Objevte nejlevnější lety

Belgie Antverpy

Ubytování Belgie Antverpy


Belgie, konkrétně město Antverpy, je jedním z turisticky atraktivních míst ve střední Evropě. Toto starobylé město je plné historických památek, moderního umění, módních butiků a skvělých restaurací. Pokud plánujete návštěvu Antverp, správné vybrání ubytování je důležitou součástí tohoto zážitku.

Antverpy mají širokou škálu ubytování, od komfortních hotelů po útulné penziony a apartmány. Každý typ ubytování nabízí své výhody a hodí se různým typům cestovatelů.

Pokud preferujete luxus a vysoký standard, pak můžete vybírat z široké nabídky pětihvězdičkových hotelů v centru města. Tyto hotely nabízejí vysoce kvalitní služby, prostorné pokoje, wellness centra, restaurace s vyhlášenou kuchyní a mnoho dalšího. Vybrané hotely mají také krásný výhled na známou Starou pevnost a řeku Scheldt.

Pokud hledáte příjemné a útulné ubytování za přijatelnou cenu, můžete se rozhodnout pro menší penziony a bed and breakfast zařízení v historickém centru města. Tyto ubytovací možnosti často nabízejí rustikální pokojíky s charakterem a snídani v ceně. Jejich výhodou je také skvělá poloha, která vám umožní prozkoumávat všechny hlavní památky pěšky.

Pokud preferujete větší prostor, privátnost a možnost si vlastní stravu připravit, apartmány jsou skvělým řešením. V Antverpách najdete mnoho krásných a moderních apartmánů v historických budovách nebo nově postavených domech. Tyto apartmány jsou plně vybavené a nabízejí vám veškerý komfort domova.

V neposlední řadě, pokud cestujete s větší skupinou lidí nebo máte rodinu, je možné pronajmout si celý dům nebo vilu ve venkovské části Antverp. Tato možnost poskytuje klid a soukromí a umožní vám objevovat okolní krajinu a vesnice.

Při hledání ubytování v Antverpech je dobré si dát na vědomí i další faktory. Zvažte polohu vybraného ubytování a zda je blízko k hlavním turistickým atrakcím a dopravnímu spojení. Také si přečtěte recenze a hodnocení od předchozích hostů a zjistěte, zda odpovídá vašim očekáváním.

V Antverpách je snadné najít ubytování dle vašich preferencí a rozpočtu. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, útulný penzion, moderní apartmán nebo pronájem domu, budete mít záruku, že budete mít komfortní základnu pro prozkoumávání tohoto fascinujícího belgického města.


Počasí Belgie Antverpy


Antverpy jsou největším městem Belgie a jedním z nejdůležitějších přístavů v Evropě. Je známé svou bohatou historií, architekturou a kulturou. Ale jaké je zde počasí?

Belgie má oceánské klima s mírnými zimami a mírnými a vlhkými léty. Antverpy nejsou výjimkou. Průměrné teploty v zimě se pohybují kolem 3 stupňů Celsia, zatímco v létě dosahují kolem 22 stupňů Celsia. I když mohou být chladnější teploty v zimě, extrémně nízké teploty jsou vzácné.

Deštivé počasí je v Antverpách běžnou záležitostí. Průměrný roční úhrn srážek se pohybuje kolem 860 mm. Nejdeštivější měsíce jsou červenec a prosinec. Léto v Antverpách je často proměnlivé, s různými srážkami během dne.

Během jara a podzimu bývá počasí často vlhké a větrné. Oblečení vhodné pro proměnlivé podmínky, jako je pláštěnka nebo vícevrstvé oblečení, je ideální pro návštěvníky Antverp.

Vzhledem k tomu, že Antverpy jsou přístavním městem, mohou být v zimě pod vlivem větrů z Severního moře. To může způsobit, že se teploty ještě sníží. Být připraven na chladné a vlhké podmínky je v zimě zásadní.

Podnebí v Antverpách je ideální pro pěstování rostlin a zahradničení. Díky mírnému podnebí a dostatku srážek, zde rostou bohaté zahrady a zelené plochy. Místní obyvatelé se těší na změny ročních období a každé z nich přináší svou jedinečnou krásu.

Antverpy mají také přístup k moři, což ovlivňuje podnebí města. Obl


Letenka Belgie Antverpy


Antverpy, hlavní město provincie Antverpy, jsou známé nejen jako velké přístavní město, ale také jako kulturní centrum Belgie. Tato fascinující destinace nabízí nespočet atrakcí, které přitahují turisty z celého světa. A pro ty, kdo plánují navštívit Antverpy, je letenka nejrychlejším a nejpohodlnějším způsobem, jak se sem dostat.

Díky své blízkosti k mezinárodnímu letišti v Bruselu, je Antverpy dobře dostupné ze všech koutů světa. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízí lety do této belgické destinace. Záleží na vás, zda si vyberete přímý let nebo se rozhodnete pro přestup v jiném městě.

Při příletu do Antverp můžete očekávat moderní a dobře vybavené letiště. Je zde atraktivní zóna příjezdu a odletu, kde najdete obchody, restaurace a další služby, které vám usnadní vaši cestu. Navíc je letiště výborně propojeno s městskou dopravou, což znamená, že se můžete snadno dostat do centra města po příletu.

A jakmile se dostanete do Antverp, je zde mnoho zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Hlavním lákadlem je historické centrum města, které je jedním z největších středověkých jádro v Evropě. Naleznete zde okouzlující stavby, jako je Katedrála Panny Marie, která je považována za jednu z nejkrásnějších gotických katedrál na světě. Také se podívejte na Radnici Antverp, která je symbolem města a je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Při procházce městem také nezapomeňte navštívit trh s diamanty, který dokazuje, proč je Antverpy známé jako světové centrum diamantů. Můžete si prohlédnout a nakoupit různé drahokamy a šperky. A pokud jste umělecký nadšenec, rozhodně navštivte Královskou akademii výtvarných umění, kde najdete vynikající sbírku flámských mistrov.

Antverpy jsou také známé pro své živé kulturní scény a módní průmysl. Město je domovem mnoha módních návrhářů a značek, a tak budete mít možnost nakoupit si místní designovou módu nebo navštívit některý z mnoha módních veletrhů.

Ať už jste milovníkem historie, umění, módy nebo jednoduše rodinné zábavy, Antverpy mají pro každého něco. S letenkou do Antverp můžete zažít jedinečnou kombinaci historie a moderního života v jednom z nejkrásnějších belgických měst. Ať už plánujete krátký víkendový výlet nebo delší dovolenou, Antverpy vám nabídnou nezapomenutelný zážitek.


Dovolená Belgie Antverpy


Belgie je země bohatá na krásné města a turistické atrakce. Jedním z nejzajímavějších měst je Antverpy, které láká návštěvníky svým bohatým kulturním dědictvím a okouzlující architekturou.

Antverpy leží na řece Šeldě a je největším belgickým přístavem. Je to město s dlouhou historií, která sahá až do středověku, a to je znát na každém kroku. Při procházce historickým centrem si návštěvníci mohou vychutnat nádhernou gotickou architekturu, úzké uličky a malebná náměstí.

Jednou z nejvýznamnějších památek v Antverpách je gotický katedrála Nanebevzetí Panny Marie, známá jako Antverpská katedrála. Je to největší kostel v Belgii a jedna z největších gotických katedrál v Evropě. Je zde možnost vystoupat na věž a vychutnat si nádherný výhled na celé město.

Další zajímavou atrakcí je Rubensov dům, který kdysi patřil slavnému flámskému malíři Pieteru Paulu Rubensovi. Dům byl přestavěn v renesančním stylu a nyní slouží jako muzeum. Návštěvníci se mohou procházet po Rubensově uměleckém studiu a obdivovat jeho originální olejomalby.

Pro milovníky umění je zde také Královská akademie výtvarných umění, která patří mezi nejprestižnější umělecké instituce na světě. Škola byla založena v roce 1663 a její bývalé studenty byli slavní malíři jako například Rubens a Van Dyck. Návštěvníci mohou navštívit galerii a obdivovat díla současných belgických umělců.

Kromě kulturních památek nabízí Antverpy také možnost nákupů. Město je známé svými módními obchody a trhy. Nejznámější třídou pro nakupování je Meir, která je plná butiků, obchodů se značkovým oblečením a šperkařství. Nezapomeňte také navštívit tradiční belgické čokoládovny a ochutnat některé z nejlepších čokolád na světě.

Pro milovníky gastronomie je Antverpy rájem. Město je plné útulných kaváren a restaurací, které nabízejí širokou škálu belgických specialit, jako jsou vaflíčky, moules-frites (mušle s hranolky), a samozřejmě belgický pivo. Nezapomeňte ochutnat slavné antverpské jídlo - předměty s dušeným masem a omáčkou.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Antverpách, doporučuji zarezervovat si hotel v centru města, abyste měli snadný přístup ke všem hlavním památkám a atrakcím. Antverpy jsou také dobře napojeny na další belgická města vlaky, což vám umožní prozkoumat více míst v zemi.

Antverpy jsou skutečným pokladem v Belgii a nabízejí bohatou směs historie, kultury, umění a gastronomie. Jestliže rádi navštěvujete krásná evropská města, rozhodně si nenechte ujít tuto ohromující destinaci.


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Antverpy


1. Jaké jsou nejoblíbenější turistické atrakce v Antverpách?
- Mezi nejpopulárnější atrakce patří katedrála Nanebevzetí Panny Marie, Rubensova muzea, Diamond District, MAS Museum, Místní trhy a historické náměstí Grote Markt.

2. Jak se dostanu do Antverp z bruselského letiště?
- Existuje přímé spojení vlakem z letiště do Antverp, trvající asi 30 minut. Taxislužby jsou také k dispozici.

3. Které belgické speciality bych měl v Antverpách ochutnat?
- Zkuste si tradiční belgické hranolky s omáčkou, krokety, wafle, hořčičný salám, moules-frites (mořské plody s hranolky) a samozřejmě belgické pivo a čokoládu.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Antverpy?
- Antverpy jsou krásné kdykoliv během roku, ale nejlepší je navštívit je v měsících od dubna do září, kdy je teplé počasí a konají se různé festivaly a události.

5. Jaký je nejlepší způsob, jak se pohybovat po Antverpách?
- Antverpy mají dobře vyvinutou městskou hromadnou dopravu, včetně tramvají a autobusů. Existuje také možnost půjčení kola nebo použití taxi služeb.

6. Kde si mohu koupit diamanty v Antverpách?
- Nejlepším místem k nákupu diamantů je ve čtvrti Diamond District, která se nachází poblíž centra města. Zde najdete mnoho specializovaných obchodů nabízejícím diamanty různých kvalit a cen.

7. Jaké jsou oblíbené antverpské události a festivaly?
- Mezi nejznámější události v Antverpách patří Antwerpse Handjes Festival (festival slavných belgických sušenek v podobě rukou), Festival de Antwerpen (divadelní a hudební festival), a mnoho vánočních a narozeninových trhů.

8. Kde mohu vidět Rubensovy obrazy v Antverpách?
- Rubensovy obrazy jsou vystaveny v Rubensově domě a Rubensově muzeu v Antverpách, které jsou obě věnovány životu a dílu tohoto slavného barokního malíře.

9. Jak dlouho trvá výlet z Antverp do Bruselu?
- Cesta vlakem z Antverp do Bruselu trvá asi 30 minut, ale čas se může lišit v závislosti na konkrétních spojích a typu vlaku.

10. Kde se v Antverpách nachází nejlepší místa pro nakupování?
- Nejlepší místa pro nakupování v Antverpách jsou Meir (hlavní obchodní třída), Kammenstraat (pro trendy butiky a nezávislé obchody), Stadsfeestzaal (luxusní nákupní centrum) a místní trhy, jako je Bird Market a Vrijdagmarkt.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky