Objevte nejlevnější lety

Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)

Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Dotaz: Jaké jsou vstupní poplatky do Purnululu National Park?
Odpověď: Vstup do parku je zdarma, ale musíte zaplatit poplatek za povolení kampování.

Dotaz: Jak se dostanu do Purnululu National Park?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do parku, je autem. Cesta vede po asfaltové silnici Great Northern Highway z města Kununurra nebo z města Halls Creek. Poté musíte přejít na štěrkovou cestu, která vede k vjezdu do parku.

Dotaz: Jak dlouho trvá cesta z Kununurra do Purnululu National Park?
Odpověď: Cesta z Kununurra do parku trvá přibližně 3 až 4 hodiny, v závislosti na podmínkách silnice a rychlosti jízdy.

Dotaz: Kdy je nejlepší doba k návštěvě Purnululu National Park?
Odpověď: Nejlepší dobou pro návštěvu parku je v období od května do srpna, kdy je teplota mírnější. V tomto období je také méně dešťů, což zlepšuje podmínky pro turistiku a kempování.

Dotaz: Kde mohu přenocovat v Purnululu National Park?
Odpověď: V parku jsou k dispozici dvě kempovací oblasti – Kurrajong a Walardi. Musíte si předem rezervovat místo na kempování a zaplatit poplatek za povolení.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší turistické trasy v Purnululu National Park?
Odpověď: Dvě nejpopulárnější turistické trasy v parku jsou trasa Domes Walk, kde můžete prozkoumat unikátní skalní útvary Domes, a trasa Cathedral Gorge, která vás zavede do krásného kamenného amfiteátru.

Dotaz: Jsou v Purnululu National Park povoleny koupání a vodní aktivity?
Odpověď: Ve většině částí parku není povoleno koupání, protože voda obsahuje riziko krokodýlů. Existuje však několik malých přírodních bazénků, ve kterých můžete bezpečně plavat.

Dotaz: Je možné v parku spatřit divokou zvěř?
Odpověď: Ano, Purnululu National Park je domovem pro mnoho druhů divoké zvěře, včetně klokana červeného, emua a různých druhů ptáků.


Letenka Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Purnululu National Park se nachází na západě Austrálie a patří mezi jeden z nejvzácnějších a nejkrásnějších přírodních území na světě. Tento národní park, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, je domovem unikátních geologických útvarů a bohaté flóry a fauny.

Jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších míst v Purnululu National Parku jsou Bungle Bungle Range, což jsou pískovcové kameny ve tvaru včelích pláství. Tyto útvary jsou výsledkem tisícileté eroze, která vytvořila velké ploché pískovcové útvary s vertikálními pruhy červené, oranžové a šedé barvy. Jejich neuvěřitelné tvary nabízejí malebné scenérie a jsou přímo fascinujícím pozorováním.

Procházka mezi Bungle Bungle Range je zážitek, který návštěvníci nezapomenou. Existuje několik tras, které vás provedou tímto úchvatným terénem. Jednou z nejpopulárnějších je Cathedral Gorge, kde se nachází impozantní skalní údolí s obrovským převislým kamenným okem. Toto místo je známé svou akustikou a nabízí návštěvníkům skvělé příležitosti k fotografování.

Dalším nádherným místem v parku je Echidna Chasm, hluboká skalní rokle, která poskytuje útočiště řadě vzácných rostlinných druhů. Jde o jedinečnou příležitost pro milovníky přírody, kteří chtějí obdivovat krásu a bohatou biodiverzitu australského buše.

Purnululu National Park také nabízí několik tábořišť a kempovacích míst, které umožňují návštěvníkům prožít noc pod jasným hvězdným nebem a probudit se do nádherného východu slunce nad Bungle Bungle Range. Turisté si mohou pronajmout stany nebo karavany a vychutnat si dobrodružství v jedné z nejkrásnějších přírodních rezervací Austrálie.

Pokud máte zájem o navštívení Purnululu National Parku, nejlépe se sem dostanete prostřednictvím leteckých letenek do nedalekého města Kununurra nebo Broome. Odtud se lze dostat po silnici nebo uspořádat si vyhlídkový let nad parkem, který nabízí úchvatné pohledy na jeho rozlehlé území.

Při plánování cesty do Purnululu National Parku je důležité si uvědomit, že oblast je chráněným územím Austrálie a vyžaduje se respekt a péče o přírodu. Návštěvníci by měli dodržovat všechna pravidla a zásady týkající se zachování tohoto jedinečného místa.

Purnululu National Park je skutečným klenotem západní Austrálie a nabízí návštěvníkům příležitost prozkoumat jedinečné geologické útvary, obdivovat fantastické scenérie a hlouběji proniknout do australské divočiny. Pokud hledáte dobrodružství a toužíte po setkání s přírodou, navštivte Purnululu National Park a připravte se na nezapomenutelný zážitek.


Dovolená Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Pokud hledáte nezapomenutelnou a dobrodružnou dovolenou, neměli byste přehlédnout návštěvu Purnululu National Parku v Západní Austrálii.

Purnululu National Park se nachází v oblasti Kimberley, která je známá svými úchvatnými skalními formacemi a neuvěřitelnou přírodou. Oblast je také domovem pro řadu endemických druhů flóry a fauny, včetně horského kenguru, endemických druhů drobných savců a mnoha různých druhů ptáků.

Hlavní atrakcí parku jsou skalní útvary známé jako Bungle Bungle Range. Tyto skály jsou tvořeny červeným pískovcem a jsou to jedny z nejvýraznějších přírodních divů v Austrálii. Skály jsou také úchvatné vzhledem k jejich vysokým vertikálním stěnám, hlubokým kanionům a dramatickým skalním formacím.

Pro návštěvníky Purnululu National Parku je k dispozici celá řada aktivit, které mohou vyhovovat různým zájmům a úrovním schopností. Turisté mohou podniknout pěší túru po jednom z mnoha značených turistických okruhů, což jim umožní prozkoumat úchvatné skalní útvary a kaniony. Kromě toho jsou k dispozici také organizované výlety po okolí na koních nebo v jeepu.

Nejvýznamnější turistickou atrakcí parku jsou bezesporu Bungle Bungle Range, které jsou ideální pro skalní lezení. Jedná se o jedinečný zážitek, který prověří vaše fyzické i duševní schopnosti.

Když se rozhodnete přenocovat v oblasti parku, můžete se ubytovat v kempech, které nabízejí všechny základní vybavení a jsou umístěny v různých částech parku. Můžete se tak přiblížit přírodě a strávit noc pod hvězdami.

Pokud tedy hledáte dovolenou plnou dobrodružství a jedinečných zážitků, návštěva Purnululu National Parku v Západní Austrálii by neměla chybět na vašem seznamu. V této nádherné oblasti budete mít příležitost prozkoumat některé z nejokouzlujících skalních útvarů na světě a objevit nové druhy flóry a fauny.


Počasí Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Purnululu National Park se nachází na Západní Austrálii a je jednou z nejkrásnějších a nejikoničtějších přírodních lokalit v Austrálii. Tento park se skládá z neuvěřitelných skalních útvarů, které jsou většinou červené barvy, a také z řady nádherných vodopádů. Austrálie je obecně známá svým horkým a suchým podnebím, ale to, jaké počasí panuje v Purnululu National Park, je celkově velmi dobrou otázkou, zejména pro turisty, kteří chtějí navštívit tuto oblast.

Purnululu National Park se nachází v oblasti, kde vládne polosucha klima. To znamená, že v zimním období, které trvá od května do srpna, bývá počasí mírné a suché s průměrnými teplotami kolem 25 stupňů Celsia během dne a s teplotami okolo 10 stupňů Celsia v noci. Pokud plánujete navštívit park v této době roku, měli byste u sebe mít teplejší oblečení pro chladnější noci.

V letních měsících, od září do dubna, je to v Purnululu National Park velmi horké a suché. Průměrná teplota během dne se často pohybuje nad 35 stupňů Celsia, ale může dosáhnout až 45 stupňů Celsia. Noci jsou obvykle velmi tepelné s teplotou okolo 25 stupňů Celsia. Pokud se chystáte do parku v létě, měli byste se vybavit dostatečným množstvím vody a chránit se proti slunci. Důležité je také dbát na to, kdy přesně zalétnete a odletíte, jelikož v některých obdobích může být park uzavřen pro návštěvníky kvůli vysokému riziku požárů.

Celkově lze říci, že Purnululu National Park má celoročně velmi příznivé počasí pro turisty, ale závisí to na tom, jak se rozhodnete park navštívit. Pokud hledáte mírnější počasí, ideální je zvolit navštívení parku v zimním období. Pokud chcete vidět skalní útvary za ideálního osvětlení, doporučujeme navštívit park během jara a podzimu. Pokud se rozhodnete navštívit park v letních měsících, mějte na paměti, že bude velmi horko, a postarejte se o dostatečné zásoby tekutin a opalovací krémy. Kromě toho byste se měli informovat o předpovědi počasí a požadavcích na turisty předtím, než se vydáte do parku.


Ubytování Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Purnululu National Park se nachází v Západní Austrálii a je domovem jedinečného a impozantního geologického útvaru známého jako Bungle Bungle Range. Tento park je jedním z nejvýznamnějších přírodních zázraků Austrálie a přitahuje návštěvníky z celého světa.

Pokud se rozhodnete navštívit Purnululu National Park, budete mít možnost ubytovat se přímo v této přírodní oáze. Existuje několik možností ubytování, které lze v parku najít, ať už preferujete kempování nebo luxusnější varianty.

Pro milovníky outdoorového zážitku nabízí Purnululu National Park možnost kempování. V parku jsou vyhrazené tábořiště s veškerými potřebnými zařízeními, jako jsou toalety, grilovací místa a zásobování pitnou vodou. Kempování vám umožní být blízko přírody a vychutnávat si nádherné výhledy na Bungle Bungle Range přímo ze svého stanu.

Pokud preferujete pohodlnější způsob ubytování, je v parku k dispozici také několik turistických chat nebo "eco lodges". Tyto ubytovací možnosti vám poskytnou pohodlí a komfort, který oceníte po dni stráveném pěší turistikou nebo prozkoumáváním tohoto unikátního parku. V těchto chatách je zpravidla zajištěno stravování a další příjemné služby, jako je například vyhlídkové terasy, kde si můžete vychutnat panoramatický výhled na nádherné okolí.

Budete-li mít zájem o hlubší prolínání s místní přírodou, můžete zvolit jednodenní nebo vícedenní túru s průvodcem, která vám umožní prozkoumat překrásné rokle, kaňony a jeskyně Purnululu National Park. Tato zkušenost vám umožní objevit tajemství a bohatství této oblasti v doprovodu odborníka, který se v ní pohybuje jako doma.

Purnululu National Park je obklopen nádhernou divokou přírodou a nabízí návštěvníkům neuvěřitelné možnosti prozkoumání. Bez ohledu na to, zda si zvolíte kempování nebo luxusnější ubytování, budete mít příležitost zažít a poznat úžasnou australskou krajinu. Purnululu National Park je opravdu jedinečným místem, které byste si neměli nechat ujít při návštěvě Západní Austrálie.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky