Objevte nejlevnější lety

Rakousko Neusídl Lake

Dovolená Rakousko Neusídl Lake


Rakousko je jednou z nejoblíbenějších evropských destinací pro letní dovolenou. Rakouské Alpy jsou tím nejlepším místem pro milovníky přírody, horskou turistiku, cykloturistiku nebo jen relaxaci v příjemném prostředí Alp.

Jedním z nejlepších míst pro letní dovolenou v Rakousku je Neusídl Lake v Burgenlandu. Tento největší rakouský jezero se nachází v severovýchodní části země, na hranici Rakouska a Maďarska.

Neusídl Lake je krásné jezero obklopené velkými vinicemi a úchvatným panoramatem Alp. Je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít koupání v krystalicky čisté vodě, ale také vodní sporty a rybaření.

Kromě toho nabízí Neusídl Lake mnoho dalších aktivit jako jsou horská turistika, cykloturistika, plavání a procházky po přírodě. Neusídl Lake je také ideální pro milovníky vína, neboť v okolí jezera se pěstuje víno a jsou zde mnohé vinice, které nabízejí ochutnávky vína.

Dokonce i během zimy můžete využít Neusídl Lake pro lyžování a snowboarding. V blízkosti jezera se nacházejí lyžařská střediska, kde si můžete užít sjezdovky i běžecké tratě.

Pro ubytování na Neusídl Lake jsou k dispozici různé typy ubytování, jako jsou hotely, apartmány a chaty. Každý z těchto druhů ubytování nabízí pohodlí a pohodlné zázemí pro vaší dovolenou.

Neusídl Lake je takový ráj uprostřed Alp, kde si lze užít krásné přírody, vody i vína. Neusídl Lake má vše, co si můžete přát pro perfektní letní dovolenou. Navštívit toto unikátní místo jistě budete chtít i vy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rakousko Neusídl Lake


1. Kam se můžeme vydat na Neusiedl jezero v Rakousku?

Neusiedl jezero se nachází ve východním Rakousku, poblíž hranic s Maďarskem. Nejlepší přístup je z města Neusiedl am See, které leží u jezera.

2. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Neusiedl jezera?

Nejlepší doba pro návštěvu jezera je na jaře a v létě, kdy je teplé počasí a je možné se věnovat vodním aktivitám. V těchto měsících je také možné obdivovat mnoho druhů ptáků, které migrují do okolí jezera.

3. Jaké aktivity můžeme podniknout na Neusiedl jezeře?

Na jezeře je možné provozovat různé sportovní aktivity, jako je jachting, windsurfing, kajakování nebo rybaření. Dále si můžete pronajmout kolo a projet se po cyklostezkách v okolí jezera. Je možné si také udělat piknik na pláži nebo navštívit přírodní rezervace v okolí.

4. Jsou na jezeře k dispozici ubytovací zařízení?

Ano, v okolí jezera se nachází mnoho ubytovacích zařízení, jako jsou hotely, penziony a kempy. Velký výběr ubytování je k dispozici v městě Neusiedl am See a jeho okolí.

5. Jak se dostaneme na Neusiedl jezero z Vídně?

Nejsnáze se na jezero dostanete z Vídně vlakem. Z hlavního nádraží ve Vídni jezdí pravidelné spoje do města Neusiedl am See, které leží přímo u jezera. Jízda trvá zhruba 30-40 minut.

6. Je možné se koupat v jezeře?

Ano, je možné se koupat v jezeře. Voda je čistá a teplá během letních měsíců. Na pláži je také možné si pronajmout lehátka a slunečníky.

7. Jsou v okolí jezera restaurace a obchody?

Ano, v okolí jezera se nachází mnoho restaurací a obchodů. V městě Neusiedl am See najdete různé obchody, restaurace a kavárny. Na pláži je také možné si koupit občerstvení.

8. Existují v okolí jezera turistické stezky?

Ano, v okolí jezera se nachází několik turistických stezek, které vás provedou okolní přírodou a přírodními rezervacemi. Stezky jsou dobře značené a vhodné i pro rodiny s dětmi.

9. Můžeme na jezeře půjčit vodní sportovní vybavení?

Ano, je možné si půjčit vodní sportovní vybavení, jako jsou jachty, windsurfingové prkna, kajaky nebo paddleboardy. V blízkosti jezera najdete několik půjčoven, které nabízejí tuto službu.

10. Je nutné rezervovat ubytování a vstupenky dopředu?

Rezervace ubytování dopředu je doporučená, zejména v případě pobytu v hlavní turistické sezoně. Vstupenky na jezero nejsou nutné, je volně přístupné veřejnosti.


Letenka Rakousko Neusídl Lake


Rakousko je známé svými malebnými jezery a horskými krajinami, které lákají turisty z celého světa. Jedním z nejkrásnějších jezer v Rakousku je určitě Neusídl Lake. Toto jezero se nachází v mezinárodní oblasti Sídl Neusídl v severní části země.

Neusídl Lake je největším jezerem v Rakousku a také jedním z nejteplejších jezer v Evropě. Jeho teplota během léta často dosahuje až 28 °C. Je to ideální místo pro vodní sporty, jako je jízda na vodním skútru, plachtění nebo windsurfing. Kromě toho jezero nabízí také skvělé podmínky pro koupání a slunění na jedné z mnoha pláží, které se nacházejí po celém pobřeží.

Neusídl Lake leží na hranici Rakouska a Maďarska, a nabízí nádherné výhledy na oba tyto státy. Je obklopen krásnými vinicemi a zelenými poli, což dává tomuto místu jedinečnou atmosféru. Vzhledem k tomu, že jezero se nachází na soutoku dvou zemí, je zde také bohatá kulturní rozmanitost. Turisté mohou navštívit různé historické památky a muzea, které se nacházejí v okolí jezera.

Pro turisty, kteří preferují přírodu a outdoorové aktivity, je okolí jezera rajským koutem. Existuje mnoho pěších a cyklistických tras, které vedou podél jezera a do okolních hor. Neusídl Lake je součástí národního parku Neusiedler See-Seewinkel, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Národní park je domovem pro mnoho vzácných druhů zvířat a ptáků a je ideálním místem pro pozorování přírody.

Pokud si turisté přejí ochutnat místní speciality, jezero je lemováno mnoha restauracemi a vinicemi, které nabízejí tradiční rakouskou kuchyni a vyhlášená vína. Oblast je známá svými bílými víny, zejména veltlínským zeleným a neusidlse Zwicklem.

Neusídl Lake je jedinečným místem, které nabízí krásnou přírodu, bohatou kulturu a mnoho aktivit pro turisty všech věkových kategorií. Pokud plánujete cestu do Rakouska, rozhodně byste neměli nechat ujít toto nádherné jezero. Zde se budete cítit uvolněně, obklopeni přírodou a zároveň mít možnost objevovat kulturní poklady regionu.


Ubytování Rakousko Neusídl Lake


Rakousko je známé svou krásnou přírodou a atraktivními turistickými destinacemi. Jednou z těchto destinací je i malebné jezero Neusidl Lake. Pokud plánujete navštívit toto místo, pak vás bude jistě zajímat informace o ubytování.

Jezero Neusidl Lake se nachází v rakouských spolkových zemích Burgenland a Dolní Rakousy. Jeho rozloha je přibližně 315 čtverečních kilometrů a je jedním z největších jezer ve střední Evropě. Jeho okolí je plné přírodní krásy, vinic a malých typických rakouských vesniček.

Když přijedete na jezero Neusidl Lake, budete mít několik možností ubytování. Na výběr jsou především hotely, penziony a apartmány. Můžete si vybrat luxusní hotel s panoramatickým výhledem na jezero, který nabízí veškeré pohodlí a vybavení. Tyto hotely mají často také wellness centra, venkovní bazény a restaurace s tradiční rakouskou kuchyní.

Pro ty, kteří preferují intimnější atmosféru, jsou k dispozici penziony. Penziony v okolí jezera Neusidl Lake jsou často rodinné podniky a majitelé se o své hosty starají osobně. Tyto ubytování nabízí příjemné prostředí a přátelskou atmosféru za přijatelnou cenu.

Další variantou ubytování jsou apartmány. Ty jsou ideální pro ty, kteří chtějí mít větší nezávislost a komfort samostatného bydlení. Apartmány v okolí jezera Neusidl Lake jsou často moderně zařízené, mají vlastní kuchyň a prostorný obývací prostor. To je ideální možnost, pokud plánujete delší pobyt a chcete si vařit sami.

Není však důležité jen samotné ubytování, ale také jeho umístění. Pokud chcete být co nejblíže jezeru a užívat si jeho krásu, měli byste se zaměřit na ubytování v těsné blízkosti břehu. Existuje mnoho hotelů, penzionů a apartmánů, které nabízí přímý přístup k jezeru a pláži. Tato místa jsou ideální pro milovníky vodních aktivit, jako je plavání, rybaření nebo windsurfing.

Pokud rádi cestujete s rodinou, měli byste hledat ubytování s rodinnými pokoji nebo apartmány s oddělenými ložnicemi. Některé hotely mají také dětská hřiště a herny, aby se vaše děti měly čím zabavit.

Pokud plánujete navštívit Rakousko a objevit krásu jezera Neusidl Lake, je důležité si dopředu rezervovat ubytování. Oblast je velmi populární mezi turisty, zejména během letních měsíců, a může se stát, že všechna místa budou obsazena. Doporučuji si vybrat ubytování, které vyhovuje vašim představám a potřebám, a rezervovat ho online nebo prostřednictvím cestovní agentury.

Jezero Neusidl Lake nabízí nádhernou kombinaci přírody, klidu a relaxace. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro luxusní hotel, útulný penzion nebo moderní apartmán, budete mít možnost užít si všechny tyto výhody a strávit nezapomenutelnou dovolenou v srdci Rakouska.


Počasí Rakousko Neusídl Lake


Rakousko je známé svými úchvatnými přírodními scenériemi a když ještě ke všemu přidáme idylické jezero, dostaneme dokonalou kombinaci. Jedním z takových míst je rakouský Neusiedl Lake, které je oblíbeným cílem turistů z celého světa.

Neusiedl Lake se nachází v severní části Rakouska, nedaleko hranic s Maďarskem. Jezero je největším sladkovodním jezerem ve střední Evropě a jeho rozloha činí přibližně 315 km². Díky svému působivému okolí, které je tvořeno z velké části chráněnou krajinou, je Neusiedl Lake jedním z nejcennějších přírodních prostorů v Rakousku.

Počasí v oblasti jezera Neusiedl je typické pro střední Evropu. Rok zde začíná chladně, s průměrnými teplotami kolem 0 °C v lednu a únoru. Sníh může pokrýt krajinu a vytvořit tak pohádkovou atmosféru. Během jara se teploty zvyšují a od března do května se pohybují kolem 10-15 °C. To je ideální období pro procházky po okolních vesnicích a prozkoumávání přírody.

V létě může být počasí u Neusiedl Lake poměrně horké. Průměrné teploty se pohybují okolo 25-30 °C a jezero se stává oblíbeným místem k osvěžení a vodním aktivitám. Turisté se mohou vydat na vodních skútrech, kajacích nebo se vykoupat v jeho čistých vodách. Díky svému rozsáhlému pobřeží si zde snadno najdete klidné místo na relaxaci a slunění.

Podzim přichází do Rakouska na konci září a s sebou přináší krásné zbarvení listí, které provází horské linie okolo jezera. Teploty se snižují na cca 10-15 °C a není tak intenzivní turistické období. To však neznamená, že se nemůžete vydat na procházku po okolních vinicích a ochutnat místní speciality.

Rakousko a jezero Neusiedl zkrátka nabízí neuvěřitelné množství vnějších aktivit pro každou roční dobu. Bez ohledu na počasí, můžete se těšit na krásné výhledy, příjemné venkovské vesnice a přírodní rezervace, které lákají k objevování. Takže ať už se rozhodnete navštívit jezero Neusiedl v zimě nebo v létě, rozhodně vás čeká nezapomenutelný zážitek.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky