Objevte nejlevnější lety

Indie Andaman a Nikobar Islands

Ubytování Indie Andaman a Nikobar Islands


Andaman and Nicobar Islands jsou nejjižnějším teritoriem Indie a velmi oblíbenou turistickou destinací. Tyto ostrovy leží v Indickém oceánu a jsou známými plážemi, křišťálově čistou vodou a jedinečnou flórou a faunou. Pokud hledáte klid a odpočinek, Andamany jsou ideálním místem pro vás.

Ubytování na Andamanských a Nikobarských ostrovech se liší od jiných destinací v Indii. Většina hotelů a resortů je umístěna v hlavním městě Port Blair. Kromě toho však existuje řada dalších možností ubytování na dalších ostrovech, jako jsou Havelock Island, Neil Island a Baratang. Tyto ostrovy jsou vzdálené pár hodin cesty lodí a nabízejí klidnější atmosféru a přístup k menším plážím.

Pokud hledáte levné ubytování, můžete se rozhodnout pro hostely nebo penziony. Například Zostel v Port Blairu nabízí ubytování v prostorných společných pokojích se sdílenou koupelnou. Ceny se pohybují od 500 INR za noc. Podobné hostely najdete i na Havelock Island, kde jsou však ceny o něco vyšší.

Pokud hledáte něco více luxusního, Andamany mají řadu resortů a hotelů. Některé z nejlepších možností jsou:

- Taj Exotica Resort & Spa: Nachází se na ostrově Havelock a nabízí luxusní bungalovy a apartmány. Resort má také soukromou pláž a wellness centrum.

- Sinclairs Bayview Port Blair: Toto hotelové zařízení se nachází v centru města Port Blair a nabízí elegantní pokoje s výhledem na záliv.

- Barefoot at Havelock: Tento resort se nachází v klidné oblasti na ostrově Havelock a nabízí dřevěné chatky se soukromou terasou.

Ceny ubytování se v závislosti na sezóně a typu zařízení liší. Nicméně obecně platí, že ubytování na Andamanských a Nikobarských ostrovech není levné. Proto by bylo dobré připravit si rozpočet před cestou.

Celkově lze říci, že Andamanské a Nikobarské ostrovy nabízejí různorodé možnosti ubytování, aby vyhověli všem požadavkům a přáním turistů. Od luxusních resortů po hostely a penziony - na těchto ostrovech si určitě najdete to pravé pro vás.


Dovolená Indie Andaman a Nikobar Islands


Cestovat do Indie může být zážitkem, který se bude vázat s celým člověkem. A navštívit Indické souostroví Andaman a Nikobar, které se nachází při východním pobřeží Indie, je jedním z nejkrásnějších zážitků, který si můžete přát. Toto souostroví se skládá ze 572 ostrovů, z nichž pouze 36 je obydlených, ale tyto obydlené ostrovy nabízejí návštěvníkům mnoho krásných míst, které stojí za to vidět.

Jezdit po této oblasti může být dobrodružstvím, protože můžete být překvapeni jedinečným spojením krajiny, velkých palmových listů a krásných pláží. Pokud máte rádi aktivnější dovolenou, můžete si užít šnorchlování, potápění, windsurfing a mnoho dalších aktivit, které nabízí Andaman a Nikobar Islands.

Hlavními atrakcemi této oblasti jsou pláže. Jedno z nejkrásnějších míst, kde se můžete koupat a slunit, je Radhanagar Beach, která se nachází na Havelock Islandu. Pláž má bílý písek a tyrkysové moře, což ji činí nejkrásnější pláží Andaman a Nikobar.

Nejen pláže, ale v této oblasti najdete i úžasné turistické atrakce. Zajímavá kulturní atrakce je Cellular Jail, která byla využívána v průběhu britského koloniálního období jako vězení. Vězení bylo později převzato indickým vládním úřadem a bylo uzavřeno v roce 1947.

Dohromady Andaman a Nikobar Islands tvoří jedno z nejkrásnějších indických území a je ideálním místem pro ty, kteří si potřebují odpočinout od běžného života. Určitě přemýšlete o tom, že strávíte svůj čas v této oblasti, když cestujete do Indie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Andaman a Nikobar Islands


Q: Jak se dostanu na Andamanské a Nikobarské ostrovy?
A: Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Andamanské a Nikobarské ostrovy, je letecky z Indie, konkrétně z Chennai, Kalkaty nebo Delhí. Existují také trajektové služby z Chennai, Kolkata a Vizag.

Q: Je nutné mít vízum pro vstup na Andamanské a Nikobarské ostrovy?
A: Ano, pro vstup na Andamanské a Nikobarské ostrovy je nutné mít vízum, stejně jako pro vstup do všech ostatních částí Indie.

Q: Jaké jsou nejlepší aktivity, které mohu na ostrovech dělat?
A: Mezi nejlepší aktivity, které můžete na ostrovech provozovat, patří potápění, šnorchlování, plavání s delfíny, turistika nebo prohlídka historických památek.

Q: Jaké jsou nejlepší období pro návštěvu Andamanských a Nikobarských ostrovů?
A: Nejlepší období pro návštěvu Andamanských a Nikobarských ostrovů jsou zimní měsíce, od prosince do března, kdy jsou teploty příjemné a deště jsou minimální.

Q: Jsou na ostrovech bezpečné podmínky?
A: Andamanské a Nikobarské ostrovy jsou poměrně bezpečné a jsou oblíbeným turistickým cílem. Nicméně, stejně jako všude jinde, je důležité mít na paměti základní bezpečnostní opatření, jako například neopouštět hodnotné věci bez dozoru a respektovat místní zvyklosti a zákony.

Q: Je na ostrovech snadné najít ubytování?
A: Ano, na Andamanských a Nikobarských ostrovech najdete mnoho možností ubytování, od luxusních resortů po levnější guesthousy a hostely. Nicméně je lepší rezervovat si ubytování předem, zejména v období sezóny.

Q: Jaká místní jídla byste doporučili?
A: Mezi tradiční místní jídla patří mořské plody, ryby, krevety a další druhy mořských plodů, ale také můžete ochutnat další další indické speciality.


Letenka Indie Andaman a Nikobar Islands


Andamanské a Nikobarské ostrovy tvoří fascinující souostroví v Indickém oceánu, které přiláká cestovatele z celého světa. Jako nejjižnější část Indického subkontinentu, tyto ostrovy nabízejí úchvatné pláže, korálové útesy, exotickou floru a faunu a bohatou kulturní historii.

Pokud plánujete návštěvu této kouzelné destinace, letenka do Indie je prvním krokem k uskutečnění vašeho snu. Naštěstí dnes existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí spojení na Andamany a Nikobary.

Jednou z nejpopulárnějších tras je let z Deli nebo Kalkaty do hlavního města Port Blair na Andamanech. Let trvá přibližně 2-3 hodiny, což značně usnadňuje přístup k těmto vzdálenějším ostrovům. Další možnosti zahrnují lety z Čennaí, Bangladéše nebo Thajska.

Ceny letenek se liší v závislosti na sezóně a letecké společnosti, ale pokud budete hledat dobře, můžete najít výhodné nabídky. Doporučuje se rezervovat letenku předem, zejména pokud navštívíte Andamany a Nikobary během hlavní sezóny, která je obvykle od října do dubna.

Po příletu na Andamany a Nikobary budete fascinováni krásou těchto ostrovů. Bílé písečné pláže obklopené palmami, azurové moře a úchvatné korálové útesy jsou prostě dechberoucí. Oblast je také známá jako ráj pro potápěče a šnorchlování, díky svému vynikajícímu korálovému pruhu.

Není to však jen krása přírody, co nabízí Andamany a Nikobary. Každý ostrov má svou vlastní unikátní kulturu a tradici. Mnoho z nich je obýváno indiánskými domorodci, kteří se přidržují svého starého způsobu života. Můžete navštívit jejich vesnice, ochutnat místní kuchyni a poznat jejich původní řemesla.

Dalším zajímavým místem, které byste neměli vynechat, je roztomilé městečko Havelock Island. Zde naleznete jednu z nejkrásnějších pláží na Andamanech, Radhanagar Beach, která byla oceněna jako jedna z nejlepších pláží na světě. Další aktivitou, kterou si můžete vychutnat v Havelocku, je plavání s ploutvemi a setkání s místními delfíny.

Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, jsou na Andamanech a Nikobarech k dispozici různé trekkingové trasy a túry po divoké přírodě. Můžete objevovat národní parky, hory a pralesy, které jsou domovem vzácných druhů rostlin a živočichů, včetně slonů, krokodýlů a ptáků.

Je třeba také dodat, že při cestování na Andamany a Nikobary je důležité respektovat zranitelnou přírodní a kulturní rovnováhu této oblasti. Ujistěte se, že dodržujete veškerá pravidla ochrany životního prostředí a kultury a nezanecháváte za sebou žádný škodlivý dopad.

Takže pokud toužíte po útěku na pláži, dobrodružství v přírodě a poznávání odlišných kultur, letenka na Andamany a Nikobary je správnou volbou. Nespoutaná krása těchto ostrovů vás rozhodně nezklame. Zažijte kouzlo Indie v jiném světle a připravte se na nezapomenutelnou dovolenou na Andamanech a Nikobarech.


Počasí Indie Andaman a Nikobar Islands


Andaman a Nikobar ostrovy jsou skupinou 572 ostrovů, které se nacházejí v Indickém oceánu. Tento velký souostroví je součástí Indického svazu a nachází se zhruba 1 000 kilometrů jihovýchodně od pevninské Indie. Tato oblast je proslulá svými krásnými plážemi, korálovými útesy a neobyčejnou biodiverzitou.

Klima na Andaman a Nikobar ostrovech je tropické monzunové. Má dvě hlavní období - vlhké a suché. Vlhké období je typické pro monzunové srážky, které přicházejí mezi květnem a zářím. Během těchto měsíců může být velmi deštivo a vlhko. Průměrné srážky se pohybují kolem 3 000 milimetrů ročně.

Suché období nastává od listopadu do dubna a přináší mírnější podmínky. Teploty se v tomto období pohybují kolem 29-32 °C, což vytváří ideální podmínky pro návštěvu ostrovů. V tento čas roku je také možné podnikat potápěčské a šnorchlovací výlety, protože moře je klidnější a teplota vody je příjemná.

Andaman a Nikobar ostrovy jsou však častým cílem tropických cyklónů, které se mohou vyskytnout v období monzunu. Tyto cyklóny mohou mít vážné dopady na počasí v regionu, přinášejí silné bouřky, prudké deště a silný vítr. Turisté by proto měli být ostražití a sledovat předpovědi počasí během této doby.

Díky své poloze v Indickém oceánu mají Andaman a Nikobar ostrovy také vysokou průměrnou vlhkost vzduchu, která se pohybuje kolem 80-85%. Tato vysoká vlhkost v kombinaci s vysokými teplotami může způsobovat nepohodlí, zejména pro ty, kteří nejsou zvyklí na tropické podnebí.

Vzhledem k tomu, že Andaman a Nikobar ostrovy jsou turistickou destinací s mnoha aktivitami na pláži a vodními sporty, je důležité brát v úvahu počasí při plánování své cesty. Nejlepší čas pro návštěvu ostrovů je od listopadu do dubna, kdy jsou podmínky vhodné a srážky jsou minimální.

Celkově lze říci, že počasí na Andamanu a Nikobar ostrovech je typické pro tropické monzunové podnebí. Během své návštěvy byste měli být připraveni na teplé teploty, vysokou vlhkost a občasné deštivé období. Přesto tato krásná destinace nabízí spoustu příležitostí k prozkoumání a užívání si přírodních krás, které jsou jedinečné pro ostrovy Andaman a Nikobar.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky