Objevte nejlevnější lety

Norsko Svolvær

Počasí Norsko Svolvær


Svolvær, malé přístavní město ležící na ostrově Austvågøya v norském souostroví Lofoty, je jednou z nejkrásnějších a nejmalebnějších destinací v Norsku. Svou polohou nabízí nádherné přírodní scenérie, které jsou ovlivněny místním počasím.

Počasí v Svolværu je typické pro arktickou oblast. Město má chladné a mírně vlhké klima, s průměrnými teplotami, které značně kolísají v průběhu roku. Nejchladnější měsíce jsou obvykle leden a únor, kdy teploty mohou klesnout až pod -10 °C. V létě, naopak, jsou teploty příjemně chladné a pohybují se kolem 10-15 °C.

Svolvær je také známý výskytem srážek. Nejvíce srážek spadne v létě, především v červenci a srpnu. To je v době, kdy turisté často navštěvují Lofotské ostrovy, aby se pokochali krásami přírody. Déšť je zde běžný jev a může pršet i několik dnů v řadě, proto je nutné mít s sebou vždy vhodné oblečení a nepostradatelný deštník.

Dalším charakteristickým znakem počasí v Svolværu je větrno. Zejména v zimě a na jaře mohou silné větry dosahovat rychlostí až 30-40 km/h, což zejména na moři vytváří strmé vlny a zajímavé přírodní jevy. Pokud se chystáte na návštěvu, doporučuje se sledovat místní předpověď počasí a připravit se na větrné podmínky.

Svolvær je však nejkrásnější za dobý slunečního světla a když se podnebí více uklidní. V zimě můžete zažít úžasný polární den, kdy slunce nezapadá a město je pokryto oranžovým světlem, které se odráží od zasněžené krajiny. V létě zase můžete zažít tzv. "půlnocní slunce", kdy slunce sotva poklesne za horizont a působí zářivé noční světlo.

Navzdory proměnlivému počasí je Svolvær jedinečným cílem pro všechny, kdo mají rádi krásu divoké přírody. Stačí jen být připraven na změnu podmínek a oblečení a užít si krásné scenérie, která se vám odkryje před očima.


Nejčastější dotazy a odpovědi Norsko Svolvær


Nejčastější dotazy a odpovědi související s městem Svolvær v Norsku jsou:

1. Jak se dostanu do Svolvær?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Svolvær, je příletem na letiště Svolvær Helle a poté pokračování přes západní pobřežní silnici E10. Alternativou je také cesta trajektem z Bodø nebo jiného norského pobřežního města.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v Svolværu?
- Svolvær je známý svými malebnými scenériemi a venkovními aktivitami. Mezi nejlepší aktivity patří rybaření, turistika, šnorchlování, jízda na kajaku a pozorování zdejší fauny, včetně vyhlášených vodopádů vysokých útesů.

3. Kde se nachází Svolværský přístav?
- Přístav Svolvær se nachází v centru města a je dobře dostupný pěšky nebo autem. Je to oblíbené místo pro procházky, vyhlídkové křižovatky a také výchozí bod pro lodní výlety do okolních fjordů a ostrovů.

4. Jsou v Svolværu restaurace a hotely?
- Ano, Svolvær nabízí širokou škálu restaurací, kaváren a hotelů. Můžete si vybrat mezi tradičními norskými jídly, mořskými plody a mezinárodní kuchyní. Co se týče ubytování, najdete zde různé typy hotelových pokojů, apartmány a penziony.

5. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Svolværu?
- Nejlepší doba na návštěvu Svolværu je od května do září, kdy jsou teploty mírnější a příroda je v plném rozkvětu. V těchto měsících je také nejlepší šance na pozorování polárního světla.

6. Jaký je vzdálenost mezi Svolværem a nejblíže většími městy?
- Svolvær se nachází asi 480 km severně od Trondheimu, 536 km severně od Tromsø a 1 056 km severně od Osla.

7. Existují v Svolværu nějaké historické památky?
- Ano, v Svolværu najdete několik historických památek, včetně Muzea lyžování Valhalla, Muzea vikingských artefaktů a starého rybářského domu.

Tyto jsou pouze některé z častých dotazů a odpovědí souvisejících s městem Svolvær v Norsku. Pokud máte konkrétní otázky, doporučuji se obrátit na informační centrum nebo místní turistickou kancelář, která bude mít aktuální informace a podrobnější odpovědi.


Letenka Norsko Svolvær


Svolvær je malé město na překrásném norském ostrově Lofoty. Toto malé rybářské město je oblíbeným cílem turistů, kteří touží po kombinaci nádherné přírody, bohaté historie a tradičních norských zážitků. Pokud se rozhodnete navštívit toto malebné město, je prvním krokem pořízení letenky do Svolværu.

Existuje několik způsobů, jak koupit letenku do Svolværu. Můžete se rozhodnout pro přímý let z nejbližšího mezinárodního letiště, který se nachází v městě Bodø, nebo můžete využít spojovací lety z norských hlavních letišť. Existují také některé letecké společnosti, které nabízejí přímé lety z některých evropských destinací, díky čemuž je cesta do Svolværu ještě snazší.

Po příletu na letiště v Svolværu se otevře nepřeberné množství možností pro poutavé zážitky. Jako první můžete navštívit slavnou přístavní oblast, která je stále důležitým rybářským centrem. Zde můžete obdivovat barevné rybářské domky, které jsou pro Svolvær charakteristické. Užít si můžete také procházku po přístavním mole a podívat se na různé lodě, které zde kotví.

Další záznamnou lokalitou v Svolværu je slavné Muzeum výtvarného umění Lofotského, které je známé pro své výstavy místních umělců. Muzeum se nachází v umělecké čtvrti města, kde najdete další galerie a umělecké školy.

Ale tradiční umění nejsou jedinou atrakcí, kterou Svolvær nabízí. Pro ty, kteří milují přírodu, je tu také možnost prozkoumat nádherné fjordy a hory okolo města. Můžete si pronajmout kajak a projet se kolem ostrůvků a útesů, nebo se vydat na pěší túru do okolních hor a vychutnat si spektakulární výhledy.

Pokud si chcete užít Norsem tradiční kulturu, můžete se také připojit k některé z organizovaných rybářských výletů. Během těchto výletů se můžete naučit, jak rybařit a připravovat tradiční norské pokrmy ze čerstvě uloveného ryby.

Večer si můžete dát večeři v některé z místních restaurací, které nabízejí tradiční norskou kuchyni s čerstvými mořskými plody a dalšími místními specialitami. Po večeři je také stojí za to navštívit některý z místních barů, kde se můžete seznámit s místními obyvateli a zjistit více o jejich životě na tomto malebném místě.

Zkrátka, pořízením letenky do Svolværu se dostanete do malebného norského města, které nabízí jedinečnou kombinaci bohaté historie, úchvatné přírody a autentické kultury. Ať už se rozhodnete navštívit Svolvær jako výchozí bod pro vaše dobrodružství v Lofotech nebo jako samostatný cíl, jistě zde najdete mnoho zajímavých míst a nezapomenutelných zážitků.


Ubytování Norsko Svolvær


Pokud máte v plánu navštívit Norsko a hledáte zajímavé a krásné místo pro ubytování, pak je Svolvær jedním z nejlepších výběrů. Svolvær je malé přístavní město, které se nachází na Lofotech, jednom z ostrovů severně od norské pevniny. Jeho malebné přístavy, oblíbené rybářské domky a úchvatné fjordy ho činí jedinečným a nezapomenutelným místem pro dovolenou.

Existuje mnoho možností ubytování v Svolværu, které uspokojí různé potřeby a rozpočty cestovatelů. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, útulnými penziony, pohodlnými apartmány nebo dokonce tradičními rybářskými chatami, zvanými rorbuer.

Luxusní hotely v Svolværu nabízejí prvotřídní služby a pohodlí. Mnoho z nich se nachází přímo u přístavu a nabízí úchvatné výhledy na moře a nedaleké hory. Tyto hotely mají moderní vybavení, wellness centra, restaurace s místními specialitami a příjemný personál, který je vám k dispozici 24 hodin denně.

Pokud preferujete menší a více ústředně umístěné ubytování, pak se můžete rozhodnout pro penziony a apartmány. Tyto typy ubytování nabízejí pohodlí a soukromí za příznivou cenu. Většina penzionů a apartmánů v Svolværu je moderně zařízená a nabízí vlastní kuchyňky, což vám umožní si uvařit své oblíbené jídlo.

Pro ty z vás, kteří se chtějí ponořit do autentického rybářského života, může být nejzajímavější volbou rorbuer. Tyto tradiční rybářské chaty jsou postaveny na pilotách přímo nad vodou a mají typickou červenou barvu. Rorbuer nabízejí jedinečný zážitek, protože si můžete vychutnat krásné výhledy na moře a přístav přímo z vaší chaty. Mnoho z těchto chat má také plynové kamny a sauny, které přidávají na komfortu a atmosféře.

Kromě příjemného ubytování nabízí Svolvær i mnoho dalších aktivit a atrakcí. Můžete si například pronajmout lodku a vydat se na rybolov, nebo si vychutnat jízdu na kajaku po krásných fjordech. Svolvær je také výchozím bodem pro několik turistických tras, kde můžete objevovat norskou přírodu a krásné scenérie.

Ubytování v Svolværu v Norsku je skvělou volbou pro každého, kdo touží po klidném a pohodovém místě s okouzlující atmosférou. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotel nebo útulné rorbuer, v Svolværu najdete to, co hledáte. Rozhodnutí je na vás, ale jedno je jisté - pobyt v Svolværu vám zaručí nezapomenutelný zážitek.


Dovolená Norsko Svolvær


Dovolená v Norsku je pro mnoho lidí snem, a to především díky krásné přírodě, kterou země nabízí. Jedno z oblíbených míst pro dovolenou v Norsku je město Svolvær, které se nachází na severu země, na ostrově Lofoty.

Svolvær je malé a idylické městečko, které je obklopeno krásnou přírodou. Mnoho turistů sem přijíždí právě díky jeho polohy uprostřed nádherného fjordu a mnoha malebných rybářských vesniček, které se zde nacházejí.

Jedním z hlavních lákadel Svolváru jsou také polární záře, které zde lze vidět prakticky celoročně. Město je obklopeno horami a těmi nejvyššími z nich jsou Higravstindan a Svolværgeita, na které se mohou turisté vydat na výlety a vycházky.

Svolvær nabízí také různé druhy outdoorových aktivit. V létě mohou turisté využít turistických tras a cyklotras, které vedou nejen přírodou, ale také historickými a kulturními památkami města. V zimě jsou oblíbené lyžařské trasy přímo v místě, stejně jako snowboarding a běžecké lyžování.

Pokud cestujete s rodinou, Svolvær nabízí také mnoho aktivit pro děti. Největší zábavou je navštěva muzea, kde se mohou děti dozvědět mnoho zajímavých věcí o místní historii. Dále zde najdete i návštěvu plaveckého bazénu nebo vodních parků.

Svolvær je také vynikajícím místem pro gurmány. Místní kuchyně je bohatá na ryby a další mořské plody, které lze najít na stáncích přímo na ulici. Kromě toho je zde také mnoho restaurací, které nabízejí místní speciality.

Kvůli své krásné přírodě a množství outdoorových aktivit se Svolvær stává stále populárnějším místem pro dovolenou v Norsku. Díky svému klidnému a idylickému prostředí je ideálním místem pro relaxaci a nabízí nezapomenutelné zážitky pro celou rodinu.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky