Objevte nejlevnější lety

Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku

Nejčastější dotazy a odpovědi Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku


Dotazy a odpovědi o Azerbajdžánu Palác Širvanshahů v Baku:

1. Kde se nachází Palác Širvanshahů?
Odpověď: Palác Širvanshahů se nachází v centru města Baku, v historickém centru na poloostrově Ičeri Šehir.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Paláce Širvanshahů?
Odpověď: Palác Širvanshahů je otevřen každý den od 10:00 do 18:00 hodin.

3. Jaká je vstupné do Paláce Širvanshahů?
Odpověď: Vstupné do Paláce Širvanshahů je závislé na věku návštěvníka a státu původu. Například pro dospělého zahraničního návštěvníka je vstupné 15 AZN (azerbajdžánský manat), pro dospělého azerbajdžánského návštěvníka je vstupné 5 AZN.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Paláce Širvanshahů?
Odpověď: Prohlídka Paláce Širvanshahů trvá obvykle kolem jedné hodiny, ale délka závisí na zájmu návštěvníka.

5. Je nutné si prohlídku Paláce Širvanshahů rezervovat předem?
Odpověď: Rezervace prohlídky předem není nutná, ale doporučuje se, zejména v případě, že navštěvujete palác během turistické sezóny.

6. Existuje možnost zapůjčení průvodce při prohlídce Paláce Širvanshahů?
Odpověď: Ano, je možné si zapůjčit průvodce při prohlídce Paláce Širvanshahů. Průvodce může poskytnout další informace o historii a architektuře paláce.

7. Mohou návštěvníci fotografovat v Paláci Širvanshahů?
Odpověď: Ano, návštěvníci mají povolené fotografování uvnitř Paláce Širvanshahů, avšak mohou být určitá pravidla týkající se blesku nebo používání stativů.

8. Je Palác Širvanshahů přístupný pro vozíčkáře?
Odpověď: Bohužel, Palác Širvanshahů není plně přístupný pro vozíčkáře, protože některé části paláce mají schody a úzké chodby.

9. Existuje v Paláce Širvanshahů občerstvení nebo restaurace?
Odpověď: V samotném paláci se nenachází občerstvení nebo restaurace, ale v okolí jsou různé kavárny a restaurace, kde si můžete odpočinout a najíst.

10. Jaké další památky jsou v okolí Paláce Širvanshahů?
Odpověď: V okolí Paláce Širvanshahů se nachází další zajímavé památky, například Mausoleum Nabijevových, Městská hradba Baku nebo Malý palác.


Dovolená Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku


Azerbajdžán je země plná zajímavých historických památek, které jsou nevyčerpatelným zdrojem turistických atrakcí. Mezi nejznámější patří palác Širvanshahů v hlavním městě Baku.

Palác Širvanshahů je historickou památkou datující se do 15. století, kdy byl postaven v době vlády dynastie Širvanshahů. Palác se nachází v historické čtvrti starého města Baku, která byla zařazena na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

V paláci se nachází celkem sedm budov, které jsou propojené různými chodbami a nádvořími. Většina objektů sloužila jako královské apartmány, výstavní haly, školy a mešity. V palácovém komplexu se nachází i nádherná Západoaustralské centrum s hvězdárnou a planetáriem.

Navštívit Palác Širvanshahů je jedinečnou možností pro turisty, kteří chtějí poznat historii Azerbajdžánu. Celý palácový komplex je perfektní příklad architektury této doby.

Zvláště zajímavou atrakcí je největší mešita v paláci, která nese název mešita Širvanshahů. Její vnitřní struktura má podobu centrálního pódia obklopeného malými místnostmi, kde byli umístěni muslimští světci.

Pro milovníky historie a kulturních památek je navštívení paláce Širvanshahů vynikajícím způsobem, jak objevovat touhy po poznání Azerbajdžánu. V okolí se navíc nachází mnoho dalších krásných památek, které lze shlédnout v rámci výletu.

V čele s palácem Širvanshahům, který je ozdobou Baku a všeho, co je kulturou Azerbajdžánu, se můžete těšit na nezapomenutelnou dovolenou v této zemi. Ať už se jedná o historii, nebo o současný život, země je plná neuvěřitelných zážitků a příjemných dobrodružství.


Letenka Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku


Azerbajdžánský palác Širvanshahů v Baku – Průvodce historií a architekturou

Město Baku, hlavní město Azerbajdžánu, je známé svými nádhernými historickými památkami, z nichž jednou z nejvýznamnějších je Palác Širvanshahů. Tento úchvatný palác, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, je symbolem tradiční azerbajdžánské architektury a historie.

Palác Širvanshahů, datovaný do období 15. století, byl postaven za vlády širvanské dynastie, která vládla regionu od 9. až do 16. století. Byl zároveň sídlem vlády a rodinným domem dynastie. Palác se nachází v srdci historického centra Baku, na vrcholu kopce, čímž nabízí dechberoucí výhled na město a Kaspické moře.

Architektura paláce je fascinující kombinací zoroastrických, islámských a perských prvků. Mnoho částí paláce bylo postaveno ve stylu islamizované zoroastrické architektury, která je typická pro oblast Ázerbájdžánu. Palác je tvořen několika budovami a nádvořími, které tvoří komplexní a propracovaný systém. Mezi nejvýznamnější části patří Širvanské mauzoleum, Cháni Bagov, dvojice mešit a karavanseraj.

Širvanské mauzoleum je hrobkou vládců dynastie Širvanshahů. Je to elegantní budova s výjimečnými výklenky a zdobeným portálem. Uvnitř mauzolea je umístěn sarkofág, který sloužil k pohřbívání vládců. Je to místo, kde se slaví a uctívají předkové.

Cháni Bagov je další významnou součástí komplexu. Jedná se o prostornou nádvoří obklopené galeriemi a malými místnostmi. Bývalo to místo, kde se setkávali kupci, poutníci a umělci. Dnes je Cháni Bagov oblíbeným místem pro koncerty a kulturní akce.

Mešity paláce jsou umístěny na západní a východní straně. Mešita na východní straně je velkolepá a zdobená složitými detaily, zatímco mešita na západní straně je jednodušší a elegančnější. Obě mešity sloužily jako místo k modlitbě a duchovním obřadům.

Karavanseraj, který se nachází uvnitř komplexu paláce, byl kdysi využíván jako přístřeší pro kupce a jejich zvířata během jejich cest. Dnes slouží jako kulturní centrum, kde se pořádají výstavy a tradiční řemeslné dílny.

Návštěva Paláce Širvanshahů je nezapomenutelným zážitkem pro všechny, kteří mají zájem o historii a architekturu. Tato historická památka není pouze vynikajícím příkladem tradičního azerbajdžánského designu, ale také poskytuje pohled do minulosti a bohaté kultury země. Ať už jste milovníci architektury, historie nebo jednoduše jste zvědaví na azerbajdžánskou kulturu, Palác Širvanshahů je určitě úžasným místem, které byste měli navštívit.


Počasí Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku


Azerbajdžán a jeho hlavní město Baku jsou známy svým pestrým počasím, které se může v průběhu roku dramaticky měnit. V létě je zde velmi horko a sucho, zatímco v zimě může být velmi chladno s občasnými sněhovými srážkami. Navzdory těmto extrémům jsou návštěvníci vítáni na celoroční návštěvu a objevování mnoha zajímavostí, jako je třeba Palác Širvanshahů.

Palác Širvanshahů se nachází v samotném srdci Baku a je jedním z nejznámějších a nejstarších stavebních komplexů v zemi. Vzhledem ke své historické hodnotě byl palác v roce 2000 zařazen na Seznam světového dědictví UNESCO a je oblíbeným turistickým cílem.

Během letních měsíců, od května do září, je v Baku velmi horko a slunečno. Průměrná teplota se pohybuje mezi 25 až 35°C, což znamená, že návštěvníci jsou častokrát přinuceni nosit lehké a pohodlné oblečení, aby si udrželi své tělo v pohodě. Vzhledem k tomu, že Palác Širvanshahů se nachází na kamenné plošině, je však zde často o něco chladněji, takže návštěvníci by si měli vzít s sebou lehkou bundu nebo šál, aby se udrželi v teple.

V zimě, od prosince do března, kdy se v Azerbajdžánu konají lyžařské závody v horách Tufandag, může být v Baku velmi chladno. Průměrná teplota se pohybuje mezi 2 až 10°C. V této době mohou být cesty kluzké a mokré, takže návštěvníci by měli nosit boty se silnou podrážkou, aby se jim dobře chodilo. Aby se návštěvníci udrželi v teple, je nutné nosit teplé kabáty, rukavice a čepice.

Vzhledem k tomu, že se v Paláci Širvanshahů nachází mnoho venkovních muzeí a expozic, navštěvníci by si měli zkontrolovat předpověď počasí a podle ní přizpůsobit své oblečení. V každém případě by ale návštěvníci měli mít na paměti, že Palác Širvanshahů je nejen kouzelnou památkou, ale také důležitou částí azerbajdžánské kultury a historie, kterou by návštěvníci měli respektovat a ctít.


Ubytování Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku


Palác Širvanshahů je jeden z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Baku, hlavním městě Azerbajdžánu. Datovaný do 15. století, tento komplex je památníkem islámské architektury a významným symbolickým místem pro azerbajdžánskou kulturu.

Palác Širvanshahů byl původně postaven jako rezidence pro panovníky z dynastie Širvanshahů, kteří vládli části Azerbajdžánu v 15. a 16. století. Komplex se nachází v historickém centru Baku a zahrnuje mnoho paláců, mešit a hrobek.

Nejvýznamnější část paláce je tzv. Divan Khana nebo Trůnní síň, která sloužila jako místo konání audiencí a oficiálních ceremonií. Druhou nejvýznamnější částí paláce je mešita, z níž je výhled na zátoku a historické centrum Baku.

Dalšími významnými místnostmi paláce jsou hrobky panovníků, karavanseraj a knihovna. Chcete-li nahlédnout do každé z těchto místností, doporučuje se přijít v ranních hodinách, kdy není mnoho turistů.

Celý palác je postaven z cihel a zdoben různými prvky, jako jsou mozaiky, dřevěné stropy a mramorové sloupy. Díky těmto prvkům se jedná o skvost islámské architektury a turistickou atrakci, kterou by si neměl nechat ujít žádný návštěvník Baku.

Za svou návštěvu si připravte minimálně 1-2 hodiny, abyste si mohli prohlédnout celý komplex a vychutnali si atmosféru tohoto významného památníku azerbajdžánské historie.

Ubytování je snadné najít v okolí paláce, můžete si vybrat z mnoha hotelů a hostelů v různých cenových relacích. Většina hotelů v Baku nabízí kromě ubytování i další služby, jako jsou snídaně, bazény a různé aktivity.

Palác Širvanshahů je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Baku, a je to jedna z nejobdivovanějších památek na islámskou architekturu v Azerbajdžánu. Jestliže plánujete návštěvu Baku, nezapomeňte si prohlédnout tento nádherný palác a ubytovat se v blízkosti, abyste mohli spatřit jeho krásu nejen během dne, ale i v noci.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky