Objevte nejlevnější lety

Angola Quiçama National Park

Počasí Angola Quiçama National Park


Angola Quiçama National Park se nachází v jihovýchodní části Angoly, nedaleko od pobřeží Atlantského oceánu. Park se rozkládá na ploše 9 600 kilometrů čtverečních a je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin.

Počasí v parku se liší v závislosti na ročním období. V období dešťů, které trvá od listopadu do března, může být v parku velmi vlhko a deštivě. Oproti tomu v období sucha, které trvá od května do srpna, mohou být teploty velmi vysoké a deště se vyskytují jen zřídka.

Průměrné teploty v parku se pohybují mezi 20 a 30 stupni Celsia v průběhu roku. V období dešťů se teploty zpravidla drží okolo 25 stupňů. V období sucha mohou být teploty vyšší a dosahovat i 30 stupňů.

V parku se nachází mnoho vodních toků a jezer, které poskytují domov mnoha druhům ryb a dalších vodních zvířat. V období dešťů tyto vodní plochy nabývají na objemu a rozlévají se na velké plochy.

V období sucha se v parku potýkají některé druhy zvířat s nedostatkem vody. Především velcí býložraví savci, jako jsou sloni nebo buvoli, musí hledat nové zdroje vody a mohou se přesouvat na vzdálená místa ve snaze najít vodu.

Celkově je Angola Quiçama National Park unikátním místem, které nabízí návštěvníkům příležitost poznat nejen zvířata a rostliny, ale také poznat mnoho různých kultur a tradic. Jen málokteré místo na světě může nabídnout podobnou možnost poznat tolik zemí a národů na jednom místě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Angola Quiçama National Park


1. Jaký je rozloha Angola Quiçama National Park?
Odpověď: Angola Quiçama National Park má rozlohu 9 960 čtverečních kilometrů.

2. Jak se dostanu do Angola Quiçama National Park?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Angola Quiçama National Park, je letecky do Luandy a poté cestovat po silnici nebo využít dopravu z organizovaného safari.

3. Jaké zvířata lze v Angola Quiçama National Park pozorovat?
Odpověď: V parku lze spatřit široký výběr africké zvěře, včetně slonů, antilop, buvolů, levhartů, žiraf, krokodýlů a mnoho dalšího.

4. Jsou v parku k dispozici ubytovací možnosti?
Odpověď: Ano, v parku jsou k dispozici ubytovací možnosti včetně kempů a lodních safari lodí.

5. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Angola Quiçama National Park?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu parku je v období od května do září, kdy je sušší a zvířata jsou dobře pozorovatelná.

6. Jaká je cena vstupu do parku?
Odpověď: Přesné ceny vstupenek se mohou měnit, ale obvykle se pohybují mezi 5 až 10 USD.

7. Je vhodné se v parku pohybovat bez průvodce?
Odpověď: Ne, doporučuje se využívat služeb průvodce pro maximální bezpečnost a efektivitu při prohlídce parku.

8. Existují v parku možnosti outdoorového aktivity?
Odpověď: Ano, v parku si můžete vychutnat různé outdoorové aktivity, včetně pěší turistiky, ježdění na kole, rybaření a lodních safari.

9. Je možné organizovat v parku piknik nebo grilování?
Odpověď: Ve vyhrazených oblastech parku je možné organisovat piknik nebo grilování, ale je třeba dodržovat pravidla a ohleduplně nakládat s prostředím.

10. Může se mi ve parku dostat do kontaktu s místními kmeny?
Odpověď: Ano, je možné se setkat s místními kmeny a zažít jejich kulturu a tradice prostřednictvím organizovaných aktivit a exkurzí.


Ubytování Angola Quiçama National Park


Angola Quiçama National Park, známý také jako Kissama National Park, je jedním z největších národních parků v Angole. Nachází se ve střední části země a je domovem pro bohatou divokou zvěř a přírodní krásy. Park se nachází asi 70 km od hlavního města Luandy, což ho činí ideálním místem pro příjemný výlet z města.

Quiçama National Park byl založen v roce 1938 s cílem ochrany a zachování jedinečného afrického ekosystému. Park je známý svými rozsáhlými mokřady, přirozenými plážemi a různorodými biomy, které přilákaly mnoho druhů zvířat. Mezi nejznámější obyvatele parku patří sloni, žirafy, lvi, hyeny a velké počty ptáků.

Ubytování v Quiçama National Park je možné v různých formách. Park nabízí možnost stanování v přírodě, kde si návštěvníci mohou postavit své vlastní stany a zažít autentický pocit přímého kontaktu s přírodou. Další možností je ubytování v táboře s bungalowy, které poskytují pohodlí a základní vybavení. Tyto bungalovy jsou obklopeny přírodou a poskytují nádherné výhledy na okolní krajinu.

Pro ty, kteří jsou spíše přizpůsobení pohodlí, jsou k dispozici luxusnější možnosti ubytování jako například lodě či safari chaty. Tyto možnosti nabízejí pohodlí, soukromí a stylovou atmosféru v srdci divočiny. Lodě jsou ideální pro ty, kteří se chtějí ponořit do řek a jezer parku a pozorovat flóru a faunu v nejjedinečnější podobě.

Během pobytu v Quiçama National Park je k dispozici celá řada aktivit a zážitků. Jednou z hlavních atrakcí je safari, které vám umožní pozorovat obrovskou rozmanitost zvířat v přirozeném prostředí. Lodní výlety po řekách a jezerech parku poskytují jedinečný pohled na mokřady a možnost vidět mnoho druhů ptáků a dalších vodních živočichů.

Pro ty, kteří se zajímají o historii a kulturu, je v parku také možnost navštívit místní vesnice a získat přehled o tradičním způsobu života a zvyklostech místních obyvatel. Turisté mohou také podniknout pěší túru po parku a ochutnat místní kuchyni a zábavu.

Angola Quiçama National Park je nejen úžasným místem pro dobrodružství a přírodní krásy, ale také přispívá k ochraně biodiverzity a udržitelnému rozvoji v této části Angoly. Navštívte tento skvělý národní park a zažijte vzrušující zážitky v jednom z nejlesnatějších oblastí v Africe.


Letenka Angola Quiçama National Park


Angola Quiçama National Park: Přírodní krása a ochrana biodiverzity

Angola, země bohatá na přírodní krásy a biodiverzitu, je domovem mnoha ohrožených druhů flóry a fauny. Jednou z největších a nejvýznamnějších chráněných oblastí v zemi je Angola Quiçama National Park. Tento národní park se rozkládá na území více než 9600 km² a nachází se v blízkosti hlavního města Luanda.

Angola Quiçama National Park byl vyhlášen v roce 1938 a od té doby slouží jako důležité útočiště pro mnoho druhů zdejší fauny a flóry. Patří sem například nosorožci, antilopy, sloni, lvi, gepardi a mnoho dalších endemických druhů. Park je také známý svou rozmanitou avifaunou, kterou tvoří více než 300 druhů ptáků.

Unikátní kombinace bažin, mokřadů, řek, savan a pobřežních lesů tvoří ideální prostředí pro různé druhy zvířat. Je zde také několik slaných jezer, která jsou důležitým migračním bodem pro množství ptáků. V parku se nachází také pláže Atlantského oceánu, které jsou významným hnízdištěm pro ohrožené druhy mořských želv.

Záchranu a ochranu biodiverzity v parku zajišťuje Angola National Parks Agency (ANP). Jejich úkolem je chránit přirozené prostředí a bojovat proti pytláctví a nelegální těžbě dřeva. ANP spolupracuje s místními komunitami a organizacemi zabývajícími se ochranou přírody, aby vytvořily udržitelné řešení pro ochranu parku.

Turistika zde začíná nabývat na významu, přičemž návštěvníci si mohou užít rozmanité outdoorové aktivity, jako je safari, pěší turistika, pozorování ptáků nebo dokonce projížďka na lodí po řece Kwanza. Park je jedinečným místem pro milovníky přírody, kteří se chtějí ponořit do této přírodní oázy.

Je důležité si uvědomit, že turisté, kteří sem zamíří, by měli dodržovat pravidla ochrany parku a dbát na svou ekologickou stopu. Minimalizování negativního dopadu na životní prostředí je klíčové pro udržitelnost parku a zajištění jeho dlouhodobé integrity.

Angola Quiçama National Park je jednou z nejcennějších a nejkrásnějších přírodních lokalit v Angole. Nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost objevit rozmanitost a bohatství angolské přírody. Tento park je nejen důležitým útočištěm pro mnoho ohrožených druhů, ale také symbolizuje snahu o udržitelnou ochranu biodiverzity.


Dovolená Angola Quiçama National Park


Angola je jednou z nejvíce neobjevených afrických destinací a Quiçama National Park je jedním z nejzajímavějších míst v této zemi. Park leží nedaleko města Luanda a je nejen útočištěm pro mnoho zvířat, ale také nabízí mnoho aktivit pro turisty a cestovatele.

Nejlepší doba k návštěvě Quiçama National Parku je během suchého období od května do října. Během tohoto období se můžete těšit na krásné slunečné dny s příjemnými teplotami. Díky suchému období zvířata migrují ke zdrojům vody, což znamená, že budete mít větší šanci vidět slony, nosorožce, levharti, žirafy a další druhy zvířat.

Park nabízí několik možností ubytování. Můžete si vybrat mezi luxusním resortem s výhledem na oceán nebo slevou pro lidi s menším rozpočtem v kempu. K dispozici jsou také turistické procházky nebo jízdy na koních a projížďky na člunech pro ty, kteří chtějí prozkoumat park víc.

Jedním z hlavních lákadel parku je navštívit místní sloní rehabilitační centrum. Toto centrum se zaměřuje na péči o slony, kteří byli zraněni pytláky nebo v jiném konfliktu s lidmi. Také zde můžete vidět slony v přírodním prostředí a dokonce se s nimi projíždět.

Další zajímavou aktivitou v parku je pozorování ptáků. Quiçama National Park byl prohlášen za "Important Bird and Biodiversity Area (IBA)" Mezinárodního svazu ochrany přírody, takže zde najdete mnoho druhů ptáků, které nelze najít jinde v Angole.

Kromě aktivit uvnitř parku můžete také navštívit nedaleké pláže, kde si můžete užívat relaxaci a vodní sporty. Místní lidé jsou také přátelští a přivítají turisty s otevřenou náručí.

V Quiçama National Park čekají turisty skvělé zážitky a nezapomenutelné dovolené v srdci Angoly. Od krásných slunečních dnů po neuvěřitelnou přírodu a fascinující zvířata, park nabízí vše, co potřebujete k tomu, abyste si užili skvělý odpočinek.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky