Objevte nejlevnější lety

Slovinsko Otočec Castle

Letenka Slovinsko Otočec Castle


Pokud hledáte neobvyklý a krásný zážitek pro svou příští dovolenou, měli byste se zaměřit na návštěvu Slovinska a Otočec Castle. Tento nádherný zámek, který se nachází v blízkosti obce Otočec, se považuje za jeden z nejkrásnějších zámků v celém Slovinsku.

Jedním z nejlepších způsobů, jak se na zámek dostat, je vzít si letenku do Slovinska. K dispozici jsou různé letecké společnosti a možností je dostatek. Jednou z možností je například let s Ryanair z Prahy do Lublaně, který trvá necelé dvě hodiny. Po příletu do Lublaně si můžete pronajmout auto, vlakem nebo autobusem se dostat do Otočce, který se nachází necelých 100 km jižně od hlavního města Slovinska.

Jakmile na zámek dorazíte, budete okouzleni jeho impozantním vzhledem. Otočec Castle byl postaven v 13. století a původně sloužil jako pevnost. V průběhu let byl několikrát přestavěn a upravován a dnes nabízí návštěvníkům mnoho možností k pobytu v nádherné historické budově.

Pokud si chcete užít opravdovou luxusní dovolenou, můžete si zamluvit pobyt v jedné z několika krásných apartmánů v Otočec Castle. Všechny apartmány jsou zařízeny v duchu minulosti, ale zároveň nabízejí všechny moderní pohodlí a vybavení, které byste od ubytování v této cenové kategorii očekávali. Kromě toho nabízí zámek také mnoho dalších služeb, jako je například restaurace, wellness centrum s bazénem, sauna, masáže a další.

Pro ty, kteří nechtějí strávit celou dovolenou v zámku, je v okolí Otočce mnoho dalších možností k relaxaci a objevování krás Slovinska. Můžete si například půjčit kolo a projet si malebnou krajinu, nebo si zarezervovat rafting na nedaleké řece Krka.

Slovinsko je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít něco neobvyklého a krásného. A Otočec Castle je jedním z nejlepších bodů, které vám tuto země může nabídnout. Pokud tedy plánujete svoji další dovolenou, vzvažte návštěvu Slovinska a nezapomeňte se podívat na krásný zámek Otočec Castle.


Dovolená Slovinsko Otočec Castle


Slovinsko je nádherná země s bohatou historií a kulturou. Jednou z nejkrásnějších a nejzáhadnějších památek této země je zámek Otočec.

Zámek Otočec se nachází na malém ostrově uprostřed řeky Krka. Tento nádherný zámek pochází z 13. století a má dlouhou historii. Dříve sloužil jako strážní věž a později jako hrad. Zámek Otočec byl v roce 1952 prohlášen za kulturní památku a později byl renovován a přeměněn na luxusní hotel.

Pokud si chcete užít skutečně unikátní dovolenou, zámek Otočec by mohl být skvělou volbou. Tento zámek nabízí luxusní ubytování, vysokou úroveň služeb a mnoho dalších zajímavých aktivit.

Kromě krásného ubytování budete v tomto zámku moci ochutnat tradiční slovinskou kuchyni, kterou připravují z místních surovin. Můžete tedy ochutnat například ryby z řeky Krky, které jsou v těchto místech velmi oblíbené.

Pokud se chcete úplně odpočinout, zámek Otočec má i vlastní wellness centrum. Zde si budete moci užít saunového světa, bazénu s termální vodou, masáží a mnoho dalších procedur.

Vyrazit k zámku Otočec můžete kdykoliv během roku. V létě můžete využít krásného venkovního bazénu a v zimě se těšit na sněhové sporty v okolí. Kromě toho se v blízkosti zámku nacházejí mnohé turistické trasy a cyklostezky, které vás zavedou do nezapomenutelné slovinské přírody.

Celkově lze zámek Otočec považovat za jedno z nejkrásnějších míst v Slovinsku. Pokud chcete strávit dovolenou v luxusním prostředí, v nádherné přírodě a užít si vynikající služby a ochutnat skvělou místní kuchyni, pak je zámek Otočec ideálním místem pro vás.


Ubytování Slovinsko Otočec Castle


Otočec Castle – to je luxusní ubytování v historickém zámku v srdci Slovinska, které si zaslouží pozornost každého, kdo hledá nevšední dovolenou. Zámecký komplex se nachází na ostrově uprostřed řeky Krky, nedaleko města Novo mesto, a nabízí dokonalé spojení historie, kultury a moderního komfortu.

Zámek Otočec pochází z 12. století a je jedním z nejstarších zámků v Slovenksu. Během let byl postupně renovován a zmodernizován, ale přesto si zachoval svůj původní charakter a historický půvab. Zámecký park s krásnými zákoutími a cestičkami se snoubí s moderně vybavenými pokoji a luxusními apartmány.

Celkem je k dispozici 16 pokojů, z nichž každý má svůj unikátní název inspirovaný historií zámku. V každém pokoji se nachází koupelna se sprchou nebo vanou, klimatizace, TV, minibar a bezplatné Wi-Fi připojení. Pro náročnější hosty jsou k dispozici dvě apartmány s kuchyní a obývacím pokojem. Pro zlepšení spánku jsou všechny postele vybaveny luxusními matracemi.

Zajímavostí zámku Otočec je také místnost na zavedenou tradici – zde se nachází replika místnosti, kterou v roce 1967 navštívil americký astronaut Neil Armstrong. Armstrong si zde odpočinul těsně předtím, než se vydal na svoji první a nejslavnější misi, během které vstoupil jako první člověk na Měsíc.

Kromě ubytování nabízí Otočec Castle řadu dalších aktivit a zážitků. Na zámku si můžete užít relaxaci v moderním wellnes centru, kde se nachází vířivka, sauna, bazén a fitness centrum. Pro milovníky aktivního odpočinku jsou k dispozici tenisové kurty a možnost jízdy na koni. Nezapomenutelným zážitkem bude také projížďka na lodi po nedaleké řece Krce.

Otočec Castle je ideálním místem pro romantickou dovolenou v dvojici, ale i pro firemní akce nebo svatby. Zámek nabízí rozsáhlé konferenční prostory a salónky, kde lze uspořádat různé společenské akce. Celkově je zde dostatek místa pro až 350 hostů.

Závěrem tedy lze říci, že Otočec Castle je jedno z nejprestižnějších a nejkrásnějších ubytování v Slovinsku. Pokud hledáte nevšední a romantickou dovolenou v historickém zámku, určitě ho doporučujeme navštívit.


Počasí Slovinsko Otočec Castle


Slovinsko je krásná země, plná přírodních krás a architektonických zajímavostí. Jednou z nich je hrad Otočec, který se nachází na malém ostrově uprostřed řeky Krka. Tento hrad je nejstarším a nejvýznamnějším sídlem v dnešní oblasti jugovýchodního Slovinska. Jaké vlastně je v oblasti kolem hradu Otočec počasí?

Slovinsko má převážně středoevropské podnebí s mírnými zimami a teplými léty. Většina dešťů spadne v období od dubna do října, kdy jsou i nejteplejší měsíce. Průměrná letní teplota se pohybuje mezi 20 a 25 °C.

Hrad Otočec leží v oblasti s příjemným teplým podnebím, kde během léta panuje teplota okolo 25 až 30 °C. V letním období se tedy můžete těšit na slunečné počasí a teplé večery při procházkách v okolí hradu. V zimě můžete očekávat teploty od -5 do 5 °C a občasný sníh. Pokud přijdete v zimě, můžete si užít klid a ticho, šumění řeky Krka a krásnou zasněženou krajinu.

I v oblasti kolem hradu Otočec se mohou vyskytnout deštivé dny. Proto nezapomeňte vzít s sebou vhodné oblečení a obuv, pokud plánujete procházky v okolí hradu nebo návštěvu blízkého Národního parku Krka.

Celkově se dá říct, že počasí v oblasti hradu Otočec je velmi příjemné a pohodové po většinu roku. Pokud se chystáte na návštěvu tohoto místa, můžete se těšit na krásné přírodní scenérie, historické památky a příjemné prostředí. Rozhodně stojí za to navštívit toto krásné místo a zažít tuto část Slovinska na vlastní kůži!


Nejčastější dotazy a odpovědi Slovinsko Otočec Castle


1. Jak se dostat na Otočec Castle?

Otočec Castle se nachází v obci Otočec, která leží asi 10 km západně od města Novo Mesto v jižním Slovinsku. Nejbližší letiště se nachází v Lublani, a to asi 80 km severně od Otočecu. Doporučujeme využít automobilovou dopravu, jelikož ve venkovských oblastech Slovinska není veřejná doprava tak rozvinutá.

2. Mohu si prohlédnout zámek i bez rezervace?

Bohužel ne. Otočec Castle je v současné době v provozu jako luxusní hotel a celý zámek je využíván jako soukromý objekt. Prohlídky jsou možné pouze po předchozí rezervaci.

3. Jaká je historie Otočec Castle?

Otočec Castle je středověký hrad, který byl postaven v 13. století a sloužil jako pevnost pro ochranu důležitého strategického bodu v údolí řeky Krka. V 16. století byl hrad přestavěn na renesanční zámek a v 19. století byla provedena další rozsáhlá renovace. Ve 20. století byl zámek využíván jako ubytování pro spisovatele a umělce až do roku 1967, kdy byl odkoupen soukromou firmou a přestavěn na luxusní hotel.

4. Můžu si v Otočec Castle objednat restauraci?

Ano, Otočec Castle má vlastní restauraci, která je otevřená pro hotelové hosty i veřejnost. Restaurace nabízí vybrané gastronomické speciality a je doporučeno si stůl včas rezervovat.

5. Nabízí Otočec Castle svatební ceremonie a recepce?

Ano, Otočec Castle je oblíbenou destinací pro svatební ceremonie a recepce. Zámek nabízí několik romantických prostor, včetně zahrad a teras s krásným výhledem.

6. Může se v Otočec Castle konat firemní akce nebo konference?

Ano, Otočec Castle nabízí moderní konferenční zařízení a vhodné prostory pro organizaci firemních akcí a konferencí. Zámek má kapacitu pro až 200 lidí a větší skupiny mohou využít venkovních prostor, např. pro teambuildingové aktivity.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky