Objevte nejlevnější lety

Řecko Lefkada Ligia

Ubytování Řecko Lefkada Ligia


Lefkada je jednou z nejkrásnějších a nejžádanějších destinací v Řecku. Tato malá ostrovní obec se nachází na západním pobřeží řecké pevniny a je známá svými křišťálově čistými plážemi, modrou vodou a malebnými vesnicemi. Mezi jednu z těchto úžasných vesnic patří i Ligia.

Ligia je malá rybářská vesnice ležící na severozápadním pobřeží ostrova Lefkada. Má malebný přístav, kde si můžete prohlédnout rybářské lodě a objevit autentickou atmosféru řeckého života. Tato vesnice má také vlastní pláž, která je ideální pro ty, kteří chtějí strávit klidnou a relaxační dovolenou.

Pokud plánujete navštívit Ligii a hledáte ubytování, máte mnoho možností. Jednou z oblíbených variant je pronajmout si byt nebo apartmán. Některé z těchto ubytovacích zařízení nabízí krásný výhled na moře a přístav, což vám umožní vychutnat si úchvatné východy a západy slunce přímo ze svého okna.

Další možností je ubytování v jedné z místních rodinných penzionů. Tyto penziony jsou často provozovány rodinami, které vás přivítají s otevřenou náručí a postarají se o vaše pohodlí. Většina z těchto penzionů má také vlastní restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční řecká jídla a speciality z čerstvých mořských plodů.

Pokud se rozhodnete pro pobyt v Ligii, neměli byste si nechat ujít návštěvu okolních pláží a památkových lokalit. Na severu v Ligii se nachází známá pláž Kathisma, která je obklopena úchvatnými útesy a nabízí perfektní místo pro opalování a koupání. Oblíbená pláž Porto Katsiki leží na jihozápadním pobřeží a je známá svými bílými útesy a tyrkysovou vodou. Nedaleko se nachází také úžasná pláž Egremni, která je přístupná pouze po schodech.

Lefkada jako celek nabízí také mnoho historických památek a atrakcí. Doporučujeme návštěvu města Lefkada, které se nachází na východním pobřeží ostrova. Toto historické město je plné úzkých uliček, tradičních domů a domorodých obchodů, které vás přenesou nazpět do minulosti. Mezi další zajímavá místa patří také Nidri, malebná vesnice plná turistů, která nabízí různé možnosti vodních sportů.

Ligia na ostrově Lefkada je skvělým místem pro klidnou a relaxační dovolenou. Můžete si zde užít malebnou atmosféru rybářské vesnice, vyrazit na procházku kolem přístavu a vychutnat si čerstvé mořské plody ve místních restauracích. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro pronájem bytu nebo ubytování v penzionu, Ligia vám nabídne skvělý zážitek z pobytu v Řecku.


Letenka Řecko Lefkada Ligia


Lefkada, jedno z nejkrásnějších řeckých ostrovů, je oblíbenou destinací cestovatelů z celého světa. Je známá svými ohromujícími plážemi s azurově modrým mořem, úchvatnou přírodou a bohatou historií. Mezi jedno z nejmalebnějších míst na ostrově patří malá vesnice Ligia, která se nachází na východním pobřeží.

Ligia je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidné a odpočinkové dovolené. Vesnice je domovem malé rybářské přístaviště, kde si můžete vychutnat čerstvé a lahodné rybí speciality. Každý den, při návratu rybářských lodí, tu můžete zakoupit čerstvé mořské plody přímo od místních rybářů.

Turisté si Ligii oblíbili i pro její malebné přímořské taverny, které nabízejí tradiční řeckou kuchyni. Buďte připraveni na ochutnávku výborných jídel jako jsou zeleninové saláty, domácí olivový olej a čerstvá grilovaná ryba. Pokud rádi vyzkoušíte něco nového, můžete ochutnat také místní specialitou - bakaláře s česnekem a rajčaty. Tato neodolatelná pochoutka vám jistě zpříjemní pobyt v Ligii.

Jedním z hlavních lákadel Ligie jsou samozřejmě pláže. Vesnice je obklopena mnoha úchvatnými písečnými plážemi a romanticky vyhlížejícími zátokami. Vodou jezera Vlicho, které se nachází nedaleko Ligie, lze prozkoumat unikátním způsobem - na kajaku nebo paddleboardu. Tato zkušenost vám poskytne úplně nový pohled na okolní krajinu.

Pokud se rozhodnete navštívit Ligiu, doporučuje se také objevování okolního regionu. Lefkada je známá svými impozantními vápencovými útesy a krásnými turistickými trasami. Výtahový most přes průliv do přírodního rezervace je jedinečnou atrakcí, která vám umožní objevit neuvěřitelnou biodiverzitu tohoto regionu.

Přístav v Ligii také slouží jako výchozí bod pro krátké výlety na okolní ostrovy, jako je třeba Megonissi nebo Skorpios, který je známý jako bývalé vlastnictví slavného řeckého magnáta Aristotela Onassise.

Pokud se rozhodnete navštívit tuto nádhernou oblast, měli byste zvážit letenku do Ligy. Letiště Aktio se nachází v blízkosti Lefkady a je snadno dostupné z mnoha evropských měst. Letenka do Řecka vás zavede do světa slunce, moře a pohody, který nabízí Ligia i okolní oblasti.

Nenechte si ujít příležitost navštívit tuto malebnou vesnici na ostrově Lefkada. Ligia je skutečným skvostem, který vás ohromí svou krásou a dokáže vás odreagovat od ruchu každodenního života. Udělejte si dovolenou snů a využijte letenku do Řecka, abyste se dostali do této oázy klidu a krásy.


Dovolená Řecko Lefkada Ligia


Lefkada je jedním z nejkrásnějších řeckých ostrovů, který se nachází na západním pobřeží země. Jeho malebné pláže s tyrkysovou vodou a úchvatné hory z něj činí oblíbenou turistickou destinaci. Mezi jedno z míst, které byste na Lefkadě neměli vynechat, patří také malebná osada Ligia.

Ligia je malé, klidné a autentické rybářské městečko, které se nachází asi 5 km jihovýchodně od hlavního města ostrova - Lefkada. Díky své poloze přímo u moře nabízí Ligia návštěvníkům úžasný výhled na Jónské moře a okolní ostrovy. Turisté sem přicházejí především kvůli klidu a relaxaci, které zde mohou zažít.

Pláže v Ligii jsou krásné a mají jemný písek. Voda je průzračná a téměř nedotčená, což je ideální pro milovníky potápění a šnorchlování. Mnoho pláží je přístupných pouze lodí, což z nich dělá ještě atraktivnější pro ty, kteří hledají klid a soukromí.

V Ligii najdete také malebný přístav, kde rybáři každý den přivážejí čerstvé mořské plody. Můžete si tu vychutnat čerstvou rybu nebo jiné speciality z mořských plodů v jedné z místních restaurací přímo na pobřeží. Doporučuji také vypůjčení malého člunu a plavbu po okolních ostrůvcích, které jsou odtud snadno dostupné.

Pro ty, kteří se chtějí dozvědět něco o historii ostrova, mohou navštívit archeologickou lokalitu Lefkada, která se nachází nedaleko Ligie. Zde můžete vidět pozůstatky starověkého města, včetně ruin akropole a chrámů.

Ligia je ideální destinací pro ty, kteří chtějí zažít skutečnou řeckou atmosféru a klidnou dovolenou v malebném prostředí. Je to také skvělé místo pro milovníky vodních sportů, jako je kitesurfing, windsurfing a jachting.

Ať už se rozhodnete strávit dovolenou v Ligii nebo jiném místě na Lefkadě, jedno je jisté - budete odcházet s nezapomenutelnými zážitky a plně nabité baterie. Řecko a jeho ostrovy jsou opravdu magickým místem, které zcela okouzlí každého návštěvníka.


Počasí Řecko Lefkada Ligia


Lefkada je jedním z nejkrásnějších ostrovů Řecka, který se nachází v Jónském moři nedaleko pevninského Řecka. A jednou z oblíbených destinací na tomto ostrově je malá rybářská vesnice Ligia. Ať už jste milovníkem pláží, relaxace nebo dobrodružství, Lefkada a Ligia nabízejí všechno to, co si můžete přát.

Jedním z hlavních důvodů, proč se turisté rádi vracejí do Ligie, je příjemné středomořské klima, kterým se můžou těšit po celou dobu svého pobytu. Léta jsou zde teplá a slunečná, s teplotami dosahujícími až 30°C, což je ideální pro slunění na pláži a koupání v průzračném moři. V zimě je zde mírnější klima s teplotami kolem 15-20°C, což je ideální pro procházky po pláži a objevování okolní přírody.

Ligia je perfektním místem pro ty, kteří rádi provozují vodní sporty. Díky silnému větru, který sem proudí z jónského moře, jsou zde ideální podmínky pro surfování, windsurfing a kitesurfing. Existuje zde několik škol, které nabízejí výuku těchto sportů pro začátečníky i pokročilé.

Pokud jste spíše dobrodružné povahy, můžete si vychutnat některé z nejkrásnějších přírodních scenérií na ostrově. V okolí Ligie se nachází několik nádherných pláží, které jsou obklopeny úchvatnými skalisky a modrým mořem. Můžete také navštívit národní park Lefkada, kde se můžete projít po zelených stezkách a obdivovat krásné vodopády a vyhlídky.

Pokud jde o ubytování, Ligia nabízí širokou škálu možností. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, rodinnými penziony nebo apartmány, které jsou všechny blízko pláže a dalších turistických atrakcí. V místních restauracích si můžete vychutnat tradiční řeckou kuchyni, která je známá svými čerstvými mořskými plody a vynikajícími olivovými oleji.

Ať už jste plážový hmyz nebo dobrodruh, Lefkada a Ligia mají to správné počasí a nabízejí dostatek aktivit, aby splnily vaše potřeby. Přijďte a objevte krásy tohoto malého kousku Řecka a zažijte jedinečnou dovolenou na ostrově, která vám zanechá nezapomenutelné vzpomínky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Lefkada Ligia


Zde jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Řecka, Lefkady a Ligie:

1. Jak se dostat na Lefkadu?
Lefkada je přístupná letadlem s přestupem v Aténách nebo odejdete na pevninskou část a pak přejdete na ostrov přes most.

2. Kolik času trvá let na Lefkadu?
Let z Prahy s přestupem trvá přibližně 4 až 5 hodin.

3. Co dělat na Lefkadě?
Lefkada nabízí nádherné pláže, jako je Porto Katsiki a Egremni, historické památky, jako je zřícenina hradu Agia Mavra a tradiční vesnice, jako je Vasiliki. Můžete také vyzkoušet vodní sporty, jako je windsurfing nebo kajak.

4. Jaké jsou nejlepší pláže v Ligii?
V Ligii je hlavní pláž s písčitým břehem a čistou vodou. Další oblíbené pláže v okolí jsou Ammoglossa Beach a Nikiana Beach.

5. Jaká je cena ubytování v Ligii?
Ceny ubytování v Ligii se liší v závislosti na sezóně a typu ubytování. Běžně se pohybují od 50 do 150 eur za noc za pokoj.

6. Kde mohu najít dobré restaurace v Ligii?
V Ligii a okolí je mnoho restaurací a tavern, které nabízejí tradiční řeckou kuchyni. Doporučené restaurace jsou například T'Αγροταβερνίτσα του Τάκη a Taverna Dionisos.

7. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Lefkadě?
Mezi hlavní turistické atrakce v Lefkadě patří zřícenina hradu Agia Mavra, klášter Faneromeni, pláže Porto Katsiki a Egremni, jezero Melissani a vodopád Nydri.

8. Jaké jsou nejlepší aktivity pro děti na Lefkadě?
Na Lefkadě můžete s dětmi navštívit vodní park Lefkada Water Park, projet se loďkou na ostrov Skorpios nebo se vydat na rodinnou pláž Agios Ioannis.

Doufám, že tyto informace vám pomohou plánovat vaše cestování na Lefkadu a pobyt v Ligii.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky