Objevte nejlevnější lety

Argentina Tucumán

Počasí Argentina Tucumán


Argentina je velká země, rozprostírající se od patagonských plání na jihu až po tropické deštné pralesy na severu. Mezi těmito dvěma extrémy se nachází provincie Tucumán, která se nachází v severozápadní části země. Tato provincie sousedí s Bolívií a Čilem a je typická svým subtropickým podnebím.

Počasí v Tucumánu se v průběhu roku velmi liší. Během letních měsíců, které trvají od prosince do února, je počasí velmi horké a vlhké. Teploty se pohybují kolem 30-40 °C a srážek je hojně. To způsobuje, že počasí je velmi dusné a místy také bouřlivé. Protože je Tucumán obklopen horami, dochází často k prudkým dešťovým srážkám a povodním.

Naopak v zimních měsících, které trvají od června do srpna, je počasí v Tucumánu mírnější. Teploty klesají na příjemných 15-20 °C a srážky jsou mnohem nižší. Toto období je ideální pro cestování a prozkoumávání malebné krajiny provincie, která je obklopena horskými hřebeny a zelenými údolími.

V jarním a podzimním období je počasí v Tucumánu poměrně proměnlivé. Teploty se pohybují kolem 20-25 °C a srážky jsou časté, ale nižší než v létě. Provincie je známá svými rozlehlými plantážemi cukrové třtiny, které jsou díky tomuto klimatu ideálně umístěny.

Celkově lze říci, že počasí v Tucumánu je typické pro oblast subtropů. Teploty jsou vysoké a vlhké v létě a mírné s nižšími srážkami v zimě. Provincie je proslulá svou přírodou a plodnými pláními a je ideálním místem pro cestovatele, kteří hledají sluneční klima a malebnou krajinu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Tucumán


Odpovědi na nejčastější dotazy týkající se argentinské provincie Tucumán:

1. Jaká je hlavní město provincie Tucumán?
Hlavním městem provincie Tucumán je San Miguel de Tucumán.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě provincie Tucumán?
Nejlepší doba k návštěvě provincie Tucumán je během jarní nebo letní sezóny, tedy od září do března.

3. Jaká je nejvyšší hora v provincii Tucumán?
Nejvyšší horou v provincii Tucumán je Cerro Loma Bola, který dosahuje výšky 6 759 metrů.

4. Co je karakteristické pro místní kuchyni v provincii Tucumán?
Mezi nejtypičtější pokrmy místní kuchyně v provincii Tucumán patří humita, empanada (plněný koláč), asado (krocan) a locro (pikantní plněná kaše).

5. Jaká jsou nejznámější turistická místa v provincii Tucumán?
Mezi nejznámější turistická místa v provincii Tucumán patří ruiny Quilmes, Národní park Los Alisos, San Miguel de Tucumán a Cerro San Javier.


Ubytování Argentina Tucumán


Argentinská provincie Tucumán nabízí širokou škálu možností ubytování pro návštěvníky, kteří se rozhodnou tuto oblast navštívit. Nezáleží na tom, zda jste turista hledající luxusní hotel nebo dobrodruh, který si přeje zůstat v horském údolí, Tucumán má to, co hledáte.

Jednou z možností ubytování v Tucumánu jsou tradiční hotely, které se nacházejí v centru hlavního města San Miguel de Tucumán. Tyto hotely nabízejí praktickou polohu a snadný přístup k hlavním turistickým atrakcím, restauracím a obchodům. Některé z těchto hotelů jsou vybaveny moderními příslušenstvím, jako je například klimatizace a Wi-Fi připojení, zatímco jiné se mohou pyšnit překrásnou historickou architekturou.

Pokud preferujete více přírodní prostředí, můžete se rozhodnout pro ubytování v horském údolí El Cadillal. Tato lokalita nabízí úchvatné scenérie a možnost provozování různých outdoorových aktivit, jako je například pěší turistika, cyklistika a vodní sporty. V této oblasti najdete různé chatky a rekreační domky, které jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel.

Pro ty, kteří si přejí zažít autentický venkovský život, je tu možnost ubytování na farmách a rančích, které se rozprostírají po celém Tucumánu. Tyto farmy nabízejí příležitost setkat se s místními zemědělci a naučit se něco o jejich způsobu života. Některé farmy dokonce umožňují hostům zapojit se do prací na farmě, jako je péče o zvířata nebo sklizeň plodin. To je skvělý způsob, jak prohloubit své porozumění místní kultuře a tradicím.

Pro milovníky přírody a dobrodružství je tu také možnost ubytování v národních parcích a přírodních rezervacích v okolí Tucumánu. Můžete se ubytovat ve stanech, chatkách nebo dokonce v tzv. "domi", což jsou malé horské chaty. Tato ubytování vám umožní spát přímo v srdci přírody a zažít její čarovnou atmosféru.

V neposlední řadě, pokud máte rádi exkluzivní zážitky a luxusní ubytování, můžete se rozhodnout pro rezorty a lázně, které se nacházejí v krásných přírodních lokalitách v Tucumánu. Tyto rezorty nabízejí prvotřídní služby, wellness centra, bazény a další vybavení, které vám umožní uvolnit se a odpočinout si.

Nezáleží na tom, jaké jsou vaše preference, Tucumán má mnoho možností ubytování, které splní všechny vaše potřeby a přání. Ať už se jedná o tradiční hotel, farmu, ubytování v přírodě nebo luxusní rezort, Tucumán vás přivítá s otevřenou náručí.


Letenka Argentina Tucumán


Letenka do argentinského Tucumánu je pro mnoho lidí stále neznámým cílem, avšak tento kus jihoamerického ráje rozhodně stojí za návštěvu. Tucumán je hlavním městem stejnojmenné provincie a má mnoho co nabídnout jak pro turisty, tak pro milovníky přírody a historie.

Pokud se rozhodnete letět do Tucumánu, musíte si nejprve zjistit, jaké možnosti máte. Existuje několik leteckých společností, které létají do argentinských Tucumánu, včetně LAN Argentina, Aerolíneas Argentinas nebo Andes Líneas Aéreas. Z České republiky neexistují přímé lety, ale lze letět například z Frankfurtu či Paříže.

Jakmile dorazíte do Tucumánu, budete zároveň vstupovat do argentinského severozápadu nebo také Andského severu, což je velmi specifická část země s vlastní kulturou a krajinnými krásami. V Tucumánu se nachází Biosférická rezervace Yungas, což je jedno z posledních míst, kde je možné vidět obrovské množství druhů flóry a fauny, včetně jaguárů, kondorů a velbloudů.

Historie Tucumánu je také velmi zajímavá – bylo to právě zde, kde se začíná boj za argentinskou nezávislost. Můžete navštívit muzeum Casa Histórica de la Independencia, kde byla podepsána listina nezávislosti Argentiny. Také se zde nachází mnoho koloniálních budov s architekturou typickou pro tuto oblast, jako například klášter San Francisco nebo kostel Nuestra Señora de la Merced.

Pokud jde o gastronomii, Tucumán má mnoho lahůdek na nabídku. Město je známé svými empanadami, což jsou malé smažené nebo pečené koláčky, plněné masem, sýrem nebo zeleninou. Také se zde pěstuje mnoho druhů ovoce, zejména citrusy, takže se hojně objevují v místních dezertech.

V Tucumánu najdete i mnoho malých měst a vesnic, které stojí za návštěvu – například Yerba Buena, která je obklopena horami a krásnými zahradami, nebo San Javier, kde můžete navštívit hliněné domy, které byly postaveny původními indiánskými obyvateli.

Celkově vzato, letenka do Tucumánu je skvělou volbou pro ty, kteří hledají odlišnou destinaci s krásnou přírodou, historií a jedinečnou kulturou. Navíc je to místo, které naštěstí není zatíženo masovou turistikou, takže budete moci prožít pravou argentinskou atmosféru.


Dovolená Argentina Tucumán


Dovolená v argentinském městě Tucumán: Kombinace historie, kultury a nádherné přírody

Argentina je země plná kontrastů a krásných destinací, které lákají cestovatele z celého světa. Jedním z těchto fascinujících míst je i město Tucumán, které se nachází v severozápadní části země. Tato oblast je známá svou bohatou historií, kulturou a úchvatnou přírodou, což z ní dělá vynikající místo pro dovolenou.

Tucumán je hlavním městem stejnojmenné provincie a nabízí bohaté kulturní dědictví. Město bylo založeno v roce 1565 španělským dobyvatelem Diegem de Villaroem a má tedy dlouhou historii. Hlavní turistickou atrakcí města je historické centrum, které bylo vyhlášeno jako národní památka. Návštěvníci se mohou procházet malebnými uličkami plnými koloniálních staveb a nádherné architektury, které připomínají bohatou minulost města.

Mezi nejvýznamnější památky v Tucumánu patří historický kostel Basilica de San Francisco, který je jedním z nejstarších kostelů v Argentině. Další zajímavou atrakcí je historický dům Casa de Tucumán, kde probíhaly důležité politické rozhodnutí pro vznik argentinské nezávislosti. Turisté se mohou projít po dochovalých místnostech a naučit se více o historii země.

Pro milovníky umění je ideální návštěva Muzea umění Isaac Fernandeze Blanco, které hostí jednu z největších sbírek svého druhu v Argentině. Zde můžete obdivovat díla slavných umělců, jako je například Vincent van Gogh nebo Pablo Picasso.

Kromě kulturního bohatství je Tucumán také obklopen krásnou přírodou. Provincii charakterizují rozlehlé horské masivy, údolí a vodopády. Jedním z nejvyhledávanějších přírodních rezervací je národní park Tucumán, který nabízí různé turistické trasy a možnosti pro pěší turistiku. Nachází se zde také hora Cerro San Javier, která je ideálním místem pro dobrodružné výlety a skalní lezení.

Navštívit Tucumán v období karnevalu je také skvělým zážitkem. Místní karneval je jedním z nejvýznamnějších v Argentině a je plný hudby, tance a barvitých kostýmů. Tato událost přináší radost a veselí na ulice města, a tak nabízí skvělou příležitost pro poznávání místní kultury a tradic.

Pro ty, kteří se zajímají o gastronomii, Tucumán nabízí širokou škálu pokrmů z tradiční argentinské kuchyně. Určitě byste neměli vynechat slavnou asado (argentinský gril), který je zde připravován se všemi potřebnými přísadami a technikami.

Pokud plánujete dovolenou v Argentině a hledáte místo, které vás ohromí svou historií, kulturou a nádhernou přírodou, neváhejte si zvolit Tucumán. Toto město vám nabídne vše, co můžete od dovolené očekávat - od úchvatných památek po dobrodružné outdoorové aktivity. Připravte si své batohy a vydejte se objevovat toto okouzlující místo.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky