Objevte nejlevnější lety

Thajsko Krabi

Nejčastější dotazy a odpovědi Thajsko Krabi


1. Jak se dostanu do Krabi z letiště v Bangkoku?
- Můžete se dostat do Krabi letecky, autobusem, nebo trajektem. Nejběžnější možností je vzít let z Bangkoku do letiště v Krabi, což trvá přibližně 1 hodinu.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Krabi?
- Krabi je známé pro své krásné pláže, jako například Railay Beach, Ao Nang Beach, Tubkaek Beach a Phra Nang Beach.

3. Jaká jsou nejlepší místa k potápění v Krabi?
- Krabi nabízí fantastické podmínky pro potápění. Některá z nejlepších míst k potápění jsou Phi Phi Islands, Koh Haa, Koh Bida, a Shark Point.

4. Kde se nacházejí nejlepší ostrovy pro výlety v Krabi?
- Některé z nejlepších ostrovů pro výlety v Krabi jsou Phi Phi Islands, Hong Islands, Chicken Island a Four Islands.

5. Jaké jsou nejlepší aktivity v Krabi?
- V Krabi můžete podniknout mnoho aktivit, včetně potápění, šnorchlování, kajakování, lezení na skále, půjčení lodě a prozkoumání přírodních parků.

6. Jaké jsou nejlepší restaurace v Krabi?
- Krabi nabízí široký výběr restaurací servírujících thajskou kuchyni i mezinárodní pokrmy. Některé z nejlepších restaurací jsou Gecko Cabane, Da Palm, Mr. Long Barbecue a Krua Thara.

7. Kde se nachází nejlepší trhy v Krabi?
- Nejznámější trhy v Krabi jsou na ulici Maharaj, která nabízí lokální produkty, oblečení, suvenýry a tradiční jídlo. Další populární trhy jsou Nong Thale a Krabi Town Night Market.

8. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Krabi?
- Nejlepší doba k návštěvě Krabi je od listopadu do března, kdy je suché a slunečné počasí. V jiných měsících může být období dešťů a vyšších teplot.

9. Jak se dostat na ostrov Phi Phi z Krabi?
- Existuje několik způsobů, jak se dostat na ostrov Phi Phi z Krabi. Nejrychlejší možností je vzít trajekt, který trvá přibližně 1,5 hodiny. Můžete také vzít rychlou loď, což trvá přibližně 45 minut.

10. Jaká je nejbližší letiště k Krabi?
- Nejbližší letiště k Krabi je Letiště Krabi (Krabi International Airport), které je vzdálené asi 15 kilometrů od centra města Krabi.


Počasí Thajsko Krabi


Thajsko je země, která je známá svou exotickou krásou a úchvatnými plážemi. Jednou z nejpopulárnějších destinací v Thajsku je Krabi, které nabízí návštěvníkům bohaté přírodní scenérie a úžasné počasí.

Krabi se nachází na jižním pobřeží Thajska a leží na pobřeží Andamanského moře. Tato oblast je obklopena impozantními vápencovými skalami, malými ostrovy a úchvatnou přírodou. Díky své poloze má Krabi tropické podnebí se čtyřmi ročními obdobími.

Doba dešťů v Krabi trvá od května do listopadu. Během tohoto období může být počasí nestabilní s častými přeháňkami a bouřemi. Teploty se však drží na příjemných 28-32°C, což značí, že i během deštivých měsíců je možné si užívat tropického tepla. Na druhou stranu, díky dešťům se příroda v oblasti oživuje a je ještě nádhernější.

Nejlepší čas pro návštěvu Krabi je v období od prosince do dubna, kdy panuje suché a slunečné počasí. Průměrné teploty se pohybují kolem 32°C, ale díky mírným mořským větrům je pocitová teplota příjemná. Tyto měsíce jsou ideální pro opalování na plážích, potápění, poznávání místní kultury a turistické výlety.

Thajské Krabi je také známé svými úchvatnými slunečnými západy. Díky horám a ostrovům v okolí poskytuje Krabi překrásná místa pro pozorování západu slunce. Můžete si najít klid na jedné z pláží nebo si dokonce pronajmout loď, abyste mohli zachytit nádherné okamžiky z moře.

Při plánování návštěvy Krabi je třeba mít na paměti, že v oblasti se mohou vyskytovat tropické bouřky a cyklóny v období dešťů. Doporučuje se sledovat předpověď počasí a informace od místních úřadů.

V každém případě, návštěva Krabi nabízí nezapomenutelný zážitek a příležitost k objevování nádherných pláží a scenérie. Ať už se rozhodnete navštívit Krabi během suchého období nebo zažít dobrodružství deštivých měsíců, jistě si užijete jedinečné krásy této thajské destinace.


Ubytování Thajsko Krabi


Thajsko je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na jihovýchodě Asie a Krabi je jedním z jejích nejkrásnějších a nejoblíbenějších regionů. Krabi leží na pobřeží Andamanského moře a nabízí návštěvníkům neuvěřitelné scenérie pláží, průzračné modré vody a překypující vegetace, která je typická pro jihovýchodní Asii.

Když přijedete do Krabi, rozhodnutí, kam se ubytovat, nemusí být snadné. Region nabízí širokou škálu možností od luxusních hotelů až po útulné ubytování pro cestovatele s nižším rozpočtem. Zde je několik možností, které stojí za zvážení při hledání ubytování v Krabi.

Pokud máte rádi luxus a chcete si užít všechny možné pohodlí, pak jsou pro vás nejlepší možností luxusní letoviska, která jsou rozprostřena po celém pobřeží Krabi. Tato letoviska nabízejí prvotřídní služby, pláže s bílým pískem, bazény s výhledem na moře a wellness centra, která se postarají o váš odpočinek a regeneraci. Mnoho z těchto letovisek je rozmístěno v izolovaných částech regionu, což vám poskytne větší míru soukromí a klidu.

Pokud hledáte něco více autentického a místního, můžete se rozhodnout pro ubytování v malých rodinných hotelech nebo penzionech, které nabízejí přátelskou atmosféru a možnost poznat místní kulturu a tradice. Tato ubytování jsou často umístěna v blízkosti pláží, restaurací a obchodů, čímž vám poskytují větší svobodu při objevování okolí.

Pro cestovatele s nižším rozpočtem a ty, kteří chtějí zažít skutečnou dobrodružnou atmosféru, jsou k dispozici také hostely a bungalovy. Tyto možnosti se často nacházejí v blízkosti přírodních památek, jako je Národní park Khao Phanom Bencha nebo Jaskyně Tham Phra Nang, což je ideální pro ty, kteří chtějí objevovat krásy Krabi.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, je důležité zvolit si místního poskytovatele ubytování, který vám poskytne pohodlí a pohostinnost, současně vám pomůže objevovat a poznávat Krabi. Místní majitelé často nabízejí také doporučení a tipy na různé aktivity, restaurace a další zajímavá místa v okolí.

Pro ty, kteří chtějí zažít úžasný pobyt v Thajsku, je Krabi ideální destinací. Bez ohledu na váš rozpočet či požadavky na komfort existuje možnost ubytování, která vám poskytne perfektní základnu pro objevování krás regionu. Ať už si vyberete luxusní letovisko, rodinný hotel, hostel nebo bungalov, v Krabi si užijete nezapomenutelnou dovolenou ve stylovém a okouzlujícím prostředí.


Letenka Thajsko Krabi


Krabi - Tajemné ráj jihovýchodní Asie

Pokud hledáte dokonalou kombinaci slunečných pláž, azurového moře a úchvatné přírody, pak je Krabi v Thajsku tou pravou volbou pro vás. Tato malebná oblast na jihozápadním pobřeží Thajska nabízí okouzlující scenérie, která přitahuje turisty z celého světa.

Jedním z hlavních přínosů cesty do Krabi je jednoduchá dostupnost. Můžete si vybrat z mnoha letovisek, které mají přímé letecké spojení z Bangkoku a dalších hlavních měst. Co se týče letenek, doporučuje se rezervovat co nejdříve, abyste si zajistili tu nejlepší cenu a dostupnost.

Krabi je známé svými nádhernými plážemi, které mají křišťálově čisté moře a dokonalé pozadí z vápencových skal, které se vypínají do výšek. Nejznámější pláže zahrnují Ao Nang, Nopparat Thara a Railay Beach. Ao Nang je centrem turistického ruchu s množstvím restaurací, obchodů a kaváren. Nopparat Thara je více klidná a pláž Railay bývá často označována za jednu z nejkrásnějších pláží na světě.

Díky svému mělkému moři a fascinující živočišné různorodosti, je Krabi ideálním místem pro potápění a šnorchlování. Můžete si snadno najmout vybavení a vyrazit objevovat podmořskou krásu v Andamanském moři. Zážitky jako prozkoumávání korálových útesů, objevování potopených vraků a potkávání pestrobarevných ryb, jsou pro každého milovníka moře neodolatelné.

Nechte se také unést do světa dobrodružství a vydejte se na trekking nebo rafting do národního parku Khao Sok. Tato oblast je domovem vzácných druhů rostlin a živočichů včetně slonů, opic a tygrů. Můžete se vydat na několikadenní trek, kde budete spát v buňkách uprostřed deštného pralesa a prozkoumávat nádherné vodopády a jeskyně.

Krabi nabízí také mnoho historických a kulturních památek. Navštivte Tiger Cave Temple, který se nachází přímo ve skalách. Tento buddhistický klášter nabízí úchvatný výhled na celou oblast a je spojen s místními legendami. Další zajímavou památkou je Klong Thom Museum, které prezentuje historii Krabi od pravěku až po současnou dobu.

Ať už hledáte relaxaci na pláži, dobrodružství v přírodě nebo poznávání místní kultury, Krabi je pro vás tou správnou destinací. Vydejte se na tuto okouzlující thajskou ostrovní perlu a zažijte nezapomenutelnou dovolenou plnou krás a vzrušení.


Dovolená Thajsko Krabi


Thajsko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou a jeden z nejčastěji navštěvovaných regionů v této zemi je Krabi. Ležící na jihozápadním pobřeží, Krabi je známý svými krásnými plážemi, korálovými útesy a úchvatnou přírodní krajinou. Pokud hledáte kombinaci relaxace a dobrodružství na vaší dovolené, Krabi by mohl být pro vás ideální destinací.

Pláže Krabi jsou neuvěřitelně malebné a nabízí návštěvníkům útulné zákoutí, kde si mohou užít klid a rozjímání. Mezi nejpopulárnější pláže patří Ao Nang, Railay Beach a Phra Nang Cave Beach. Tato místa jsou ideální pro relaxaci na sluníčku, koupání v azurově modré vodě Andamanského moře a procházky po bílém písku. Pro ty, kteří touží po dobrodružství, je zde také možnost vyzkoušet šnorchlování nebo potápění a objevovat fascinující korálové útesy a pestrou mořskou faunu.

Kromě pláží je Krabi proslulý také svými úchvatnými přírodními krásami, jako jsou hory, džungle a vodopády. Jednou z nejznámějších přírodních památek v této oblasti je Národní park Kao Sok, který je domovem mnoha druhů exotických rostlin a zvířat. Zde si můžete naplánovat trekking po džungli, plavbu po jezeře a možná dokonce spatřit divoké slony, tapíry nebo tygry.

Krabi je také výchozím bodem pro návštěvu slavného souostroví Phi Phi, které se stalo velmi populárním díky filmu Pláž s Leonardem DiCapriem. Phi Phi je známý svou nádhernou přírodou, jedinečnými skalními útesy a průzračnou vodou. Vydejte se na lodní výlet a objevte krásy ostrovů Phi Phi Leh a Phi Phi Don. Zde si můžete užít sluneční západ na pláži Maya Bay, která se stala ikonickou díky filmu Pláž.

Pokud máte rádi adrenalinová dobrodružství, Krabi nabízí i mnoho aktivit, jako je horolezectví na skále, ziplining v džungli a šestihodinový trek na vrchol hory Tab Kak Hang. Pro ty, kteří preferují odpočinek a relaxaci, jsou zde luxusní resorty, wellness centra a masáže, které nabízejí prvotřídní péči o tělo a mysl.

Na Krabi budete mít také příležitost ochutnat místní kuchyni. Thajská kuchyně je známá svou bohatostí chutí a exotickými ingrediencemi. Nezapomeňte si vychutnat čerstvé mořské plody, thajský zelený kari nebo slavnou thajskou polévku tom yum.

Pokud tedy hledáte dovolenou spojenou s nádhernými plážemi, adrenalinovými dobrodružstvími a fascinující přírodou, Krabi v Thajsku je pro vás tou správnou volbou. Zažijte nezapomenutelnou dovolenou v jednom z nejkrásnějších regionů thajského království.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky