Objevte nejlevnější lety

Arménie Klášter Noravank

Ubytování Arménie Klášter Noravank


Klášter Noravank je historická památka a klášter nacházející se v podhůří Arménského pohoří, přibližně 120 km jihovýchodně od hlavního města Jerevanu. Stojí na úbočí údolí řeky Amaghu v regionu Vajots Dzor. Klášter Noravank byl postaven ve 13. století a patří mezi nejvýznamnější architektonické památky v Arménii.

Klášter Noravank nabízí svým návštěvníkům možnost ubytování v jednoduchém, ale útulném prostředí. Jeho umístění a krása samotného kláštera jsou nezapomenutelným a unikátním zážitkem pro turisty, nejen z Arménie.

V klášteře Noravank jsou k dispozici dvoulůžkové pokoje s vlastní koupelnou, dokonce jsou tam i některé pokoje s výhledem na klášter a okolní krajinu. Pokoje jsou jednoduše, ale vkusně zařízené a mají veškeré potřebné vybavení pro příjemný pobyt turistů. Interiér je laděn v tradičních arménských barvách a zdoben řemeslnými výrobky.

Při ubytování v klášteře Noravank si turisté mohou vychutnat klidné a příjemné prostředí v krásné přírodě, které je obklopené horami a údolím řeky. Ubytování v klášteře Noravank je pro turisty, kteří si chtějí užít klid a současně si užít atmosféru historického místa, skvělou volbou.

Klášter Noravank je navíc ideální pro turisty, kteří se chtějí věnovat různým aktivitám, jako jsou turistika, pěší výlety po okolí, nebo jen procházky v přírodě. Na klášter navazuje nádherná přírodní oblast, kterou můžete objevovat po různých trasách.

Pokud hledáte něco speciálního, potom během pobytu v klášteře Noravank můžete navštívit i místní restauraci, která je známá svými chutnými a tradičními arménskými pokrmy. Restaurace je umístěna v krásném a rustikálním prostředí, které vás okouzlí.

Vzhledem k tomu, že klášter Noravank je populární mezi turisty po celý rok, doporučuje se ubytování rezervovat v dostatečném předstihu. Ubytování v klášteře Noravank je jedinečným zážitkem pro turisty, kteří chtějí strávit čas v příjemném a klidném prostředí.

Klášter Noravank vám nabízí jedinečnou možnost zážitku a pobytu v historickém a krásném prostředí. Pokud hledáte jedinečné a nezapomenutelné zážitky v Arménii, pak je ubytování v klášteře Noravank tím nejlepším volbou. Přijďte a užijte si pobyt v jednom z nejkrásnějších míst v Arménii!


Letenka Arménie Klášter Noravank


Arménie je zemí s bohatou historií a množstvím kulturních památek. Mezi jedno z nejkrásnějších a nejvýznamnějších míst, které můžete v Arménii navštívit, patří klášter Noravank.

Klášter Noravank se nachází ve skalách jižní Arménie, v údolí řeky Amaghu. Jeho historie sahá až do 12. století, kdy zde byl postaven klášter. Jeho jedinečnost spočívá v jeho umístění, které je přímo vytesáno do červeného zvětralého tufu, typického pro tuto oblast Arménie. Tento tuf vytváří dramatickou kulisu pro klášter a dodává mu jedinečnou atmosféru.

Noravank byl jedním z center arménského náboženství a kultury. Jeho stavitelem byl Mkhitar, syn arménského průkopníka architektury Momika. Klášter v sobě uchovává mnoho unikátních prvků z arménské architektury té doby. Nejznámější z nich je kašna, která je zdobena šerelem a reliéfem bojových scén. Dalším unikátním prvkem je hlavní kostel Svaté Panny Marie, který je postavený ve stylu arménské středověké architektury.

Klášter Noravank je populárním turistickým cílem, který přitahuje nejen milovníky historie a architektury, ale i přírodovědce a fotografy. Jeho úchvatné umístění ve skalách a okolní přírodní krása láká návštěvníky z celého světa. Po prozkoumání kláštera si turisté mohou vychutnat nádherný výhled na okolní krajinu a hory, které ho obklopují.

Navštěvování kláštera Noravank je také vynikající příležitostí pro poznání arménské historie a náboženství. Klášter zůstává důležitým střediskem arménské pravoslavné církve a je jedním z dědictví arménského národa. Návštěvníci mají možnost vidět cenné fresky, ikony a jiné církevní artefakty. Klášter má také bohatou sbírku knih, které zachovávají dávnou historii a kulturu Arménie.

Pokud plánujete návštěvu Arménie, nedoporučujeme vynechat klášter Noravank. Tato krásná památka nabízí nezapomenutelné zážitky a možnost poznat bohatou arménskou historii. Ať už jste milovníkem umění, architektury, náboženství nebo přírody, klášter Noravank vás jistě nadchne svou jedinečnou atmosférou a krásou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Klášter Noravank


1. Jak se dostat do kláštera Noravank?
- Klášter Noravank se nachází v jižní části Arménie, asi 122 km od hlavního města Jerevanu. Nejjednodušší způsob, jak se dostat do kláštera, je použití vlastní dopravy (pronájem auta nebo taxi) nebo organizovaná turistická doprava.

2. Existuje vstupné do kláštera Noravank?
- Ano, malé vstupné se platí při vstupu do kláštera Noravank. Cena se liší v závislosti na sezóně a věku návštěvníků. Mějte prosím na paměti, že se může požadovat další poplatek za další atrakce v klášteře.

3. Které jsou nejlepší časy pro návštěvu kláštera Noravank?
- Nejlepší čas pro návštěvu kláštera Noravank je obvykle na jaře (květen a červen) a na podzim (září a říjen), kdy je počasí příjemné a příroda je nejkrásnější. V létě je možné, že bude horko, a v zimě mohou být chladné teploty a sněhová pokrývka.

4. Jak dlouho trvá prohlídka kláštera Noravank?
- Prohlídka kláštera Noravank zpravidla trvá asi 1 až 2 hodiny v závislosti na zájmech a tempu návštěvníků. Klášter má několik zajímavých budov, včetně kostelů, kaplí a khachkarů (arménských křížů), které stojí za prozkoumání.

5. Je nutné respektovat nějaká pravidla během návštěvy kláštera Noravank?
- Během návštěvy kláštera Noravank je důležité respektovat místo jako posvátné a dodržovat příslušná pravidla. Návštěvníci by měli nosit vhodné oblečení (bez odhalených ramen nebo nohou) a chovat se klidně a ohleduplně. Také je obvyklé nechat příspěvek na údržbu kláštera.

6. Lze v klášteře Noravank najít ubytování nebo restauraci?
- Klášter Noravank je především náboženským místem a nemá přímé ubytování nebo restauraci. Nicméně, nedaleko kláštera je možné najít různé hotely, penziony a restaurace, které nabízejí ubytování a stravování pro návštěvníky.

7. Existují další zajímavá místa v okolí kláštera Noravank, která stojí za návštěvu?
- Ano, v okolí kláštera Noravank je několik dalších zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Mezi hlavní atrakce patří klášter Tatev, klášter Areni-1, přírodní rezervace Khosrov a historické město Yeghegnadzor.


Dovolená Arménie Klášter Noravank


Arménie je země, která v sobě skrývá bohatou historii a kulturu. Mezi nejatraktivnější turistické cíle této země patří klášter Noravank, který se nachází v údolí řeky Amaghu v provincii Vajoc Dzor.

Historie kláštera Noravank sahá do 12. století, kdy byl postaven jako sídlo biskupů z Syunik. V průběhu let zde vznikla komunita mnichů, kteří se věnovali náboženským a kulturním aktivitám. Klášter Noravank se stal jedním z nejdůležitějších středisek křesťanského umění v Arménii.

Charakteristickým znakem kláštera je jeho architektura. Celý areál je obklopen mohutnými skalami a budovy jsou postaveny z různých druhů kamene, což vytváří kontrastní a působivý obraz. Nejvýznamnější stavbou je chrám sv. Karapeta, který je pokrytý mnoha reliéfy, sochami a ornamenty.

Další zajímavou stavbou na území kláštera Noravank je kaple sv. Jana, která je vystavěna na samostatné skále a přístupná je pouze po schodech. Tento přístup umocňuje pocit duchovního zážitku a poskytuje krásné výhledy na okolní krajinu.

V neposlední řadě stojí za návštěvu i klášterní muzeum, kde jsou vystaveny cenné historické a náboženské předměty. Zde se můžete dozvědět více o historii kláštera Noravank a celé Arménie.

Kromě prohlídek a návštěv katedrály se můžete také projít v blízkosti chrámu a užít si jedinečnou atmosféru kláštera. Zdejší prostředí nabízí klid a pohodu, a proto se tento klášter stal populárním místem pro relaxaci a oddych.

Pokud se chystáte na dobré jídlo, můžete zkusit místní restauraci, která nabízí tradiční arménské jídla a pití. Restaurace se nachází přímo v prostorách kláštera a její terasa nabízí skvělý výhled na okolní krajinu.

Dovolená v Arménii a návštěva kláštera Noravank je skvělou volbou pro ty, kteří hledají zážitky ze středověku a chtějí poznat kulturní bohatství této země. Pokud máte zájem o turistickou destinaci, která je plná historie a spirituality, pak by měl klášter Noravank být vaší volbou.


Počasí Arménie Klášter Noravank


Klášter Noravank je jedním z nejvýznamnějších historických a kulturních památek Arménie. Nachází se ve skalním kaňonu Vajots Dzor, v jihozápadní části země. Jeho poloha a okolní příroda vytváří jedinečnou atmosféru, která je ovlivněna také místním klimatem.

Arménie je vždy spojována s mírně kontinentálním podnebím s horkými léty a chladnými zimami. Klášter Noravank leží ve výšce 1300 metrů nad mořem, což přispívá k jeho unikátnímu počasí. V létě se teploty pohybují přibližně mezi 25-35 °C, což přináší horké a slunečné dny. Návštěvníci se mohou těšit na teplé počasí a sluneční záření, které dodává klášteru a jeho okolí nádherný vzhled.

Zima v Noravanku je chladná, s teplotami, které se pohybují kolem -10 °C až 5 °C. Sněhové srážky jsou časté, což přispívá k romantické atmosféře a vytváří kouzelný obrázek kláštera obklopeného bílým kobercem. Kvůli tomu je vhodné navštívit Noravank v zimním období, pokud máte rádi zimní scenérie a zimní sporty, jako je například lyžování.

Jaro a podzim jsou klidnými obdobími v klášteře Noravank, kdy se teploty pohybují mezi 10-20 °C. Tato období jsou ideální pro procházky po okolí, kdy můžete obdivovat krásu přírody, která se začíná probouzet nebo otvírat. Rozkvetlé květiny a střídání barev na stromech dává klášteru a jeho okolí jedinečný vzhled.

Celkově lze říci, že počasí v klášteře Noravank je různorodé a ovlivňuje atmosféru tohoto historického místa. Bez ohledu na roční období je však klášter vždy krásným a majestátním místem, které stojí za návštěvu. Připravte se na teplé léto, chladnou zimu nebo nezapomenutelné jaro a podzim v Noravanku a vychutnejte si jedinečnou kombinaci historie, kultury a přírodní krásy.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky