychutnat fantastickou chuť bhútánské kuchyně a získat představu o tradičním životní stylu v Bhútánu.

Bhútán je zemí s nádhernou přírodou, návštěvníci mohou zůstat v blízkosti přírodních parků, například parku Bumthang, kde mohou vidět krásné vodopády, zvěř a mnoho dalších zvířat. Návštěvníci se mohou zúčastnit horolezeckých aktivit, turistiky a mnoha dalších dobrodružství v okolí.

Celkově lze říci, že ubytování v Bhútánu Jakar je pro turisty tou nejlepší volbou, kteří chtějí prožít jedinečný zážitek a zároveň si užít pohodlí a komfort v krásné a neotřelé krajině Bhútánu. Město Jakar nabízí řadu různých typů ubytování, aby vyhovělo potřebám různých typů cestovatelů. Od tradičních bhútánských domů až po moderní hotely s prvotřídními vybaveními, v Jakaru najdete vše, co potřebujete pro příjemný pobyt.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky