Objevte nejlevnější lety

Bangladéš Rajshahi

Letenka Bangladéš Rajshahi


Bangladéš, ležící v jižní Asii, je zemí plnou překvapení. Jen málokdo ví, že jedním z jeho skrytých pokladů je město Rajshahi. Pokud plánujete navštívit tento malý kousek ráje, je třeba přemýšlet o letecké letence do Bangladéše Rajshahi.

Rajshahi je důležitým kulturním centrem Bangladéše a je známé svou bohatou historií, architekturou a zemědělskou krajinou. Oblast je domovem mnoha historických památek, jako je Ruins of the Buddhist Vihara, starobylé chrámy a překrásné zahrady.

Pokud jste cestovatelé, kteří mají rádi dobrodružství, Rajshahi nabízí mnoho příležitostí k poznání. Můžete navštívit Sundarbans, největší mangrovový les na světě, který byl zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO. Zde se skrývají divoká zvířata, jako jsou tygři nebo tzv. sladkovodní delfíni, které můžete vidět na vlastní oči. Dalšími oblíbenými přírodními atrakcemi jsou Barapeswar Temple, Mohasthangarh a Paharpur.

Pro milovníky zemědělství je Rajshahi rájem. Tato oblast je známá jako "kristálový rýžový potenciál země" díky svým rozsáhlým plání, která jsou vhodná pro zemědělství. Navštivit farmu Bangladéš Rajshahi je jedinečný zážitek, který Vás přiblíží k přírodě a zemědělskému způsobu života.

Mezi další zajímavosti Rajshahi patří místa jako Mahasthan (starověký archeologický objekt), Varendra Research Museum, Kšíatrijovské vesnice a monumentální budovy jako Rajshahská univerzita nebo Rajshahská pošta.

Cesta do Rajshahi může být opravdovým zážitkem díky jeho malebné krajině, bazaru a jedinečným tradicím, které se zde udržují. Abyste mohli zažít vše, co Rajshahi nabízí, je nejlepší přistát na Letiště Rajshahi, které je jediným mezinárodním letištěm v této oblasti. Díky letence získáte možnost přistát ve městě přímo a začít objevovat.

Letecká letenka do Rajshahi je nejen bezpečná cesta, ale také pohodlná a efektivní volba. Nenechte si ujít možnost navštívit tuto jedinečnou destinaci, kterou Bangladéš nabízí. Objevte krásy historie, kultury a přírody v Rajshahi, která očekává Vaši návštěvu.


Počasí Bangladéš Rajshahi


V oblasti Rajshahi v Bangladéši panuje podnebí typu tropy s obdobím monzunů. To znamená, že jsou zde výrazné roční období a průměrné teploty se prakticky po celý rok pohybují nad 25 ° C. Na jaře a v zimě je navíc mnoho dešťů.

Ve městě Rajshahi, které leží na severozápadě země, jsou nejteplejší měsíce březen a duben. V této době se průměrné teploty pohybují mezi 31 ° C a 34 ° C. V období monzunů, mezi červnem a zářím, pak prší nejvíce a teploty klesají jenom mírně. I v listopadu či lednu zde běžně prší, ale ne tolik jako právě v období monzunů.

Kromě teplot se v Rajshahi tedy nejvíce mění množství srážek. V monzunovém období zde spadne až 700mm srážek za měsíc, což je více než v jiných částech Bangladéše. V březnu a dubnu se pak jedná mnohem méně, průměrně zhruba o 35mm srážek za měsíc.

Vlivem počasí se také mění způsoby obživy a zemědělství v této oblasti. Během období monzunů se totiž část oblasti velice často zaplaví, a tudíž je nutné se na tyto povodně připravit. Zároveň ale velké množství srážek umožňuje efektivnější zemědělství. Většinou se zde pěstuje rýže, ale také například mango, čaj, ovocné druhy a podobně.

Celkově tedy lze říci, že počasí v Rajshahi je velice nepředvídatelné a rozmanité, a to vlivem období monzunů a celkové klimatické polohy. Nicméně, i přes tyto občasné sráže, je zdejší krajina naplněna zelení a zemědělství tvoří důležitou součást života.


Dovolená Bangladéš Rajshahi


Bangladéš je zajímavým a exotickým místem pro cestování. Nejen, že tato země nabízí krásné pláže, ale také kulturní a historické památky. Mezi těmito památkami nevynecháme Rajshahi, která se nachází v severní části Bangladéše.

Rajshahi je známé pro svoje kulturní dědictví, zahrady a historické památky. Pokud si chcete užít klid a relaxaci, odejděte od rušného města a vydejte se do jedné z okolních zahrad, jako jsou například Bara Kuthi a Varendra Research Museum.

Bara Kuthi je bývalý obchodní dům z 18. století, dnes slouží jako muzeum. Naleznete zde různé artefakty, jako jsou kachlové předměty, hudební nástroje a jiné historické předměty. Přestože areál původně sloužil jako obchodní centrum, dnes je místem kulturního dědictví a návštěvníci mohou obdivovat jeho architekturu.

Varendra Research Museum je národní muzeum s bohatými sbírkami historických předmětů. Najdete zde předměty jako jsou sochy, keramika, malby a další artefakty, které ukazují historii Bangladéše. Muzeum také ukazuje historické dokumenty o bhuddistických klášterech a dalších místech.

Pouze 20 km od Rajshahi, je národní park Lawachara, kde můžete vidět zvířata jako orangutany, slonovce a různé druhy ptáků. Park je také velmi vhodný pro pěší turistiku a trekování, takže si můžete vychutnat krásnou přírodu.

Pokud se chcete zhluboka potopit do historie, navštivte ruiny starověké královské pevnosti, které se nacházejí v Mahasthan. Pevnost byla postavena ve 3. století před naším letopočtem a byla hlavním městem Maurja. Dnes jsou zbytky pevnosti místem četných archeologických nálezů historických předmětů. Návštěvníci se také mohou projít na rušné trhy v okruží pevnosti a nakoupit si tradiční suvenýry.

Poslední, ale ne nejméně zajímavé místo, které stojí za návštěvu, jsou pozůstatky antického města Paharpur, což je skvělým místem pro milovníky historie. Město bylo postaveno v 8. století a bylo jedním z největších klášterů Buddhů. Město obsahuje ruiny krásné pagody a unikátní archeologické nálezy.

Celkově lze říci, že Rajshahi je místem, kde lze najít mnoho kulturních a historických památek Bangladéše. Pokud chcete něco zcela jiného než tradiční pláže a města, Rajshahi je to pravé místo.


Ubytování Bangladéš Rajshahi


Rajshahi, čtvrté největší město Bangladéše, je nejen obchodním a vzdělávacím centrem, ale také oblíbenou turistickou destinací. Jeho bohatá historie a kulturní dědictví lákají turisty z celého světa. Aby tito turisté měli příjemný a pohodlný pobyt, Rajshahi nabízí širokou škálu ubytovacích možností.

V Rajshahi najdete všechny druhy ubytování, od luxusních hotelů až po levné hostely. Luxusní hotely, jako například Grands Terrace, nabízejí moderní vybavení, jako jsou bazény, wellness centra, fitness centra a restaurace, kde si můžete vychutnat místní speciality. Tyto hotely často také poskytují služby, jako je pokojová služba, prádelna a organizování výletů po okolních pamětihodnostech.

Pokud hledáte příjemné a cenově dostupné ubytování, můžete se rozhodnout pro menší hotely a penziony. Tyto ubytovací zařízení vám poskytnou základní vybavení s příjemnou atmosférou a příznivými cenami. Patří sem například Rajshahi Guest House a Monihar Guest House. Hostelové ubytování je také populární mezi mladými backpackery a cestovateli s menším rozpočtem. Rajshahi poskytuje několik hostely, kde si můžete pronajmout postel v sdíleném pokoji za přijatelnou cenu.

Během svého pobytu v Rajshahi nezapomeňte navštívit některé z turistických atrakcí, které město nabízí. Mezi nejznámější patří Varendra Research Museum, známé svými archeologickými a antropologickými sbírkami. Další populární památkou je luxusní palác Kantajew, který je známý svou elegantní architekturou a rozsáhlými zahradami. Kromě toho si můžete prohlédnout i starobylé chrámy, jako je například Chhota Sona Mosquee a Binod Bihari Jame Masjid.

V Rajshahi si turisté mohou také vychutnat místní kuchyni, která nabízí pestré chuťové zážitky. Mnoho restaurací a stánků na ulici nabízí speciality, jako je masový curry, rybí kari a sladkosti, jako je mishti doi a rôshogolla. Neměli byste také zapomenout ochutnat rajskou mangovou něktar, která je pro Rajshahi typická.

V Rajshahi je mnoho věcí, které stojí za prozkoumání, a kvalitní ubytování umožňuje turistům prožít tyto zážitky v pohodlí. Ať už se rozhodnete zůstat v luxusním hotelu, malém penzionu nebo v hostelu, Rajshahi nabízí ubytování pro každý rozpočet a potřeby. Přijeďte a prožijte si krásy tohoto fascinujícího města Bangladéše.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bangladéš Rajshahi


Bangladéš Rajshahi je velké regionální centrum situované v severozápadní části Bangladéše. Zde je seznam nejčastějších dotazů a odpovědí na téma Rajshahi:

1. Kde se nachází Rajshahi?
Rajshahi se nachází v severozápadní části Bangladéše.

2. Jak mohu dojet do Rajshahi?
Nejsnáze můžete do Rajshahi dojet letadlem, autem, autobusem nebo vlakem. Existuje také možnost cestovat lodí po řece Padma.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Rajshahi?
Nejlepší doba na návštěvu Rajshahi je od října do února, kdy je počasí mírné a příjemné.

4. Co je nejznámější v Rajshahi?
Rajshahi je známé pro své historické památky, jako je starý palác Maharajův, nebo Mahasthangarh, stará ruiny ze 3. století před naším letopočtem.

5. Jaká je typická rajshahiská kuchyně?
Typická rajshahiská kuchyně se zaměřuje na kořeněná jídla s použitím mnoha lokalních ingrediencí. Slavným pokrmem je "Rajshahi Mezban Biryani", které je nejlepší ochutnat, když jste v Rajshahi.

6. Jaké jsou další turisticky atrakce v Rajshahi?
Další turistické atrakce v Rajshahi zahrnují řeku Padma, která je ideální pro plavby a trávení času na březích řeky, a Varendra Research Museum, které vystavuje mnoho historických a archeologických artefaktů.

7. Jaké jsou komunikační možnosti v Rajshahi?
V Rajshahi je dostupné mobilní telefonování, internet a také můžete využít místní taxislužby a rikši pro pohodlnou dopravu po městě.

8. Jaký je průměrný rozpočet na cestu do Rajshahi?
Průměrný rozpočet na cestu do Rajshahi závisí na délce pobytu a vašich preferencích. Orientačně můžete očekávat, že náklady na ubytování, stravování a dopravu budou přiměřené a levnější než v některých jiných částech Bangladéše.

Toto jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Rajshahi v Bangladéši. Pokud máte nějaké další otázky, neváhejte se zeptat.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky