Objevte nejlevnější lety

Turkmenistán Dasoguz Carpet Museum

Nejčastější dotazy a odpovědi Turkmenistán Dasoguz Carpet Museum


Toto jsou nejčastější dotazy a odpovědi ohledně Dasoguz Carpet Museum v Turkmenistánu:

1. Jak se dostanu do Dasoguz Carpet Museum?
Dasoguz Carpet Museum se nachází ve městě Dasoguz na severu Turkmenistánu. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letadlem z hlavního města Ašchabad nebo přímo odtamtud vlakem.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Dasoguz Carpet Museum?
Muzeum je otevřeno od pondělí do soboty od 9:00 do 18:00 hodin. Večerní návštěvy jsou možné po předchozí domluvě.

3. Kolik stojí vstupné do muzea?
Vstupné do Dasoguz Carpet Museum je volné. Návštěvníci si mohou zdarma prohlédnout výstavní sál se vzácnými koberci.

4. Které exponáty jsou v Dasoguz Carpet Museum vystaveny?
Muzeum obsahuje kolekci tradičních a historických turkmenských koberců. Mezi hlavní exponáty patří ručně tkané kusy s různými vzory a motivy.

5. Existuje možnost zakoupit si v muzeu koberce?
Ano, v Dasoguz Carpet Museum je možné zakoupit si autentické turkmenské koberce. Mnoho navštěvníků si odnáší domů originální kusy jako suvenýry.

6. Jsou na vstup do muzea vydávány průvodci?
Ano, v Dasoguz Carpet Museum jsou dostupní průvodci, kteří vám poskytnou informace o exponátech a historii turkmenských koberců.

7. Mohu si vytvořit vlastní koberec nebo se naučit tkaní koberců v Dasoguz Carpet Museum?
Ano, muzeum nabízí workshopy pro návštěvníky, kteří se chtějí naučit tradiční techniky tkaní koberců nebo si vytvořit vlastní umělecké dílo.

8. Jak dlouho trvá průchod celým muzeem?
Doba trvání prohlídky Dasoguz Carpet Museum záleží na individuálních zájmech návštěvníka, ale obvykle trvá asi 1-2 hodiny.

9. Existují v muzeu nějaké fotografické omezení?
Fotografie jsou povoleny v Dasoguz Carpet Museum, ale blesk není povolen. Je však vždy vhodné respektovat pokyny zaměstnanců muzea.

10. Je možné v muzeu najít informace v angličtině?
Ano, veškeré informace a popisky v Dasoguz Carpet Museum jsou k dispozici jak v turkmenštině, tak v angličtině.


Počasí Turkmenistán Dasoguz Carpet Museum


Turkmenistán Dasoguz Carpet Museum: ukrytý klenot středoasijské kultury

Turkmenistán má bohatou kulturu a historii, která je uchována v mnoha muzeích po celé zemi. Jedním z těch nejvýznamnějších a nejzajímavějších muzeí je Dasoguz Carpet Museum, které se nachází v regionu Dasoguz.

Dasoguz Carpet Museum, také známé jako muzeum tkaničství, se specializuje na tradiční turkmenské koberce, které jsou považovány za jedny z nejkrásnějších na světě. Muzeum bylo otevřeno v roce 1994 a od té doby se stalo jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v zemi.

Muzeum je domovem více než 2000 koberců, z nichž mnohé jsou starší než 100 let. Většina koberců v muzeu byla vyrobena v různých oblastech Turkmenistánu a každý z nich má své vlastní unikátní vzory a barvy. Koberce jsou vyrobeny ze speciálně selekované ovčí vlny, která se získává z místních kořisti. Tkaničství je pro Turkmenisty tradiční řemeslo, které si uchovalo svou významnou pozici v kulturním a hospodářském životě země.

V muzeu můžete vidět různé typy koberců, jako jsou hlavní koberce, gúls, khalylyky a jolamdy. Hlavní koberce jsou největší a nejvýznamnější kusy, které se používají pro různé ceremoniální účely, jako jsou svatby a oslavy. Gúly jsou menší koberce, které byly kdysi používány jako deky a sedací podložky. Khalylyky jsou kulaté koberce, které se tradičně používají jako podložky pro kazety s jídlem a pitím. Jolamdy jsou malé koberce, které se používají jako koberce do auta nebo k ochraně nohou před horkým nebo studeným podložím.

Muzeum se skládá z několika částí, včetně výstavní síně, kde jsou koberce vystaveny, a knihovny, která obsahuje knihy o tradičním turkmenském tkání. Navštívíte také dílny, kde si můžete prohlédnout, jak se koberce vyrábějí. Dílny jsou plné turkmenských žen, které zručně tkají na svých poduškách a často hovoří o své práci a životě.

Pokud máte zájem o turkmenskou kulturu a historii, je Dasoguz Carpet Museum ideálním místem pro vás. Muzeum je otevřeno každý den od 9:00 do 17:00, vstupné je zdarma. Pokud se chystáte do Turkmenistánu, nevynechejte tuto skvostnou instituci turkmenské kultury a získejte nádherný pohled na umělecký svět turkmenské tradice tkaničství.


Ubytování Turkmenistán Dasoguz Carpet Museum


Dasoguz Carpet Museum je jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších muzeí v Turkmenistánu. Nachází se v městě Dasoguz, hlavním městě stejnojmenného vilájetu, a hostí rozsáhlou a bohatou sbírku tradičních turkmenských koberců.

Muzeum bylo otevřeno v roce 1994 a od té doby láká návštěvníky z celého světa. Jedná se o moderní stavbu, která byla navržena tak, aby co nejlépe zobrazovala jedinečnou krásu a historii turkmenských koberců. Muzeum je rozděleno do několika tematických sekcí, které představují různé druhy koberců a jejich historický vývoj.

V muzeu je k vidění téměř 2000 různých koberců, z nichž některé pochází až ze 17. století. Každý koberec je ručně vyrobený a zdobený tradičními vzory a motivy, které mají hluboký historický a kulturní význam pro turkmenský lid. Návštěvníci mají možnost si prohlédnout tyto krásné kusy umění a dozvědět se o jejich významu a symbolice.

Jednou z nejvýznamnějších exponátů je unikátní koberec zvaný Gyzgala, který je považován za jednoho z nejkrásnějších turkmenských koberců vůbec. Tento koberec byl vyroben v 19. století a je zdobený složitými vzory a barevnými kombinacemi, které představují uměleckou špičku turkmenského kobercového průmyslu.

Další zajímavou atrakcí muzea je takzvaná "Kobercová dílna", kde návštěvníci mají možnost zblízka sledovat proces výroby tradičních turkmenských koberců. Místní řemeslníci ukazují své dovednosti a techniky, které jsou předávány z generace na generaci. Návštěvníci se mohou také pokusit sami vyrobit malý kousek koberce nebo se naučit základy tkaní.

Muzeum je také místem, kde se konají různé kulturní akce a festivaly spojené s tradicemi a uměním turkmenských koberců. Navštěvování těchto událostí poskytuje návštěvníkům příležitost proniknout do hlubšího významu a důležitosti těchto koberců pro turkmenskou kulturu.

Celkově lze říci, že Dasoguz Carpet Museum je jedinečným místem, které zobrazuje bohatství a krásu tradičních turkmenských koberců. Je to ideální místo pro milovníky umění, historie a kultury, kteří se chtějí ponořit do jedinečného světa turkmenských koberců.


Dovolená Turkmenistán Dasoguz Carpet Museum


Turkmenistán je fascinující zemí, bohatou na historii a kulturu. Jednou z nejvíce zajímavých atrakcí v této zemi je muzeum koberců v Dasoguzu. Dasoguz Carpet Museum je považováno za jedno z nejvýznamnějších muzeí svého druhu na světě a je skutečným pokladem pro milovníky koberců.

Muzeum se nachází v městě Dasoguz, které leží v severní části Turkmenistánu. Je jedním z hlavních turistických cílů této oblasti. Dasoguz Carpet Museum bylo otevřen v roce 1994 a od té doby se stalo jedním z nejnavštěvovanějších muzeí v zemi.

Ve sbírkách muzea najdete tisíce kusů starobylých koberců, které jsou svědky bohaté tradice a dědictví Turkmenistánu. Vystavené koberce sahají až do 18. století a některé jsou dokonce staré až 150 let. Každý kousek v muzeu je mistrovským dílem řemeslníků a vyzařuje krásu a uměleckou hodnotu.

Turkmenské koberce jsou proslulé svojí kvalitou a designem. Jsou vyrobeny ručně a jsou zdobeny tradičními vzory a symboly, které mají hluboký historický význam pro turkmenský lid. V muzeu můžete obdivovat různé druhy koberců, včetně velkých koberců na zemi, malých kusů na stěnách a dokonce i koberců používaných jako přísedlové koberce na koních.

Kromě výstavy koberců nabízí muzeum také možnost seznámit se s procesem výroby koberců. Můžete si prohlédnout historické fotografie a nástroje, které byly používány při výrobě koberců. Muzeum také pořádá workshopy, kde si můžete vyzkoušet vlastnoručně vyrobit malý kus koberce.

Navštěva Dasoguz Carpet Museum je fascinujícím zážitkem a příležitostí poznat bohatou kulturu a tradice Turkmenistánu. Muzeum bylo postaveno s cílem zachovat a představit turkmenské koberce světu a je skutečnou pokladnicí pro ty, kteří se zajímají o umění a řemesla.

Pokud plánujete dovolenou v Turkmenistánu, nezapomeňte navštívit Dasoguz Carpet Museum. Bude to jedinečná příležitost vidět a ocenit krásu a uměleckou hodnotu turkmenských koberců. Muzeum vám přinese nové poznání a ponoří vás do bohaté historie této země.


Letenka Turkmenistán Dasoguz Carpet Museum


Turkmenistán Dasoguz Carpet Museum - místo, které rozhodně stojí za návštěvu. Jde o muzeum, které se nachází v Dasoguzu, městě v severní části Turkmenistánu. Zde se můžeme podívat na nejrůznější druhy koberců, které jsou pro tento region typické.

Muzeum bylo otevřeno v roce 1994 a postupně se stalo jedním z nejvýznamnějších muzeí v celé zemi. Nachází se v budově s moderní architekturou, která samo o sobě stojí za pozornost.

Pro Návštěvníky je k dispozici celkem 12 sálů, ve kterých jsou vystaveny koberce různých velikostí, barev a vzorů. Všechny tyto tématy jsou zaměřeny na historii a kulturu Turkmenistánu, což návštěvníkům poskytuje rozsáhlé informace o této zemi.

Kromě toho jsou zde také koberce od umělců z celého světa, kteří se inspirovali tradičním uměním kobercové výroby a vytvářeli díla, která splňují všechny požadavky na vysokou kvalitu a uměleckou hodnotu.

Ve více než 18 tisících metrech čtverečních můžete vidět ukázky turkmenských koberců z různých období a oblastí Turkmenistánu, včetně jednoduchých koberců, které byly vytvořeny pro každodenní potřeby zemědělců a pastevců, až po luxusní koberce, které kdysi zdobily paláce a mešity.

Pro turisty nebo milovníky koberců je návštěva muzea jedinečnou příležitostí vidět krasu a hodnotu, kterou mají tyto ručně tkané umělecké kusy v kultuře, tradicích a hospodářství Turkmenistánu.

Abychom mohli být svědky té nejlepší podoby koberce z Turkmenistánu musíme nasadnout na let trochu dlouhý, to znamená téměř 20 hodin. Celý proces však stojí za to, protože připravené ukázky koberců jsou to nejlepší, co zemi nabízí a stojí za to vidět.

Návštěva Dasoguz Carpet Museum je nezapomenutelným zážitkem, který by si neměl nechat ujít nikdo, kdo navštíví Turkmenistán. Unikátní krása a umělecká hodnota těchto koberců totiž oslovuje každého, kdo má rád krásné a originální věci.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky