Objevte nejlevnější lety

Arménie Lastiver

Ubytování Arménie Lastiver


Lastiver je malebné údolí na severovýchodě Arménie, které se nachází v Chačenské provincii. Je to oblíbená turistická destinace pro ty, kteří chtějí uniknout z ruchu velkoměsta a prozkoumat krásy arménské přírody. Jedním z hlavních důvodů, proč se turisté přicházejí do Lastiver, je nádherný kaňon, kterým protéká řeka Kachaghbyur a nabízí úchvatné vodopády a jeskyně.

Pokud chcete strávit několik dní v Lastiveru, je důležité zvolit si správné ubytování. Ať už hledáte luxusní hotel nebo prosté stanování, v Lastiveru najdete vše, co potřebujete k příjemnému pobytu.

Jednou z nejlepších možností je pobyt v hotelu Lastiver Resort, který se nachází v malebné části údolí. Hotel nabízí různé druhy pokojů s výhledem na řeku a lesy. Všechny pokoje jsou vybaveny moderními zařízeními a zajistí vám pohodlný pobyt. Hosté mohou také využít bazén, saunu, vířivku a restauraci s arménskou kuchyní.

Další možností je kempování v Lastiveru. K dispozici jsou různé kempy, které nabízejí vybavené stany a základní zařízení pro vaše pohodlí. Pokud máte vlastní stan, můžete si zvolit volné místo podél řeky. Kempy jsou většinou vybavené venkovními grily a táborovým ohništěm, což vám umožní grilovat a užívat si večery v přírodě.

Pokud chcete být blízko k přírodě, ale nemáte rádi kempování, můžete zvolit pobyt v chatách v Lastiveru. Tyto chaty jsou obvykle postaveny v tradičním stylu z arménského kamene a dřeva a nabízejí základní vybavení. Jsou ideální pro ty, kteří chtějí mít blízko k turistickým trasám, ale zároveň chtějí být izolováni od ruchu hotelů a měst.

Celkově platí, že v Lastiveru naleznete vybavení pro každého, kdo chtějí strávit pár dní v této neuvěřitelně nádherné přírodě Arménie. Ať už preferujete luxusní pobyt v hotelu, kempování pod hvězdami, nebo tradiční chata, možnosti jsou rozmanité. V každém případě se budete moci těšit na neuvěřitelně krásné scenérie a přátelskou atmosféru, která je v Lastiveru tak charakteristická.


Počasí Arménie Lastiver


Lastiver, ležící v arménských horách, je malebná destinace pro turisty, kteří chtějí zažít zázračnou krásu přírody a poznat bohatou historii tohoto regionu. Toto místo se vyznačuje krásnou horskou scenérií, vodopády a skalními jeskyněmi. Nicméně, počasí v této oblasti je velmi specifické.

Arménie, obklopená horskými pásmy, má typické kontinentální podnebí s velkými teplotními výkyvy mezi jednotlivými ročními obdobími. Lastiver není výjimkou. Zima zde bývá velmi chladná s průměrnými teplotami okolo -8 °C a výrazným sněžením. Turisté, kteří se chtějí vydat do Lastiveru v zimním období, by měli být připraveni na přísné klimatické podmínky a měli by se dobře oblékat.

Na jaře a na podzim je počasí v této oblasti příjemné s teplotami kolem 15-20 °C. Květnový a říjnový měsíc jsou ideální pro návštěvu Lastiveru, jelikož příroda začíná rozkvétat nebo se připravuje na zimu a poskytuje fascinující scenérie.

Letní měsíce od června do srpna jsou nejteplejší období v roce. Průměrné letní teploty se pohybují kolem 25-30 °C, ale v horách je obvykle o něco chladněji. To je ideální doba pro turisty, kteří chtějí strávit čas venku, pohodlně prozkoumat okolní přírodu a vychutnat si krásný pohled na vodopády či shlédnout jeskyně, které jsou v této oblasti velmi populární. Turisté by však měli pamatovat na to, že Letní počasí může být nevyzpytatelné, takže by měli být připraveni na neočekávané změny počasí a prudké bouřky.

Pokud plánujete navštívit Lastiver, je vždy nejlepší si předem zkontrolovat předpověď počasí a obléci se do vhodného oblečení v souladu s aktuálními podmínkami. Bez ohledu na roční období, Lastiver je jedinečným místem v Arménii, které by nemělo chybět na itineráři žádného cestovatele, který touží po přírodě a dobrodružství.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Lastiver


Arménie Lastiver je krásná oblast nacházející se ve východní části Arménie a lákající turisty svými skalními kaskádami, skalními jeskyněmi a malebnou přírodou. Zde jsou některé nejčastější dotazy a odpovědi ohledně Arménie Lastiver:

1. Kde se nachází Arménie Lastiver?
Arménie Lastiver se nachází asi 130 km od hlavního města Jerevanu ve východní Arménii, poblíž vesnice Jukhtak.

2. Jak se dostanu do Arménie Lastiver?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Arménie Lastiver, je autem z Jerevanu. Cesta trvá přibližně 2-3 hodiny. Je také možné se tam dostat veřejnou dopravou, ale je nutné se připravit na delší cestu.

3. Co můžu v Arménii Lastiver vidět a dělat?
V Arménii Lastiver je mnoho turistických atrakcí. Můžete navštívit skalní kaskády, jeskyně a vodopády. Můžete si také vychutnat pěší turistiku nebo jízdu na koni a objevovat okolní přírodu.

4. Existují tam ubytovací možnosti?
Ano, v blízkosti Arménie Lastiver jsou různé ubytovací možnosti, včetně venkovských turistických domů a kempů. Doporučuje se však předem rezervovat ubytování.

5. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Arménie Lastiver?
Nejlepší období pro návštěvu Arménie Lastiver je jaro a podzim, kdy je počasí mírné a příroda krásně rozkvetlá. V létě může být horko a v zimě studeně.

6. Potřebuji vízum k návštěvě Arménie Lastiver?
Pro vstup do Arménie většině návštěvníků nevyžaduje vízum. Stačí mít platný cestovní pas. Nicméně, ujistěte se, že seznámíte s aktuálními předpisy a povinnostmi vstupu do země, protože předpisy se mohou měnit.

7. Jaká je doporučená délka pobytu v Arménii Lastiver?
Doporučuje se strávit v Arménii Lastiver minimálně jeden nebo dva dny, abyste si mohli plně užít krásu této oblasti a prozkoumat její hlavní atrakce.

Tyto dotazy a odpovědi ti pomohou připravit se na návštěvu Arménie Lastiver a zjistit informace o této úchvatné oblasti.


Dovolená Arménie Lastiver


Dovolená v Arménii: Užijte si přírodu a dobrodružství v Lastiver

Arménie je země s bohatou historií a kulturou, která však skrývá také nádhernou přírodu a příležitosti pro dobrodružství. Jedným z nejlepších a nejzajímavějších míst k návštěvě je východní Arménie a konkrétně oblast známá jako Lastiver.

Lastiver je údolí lemované stržemi a skalními útvary, které tvoří jedinečnou scenérii. Je to skutečný ráj pro milovníky přírody, outdoorové aktivity a dobrodružství. Toto údolí je známé především díky svým přírodním jeskyním a vodopádům, které přilákají návštěvníky ze všech koutů světa.

Jednou z nejoblíbenějších atrakcí v Lastiveru je jeskynní komplex, který zahrnuje hlavní jeskyni, která je přístupná veřejnosti, a několik menších, které jsou vhodné pouze pro zkušené jeskyňáře. Hlavní jeskyně poskytuje jedinečný zážitek při prohlídce svými mnoha chodbami, sály a podzemními jezírky. Její stropy a stěny jsou pokryty světlými vápencovými formacemi, které vytvářejí působivé obrazy.

Další atrakcí v Lastiveru jsou vodopády. Zmínit lze zejména vodopád Gndevank, který je jedním z nejmohutnějších ve východní Arménii. Jde o skvělé místo k relaxaci a ochlazení se v horkém letním dni. V okolí vodopádu se nachází také mnoho piknikových míst, kde si můžete vychutnat rodinné jídlo obklopeni krásnou přírodou.

Důležitou součástí pobytu v Lastiveru je také možnost vyzkoušet si adrenalinové sporty. Můžete se věnovat horolezectví, trekingu či skálování na přilehlých skalách. Přírodní scenérie tohoto místa nabízí jedinečnou příležitost objevovat a prozkoumávat.

Pro ty, kteří preferují klidnější aktivity, je v Lastiveru také možnost procházek po okolní krajině a obdivování úchvatných výhledů. Místní rostlinstvo a zvířena jsou jedinečné a je to skvělá příležitost se přiblížit přírodě a uvolnit se od stresu a spěchu běžného života.

Pokud hledáte místo, kde můžete vychutnat přírodu, dobrodružství a zároveň poznat historii a kulturu, není Lastiver v Arménii jenom dobrá volba, ale téměř neodolatelná. Zdejší krása a jedinečnost vás natolik pohltí, že budete chtít zůstat déle než jen na dovolené.

Arménie je méně známou turistickou destinací, ale její příroda a kulturní dědictví nabízejí skvělý zážitek pro každého cestovatele. A Lastiver je jedním z těchto skrytých pokladů, který stojí za návštěvu.


Letenka Arménie Lastiver


Letenky do Arménie jsou skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí podívat na krásu kavkazského pohoří a ochutnat místní kulinářské speciality. Arménie je země s bohatou historií a kulturou, kterou rozhodně stojí za to poznat. Pokud hledáte méně známé, ale nádherné místo v této zemi, není nic lepšího než navštívit Lastiver.

Lastiver je jedním z nejkrásnějších evokujících míst v Arménii. Toto místo se nachází v Syunikské oblasti, v blízkosti hranice s Íránem. K poklidnému údolí vede už z dálky viditelná strmá cesta, kterou je potřeba vyjet na koni nebo pěšky. Navzdory obtížné cestě se však vyplatí podstoupit tuto výpravu, neboť na konci vás čekají nádherné vodopády, pískovcové skalní útvary a úchvatné jeskyně.

Jednou z největších atrakcí Lastiveru jsou vodopády. Zejména v období dešťů představují tyto vodopády velkou atrakci pro turisty. V tuto dobu se totiž voda sype z děravých skal a vytvářejí tak nádherné vodopády, při kterých lze pozorovat vodní oblaka a střepy vody. Kromě toho zde najdete řadu skrytých jezírek, které skvěle ladí s horským prostředím.

Další atrakcí Lastiveru jsou skalní útvary. Ty jsou většinou tvořeny pískovcem a v místech, kde se souběžně nachází i zemětřesení, jsou téměř zcela rozpadlé a vytvářejí fascinující jeskyně a propasti. Přestože cesta po nich není vždy snadná, mnozí turisté stále upřednostňují tuto část výletu kvůli jedinečnému pohledu.

Lastiver je perfektní destinací pro relaxaci, stejně jako pro dobrodružství. Pokud budete mít čas, určitě stojí za to využít možnosti a objevit pláže v blízkosti řeky. Zde můžete využít nabídky místních rybářů, kteří nabízejí neuvěřitelně chutné ryby.

Pokud se chystáte na dovolenou do Arménie, určitě neváhejte neprozkoumat krásu Lastiveru. Místo nabízí turistům bohaté přírodní dědictví a nejedno zážitek. Vstup na tuto pohádkovou lokalitu je pouze 750 AMD a k dispozici je zde také možnost ubytování, takže si můžete užít i víkend s rodinou či přáteli.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky