Objevte nejlevnější lety

Keňa Lake Turkana

Ubytování Keňa Lake Turkana


Lake Turkana, největší suché jezero na světě, se nachází na východě Keňy v Africe. Toto krásné místo je oblíbeným turistickým cílem pro milovníky přírody, kteří si chtějí vychutnat jedinečnou kombinaci horských scén v okolí jezera a exotickou flóru a faunu.

Když přijedete k Lake Turkana, budete mile překvapeni jeho magickou atmosférou. Jezero se rozkládá na ploše více než 6 000 čtverečních kilometrů a přitahuje návštěvníky svým třpytivě modrým vodou a plážemi z jemného písku. V okolí najdete také krásné pohoří a pouště, které dodávají jezeru své unikátní kouzlo.

Pokud plánujete navštívit Lake Turkana, máte na výběr z různých typů ubytování. Pro ty, kteří preferují luxusní zážitky, jsou k dispozici luxusní hotely a resorty s nejmodernějšími vybaveními. Tyto ubytovací zařízení nabízejí komfortní pokoje s výhledem na jezero, bazény, wellness centra a restaurace, kde si můžete vychutnat místní gastronomii.

Pro dobrodruhy a příznivce přírodního života je zde také možnost kempování. V okolí jezera se nachází několik táborů, kde si můžete postavit stan a užívat si jedinečné atmosféry pod hvězdnou oblohou. Tyto tábory často nabízejí různé aktivity, jako je rybaření, safari, plavání a vodní sporty. Je to skvělý způsob, jak si opravdu užít přírodu a zároveň si zachovat svobodu a flexibilitu během vaší cesty.

Další možností je pronájem domku nebo chaty v blízkosti jezera. Tato volba je ideální pro ty, kteří preferují soukromí a pohodlí vlastního prostoru. Domky často nabízejí vybavenou kuchyň, prostorné obývací pokoje a terasy s výhledem na jezero. Můžete si vychutnat svůj večer na terase s grilem a sledovat slunce, jak zapadá nad vodní hladinu jezera.

Keňa Lake Turkana nenabízí jen ubytování, ale také mnoho aktivit, které můžete zažít během svého pobytu. Můžete se vydat na safari a pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí, navštívit vesnice místních kmenů a poznat jejich kulturu a tradice, nebo se vydat na rybaření a ochutnat čerstvě ulovené ryby přímo z jezera.

V každém případě, pokud plánujete cestu do Lake Turkana, nezapomeňte si zarezervovat ubytování včas, jelikož toto místo je velmi populární a ubytování je často vyprodáno. Připravte se na nezapomenutelný pobyt plný krásné přírody, dobrodružství a relaxace.


Dovolená Keňa Lake Turkana


Keňa je africká země, plná úchvatných přírodních krás. Jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Keni je oblast Jezera Turkana, jehož návštěva nabízí unikátní zážitky spojené s poznáváním nových kultur, exotické přírody i civilizace starověkými kmeny.

Lake Turkana, také nazývané Rudé jezero díky prudkému koloritu, vzniklo před 4,2 miliony let v oblasti Velké příkopové propadliny. Zajímavostí je, že jde o největší slané jezero na světě, o rozloze 6400 kilometrů čtverečních.

Jestliže máte rádi cestování mimo turisticky frekventované oblasti, je cesta do této části Afriky tou pravou volbou. Přestože jezero je nyní obklopeno vysušenou pouští, kdysi bývalo místem, kde se praoceán setkával se zemí. Pokud se vydáte na výlet do bezprostředního okolí, můžete navštívit mnoho liduprázdných míst, setkat se s původními kmeny a naučit se něco o jejich zvyklostech a dějinách.

Zajímavostí jsou také sopky, které se nacházejí v jižní oblasti jezera – Jalulule a Nabiyotum. Tyto turistické cíle mohou být sice náročné, nicméně nabízejí unikátní výhledy na celou oblast.

Z mnoha turistických aktivit v oblasti by v žádném případě neměl chybět výlet po jezeře na lodích, kajacích nebo paddleboardech. Díky tomuto zážitku máte možnost objevovat zákoutí jezera a vychutnat si výhled na horizont, na jehož druhém břehu se ztrácí písečné duny.

Chcete ochutnat tradiční africkou kuchyni? Nepřehlédněte možnost ochutnat kachumbari, miski zelenin, jako je rajčata, cibule a chilli, s domácím chlebem zroa. Pokud jste spíše masožravci, nikdy neodmítnete pokrm připravený ze zvěřiny. V této oblasti se totiž nachází velké množství divoké zvěře, jako např. antilopy, krokodýly, žirafy, hroši.

Tento výlet je opravdu unikátní a pro ty, kteří hledají něco jiného, neobvyklého a zároveň odpočinkového. Ať už máte rádi přírodu, kulturu, dobrodružství, jezero Turkana je ideálním místem pro váš cestovatelský plán. Určitě budete nadšeni.


Počasí Keňa Lake Turkana


Keňa je východoafrická země bohatá na přírodní krásy a jednou z nejvýznamnějších mezi nimi je jezero Turkana. Nachází se na severu země a je považováno za největší sladkovodní jezero v Africe. Jeho rozloha se pohybuje kolem 6 405 čtverečních kilometrů a leží ve Velké příkopové propadlině v nadmořské výšce 360 metrů.

Lake Turkana je obklopen rozlehlou savanou, což z něj dělá atraktivní destinaci pro milovníky přírody a dobrodružství. Jeho okolí je domovem pro mnoho živočišných druhů, včetně zvláště chráněných jako jsou sloni, lvi, leopardi nebo nosorožci. Navíc jezero je proslulé svou pestrou živočišnou a rostlinnou diverzitou. V jeho vodách se vyskytují vzácné druhy ryb, jako je například tilápia Turkanská.

Jediným zdrojem vody pro jezero Turkana je řeka Omo na jihu. Díky tomu, že mu chybí odtok, jeho hladina se stále mění v závislosti na cyklech dešťových srážek v okolí. Hlavní období dešťů nastává mezi dubnem a květnem. Během tohoto období se hladina jezera zvyšuje až o tři metry a jeho rozloha se rozšiřuje. Voda je nadále dostupná z rozsáhlých bažin, což poskytuje mnoho výhod pro všechny tvory žijící v okolí jezera Turkana.

Nicméně dešťové období je spojeno s povodněmi a následnými problémy, jako je eroze půdy a narušení ekosystému. V době sucha se hladina jezera zase snižuje a v důsledku toho se zmenšuje i jeho rozloha. To může mít vliv na místní komunity, které jsou závislé na rybolovu a zemědělství.

Klima v oblasti jezera Turkana je typicky horké a suché. Průměrná teplota se pohybuje mezi 25 až 35 stupni Celsia. Nejteplejší měsíce jsou leden a únor, kdy teploty mohou stoupat až k 40 stupňům. Srážky jsou poměrně vzácné a průměrně se pohybují mezi 200 až 400 milimetry ročně.

Přestože podnebí v okolí jezera Turkana může být náročné, přírodní krása a biodiverzita této oblasti ji činí velmi atraktivním místem pro turisty i badatele. Prozkoumávání jedinečné krajiny, setkání s místními kulturami a pozorování divokého života jsou pouze některými z aktivit, které můžete při návštěvě jezera Turkana zažít.

Jezerem Turkana plynou mnoholeté příběhy o přírodě, klimatu a živé společnosti, která se kolem něj vyvinula. Jedná se o místo, které poskytuje nejen nádherný pohled na přírodu, ale také připomíná potřebu udržovat a chránit tyto prostředky pro budoucí generace.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Lake Turkana


1. Kde se nachází Lake Turkana?
Lake Turkana se nachází v Keňské části Východního afrického Riftového údolí.

2. Jaký je rozloha Lake Turkana?
Je to největší jezero v Keni a čtvrté největší sladkovodní jezero na světě s rozlohou přibližně 6 405 km².

3. Jaký je průměrný objem vody v Lake Turkana?
Průměrný objem vody v jezeře Turkana je kolem 200 km³.

4. Jaká je hloubka Lake Turkana?
Největší hloubka jezera se pohybuje kolem 109 metrů.

5. Kdo je jezerským sousedem Lake Turkana?
Jezero Turkana hraničí s Etiopií na severu.

6. Jaké živočichy lze nalézt v Lake Turkana?
Lake Turkana je domovem bohaté biodiverzity, včetně krokodýlů, hipopotamů, různých druhů ryb a ptáků.

7. Jaké jsou hlavní ekonomické aktivity v okolí jezera Turkana?
Hlavními zdroji obživy v této oblasti jsou rybolov, chov dobytka a turistický průmysl.

8. Jaké jsou hlavní problémy, se kterými se Lake Turkana potýká?
Mezi hlavní problémy patří nedostatek pitné vody, klesající hladina jezera způsobená klimatickými změnami, přemíra rybolovu a turismus ohrožující místní ekosystémy.

9. Je možné plavat v jezeře Turkana?
Ano, jezero je využíváno místními obyvateli i turisty k plavání, přestože ne všude je možné se bezpečně koupat kvůli výskytu krokodýlů a hipopotamů.

10. Jaké jsou turistické atrakce v okolí jezera Turkana?
Turisté mohou navštívit například Národní park Sibiloi, jehož součástí je i Slané jezero, nebo si prohlédnout místní skalní malby v okolních jeskyních.


Letenka Keňa Lake Turkana


Keňa je země plná přírodního bohatství a krás, která nabízí neuvěřitelné zážitky a dobrodružství pro všechny milovníky cestování. V této africké zemi se nachází mnoho nádherných destinací, které stojí za návštěvu a jednou z nich je Lake Turkana.

Lake Turkana, také znám jako Rudý moře, je největší slané jezero v Keni a poskytuje domov mnoha druhům zvířat a rostlin, které se přizpůsobily extrémním podmínkám daným suchým klimatem a vysokými teplotami v oblasti. Jeho okolí je plné jedinečných a neznámých kultur, neuvěřitelných přírodních památek a fascinujících historických nalezišť.

Pokud se chystáte na cestu do Keňy a chcete prozkoumat krásy Lake Turkana, musíte si nejprve pořídit letenku. Mezinárodní letiště Jomo Kenyatta v Nairobi je nejbližším letištěm k jezeru, a odtud je možné zajet do města Lodwar, které je největším městem v oblasti a také výchozím bodem pro cesty k jezeru.

Cesta k Lake Turkana může být trochu náročná, protože je třeba překonat mnoho překážek, jako jsou hory, řeky a písečné duny. Z Lodwaru je však možné najmout si vozidlo pro expedice nebo využít služby turistických společností, které nabízejí speciální výlety k jezeru.

Navštívit Lake Turkana je úžasným zážitkem pro ty, kteří hledají dobrodružství a touží po poznání mnoha tajemství, které tato oblast skrývá. Zdejší krajina je úchvatná, a okolní písečné duny a skalnaté hory vytváří nádherné scenérie, které si zamilujete.

Jezero je také domovem mnoha druhům zvířat, jako jsou krokodýli, hroši, různé druhy ptáků a ryb, včetně jediné sladkovodní ryby Endlerova kříčovka, která žije pouze v tomto jezeře.

Kromě přírodního krásy a zvířat se v tomto regionu nachází také mnoho historických nalezišť, jako jsou ruiny starověkých měst a nejstarší památky na lidské umění. Tato oblast je pro archeology, antropology a etnologické badatele velmi důležitá a může vám poskytnout fascinující pohled do minulosti.

Výlet k Lake Turkana je bezpochyby jedinečným dobrodružstvím a nezapomenutelným zážitkem pro každého cestovatele, který se rozhodne prozkoumat krásy této krásné oblasti Keňy. Vypusťte tedy svou vnitřní dobrodružnici nebo dobrodruha a vydejte se na cestu k tomuto úžasnému jezeru.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky