Objevte nejlevnější lety

Tanzanie Kilimandžáro

Počasí Tanzanie Kilimandžáro


Tanzanie se nachází na východním pobřeží Afriky a je proslulá svým neuvěřitelným množstvím přírodních krás a divoké zvěře. Nejvýraznější z nich je Kilimandžáro, nejvyšší hora Afriky, která leží na území Tanzanie. Vzhledem k tomu, že Kilimandžáro je osmnáctým nejvyšším vrcholem na světě, může počasí na něj mít podstatný vliv.

V Tanzanii vládne tropické podnebí, což znamená, že zde bývá poměrně vysoká vlhkost a teploty, které nepanují v jiných částech světa. V místech, která leží v nížinách, je průměrná teplota většinou asi 30 stupňů Celsia, zatímco na Kilimandžáru bývá mráz a led.

Na Kilimandžáru může být počasí obzvláště nevyzpytatelné. V zimě bývá zde velmi chladno a často se objevují bouřky sněhu a silný vítr. V létě naopak bývá horko a suché. Nejlepší období pro výstup na Kilimandžáro je od prosince do března a od června do října, kdy jsou teploty příjemné a srážky nejsou příliš časté.

Jedním z nejdůležitějších faktorů při stanovení počasí na Kilimandžáru je nadmořská výška. Nejlepší je, když je počasí na horu příznivé, ale i když se výstup na vrchol zdá být nemožný, existuje mnoho dalších možností prozkoumat tuto oblast.

Přestože počasí na Kilimandžáru může být značně proměnlivé, rozhodně se jedná o jedno z nejkrásnějších míst v Tanzanii a na celém africkém kontinentu. Bez ohledu na počasí se vám zde naskytne neúnavně krásný výhled na neuvěřitelné divoké území a horu Kilimandžáro v celé své velkoleposti.


Letenka Tanzanie Kilimandžáro


Kilimandžáro, jeden z nejznámějších vrcholů na světě, je snem mnoha dobrodruhů a horolezců. Leží v Tanzanii, východní Africe, a je známý svou velkou nadmořskou výškou a krásným okolím. Pokud plánujete svou výpravu na Kilimandžáro, je třeba nejprve získat letenku do Tanzanie.

Nejčastější cesta, jak se dostat do Tanzanie, je letecky. Existuje mnoho mezinárodních letišť v Tanzanii, včetně letiště Juliusa Nyerereho v Dar es Salaamu, které je největší a nejrušnější letiště v zemi. Dalšími důležitými letišti jsou letiště v Arushě a Mwanze.

Pokud se chystáte na Kilimandžáro, nejlepší možností je letět do letiště v Kilimanjari. Letiště Kilimanjaro International se nachází asi 40 km od města Arusha, které je bránou do Národního parku Kilimandžáro. Zde se nachází také vstup do populárního treku Marangu, který vás dovede na vrchol této značné hory.

Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do Tanzanie. Mezi nejznámější patří Kenya Airways, Ethiopian Airlines, Turkish Airlines a Emirates. Tyto společnosti provozují pravidelné lety z mnoha mezinárodních letišť po celém světě.

Letenky do Tanzanie mohou být dražší, zejména pokud se jedná o lety během turistické sezóny. Pokud však plánujete vaši cestu s dostatečným předstihem a sledujete akční nabídky, můžete nalézt cenově dostupné letenky. Doporučuje se také konzultovat s cestovní agenturou, která vám může pomoci najít nejlepší možnosti.

Jakmile se dostanete do Tanzanie, budete muset získat vízum. Tanzanské vízum je obvykle možné získat při příjezdu na letiště, ale je také možné získat jej předem prostřednictvím ambasády Tanzanie v zemi, kde žijete. Je také důležité mít platný pas s alespoň 6 měsíční platností.

Po příletu na letiště Kilimanjaro bude zážitek z výstupu na Kilimandžáro o to blíže. Existuje několik různých tras, které si můžete vybrat, v závislosti na vašich fyzických schopnostech a zkušenostech. Mezi nejoblíbenější trasy patří Marangu, Machame, Rongai a Lemosho. Každá trasa má své vlastní jedinečné charakteristiky a náročnosti.

Když dosáhnete vrcholu Kilimandžára, budete odměněni úchvatným výhledem na okolní krajinu a pocitem úspěchu. Je důležité si uvědomit, že výstup na Kilimandžáro není pro každého, vyžaduje se dobrá fyzická kondice a aklimatizace na zvýšenou nadmořskou výšku.

Letenka do Tanzanie je prvním krokem k naplnění vašeho snu o dobytí Kilimandžára. Je důležité plánovat a připravit se na cestu řádně, abyste si mohli vychutnat všechny krásy této úchvatné hory a zároveň zabezpečit svou bezpečnost. Takže si připravte svůj batoh, dobře si rozmyslete svou trasu a vydejte se na dobrodružnou výpravu na vrchol Kilimandžára!


Nejčastější dotazy a odpovědi Tanzanie Kilimandžáro


Dotazy a odpovědi týkající se Kilimandžára v Tanzanii mohou zahrnovat:

1. Jaká je nejlepší doba pro výstup na Kilimandžáro?
Odpověď: Nejlepší doba pro výstup na Kilimandžáro je v období od června do října.

2. Je nutné mít předchozí horolezecké zkušenosti pro výstup na Kilimandžáro?
Odpověď: Ne, žádné předchozí horolezecké zkušenosti nejsou nutné, ale je důležité být ve fyzické kondici a mít dobrou výdrž.

3. Jaká je nejobvyklejší trasa pro výstup na Kilimandžáro?
Odpověď: Trasa Machame je nejpopulárnější trasou pro výstup na Kilimandžáro.

4. Kolik dní je obvykle potřeba na výstup na Kilimandžáro?
Odpověď: Výstup na Kilimandžáro přes trasu Machame obvykle trvá 6 až 7 dní.

5. Jaký je vrchol Kilimandžára?
Odpověď: Vrchol Kilimandžára se nazývá Uhuru Peak a dosahuje výšky 5 895 metrů nad mořem.

6. Je nutné mít s sebou horolezecké vybavení pro výstup na Kilimandžáro?
Odpověď: Ne, horolezecké vybavení není nutné, protože výstup na Kilimandžáro je možný pomocí turistického vybavení a s průvodcem.

7. Jaké jsou symptomy výškové nemoci na Kilimandžáru?
Odpověď: Symptomy výškové nemoci na Kilimandžáru mohou zahrnovat bolesti hlavy, ztrátu chuti k jídlu, nevolnost a únava.

8. Je nutné mít speciální povolení pro výstup na Kilimandžáro?
Odpověď: Ano, je nutné mít povolení a zaplatit poplatek k vstupu do národního parku Kilimandžára.

9. Jaká je úroveň obtížnosti výstupu na Kilimandžáro?
Odpověď: Výstup na Kilimandžáro je považován za středně obtížný a vyžaduje dobré fyzické i duševní připravení.

10. Je možné výstup na Kilimandžáro podniknout bez průvodce?
Odpověď: Ne, pro výstup na Kilimandžáro je povinné mít průvodce, který zajistí vaši bezpečnost a navigaci na hoře.


Ubytování Tanzanie Kilimandžáro


Tanzanie Kilimandžáro, nacházející se ve východní Africe, je nejen nejvyšší horou afrického kontinentu, ale také velmi oblíbeným cílem mezi turisty z celého světa. A pro ty, kteří se rozhodnou poznat tuto ohromující přírodní krásu na vlastní oči, je důležité zvolit vhodné ubytování.

Kilimandžáro je sopka, která se tyčí do výšky téměř 6 000 metrů nad mořem a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Proto je pro mnoho turistů tou nejzajímavější částí návštěvy Tanzanie. Přístup k hoře je možný z několika různých stran, takže si turisté mohou vybrat různé trasy a způsoby zdolávání této impozantní hory.

Když přijde na výběr ubytování u Kilimandžáru, můžete se rozhodnout mezi různými možnostmi – od jednoduchých táborů a chat, až po luxusní hotely. Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, jsou k dispozici kempy na trase samotné hory. V těchto kempových místech najdete jednoduché stany a omezené vybavení, ale zároveň je to nezapomenutelný způsob, jak zažít tu správnou atmosféru hor.

Pro ty, kteří preferují pohodlí a luxus, je možné najít různé hotely, penziony a resorty poblíž Kilimandžára. Tyto ubytovací zařízení nabízejí moderní vybavení, restaurace, bazény a další luxusní služby. Mnoho z nich také poskytuje organizaci průvodců, kteří vám pomohou s plánováním výstupu na horu.

Důležité je mít na paměti, že při výstupu na Kilimandžáro je důležitý dostatečný čas pro aklimatizaci a fyzickou přípravu. Není vhodné se spoléhat pouze na snadnou dostupnost ubytování a podcenit náročnost výstupu na horu. Je proto vhodné se na cestu dobře připravit a vybrat si ubytování podle vlastních preferencí a zkušeností.

Tanzanie Kilimandžáro je bezpochyby jedním z nejvíce fascinujících míst na zemi. Ať už zvolíte jednoduché táboření nebo luxusní ubytování, snaha o zdolání této hory vám přinese nevšední zážitky a na paměť si odnesete nádherné pohledy na okolní krajinu. Pamatujte ale, že respektování přírody, zodpovědné turistické chování a ohleduplnost jsou klíčové pro udržení této krásy pro další generace turistů.


Dovolená Tanzanie Kilimandžáro


Tanzanie Kilimandžáro patří mezi nejoblíbenější turistické destinace v Africe. Tuto oblast obklopují krásné přírodní krajiny, národní parky a samozřejmě nechybí ani nejvyšší hora Afriky – Kilimandžáro. Pro mnoho turistů je již jen výstup na vrchol této bájné hory naplněním dětského snu a skvělým zážitkem na celý život.

Kilimandžáro je tvořen třemi sopkami: Kibo, Mawenzi a Shira. Výstup na vrchol Kibo je nejoblíbenější a zároveň nejvyšší. Kibo se nachází ve výšce 5 895 metrů nad mořem. Celkově pak Kilimandžáro měří 5 895 metrů a jeho vrchol se nazývá Uhuru Peak. Výstup na vrchol je velmi náročný a vyžaduje určitou kondici a fyzickou zdatnost. Je však možné absolvovat výstup v několika variantách – od turistického, který trvá několik dní a je poměrně snadný, až po těžký trek, kdy se na vrchol vystoupí během jednoho dne.

Kromě výstupu na Kilimandžáro se ale v Tanzanii nachází i další krásné přírodní památky a národní parky. Mezi nejoblíbenější patří:

- Národní park Serengeti – známý národní park pro množství volně žijících zvířat, jako jsou sloni, lvi, gepardi apod. Nejlepší dobu pro návštěvu parku je od června do září, kdy probíhá tzv. velká migrace zvířat.

- Ngorongoro Crater – obrovský kaldera vulkanického původu, ve kterém se nachází velké množství zvířat, jako jsou sloni, nosorožci, lvi, hyeny apod.

- Národní park Tarangire – výjimečný národní park, který se nachází v suché savaně. Park je proslulý velkým množstvím slonů a baobabů.

- Jezero Manyara – krásné sladkovodní jezero, které je domovem mnoha druhů ptáků a velkých zvířat.

Turistickou sezonou v Tanzanii je období od června do září. V této době jsou podmínky pro výstup na Kilimandžáro nejlepší a návštěvy národních parků jsou také nejkrásnější. Doporučuje se však vždy odborného průvodce.

V Tanzanii existuje velké množství turistických agentur, které organizují výstupy na Kilimandžáro a také další zájezdy do národních parků. Je důležité vybrat si spolehlivou agenturu a zajistit si veškeré potřebné očkování a pojištění.

Tanzanie Kilimandžáro je krásnou a nezapomenutelnou destinací. Nabízí mnoho přírodních krás a možnost výstupu na nejvyšší horu Afriky. Navštivení této oblasti rozhodně stojí za to a mnoho turistů si ji zamilovalo natolik, že se sem vracejí opakovaně.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky