Objevte nejlevnější lety

Spojené arabské emiráty Dubai Mall

Letenka Spojené arabské emiráty Dubai Mall


Dubaj je synonymem pro luxus, modernost a exkluzivitu. A jedno z míst, které jednoznačně vyzařuje všechny tyto vlastnosti, je Dubajská Mall. Tato ohromná nákupní centra se nachází v samém srdci Dubaje a je jedním z největších nákupních komplexů na světě.

Dubajská Mall je součástí obrovského rozvojového projektu Downtown Dubai, který zahrnuje také nejvyšší budovu světa, Burj Khalifu. Přesahuje 1 milion metrů čtverečních a nabízí více než 1200 obchodů různých značek, od eklektických butiků až po exkluzivní butiky světových módních domů.

Jednou z velkých předností Dubajské Mall je také velké množství zábavních aktivit a atrakcí, které nabízí. Můžete si užít zábavu na kluzišti s přírodním ledem, vyzkoušet si jízdu na virtuálním koni nebo se projít pod palmami v obrovské atriu. Navíc zde najdete také oblíbené atrakce jako je vodopád nebo aquarim.

Pokud vás příroda zajímá více, můžete navštívit maďarskou pobočku vyhlášeného Zlatého zájezdu Dubaja, který vás provede umělými tunelem pod vodou. Budete mít možnost pozorovat více než 33 000 mořských živočichů, včetně žraloků a mantových rejnoků.

Dubajská Mall není jen místem pro nakupování; je to zkušenost, kterou si lidé všech věkových kategorií užijí. Je to místo, kde se můžete nechat unést atmosférou luxusu a veškerého komfortu, který si lze jen představit. Není divu, že je to nejoblíbenější turistická destinace v Dubaji.

Ať už budete navštěvovat Dubaj poprvé nebo potřebujete objevit nová místa v tomto skvělém městě, návštěva Dubajské Mall nemůže chybět. Tento úžasný nákupní komplex nabízí nejen luxusní zboží, ale také unikátní zábavu a jedinečnou atmosféru. Pokud se chystáte navštívit Dubaj, nezapomeňte se zastavit v Dubajské Mall a nechte se unést všemi jejími poklady.


Dovolená Spojené arabské emiráty Dubai Mall


Spojené arabské emiráty jsou známé svým luxusem a exkluzivitou a jedno z míst, které toho nejvíce odráží, je Dubai Mall. Tato obrovská nákupní a zábavní destinace se nachází v samém srdci Dubaje a je považována za jedno z největších a nejvýznamnějších nákupních center na světě.

Dubai Mall je přímo propojen s nejznámější výškovou budovou na světě, Burj Khalifa, a je tak ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít luxus a zábavu. Nákupní centrum nabízí celkem více než 1 200 obchodů, které pokrývají širokou škálu kategorií, od módy a luxusního zboží po elektroniku a suvenýry. Můžete se těšit na nejlepší značky světa, jako jsou Gucci, Chanel, Louis Vuitton a mnoho dalších, a objevovat nejnovější trendy a designy.

Ale Dubai Mall je nejen o nakupování. Je také domovem mnoha zábavných aktivit a atrakcí. Například v Aquaventure Waterpark si můžete užít adrenalinové skluzavky a vodní atrakce, které vás udrží osvěžení a splní vaše sny o dovolené plnící se po ponoření mezi vlny. Pro milovníky jakéhokoliv druhu dobrodružství je zde také možnost prozkoumat Dubai Aquarium & Underwater Zoo, kde můžete sledovat mořské živočichy v akváriu nebo dokonce plavat s žraloky.

Pokud jste fanoušci ledního hokeje, pak by vás mohla zajímat střecha centra s prosklenou podlahou, kde lze zažít hokejový zápas na profesionální úrovni na kluzišti Dubai Ice Rink. Pro milovníky filmů je zde několik velkých kinových sálů, včetně IMAXu, kde můžete vidět nejnovější filmy ve vysokém rozlišení a mrknout na novinky přímo z Hollywoodu.

Pokud jste více zálibou v umění, pak navštivte jednu z mnoha uměleckých galerií, které jsou v nákupním centru umístěny a které prezentují díla umělců z celého světa. Každý rok se zde konají také různé kulturní akce, jako jsou módní přehlídky, koncerty a mnoho dalších.

Až se znavíte z nakupování a objevování atrakcí, můžete si odpočinout v jedné z mnoha kaváren a restaurací, které nabízejí širokou škálu mezinárodních kuchyní ve všech cenových relacích. Rozhodně si nenechte ujít zážitek stolování se výhledem na fontánu, která každý večer předvádí svůj ohromující vodní tanec.

Dubai Mall je skutečně místem, které nabízí vše, co si můžete přát z dovolené plné zábavy a luxusu. Bez ohledu na to, jestli jste milovníci módy, technologií, umění nebo zábavy, najdete zde něco, co vás nadchne. Nezapomeňte před cestou do Spojených arabských emirátů zkontrolovat aktuální omezení cestování a cestovní požadavky pro cestovatele.


Ubytování Spojené arabské emiráty Dubai Mall


Dubai Mall, který se nachází v emirátu Dubaj v Spojených arabských emirátech, je jedním z největších a nejprestižnějších nákupních center na světě. Nicméně, nejenže nabízí nekonečné možnosti nakupování a zábavy, ale také svým návštěvníkům poskytuje možnost ubytování ve svém okolí.

Dubai Mall má strategicky výhodnou polohu v centru Dubaje, v bezprostřední blízkosti slavného mrakodrapu Burdž Chalífa. Toto nákupní centrum je velmi snadno dostupné díky dobré dopravní infrastruktuře a má také vlastní podzemní parkoviště s tisíci parkovacími místy. Smete zde nalézt širokou škálu obchodů nabízejících oděvy, obuv, elektroniku, kosmetiku, šperky a mnoho dalšího.

Když se návštěvníkům Dubai Mall začne blížit čas odpočinku, mají možnost využít služeb některého z mnoha luxusních hotelů, které se nacházejí v bezprostředním okolí. Mnoho z těchto hotelů nabízí nejen výjimečné ubytování, ale také lákadla jako jsou bazény, wellnes centra, spa a fitness centra.

Jedním z nejznámějších hotelů přímo přiléhajících k Dubai Mall je hotel Armani. Tento pětihvězdičkový hotel je navržený slavným módním návrhářem Giorgiem Armanim a nabízí svým hostům exkluzivní zážitek. V hotelu se nachází 160 luxusních pokojů, vysoké wellness centrum, soukromé kino a mnoho dalšího.

Dalším známým hotelem v okolí je The Address Dubai Mall. Tento hotel má výhled přímo na Burdž Chalífu a je vybaven moderními pokoji, bazénem, několika restauracemi a luxusním wellnes centrem. Hosté tohoto hotelu mají také možnost využívat služeb lázní pobytového města The Dubai Mall, které nabízí širokou škálu luxusních procedur.

Pro ty, kteří si přejí něco více než jen běžné ubytování, je tu i možnost využít residencí v Burj Khalifa. Tento nejvyšší mrakodrap na světě nabízí exkluzivní bydlení ve svých vyšších patrech. Tyto residencie poskytují svým obyvatelům ohromující výhled na celé město a jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi.

Ubytování v okolí Dubai Mall je nejenom výjimečné, ale také přináší hostům úžasné výhody. Mnoho hotelů nabízí speciální balíčky, které zahrnují přístup do nákupního střediska po celou dobu pobytu, slevy ve vybraných obchodech a restauracích a další výhody. To umožňuje hostům využít všechny zábavní a nákupní možnosti, které Dubai Mall nabízí, bez ohledu na jejich délku pobytu.

V celém Spojených arabských emirátech je nabídka ubytování velmi bohatá a různorodá. Zvolit si ubytování přímo v blízkosti Dubai Mall znamená nejenom výhodnou polohu, ale také luxus a pohodlí. Hosté mohou využívat všech benefitů, které tento rozsáhlý obchodní komplex nabízí, a zároveň si vychutnat pohostinnost a jedinečnost hotelů v jejich okolí.


Počasí Spojené arabské emiráty Dubai Mall


Dubaj, nejlidnatější město Spojených arabských emirátů, je známý svou vysokou teplotou a extrémním suchem. V létě se vesměs teploty pohybují kolem 40 až 45 stupňů Celsia, zatímco v zimě se teploty snižují na příjemných 20 až 25 stupňů Celsia. Nicméně, co se týče počasíu přímo v Dubai Mall, klima se tam liší od toho venku.

Dubai Mall je obrovské obchodní centrum s plochou přes 1,1 milionu metrů čtverečních a klimatizací o kapacitě přibližně čtyř milionů kubických metrů. To znamená, že v interiéru Dubai Mall se udržuje teplota přibližně mezi 20 až 24 stupni Celsia po celý rok.

Navíc, zatímco venku vládne extrémní vlhkost a slunce praží v plném slunci, pamětihodnosti jako například Burj Khalifa a Dubai Fountain, nacházející se v okolí Dubai Mall, nabízí návštěvníkům Oázu a úkryt před příliš vysokými teplotami a vlhkostí. Všichni, kteří se chtějí občerstvit a osvěžit si, mohou navštívit místní kavárny, které nabízejí různé druhy nápojů, jako je ledově čerstvá limonáda a zmrzlina.

Kromě vlhkosti a teploty si místní obyvatelé a turisté musí dávat pozor také na silné sluneční světlo. Pro většinu lidí by bylo neuvěřitelné trávit venku více než několik minut v letních měsících. Proto, pokud plánujete návštěvu Dubaje, je důležité si přibalit spoustu vody, sluneční krém a pokusit se trávit co nejvíce času uvnitř budov, jako je Dubai Mall, které nabízejí obrovský komfort a ochranu před extrémním počasím venku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené arabské emiráty Dubai Mall


1. Jak se dostat do Dubajského obchodního centra (Dubai Mall)?
- Můžete se dostat do Dubajského obchodního centra snadno autem, taxíkem, metrem nebo autobusem.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Dubajského obchodního centra?
- Dubai Mall je obvykle otevřen od neděle do středy od 10:00 do 22:00 a od čtvrtka do soboty od 10:00 do půlnoci. Otevírací hodiny se však mohou lišit během oslav svátků a událostí.

3. Kolik obchodů se nachází v Dubajském obchodním centru?
- V Dubai Mall je více než 1 200 obchodů, nabízejících širokou škálu světových značek a místních značek.

4. Kde se nachází největší obchodní centrum na světě, Burj Khalifa, ve vztahu k Dubajskému obchodnímu centru?
- Burj Khalifa se nachází přímo vedle Dubajského obchodního centra. Je to nejvyšší mrakodrap na světě a vyžaduje si návštěvu, pokud jste v Dubaji.

5. Jak se dostanu nejrychleji do Burj Khalify z Dubajského obchodního centra?
- Nejkratší cesta je jít přímo z Dubajského obchodního centra do vchodu k Burj Khalifa, který je v severovýchodní části nákupního centra.

6. Co dalšího mohu dělat v Dubajském obchodním centru kromě nakupování?
- Dubajské obchodní centrum nabízí nejen obchody, ale také různé aktivity a atrakce, jako je například návštěva akvária s velkou skleněnou stěnou, bruslení na ledě, návštěva virtuální reality, plavba loďkou po jezeru a podobně.

7. Kde se mohu najíst v Dubajském obchodním centru?
- Dubai Mall nabízí širokou škálu restaurací, kaváren a fast foodů, které nabízejí mezinárodní i místní kuchyně.

8. Kde se mohu ubytovat poblíž Dubajského obchodního centra?
- V okolí Dubajského obchodního centra je mnoho luxusních hotelů, jako například Armani Hotel Dubai, Address Downtown nebo Palace Downtown. Všechny tyto hotely nabízejí výhled na Burj Khalifu a snadný přístup k obchodnímu centru.

9. Jaké jsou další turistické atrakce poblíž Dubajského obchodního centra?
- Kromě Burj Khalify si v Dubaji můžete také prohlédnout Fontány Dubaj nebo navštívit Burj Park. Navíc je v okolí několik dalších obchodních, zábavních a kultivních center, jako je například Dubajská fontána nebo Stará Dubaj.

10. Existuje možnost parkování v Dubajském obchodním centru?
- Ano, Dubai Mall má obrovské parkoviště k dispozici pro návštěvníky. Nicméně, během rušného období může být parkování omezené a doporučujeme využít veřejnou dopravu, pokud je to možné.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky