Objevte nejlevnější lety

Řecko Patmos

Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Patmos


1. Jak se dostanu na ostrov Patmos?
- Nejjednodušší způsob je letět do Athén a poté pokračovat trajektem nebo katamaranem na Patmos. Existují také některé přímé lety na Patmos.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Patmu?
- Nejlepší čas k návštěvě Patmu je obvykle od května do října, kdy je počasí teplé a slunečné. Turistická sezóna začíná v červenci a srpnu.

3. Jaká je hlavní turistická atrakce na Patmu?
- Hlavní turistickou atrakcí na Patmu je klášter Svatého Jana a Apokalypsy, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

4. Jaké jsou nejlepší pláže na Patmu?
- Patmos nabízí několik krásných pláží, jako je pláž Petra, Kambos, Lambi a Grikos, které jsou známé svým jemným pískem a průzračnou vodou.

5. Kde se dá ubytovat na Patmu?
- Patmos nabízí širokou škálu ubytování, včetně hotelů, apartmánů a vil. Nejvíce turisticky oblíbenou oblastí je hlavní město Chora.

6. Jaké jsou nejlepší restaurace na Patmu?
- Patmos nabízí mnoho skvělých restaurací, které servírují tradiční řeckou kuchyni. Některé z nejlepších restaurací jsou Benetos, To Spitiko, a Petrino.

7. Chtěl bych navštívit sousední ostrovy z Patmu, jak se tam dostanu?
- Existují pravidelné trajektové spoje z Patmu na sousední ostrovy, jako je Kos, Rhodos a Samos. Informace o rozvrhu trajektů je k dispozici na přístavu.

8. Jaká doprava je na Patmu dostupná?
- Nejlepším způsobem prozkoumání Patmu je pronájem auta nebo skútru. Existují také veřejné autobusy, které jezdí mezi hlavními městy ostrova.

9. Jaká je průměrná cena jídla na Patmu?
- Průměrná cena jídla v restauraci na Patmu se pohybuje mezi 10-20 eury za hlavní chod.

10. Které další aktivity mohu na Patmu podniknout?
- Můžete si užít procházky po malebné vesnici Chora, jízdu na koni nebo výlet lodí kolem ostrova. Existuje také možnost potápění se a dalších vodních sportů.


Ubytování Řecko Patmos


Pokud hledáte místo, kde si můžete užít splněných snů o historii, kultuře a krásách Řecka, Patmos je ideální destinací pro vaši dovolenou. Tato ostrovní oblast nabízí jedinečné zážitky, které vás přenesou do starověkého Řecka a zanechají vám nezapomenutelné vzpomínky. Pokud rovněž hledáte ideální místo k pobytu, tady je náš průvodce ubytováním na Patmosu.

Kde se ubytovat na Patmosu?

Patmos má k dispozici několik možností ubytování, od hotelů a penzionů přes apartmány a studia až po luxusní vily a soukromé domy. Výběr závisí na vašem rozpočtu a preferencích: zda chcete být v centru dění nebo preferujete klidnější lokalitu.

Jednou z nejlepší možností je ubytování ve městě Skala, což je hlavní město Patmos. Skala nabízí nejvíce možností ubytování v celé oblasti, včetně hotelů, apartmánů a soukromých domů. Skala je rovněž ideální pro turisty, kteří chtějí prozkoumat celý ostrov a jeho pamětihodnosti, protože se nachází v centru dění.

Další možností je ubytování ve městě Chora, což je historické centrum Patmos. Město nabízí luxusní hotely s nádherným výhledem na moře a panoramatickým výhledem na město. Chora však nemá tolik možností ubytování jako Skala.

Při výběru místa k pobytu záleží na vášnitoste a preferencích – co chcete vidět, zda chcete žít v centru dění nebo se těšit z klidu.

Jaké jsou typy ubytování na Patmosu?

Na Patmosu si můžete vybrat z mnoha typů ubytování, od luxusních hotelů a vilek až po jednodušší hostely a penziony. Většina turistů volí apartmány a studia, které nabízí vlastní kuchyň a pohodlí pro cestovatele.

Pro milovníky luxusu jsou tu luxusní hotely a vily nabízející prvotřídní služby a fantastický výhled na moře. Pokud nechcete utrácet peníze, ale stále se chcete těšit z klidu a pohodlí, doporučujeme vám vybrat si jeden z mnoha penzionů a hostelu v oblasti.

Pro rodiny s dětmi je lepší volit apartmány a studia, zde budete mít vše pohodlné a bližší k moři. Pro ty, kteří chtějí prozkoumat méně známé destinace, doporučujeme soukromé domy a vily v klidných oblastech, daleko od turistických center. Tyto kešmakové nepronikají většině turistů.

Jak platit za ubytování na Patmosu?

Platby v mnoha ubytovacích zařízeních na Patmosu přijímají různé způsoby platby. Většina z nich akceptuje kreditní karty, ale některé penziony a menší hotely přijímají pouze hotovost.

Většina turistů si přizpůsobí své platby pomocí místní měny euro. Pokud však nemáte eura, většina bankomatů v oblasti umožňuje výběr hotovosti z platebních karet v zahraničních měnách.

V jaké roční období se vyplatí cestovat na Patmos?

Patmos je celoroční destinace, ale nejlepší roční období pro návštěvu ostrova jsou jaro a podzim. V létě je na Patmosu obzvláště rušno, což může být problém pro turisty, kteří hledají klid a odpočinek. Navíc v této sezóně jsou ceny ubytování obvykle vysoké.

Jaro a podzim jsou ideální pro turisty, kteří chtějí prozkoumat méně rušné destinace na ostrově a těšit se z klidu a míru. Navíc v těchto obdobích mohou ceny ubytování být nižší a můžete snadněji najít více nabídek.

Pro lidi, kteří hledají živou atmosféru, rušno a spoustu zábavy, je nejlepší navštívit Patmos v letním období.

Závěrem, Patmos nabízí turistům jedinečnou zkušenost a nabízí mnoho možností ubytování pro cestovatele s různými rozpočty a preferencemi. Bez ohledu na to, kde se ubytujete na ostrově, budete si užívat památek, pláží a užitečných zážitků z této krásné oblasti.


Počasí Řecko Patmos


Patmos je malý řecký ostrov, který se nachází v Egejském moři. Tento ostrov je známý svou bohatou historií a je také považován za duchovní centrum. Patmos je domovem mnoha klášterů a pravoslavných kostelů, a je také na seznamu světového dědictví UNESCO.

Co se týče počasí, na Patmosu panuje typické středomořské podnebí. Ostrov nabízí teplá a slunná leta a mírné a vlhké zimy. Léto na Patmosu začíná v červnu a končí v září. Teploty se v této době pohybují mezi 25°C a 30°C, ale mohou také stoupat až k 35°C. V letním období je zde velmi málo srážek a převládá slunné počasí.

Podzim je na Patmosu mírný a teploty v říjnu a listopadu se pohybují okolo 20-25°C. Srážky jsou v tomto období častější, ale nejsou příliš výrazné. V zimě, která trvá od prosince do února, se teploty pohybují mezi 10-15°C a může být chladnější ve večerních hodinách. V tomto období je také nejvíce srážek.

Jaro na Patmosu je obdobím, kdy se příroda probouzí k životu. Teploty začínají stoupat a pohybují se od 15-20°C na začátku jara a mohou dosáhnout až 25°C ke konci jara. Srážky jsou v této době o něco méně časté, ale stále může dojít ke sporadickým dešťům.

Celkově lze tedy říci, že Patmos je ideálním místem pro dovolenou začátkem léta a také na podzim, kdy jsou teploty příjemné a ostrov není tak přeplněn turisty jako v letním období. Při návštěvě Patmosu je vždy dobré sledovat předpovědi počasí a vzít si vhodné oblečení, které zahrnuje jak letní oblečení, tak i něco pro chladnější večery nebo deštivé dny.


Dovolená Řecko Patmos


Patmos je idylický ostrov, nacházející se na východě Egejského moře. Má krásné, nesmírně čisté pláže, pohádkové modré moře, ale také kouzelné horské vesnice a neuvěřitelné kulturní památky. Protože Patmos vyzařuje klid a pohodu, je ostrov ideálním místem pro ty, kteří se chtějí odpočinout a užít si přírodu a historii.

Historicky byl Patmos znám pro své kláštery a muže zvaného Jan. Podle tradice tam měl autor knihy Zjevení svatého Jana ze svého vězení napsat tento jedinečný text. Dnes stojí na ostrově klášter sv. Jana Teologa, který je památníkem k této události. Je to nádherná budova postavená na vrcholu kopce s úchvatným výhledem na okolní krajinu.

Druhou zajímavou budovou na Patmos je klášter sv. Krista Panteleimona. Když se projdete po klášterním komplexu, může se zdát, že jste se dostali do 15. století. Nachází se zde nádherná kaple, bibliotéka a krásná ikonostasu. Klášter také vlastní jeden z největších ikonografických archivů v Řecku.

Mezi další atrakce Patmosu patří malebné horské vesnice Chora a Kambos, které stojí za to navštívit. Obě obce jsou plné malých kaváren a tavern, kde si můžete vychutnat řeckou kávu a výbornou domácí kuchyni. Při procházce uličkami se dostanete k nádherným bílým kostelům, které jsou jedinečným příkladem tradiční architektury. Zřejmě nejkrásnějším místem v Chora je pevnost zvaná Kastro, postavených johnejskými rytíři v 11. století. Zde si můžete dopřát úchvatný výhled na celý ostrov a ještě větší oblast Egejského moře.

Když jste na Patmosu, měli byste také prozkoumat místní pláže. Na ostrově najdete velké množství pláží, kde si můžete užívat klidu a slunce. Jedním ze špičkových míst k odpočinku a koupání je pláž Agriolivado. Zde bývá poměrně málo turistů a tak si můžete v klidu užívat koupání v krásně modrém Egejském moři. Na druhé straně, pláž Lambi je oblíbená mezi turisty a místními obyvateli a nabízí služby plážových barů, sportovních aktivit a vodních sportů.

Patmos je skvělou destinací pro ty, kteří touží po neopakovatelném zážitku. Ostrov nabízí úchvatné kulturní památky, nádhernou přírodu a krásné pláže. Pokud hledáte klid a zároveň chcete nahlédnout do historických a kulturních prvků Řecka, Patmos je skvělou volbou.


Letenka Řecko Patmos


Pokud toužíte po dovolené na malebném řeckém ostrově s bohatou historií a malebnou atmosférou, měli byste zvážit nákup letenky do Řecka na ostrov Patmos. Patmos je jedinečným cílem, který nabízí kombinaci slunce, krásné přírody a náboženského odkazu.

Patmos se nachází v Egejském moři mezi ostrovy Kos a Samos. Přírodní krása ostrova je ohromující, od nádherných pláží až po horské stezky, které nabízejí úžasné výhledy na moře. Hlavním lákadlem pro turisty je však kulturní dědictví Patmosu - nesmírně důležité místo pro křesťanský svět.

Centrem kulturního života na ostrově je pevnostní městečko Chora, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Chora je známá svou klášterní komplexem, který hostí jedno z nejvýznamnějších náboženských míst v Řecku - klášter svatého Jana Teologa. Klášter je postaven v byzantském stylu a ukrývá vzácné fresky a ikony, které jsou sbírkou děl uměleckého významu.

Po prohlídce kláštera se můžete vydat na plážy ostrova a užít si slunce a moře. Nejznámější pláží na Patmu je Kampos, která je oblíbená pro svůj zlatý písek a turistické služby. Mezi další pláže patří Agriolivadi, Lambi, Livadi Geranou a mnoho dalších, které jsou ideální pro odpočinek a relaxaci.

Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, Patmos nabízí také možnost prozkoumávat rozmanitou přírodu ostrova. Můžete si pronajmout skútr nebo auto a vydat se na výlet na nejvyšší bod ostrova, vrch Profitis Ilias. Odtud si můžete vychutnat dechberoucí výhled na sousední ostrovy a azurové moře.

Pokud jste gurmáni, budete na Patmu víc než spokojeni. Na ostrově najdete spoustu restaurací a tavern, kde si můžete vychutnat vyhlášenou řeckou kuchyni. Netradiční specialitou z Patmu je mastelo, místní sýr vyrobený z ovčího nebo kozího mléka.

Abyste se dostali na Patmos, můžete si zakoupit letenku do Athén či Rhodu a poté domluvit lokální přepravu na ostrov. Na Patmu je také možné si pronajmout loď nebo využít trajektové spojení z přilehlých ostrovů.

Bez ohledu na to, zda jste nadšení cestovatelé nebo zbožní poutníci, Patmos vám nabídne jedinečný zážitek. Kombinace úchvatné přírody, kulturního bohatství a klidné atmosféry vytváří ideální podmínky pro nezapomenutelnou dovolenou na řeckém ostrově Patmos.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky