Objevte nejlevnější lety

Botswana Chobe National Park

Letenka Botswana Chobe National Park


Botswana Chobe National Park – Nezbytná cesta pro milovníky zvířat

Botswana je známá svou bohatou přírodou a jedním z nejvýznamnějších a navštěvovanějších přírodních rezervací v zemi je Chobe National Park. Tento národní park se nachází na severu Botswany a je bezpochyby jedním z nejlepších míst na celém africkém kontinentu, kde můžete pozorovat divokou zvěř a zažít neskutečné safari dobrodružství.

Chobe National Park se rozkládá na území více než 10 000 kilometrů čtverečních a je domovem nespočtu druhů zvířat. Letenka do této oblasti je tedy nezbytným krokem pro každého cestovatele, který by chtěl zažít jedinečné africké safari. Zde si můžete vychutnat pohled na ohromující množství slonů, které jsou pro národní park typické, nebo pozorovat hříbata žiraf, pelikány, antilopy, krokodýly, buvolí žáby a mnoho dalších zvířat.

Jednou z nejoblíbenějších aktivit pro návštěvníky parku je plavba po řece Chobe. Můžete se vydat na vodní safari, které vám umožní blíže se seznámit s mnoha živočišnými druhy, které se zde zdržují. Na palubě lodi můžete sledovat krokodýly, hladově čekající na svou kořist, a pozorovat vodní ptáky, jak dělají své nezapomenutelné lety. Nezapomeňte si také vyfotografovat jedinečné západy slunce, které se odrážejí v řece Chobe.

Další atrakcí tohoto národního parku je také možnost si pronajmout terénní vozidlo a vydat se na poznávací jízdu. Tuto možnost oceníte, pokud si budete chtít dopřát více soukromí a svobody při cestě okolo divokých zvířat. Bude to výborná příležitost k tomu, abyste se ponořili do srdce africké divočiny a poznali zvuky, pachy a atmosféru této nádherné oblasti.

Pro ty, kteří se zajímají o ornitologii, je Chobe National Park rájem na Zemi. Zde najdete neuvěřitelnou rozmanitost ptáků, včetně symbolických afrických druhů jako je lovec marabu, bengálský orlovec nebo rohatý jeřáb. Milovníci ptáků zde mohou strávit hodiny pozorováním a fotografováním těchto krásných tvorů.

V Chobe National Park jsou k dispozici také různé ubytovací možnosti, od luxusních safari lodgí až po kempy pro stanování. Pokud si přejete zažít opravdový koutek divoké přírody a zároveň si užít pohodlí a komfort, pak je ubytování v jedné z místních lodgí správnou volbou. V těchto lodgech se můžete těšit na výhledy přímo do parku a mít tak skvělou příležitost sledovat zvěř přímo ze svého balkónu.

Konec konců, návštěva Chobe National Park je jedinečným zážitkem do africké divočiny. Zde můžete zažít opravdové safari dobrodružství a postarat se o nezapomenutelné zážitky. Tento národní park je jedním z pokladů Botswany, který by žádný cestovatel neměl vynechat. Připravte se na neuvěřitelné setkání s africkou zvěří a ochutnejte pravou atmosféru divokého světa!


Nejčastější dotazy a odpovědi Botswana Chobe National Park


1. Co je Botswana Chobe National Park?
Botswana Chobe National Park je národní park v Botswaně, který se nachází na severozápadě země. Je to jedna z největších rezervací pro zvířata v Africe a je známá především svou velkou populací slonů.

2. Jak se tam dostat?
Nejlepším způsobem, jak se dostat do Botswana Chobe National Park, je letecky do města Kasane, které se nachází v blízkosti parku. Pak musíte pronajmout vozidlo nebo si rezervovat prohlídku a vstupenky do parku.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu parku?
Nejlepší čas na návštěvu Botswana Chobe National Park je v období sucha, které trvá od května do října. V této době jsou zvířata snadno viditelná, protože se shromažďují u vody.

4. Jaký druh zvířat se zde nachází?
V Botswana Chobe National Park najdete mnoho druhů zvířat, včetně slonů, buvolů, žiraf, levhartů, hyen, krokodýlů a mnoho dalších.

5. Mohu zde kempovat?
Ano, kempování je povoleno v určených oblastech parku. Musíte si však rezervovat kempovací místo předem, protože je omezena kapacita.

6. Je zde bezpečné chodit na safari?
Pokud se budete držet doporučených postupů a nebudete se přibližovat k zvířatům, bude chodit na safari velmi bezpečné. Park má také profesionální průvodce, kteří vám pomohou při chůzi v parku.

7. Jak dlouho bych měl zůstat v parku?
Pokud chcete poznat park opravdu dobře, doporučujeme zůstat alespoň 2-3 dny. To vám umožní navštívit několik různých oblastí a vidět většinu zvířat, která se zde nachází.

8. Kolik stojí vstup do parku?
Vstupné do parku závisí na tom, zda jste občan Botswany nebo ne. Pro zahraniční návštěvníky je vstupné 120 USD na osobu.

9. Kdy se nejlépe vidí sloni?
Sloni jsou v parku viditelní po celý rok, ale během období sucha, kdy musí hledat vodu, se shromažďují u řek a jezer a je to nejlepší čas na jejich pozorování.

10. Co bych si měl vzít s sebou na safari v parku?
Měli byste si vzít pohodlné oblečení, boty vhodné do terénu, sluneční brýle, klobouk nebo šálu, opalovací krém a dostatečné množství vody. Dále byste si měli vzít fotoaparát, abyste mohli zachytit krásu parku.


Ubytování Botswana Chobe National Park


Chobe National Park: Tučná příroda v Botswaně

Botswana je africká země, která je známá svou bohatou divokou přírodou a rozmanitými přírodními rezervacemi. Jednou z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších je Chobe National Park, který se nachází na severu země a je domovem mnoha druhů zvířat a ptáků.

Chobe National Park byl založen v roce 1968 a má rozlohu téměř 12 000 čtverečních kilometrů. Je to největší a nejstarší národní park v Botswaně a jedna z největších rezervací v celé Africe. Přírodní park je pojmenován po řece Chobe, která tudy protéká a je zároveň jednou z nejdůležitějších žil Afriky.

Ať už jste nadšenci do safari, milovníci přírody nebo prostě rádi obdivujete divoký život, návštěva Chobe National Park je úžasným zážitkem. Park je domovem největší populace slonů v Africe, a tak je běžné vidět stáda těchto mohutných tvorů kráčejících podél břehů řeky Chobe nebo se převlékajících v prachu. V parku žije také velké množství dalších druhů zvířat, včetně buvolů, žiraf, lvů, leopardů, říčních koní, krokodýlů a mnoha druhů antilop.

Pro milovníky ptáků je Chobe National Park právě tím pravým místem. Park je domovem více než 450 druhů ptáků, včetně pelikánů, ibisů, rybáků, orlů a mnoha dalších endemických druhů. Park má také unikátní ekosystém bažin, který přitahuje velké množství vodních ptáků.

Navštívit Chobe National Park je zážitek sám o sobě, ale kde se v parku ubytovat? Několik možností nabízí tři hlavní oblasti parku - Kasane, Sedudu Island a Savuti. Kasane je městečko, které se nachází přímo u vchodu do parku, a tak je zde mnoho hotelů a lodgeů, které poskytují pohodlné ubytování. Sedudu Island je menší ostrov, který je vyhledávaným místem mezi fotografy, kteří sem přicházejí kvůli bohaté a unikátní fauně. Savuti je oblast parku, která je známá svou hojnou populací zvířat a je ideální pro safari.

Nezáleží na tom, pro kterou oblast parku se rozhodnete, zážitek ubytování v Chobe National Parku je opravdu jedinečný. Mnoho hotelů a lodgeů nabízí komfortní a luxusní ubytování přímo v centru přírody. Některé z nich mají i vyhlídkové terasy nebo balkony, odkud můžete sledovat zvířata, která se sdružují u vodních ploch. Některé ubytování dokonce nabízí i soukromé safari vedené zkušenými průvodci, kde si můžete prohlédnout místní faunu a flóru zblízka.

Chobe National Park je skutečným rájem pro přírodovědce, fotografy i všechny, kdo chtějí zažít jedinečný pocit života v divočině. Vynikající fauna a flora, spolu s komfortním ubytováním, vytvářejí perfektní kombinaci pro nezapomenutelnou dovolenou. Takže, jestliže máte Botswanu a její nádhernou přírodu na svém seznamu přání, nezapomeňte zařadit návštěvu Chobe National Parku do svého itineráře.


Dovolená Botswana Chobe National Park


Botswana je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších turistických cílů v Africe. A jedno z nejvíce fascinujících míst, které turisté mohou navštívit, je Chobe National Park. Tento park se nachází v severovýchodní části země a je domovem bohaté a rozmanité divoké zvěře.

Chobe National Park je jedním z největších a nejstarších národních parků v Botswaně. Založen byl již v roce 1968 a rozkládá se na ploše přesahující 10 000 čtverečních kilometrů. Jeho dominantním prvkem je řeka Chobe, která tvoří přirozenou hranici mezi Botswanou a Namibií.

Podnebí v Chobe National Park je typické pro oblast jižní Afriky, s horkými léty a mírnými zimami. Nejlepší období pro návštěvu parku je od května do září, kdy je suché období a zvířata se shlukují u řeky, aby se napojila na vodu.

Chobe National Park je známý svou obrovskou populací slonů. V parku žije přes 50 000 slonů, což je nejvíce na celém africkém kontinentě. Turisté mají možnost pozorovat tyto majestátní tvory v přirozeném prostředí při plavbě po řece Chobe. Také se zde vyskytuje bohatství dalších druhů zvířat, včetně lvů, gepardů, zeber, buvolů, antilop a mnoha dalších.

Chobe National Park nenabízí pouze jedinečnou přírodu a divokou zvěř, ale také nabízí mnoho aktivit pro turisty. Můžete si zde například pronajmout loď a prozkoumat řeku Chobe, kde budete mít jedinečnou příležitost vidět zvířata, jak se koupou a napají. Další možností je safari prohlídky po souši, kdy budete vedeni zkušeným průvodcem, který vás provede parkem a pomůže vám identifikovat různé druhy zvířat a rostlin.

Pro ty, kteří hledají ještě větší dobrodružství, je možné podniknout noční safari a zažít úžasné zážitky při pozorování nočních aktivit zvěře. Během této exkurze můžete spatřit noční dravce jako jsou hyeny a levharti, a také pozorovat noční ptáky ve svém přirozeném prostředí.

Místní kultura a tradice jsou také nedílnou součástí Chobe National Park. Turisté mají možnost navštívit místní osady a seznámit se s místními obyvateli, kteří jsou opravdu pohostinní a otevření. Mohou se také zúčastnit tradičních tanců a obřadů, které vám poskytnou jedinečný vhled do místní kultury.

Dovolená v Chobe National Park je pro každého příznivce divoké přírody a safari nezapomenutelným zážitkem. Tento park v Botswaně nabízí nejen úžasné přírodní scenérie a divokou zvěř, ale také jedinečnou příležitost poznat místní kulturu a tradici. Takže pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, krásy přírody a nezapomenutelného zážitku, Chobe National Park je tou správnou volbou pro vás.


Počasí Botswana Chobe National Park


Botswana je země ležící v jižní Africe a je známá svou rozmanitou a úchvatnou přírodou. Jedným z nejvýznamnějších přírodních rezervací v Botswaně je Chobe Národní park, který se nachází v severovýchodní části země. Tento park je domovem neuvěřitelného množství divokých zvířat a také nabízí jedinečnou možnost pozorovat vzácné druhy ptáků. Abychom se mohli naplno těšit z této přírodní krásy, je důležité mít informace o místním počasí.

Klima v Botswaně v oblasti Chobe National Park je charakterizována jako suché a horké. Období sucha převažuje v průběhu většiny roku, trvající od května do října, s teplotami dosahujícími přes 30 °C. Během tohoto období je řeka Chobe hlavním zdrojem vody pro zvířata a přiláká množství divokých zvířat, která se shromažďují u břehů řeky. Je tak ideálním časem k pozorování typických afrických zvířat, jako jsou sloni, lvi, buvoli a mnoho dalších.

Od listopadu do dubna přichází období dešťů. Tyto deště jsou často bouřkové a přinášejí zelenou a plodnou krajinu, která je oázou života pro mnoho druhů. Během období dešťů se teploty mírně snižují, a to zhruba na 25 °C. Je však třeba poznamenat, že i přes období dešťů je počasí stále relativně suché ve srovnání s jinými místy v Africe.

Při plánování návštěvy Chobe Národního parku v Botswaně je nejpříhodnější období během sušších měsíců, kdy je šance nejvyšší na setkání s divokými zvířaty. Zároveň je však důležité dbát na to, že počasí může být velmi teplé a suché, takže je důležité mít dostatečnou ochranu proti slunci a pitnou vodu.

V každém případě je návštěva Chobe National Park v Botswaně jedinečným zážitkem, který nabízí nejen neuvěřitelnou přírodní krásu, ale také bohatství divokých zvířat. Nezáleží na ročním období, Chobe National Park vždy přináší možnost prozkoumat a poznat jedinečnou faunu a flóru této oblasti.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky