Objevte nejlevnější lety

Řecko Kefalonie Skala

Dovolená Řecko Kefalonie Skala


Řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací milionů turistů z celého světa, a mezi nimi nezůstává nijak pozadu ani ostrov Kefalonie. Tento klenot Jónského moře se pyšní nádhernými plážemi, turistickými atrakcemi a kulinářskými zážitky. Když navštívíte Kefalonii, musíte se zastavit ve Skale, kde najdete všechny tyto prvky v jednom.

Pobřeží Skaly je protkáno dlouhými oblázkovými plážemi a křišťálově čistým mořem. Mezi nejpopulárnější patří pláže Spithi, Kaminia nebo Paliostafida. Vyberte si tu svou oblíbenou, nasaďte ploutve a šnorchlujte mezi místními rybkami. Chystáte-li se na dovolenou se psy, máte štěstí, Skala má i pláž pro vaše čtyřnohé kamarády - Katelios.

Kefalonie má ale kromě pláží a moře i řadu turistických atrakcí. Například můžete navštívit zříceniny antického města Skala, po kterém městečko získalo své jméno. Pokud máte rádi divokou přírodu, vydejte se po okolních stezkách a projděte se třeba po Kefalonické stezce, která vám nabídne panoramatické výhledy na ostrov a moře.

Kefalonie je také proslulá svou kuchyní. V Skale se musíte zastavit v jedné z tamních tavern a ochutnat speciality jako jsou stafyly, tzatziki nebo octopus. Věřte, že si pochutnáte na nezapomenutelných chuťových zážitcích.

Co se týká ubytování, Skala nabízí řadu hotelů, apartmánů, ubytování v soukromí nebo kempu. Každý si tak najde to své a zaručeně užije nezapomenutelnou dovolenou.

Kefalonie, a zejména městečko Skala, si nezadá s žádnou jinou řeckou destinací. Pokud máte rádi pláže, kulturu, turistiku a skvělou kuchyni, rozhodně se sem musíte vydat na dovolenou. Ať už zvolíte jakoukoliv pláž, nebo se rozhodnete pro procházku v přírodě, budete mít jistotu, že si zde užijete nezapomenutelné chvíle.


Ubytování Řecko Kefalonie Skala


Kefalonie je jedna z nejkrásnějších řeckých ostrovů, která se nachází na západním pobřeží Řecka. Oblast Skala, která se nachází na jihu ostrova, je jedním z nejpopulárnějších turistických destinací pro návštěvníky.

Ubytování v oblasti Skala zahrnuje širokou škálu možností, od luxusních hotelů a vil po rodinné penziony a apartmány. Rezervace ubytování lze provést online nebo prostřednictvím cestovní kanceláře.

Zóna Skala nabízí hostům krásné písečné pláže a řadu vodních sportů, především potápění. Také se zde nachází několik historických památek a atrakcí, jako je antický chrám Apollóna a pevnost Paliokasistra.

Luxusní hotely v oblasti Skala nabízí hostům prvotřídní služby a vybavení, jako jsou bazény, spa a wellness centra, restaurace a bary. Kromě toho jsou dostupné i vily s vlastním bazénem a soukromou pláží.

Pro rodinné dovolené jsou k dispozici rodinné penziony a apartmány. Tyto ubytování jsou obvykle levnější, ale nabízejí vše, co potřebujete pro příjemný pobyt.

Mnoho ubytování v oblasti Skala nabízí výhled na moře a blízkost pláže. Některé nabízejí také snídani, oběd a večeři v ceně ubytování, což hostům usnadňuje plánování svých aktivit.

Celkově lze říci, že ubytování v oblasti Skala je vhodné pro každého typu turisty. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní hotel nebo rodinný apartmán, najdete zde mnoho možností, které vám zaručí příjemný pobyt na tomto krásném řeckém ostrově.


Počasí Řecko Kefalonie Skala


Kefalonie je největší z Ionických ostrovů na západním pobřeží Řecka a Skala je populární turistické letovisko nacházející se na jihu ostrova. Pokud plánujete dovolenou na Kefalonii a chcete vědět, jaké počasí můžete očekávat při návštěvě Skaly, přečtěte si následující informace.

Podnebí na Kefalonii je středomořské, což znamená, že zde panuje teplé a slunečné počasí převážně během celého roku. Avšak, přestože se Skala pyšní ideálními podmínkami pro slunnou dovolenou, počasí zde může být poměrně rozmanité. Mnoho lidí si oblíbilo Skalu pro její dlouhé a písečné pláže, jako je například Skala Beach nebo Kaminia Beach, ale počasí zde může být proměnlivé, takže si raději připravte nějaké krátké kalhoty, ale zároveň zabalte i lehkou bundu, v případě, že to ochladí.

Léto je samozřejmě nejteplejší částí roku na ostrově a Skala bývá přeplněná turisty ze všech koutů světa. Měsíce červenec a srpen znamenají průměrnou denní teplotu kolem 30°C, velké množství slunce a malou pravděpodobnost deště. Pokud však nejste milovníci velkých teplot, může být pro vás návštěva Skaly v letních měsících trochu příliš horká.

Podzim a jaro jsou na Kefalonii o poznání chladnější. Během října a listopadu se průměrná teplota pohybuje kolem 20°C přes den, ale v noci se ochladí na zhruba 10°C. Pláže jsou v této době méně plné, ale příležitostný déšť a méně slunečných hodin nejspíš neobstojí v porovnání s těmi, které zažijete v letních měsících.

Zima na Kefalonii znamená studenější počasí a méně turistů. Průměrná teplota během ledna a února se pohybuje kolem 10°C, ačkoliv některé dny mohou být ještě chladnější. V této době roku se zde setkáte s většími dešti, více větrů a je bližší kovový a šedý stav.

Pokud plánujete cestu do Skaly na Kefalonii, nezapomeňte na předpověď počasí a zabalte si odpovídající oblečení. Nechte si místo v zavazadle i na sluneční brýle a opalovací krém - slunce zde může být velmi silné v průběhu celého roku. Bez ohledu na roční dobu je Skala stále půvabným a atraktivním turistickým cílem, který stojí za návštěvu.


Letenka Řecko Kefalonie Skala


Letos se turisté těší na opětovné otevření hranic a možnost vycestovat do oblíbených destinací. Mezi ty nejatraktivnější patří také letošní novinka – ostrov Kefalonie v Řecku, a to konkrétně letovisko Skala. Skala je oblíbenou letní destinací, která láká svou nádhernou přírodou, krásnými plážemi a příjemnou atmosférou.

Pokud se rozhodnete letět na Kefalonii, letiště Argostoli je nejbližším mezinárodním letištěm, které slouží okolním letoviskům včetně Skaly. Cesta z českých letišť je přibližně tříhodinová. Po přistání na letišti Argostoli se můžete dostat do letoviska Skala buď pronájmem auta, což je oblíbená volba mezi turisty, anebo můžete využít taxi služby. Vzdálenost mezi letištěm a Skalou je cca 40 kilometrů.

Skala je malé přístavní městečko situované na jihu ostrova Kefalonie. Oblast je plná malebných zátok, skalnatých útesů a bujných zelených kopců. Pláž v Skale je známá svou jemnou pískovou pláží a tyrkysově modrou vodou, která vás přímo okouzlí. Díky své velké délce si na pláži vždy najdete prostor, ať už preferujete ležení na sluníčku nebo na základech v příjemném stínu. Pláž je dobře vybavena a jsou zde k dispozici i různé vodní sporty, jako například šnorchlování či jízda na vodním skútru.

Skala nabízí také bohatý výběr restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční řeckou kuchyni. Místní restaurace se zaměřují na čerstvé mořské plody a ryby, ale samozřejmě nechybí ani tradiční řecké speciality, jako jsou gyros či tzatziki. Pokud se chcete procházet a nakupovat suvenýry, také zde najdete mnoho obchodů s turistickým zbožím a místních výrobků.

Pro milovníky historie a kultury je v okolí Skaly také mnoho možností. Nedaleko se nachází starověká římská osada, kterou můžete navštívit a projít se po historických ruinách. Kefalonie je také domovem mnoho klášterů a kostelů, které stojí za návštěvu.

Pobytem v letovisku Skala na Kefalonii si tak můžete užít ideální kombinaci relaxace na pláži, poznávání nové kultury a prohlížení historických památek. Ostrov Kefalonie jako celek oplývá přírodou a krásnými scenériemi, které jsou vhodné pro procházky a výlety do okolí.

Pokud tedy hledáte letovisko s úchvatnou přírodou, krásnými plážemi a bohatou historií, letenka do Skaly na ostrově Kefalonie je pro vás tou správnou volbou. Ať už se chystáte strávit romantickou dovolenou nebo aktivní rodinný výlet, tento kousíček Řecka vás zaručeně nezklame.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kefalonie Skala


Nejčastějšími dotazy a odpověďmi týkajícími se Řecka, konkrétně ostrova Kefalonie a obce Skala jsou:

1. Jak se dostat na ostrov Kefalonie?
- Nejlepší způsob je letadlem. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí přímé lety z různých evropských destinací do hlavního města ostrova, Argostoli. Alternativně je možné se na Kefalonii dostat trajektem z některého z přístavů v Řecku.

2. Jak dlouho trvá let na Kefalonii?
- Doba letu se liší v závislosti na místě, odkud odletíte. Z většiny evropských destinací trvá let na Kefalonii přibližně 2 až 3 hodiny.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v obci Skala?
- Skala je známá svými krásnými plážemi. Mezi nejlepší patří pláž Skala, Kaminia Beach, Kato Katelios Beach a Agios Ioannis Beach.

4. Jaké aktivity a atrakce jsou k dispozici v Skale?
- V Skale je možné podniknout několik aktivit. Mezi nejpopulárnější patří vodní sporty, potápění, jízda na koni, procházky po okolních vesnicích, návštěva starých klášterů a památek a ochutnávka místní kuchyně.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Skale?
- Skala nabízí širokou škálu restaurací, které servírují místní speciality i mezinárodní kuchyni. Některé z nejlepších restaurací v této obci jsou Mounda Beach Resto-Bar, Nautilus Restaurant, Vegera Restaurace a Sunset Restaurant.

6. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Kefalonie a Skaly?
- Nejlepší doba na návštěvu Kefalonie a Skaly je v období od května do října, kdy je počasí příjemné a teploty dosahují až 30°C. V těchto měsících je také méně turistů.

7. Jakým jazykem se mluví v Kefalonii a Skale?
- Hlavním jazykem je řečtina. V turistických oblastech, jako je Skala, je však běžné, že personál v restauracích a hotelích hovoří anglicky.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky