Objevte nejlevnější lety

Austrálie Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánie)

Ubytování Austrálie Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánie)


Austrálie Cradle Mountain-Lake St Clair National Park se nachází v srdci Tasmánie a je jednou z nejkrásnějších oblastí této australské federální země. Park se rozprostírá na ploše přes 1 616 kilometrů čtverečních a je domovem neuvěřitelné rozmanitosti přírodních krás.

Hlavní dominantou parku je vysokohorská oblast Cradle Mountain, která je známá svými nádhernými výhledy na okolní krajinu. Když se dostanete na vrchol, budete odměněni panoramatickým výhledem na jezera, řeky a divoké horské vrcholky. Zdejší příroda je ohromující a můžete se těšit na obdivování různých druhů endemické flóry a fauny, včetně vzácných australských endemitů jako je klokan rudý, emu, echidna a další.

Pokud jde o ubytování, Cradle Mountain-Lake St Clair National Park nabízí různé možnosti. Pro ty, kteří preferují komfortní ubytování, jsou zde luxusní horské hotely a resorty. Tyto hotely nabízejí moderní vybavení, výtahy, restaurace, bazény a wellness centra. Jsou ideální pro ty, kteří si chtějí užít přírodu a současně si dopřát pohodlí.

Pro dobrodruhy a přírodovědce pak existuje možnost kempování ve stanu. Park má vyhrazené oblasti pro stanování, které poskytují základní vybavení jako jsou toalety, sprchy a ohniště. Kempování v přírodě vám umožní opravdu prožít australskou divočinu a spát pod hvězdami.

Další možností je rezervace chat nebo chatových stanic, kde můžete strávit noc v útulném prostředí obklopeném horskou krajinou. Chaty nabízí pohodlné postele, kuchyňské zařízení a palivové kamna, abyste se mohli zahřát ve chladnějších večerech. Je to skvělé ubytování pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí sdílet zážitky a objevovat přírodu společně.

Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je také vyhlášené pro své turistické trasy a stezky, které vás provedou skrz nádherné scenérie a přírodní divočinu. Některé z nejpopulárnějších tras zahrnují Dove Lake Circuit, který poskytuje famózní výhled na horu Cradle Mountain, a Cynthia Bay Circuit, který vás zavede kolem jezer a do lesů plných divokých zvířat.

Celkově vzato, Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je nádhernou destinací pro ubytování a objevování australské přírody. Bez ohledu na to, jestli upřednostňujete luxusní hotely, kempování nebo chaty, park vám poskytne nezapomenutelné zážitky a příležitost prozkoumat tuto jedinečnou část Tasmánie. Nezapomeňte si přibalit fotoaparát, abyste mohli zachytit ty krásné okamžiky australské divočiny.


Dovolená Austrálie Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánie)


Austrálie je známá svou ohromující přírodní krásou a Cradle Mountain-Lake St Clair National Park na Tasmánii není výjimkou. Tento národní park se nachází v srdci úchvatné australské divočiny a nabízí nezapomenutelnou dovolenou pro milovníky přírody.

Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je jedním z nejznámějších australských národních parků a nachází se na západním pobřeží Tasmánie. Park je domovem rovnoměrné směsi dramatických hor, malebných jezer, pralesů a vodopádů. Má rozlohu přesahující 1 600 kilometrů čtverečních a je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Jedním z nejvýznamnějších prvků parku je Cradle Mountain, majestátní hora, která se tyčí nad krajinou a jejíž vrcholky se zahalují do oblak. Toto je ideální místo pro horolezce a turisty, kteří hledají dobrodružství a dech beroucí výhledy na okolní krajinu. Na vrcholu hory můžete obdivovat panoramatické výhledy na okolní jezera, lesy a horské průsmyky.

Dalším atraktivním bodem parku je Lake St Clair, nejhlubší jezero v Austrálii. Po jeho březích se nachází mnoho tras pro pěší turistiku, které vám umožní objevovat okolní krásy. Park nabízí místo nádherných vodopádů, přírodních jezer a malebných lesů. Ochotný personál vám rád poskytne informace o různých trasách a vybere ta nejvhodnější pro vás.

Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je také domovem řady druhů ohrožených australské fauny, včetně tučňáků, vombatů a tasmánských ďábli. Jednou z nejpopulárnějších aktivit, které si turisté zde mohou vyzkoušet, je pozorování ptáků a obdivování zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Díky svým ohromujícím krajinám a rozmanitým možnostem turistických aktivit si Cradle Mountain-Lake St Clair National Park získal reputaci jednoho z nejkrásnějších australských národních parků. Nabízí něco pro každého, bez ohledu na to, zda preferujete dobrodružné treky nebo klidné procházky.

K dispozici je také řada ubytovacích možností v parku, včetně kempů, chat a luxusních hotelů. Je však důležité dát pozor na rezervaci v předstihu, protože Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je velmi populární turistickou destinací přístupnou po celý rok.

Pokud plánujete dovolenou v Austrálii a chcete se ponořit do přírodního ráje, Cradle Mountain-Lake St Clair National Park by neměl chybět na vašem seznamu. Přijeďte si vychutnat bezkonkurenční krásu australské divočiny a vytvořte si nezapomenutelné vzpomínky na jedno z nejkrásnějších míst na světě.


Letenka Austrálie Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánie)


Cradle Mountain-Lake St Clair National Park leží na ostrově Tasmánie v Austrálii a je jedním z nejkrásnějších a nejpůsobivějších národních parků na světě. Tento národní park nabízí návštěvníkům jedinečnou přírodní krásu, spektakulární výhledy a bohatou biodiverzitu.

Letenka do Austrálie je začátkem nezapomenutelného dobrodružství, které zažijete při návštěvě Cradle Mountain-Lake St Clair National Park. Park se rozprostírá na ploše více než 1 600 km² a tvoří ho kombinace malebné krajiny, vysokých vrcholů, hlubokých jezer, vodopádů a rozsáhlých lesů.

Cradle Mountain je nejvýznamnější horou parku a symbolizuje jeho krásu a divokost. Má ikonický tvar "krélike" a je oblíbeným místem pro pěší turistiku. Návštěvníci se mohou vydat na mnoho turistických tras, které jim umožní objevit okouzlující scenérie národního parku. Místními vrcholy jsou také Marion's Lookout, Cradle Summit a Wombat Pool.

Další impozantní částí tohoto národního parku je Lake St Clair, největší sladkovodní jezero v Austrálii. Má hloubku přesahující 160 metrů a na jeho březích lze najít mnoho malebných míst k odpočinku a obdivování přírody. Je možné si pronajmout kánoe nebo kajak a projet se po jezeře, což je jedinečný zážitek.

Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je také známý svou rozmanitou faunou a flórou. V parku žije několik druhů endemických rostlin a zvířat, jako je tasmánský čáp, vombat či tasmánský ďábel. Návštěvníci, kteří mají štěstí, se mohou setkat s těmito vzácnými tvory během svých túr po parku.

Pro ty, kteří rádi objevují divokou přírodu a mají rádi outdoorové aktivity, je Cradle Mountain-Lake St Clair National Park rájem. Můžete se vydat na jednodenní nebo vícedenní treky, tábořit pod širým nebem nebo se vydat na rybolov do mnoha jezer v parku.

Návštěva Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je procházkou krajinou, kterou jen těžko zapomenete. Jeho nádherné scenérie, dramatické hory a zelené lesy vám poskytnou nezapomenutelný zážitek. Pokud plánujete cestu do Austrálie, rozhodně si nezapomeňte rezervovat letenku do Cradle Mountain-Lake St Clair National Park a zažít jedinečnou přírodní krásu tohoto místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánie)


1. Jak se dostanu do Národního parku Cradle Mountain-Lake St Clair v Tasmánii?
- Nejsnáze se do parku dostanete autem z Launcestonského letiště, což trvá asi 1,5 hodiny. Existuje také veřejná doprava autobusem ze Launcestonu.

2. Kolik stojí vstup do parku?
- Za vstup do národního parku je vyžadována platba poplatků, která se pohybuje okolo 16 AUD na osobu za den.

3. Jaké aktivity a atrakce jsou k dispozici v parku?
- V národním parku Cradle Mountain-Lake St Clair je možné podniknout mnoho turistických túr a výletů. Nejznámější je samozřejmě výstup na horu Cradle Mountain, ale existují také další méně náročné stezky, rybníky a jezera, které si můžete prohlédnout.

4. Je nutná rezervace ubytování v parku?
- Ano, pokud plánujete přenocovat v národním parku, je doporučeno si rezervovat ubytování v předstihu, zejména v turistické sezóně (listopad-březen).

5. Jak se zde stravovat?
- V parku není příliš mnoho možností stravování, proto je nejlepší si přibalit vlastní jídlo a pití. Existuje však také pár kaváren a restaurací v okolí, kde si můžete dát něco k jídlu.

6. Jaké je počasí v Cradle Mountain-Lake St Clair National Park?
- Počasí v parku je velmi proměnlivé a extrémní. Bývá chladné a deštivé, zejména v horách. Je důležité si vzít s sebou vhodné oblečení, včetně nepromokavého pláštěnky a teplých vrstev.

7. Lze zde spatřit nějakou specifickou australskou faunu?
- Ano, národní park Cradle Mountain-Lake St Clair je domovem pro mnoho druhů australské fauny. Můžete zde spatřit například klokany, vombaty, emu, či výjimečného tasemniánského čerta.

8. Jsou zde veřejné záchody a zdroje pitné vody?
- Ano, v parku jsou k dispozici veřejné záchody a v některých částech najdete i zdroje pitné vody. Je však doporučeno mít s sebou vlastní lahvičku s vodou.

9. Lze zde kempovat?
- Ano, v národním parku Cradle Mountain-Lake St Clair je dovoleno kempovat na několika vyhrazených místech. Je však nutné si rezervovat místo předem a dodržovat pravidla ohledně kempování.

10. Jak dlouho bych měl strávit v parku, abych si ho důkladně prohlédl?
- Doporučuje se strávit alespoň 2-3 dny v parku, abyste si stihli prohlédnout významné atrakce a podniknout několik turistických túr.


Počasí Austrálie Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánie)


Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je národní park, který se nachází na Tasmánii – největším ostrově Austrálie. Tento park je velmi oblíbený mezi turisty a milovníky přírody, jelikož nabízí úchvatné výhledy na krásné hory, jezera a lesy.

Počasí v této oblasti je velmi proměnlivé a závisí na ročním období. V letních měsících (září až květen) je počasí obvykle slunečné a teplé. Denní teploty se pohybují okolo 20-25 stupňů Celsia, což je ideální počasí pro turistické aktivity, jako je například pěší turistika nebo kanoistika.

Nicméně, oblast může být v létě náchylná k bouřím, které mohou být doprovázeny silnými větry a deštěm, takže je důležité být připraveni na rychlé změny počasí. Je důležité si sebou vzít ochrannou zónu, nepromokavé oblečení a boty vhodné pro mokré podmínky.

V zimních měsících (červen až srpen) se počasí dramaticky změní. Sněhové srážky jsou běžné, a tak se oblast stává nejlepším místem pro zimní sporty, jako je lyžování, sáňkování a turistika na sněžnicích. Teploty v zimě klesají velmi nízko a mohou dosahovat až -10 stupňů Celsia.

Je důležité být dobře vybavený na zimní sporty a dodržovat doporučení parkových strážců a zkušenějších turistů. V zimě mohou být některé stezky uzavřeny kvůli nepříznivým podmínkám, takže je nutné pravidelně sledovat informace o počasí a stavu stezek.

Celkově lze říct, že Cradle Mountain-Lake St Clair National Park má velmi proměnlivé počasí a každé roční období přináší jiné aktivity a zážitky. S přiměřenou přípravou a vybavením může být tato oblast skvělým místem pro turistiku a outdoorové aktivity.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky