Objevte nejlevnější lety

Řecko Kréta Matala

Letenka Řecko Kréta Matala


Pokud hledáte letenku do krásné řecké destinace, Kréta by měla být na vašem seznamu. Letecké spojení na ostrov je velmi dobře fungující a v letních měsících je mnoho přímých letů z celé Evropy. Pokud hledáte letenku do netradičního místa na Krétě, může být Matala tou správnou volbou pro vás.

Matala je turistická destinace nacházející se na jižním pobřeží Kréty a je známá především svými plážemi a jeskyněmi. Můžete zde také najít starověké ruiny a malebné taverny nabízející tradiční řecké jídlo. Tato oblast je také oblíbená mezi hippies a bohémskou komunitou, díky své nekonvenčnosti a otevřené atmosféře.

Pokud hledáte levné letenky do Mataly, doporučujeme využít internetové vyhledávače letů, které vám pomohou najít nejlevnější nabídky a různé cenové možnosti. Kromě toho, můžete také porovnat letenky z různých letišť a hledat nejlepší spojení a ceny.

Letecká doprava na Krétu je obvykle nejlevnější v květnu a červnu, kdy je počet turistů na ostrově ještě malý. Další výhodou cestování v období mimo hlavní sezónu je nižší cena ubytování i dalších aktivit.

Při plánování cesty na Krétu a do Mataly nezapomeňte vyřešit také vízové a cestovní pojištění. Vízum pro občany EU není potřebné a s ohledem na bezpečnost je vždy dobré být dobře pojištěn.

Celkově lze říci, že Matala je krásná a neobvyklá destinace na Krétě, která stojí za návštěvu. S využitím internetových vyhledávačů letů a plánováním cesty mimo hlavní sezónu můžete najít levné letenky a užít si krásy tohoto řeckého ostrova bez přílišného utrácení.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kréta Matala


Dotazy a odpovědi o Řecku, Krétě a Matali:

1. Jaké jsou divoké pláže v okolí Mataly?

V okolí Mataly je mnoho krásných a divokých pláží, například Red Beach, Kommos Beach, Kalamaki Beach a Kokkinos Pirgos Beach.

2. Jaké jsou nejlepší restaurace v Matali?

V Matali je mnoho skvělých restaurací, které nabízejí tradiční řeckou kuchyni, mořské plody a další speciality. Mezi nejoblíbenější patří Restaurace Avra, Taverna Kri kri, Taverna Petra, Taverna Yanni a Restaurace Ilios.

3. Jaké jsou nejlepší hotely v Matali?

V Matali je mnoho skvělých hotelů, záleží na vašich preferencích a rozpočtu. Mezi nejoblíbenější patří Hotel Matala Bay, Hotel Nikos, Hotel Valley Village, Hotel Meltemi a Hotel Fragiskos.

4. Kde se dají najmout auta v Matali?

V Matali je několik půjčoven aut, jako jsou například Avra Car Rental, Matala Car Rentals, Chrissi Rent a Car a Elite Rent a Car.

5. Jaké jsou nejlepší památky v blízkosti Mataly?

V blízkosti Mataly je mnoho zajímavých památek, například Starověký palác Phaestos, Starověký palác Knossos, Gorge of Samaria a Archéologické muzeum Héraklionu.


Dovolená Řecko Kréta Matala


Dovolená na Řeckém ostrově Krétě v oblasti Matala je jednou z nejkrásnějších a nezapomenutelných zkušeností, které si můžete svého života užít. Tento malebný přímořský městečko se nachází na jižním pobřeží ostrova Kréty a je obklopen překrásnou přírodou, okouzlujícími skalními útesy, azurovým mořem a nádhernými plážemi.

Matala je známá především díky své historii a množství kulturních památek, ale také pro své úžasné druhové bohatství a rozmaité geologické útvary. To vše dává návštěvníkům možnost zažít mnoho fantastických výletů, relaxovat u místních pláží, vyzkoušet si vodní sporty a ochutnat luxusní řecké pokrmy.

Pokud rádi relaxujete u pláže, v Matala jich najdete několik. Nejvíce oblíbenou a přístupnou pro turisty je pláž Matala, s bílým pískem a oceánem, který tonalitu mění podle počasí. U této pláže je také množství barů a klubů, kde si můžete vychutnat svůj oblíbený koktejl. Dalšími populárními plážemi v této oblasti jsou Red Beach, komplex křišťálově čisté vody a malých skalních útvarů, aj. Zajímavostí je i pláž Kommos, písečná pláž, která se prostírá délkou až tří kilometrů a nabízí nejen volnočasové aktivity ale i vodní sporty.

Nejvýznamnější kulturní památkou Mataly je Alexandřův palác, což byl jediný palác na Krétě v dobách starověku. Tento dobový stavitel se dobehnul a výstavbou tohoto paláce, zahrnujícího luxusní místnosti, slavnostní sály a monumentalní schodiště, přinesl neuvěřitelné mistrovství z doby, kdy byla Kréta královstvím.

Oblast Matala je také perfektním východiskem pro ty, kteří chtějí provádět nějaké výlety nebo objevovat krásy okolí. Poblíž se nachází vodopád Preveli, který představuje osvěžující zážitek při procházce v horách. Další atrakcí, kterou není třeba přehlížet, je slavný Knossos, nejvýznamnější archeologická lokalita z doby minojské kultury, ve které naleznete zbytky královského paláce, množství mlýnů, řemeslných statků a dalších zajímavých rozměrů. V okolí Mataly najdete i mnoho turistických tras a stezek, ideálních pro pěší túry, horské nebo vodní sporty.

Ostrov Kréta nabízí také vynikající kuchyni, která se vyznačuje zejména výborným olivovým olejem, rybami a mořskými plody. V Matala si můžete vychutnat luxusní grilovanou rybu nebo sladkou medovou kertu, což je místní dezert s jehož ochutnáváním si nemůžete nechat ujít.

Celkově řecký ostrov Kréta v oblasti Matala nabízí mnoho různých zážitků pro turisty a cestovatele všech druhů a věkových kategorií. Kombinace krásné přírody, historických památek, typické řecké kuchyně a spousty pláží a vodních sportů nabízí fantastickou možnost relaxace a odpočinku. Pokud již plánujete dovolenou v Řecku, určitě byste měli zahrnout Matala na seznam míst, která byste měli navštívit!


Počasí Řecko Kréta Matala


Nádherný ostrov Kréta, ležící v jihovýchodní části Egejského moře, je známý svou bohatou historií, křišťálově čistými plážemi a slunečným počasím. Jedno z nejpopulárnějších letovisek na ostrově je Matala, které navštěvují turisté z celého světa.

Kréta celkově má typické středomořské podnebí, s teplými a suchými léty a mírnými zimami. Letní teploty na Krétě se pohybují okolo 30 °C, s minimálními srážkami a silným slunečním svitem. Pláže v Matala jsou proto ideálním místem pro opalování, slunění a vodní aktivity, jako je potápění a šnorchlování.

Od září do října se teploty na Krétě mírně snižují, ale stále zůstávají příjemné. Tato doba je oblíbená u návštěvníků, kteří preferují klidnější dovolenou bez davů turistů.

Začátek zimy na Krétě je charakterizován srážkami a mírnějšími teplotami. V lednu se průměrné teploty pohybují kolem 15 °C a mohou se objevit deštivé dny. Nicméně Kréta je stále příjemným místem pro procházky po pláži, návštěvy památek a poznávání místní kultury.

Na jaře se počasí na Krétě opět oteplová. Duben je mírný s průměrnou teplotou kolem 18 °C a minimálními srážkami. Květen a červen pak nabízejí slunečné a teplé dny se stoupajícími teplotami a minimálními srážkami. Tato doba je ideální pro procházky po přírodě a prozkoumávání nádherných pláží Mataly.

Celkově lze říci, že počasí na Krétě a ve městě Matala je téměř vždy příznivé pro dovolenou. Slunečné a teplé letní dny, mírné podzimní a jarní měsíce a mírné zimní období dělají Krétu ideálním místem pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Turisté, kteří zavítají do Mataly, mohou očekávat příjemné počasí, zářivé slunce a dokonalou atmosféru pro odpočinek a relaxaci.

Při plánování cesty na Krétu a do města Matala je důležité sledovat předpověď počasí a přizpůsobit si svou aktivitu podle aktuálního stavu počasí. Nicméně s vědomím typických podmínek na ostrově bude vaše dovolená na Krétě nezapomenutelnou a slunečnou záležitostí.


Ubytování Řecko Kréta Matala


Kréta je známá jako jedno z nejkrásnějších řeckých ostrovů a jedno z nejoblíbenějších letovisek je Matala. Toto malebné rybářské městečko se nachází na jižním pobřeží ostrova a je známé svými krásnými plážemi a fascinující historií.

Když si představíte idylickou dovolenou u moře, možná si představíte nádherné pláže s průzračně modrou vodou a pískem mezi prsty. A právě tohle můžete zažít v Matala! Městečko leží v malebné zátoce, která je obklopena vysokými útesy a písečnými dunami. Pláže v Matala jsou známé po celém ostrově díky svým unikátním skalním tvárnicím, které jsou součástí přírodního dědictví ostrova.

Pokud se rozhodnete navštívit Matalu, nemusíte se obávat o ubytování. Matala nabízí širokou škálu možností pro každého návštěvníka. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely s krásným výhledem na moře nebo pokud preferujete něco levnějšího, existuje také mnoho penzionů a apartmánů k pronájmu.

Luxusní hotely v Matala jsou ideální pro ty, kteří si chtějí dopřát skutečně jedinečný zážitek. Tyto hotely mají většinou vlastní pláž a bazén, takže se můžete koupat a opalovat přímo ve svém hotelu. Některé hotely také nabízejí wellness a relaxační služby, jako jsou masáže a sauny. Vaše dovolená v luxusním hotelu bude určitě nezapomenutelná.

Pokud hledáte něco více přístupného pro vaši peněženku, nabídka ubytování v Matala je také velmi rozmanitá. Můžete si vybrat mezi penziony, které nabízejí pohodlné pokoje za přijatelnou cenu. Tato možnost je ideální pro páry nebo jednotlivce, kteří plánují strávit většinu dne objevováním okolí a přicházejí na pokoj pouze na spaní.

Apartmány jsou také populární volbou pro rodiny nebo skupiny přátel. Tyto apartmány jsou vybaveny vlastní kuchyňkou, což vám umožní si vařit vlastní jídlo a ušetřit peníze za jídlo v restauracích. Vzhledem k tomu, že Matala leží v klidnější části ostrova, je zde také méně turistů, což vám umožní zažít skutečný řecký životní styl.

Celkově vzato, Matala je ideální destinací pro ty, kteří hledají dovolenou na slunci v jednom z nejkrásnějších míst Řecka. Bez ohledu na vaše preference v ubytování, Matala má co nabídnout. Od luxusních hotelů až po útulné apartmány, nadchne vás krásnou přírodou a fascinující historií. Nezapomeňte si zaplánovat výlet do Mataly při návštěvě Kréty a zažijte nádhernou dovolenou, kterou si budete pamatovat navždy.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky