Objevte nejlevnější lety

Rakousko Burgenland

Letenka Rakousko Burgenland


Rakousko je krásná země s množstvím turisticky atraktivních a historicky významných míst. Mnoho z nich se nachází v Burgenlandu, který se nachází na východě země, hned vedle hranic s Maďarskem a Slovenskem. A protože dnes létat do Rakouska není vůbec složité a stojí to přijatelné ceny, proč si neudělat výlet právě tam.

Jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat do Burgenlandu, je letecky. V českých městech jako je Praha nebo Brno se můžete dostat na letiště a levnou letenkou se snadno a rychle dostat na letiště ve Vídni. Odtud už je to jen kousek do Burgenlandu a to celou řadou dopravních prostředků (vlakem, autobusem nebo půjčeným autem).

Burgenland nabízí mnoho zajímavých míst. Jste-li milovníkem historie, určitě byste neměli vynechat hrad Lockenhaus, původně středověkou hradbu postavenou v 13. století. Dále zde najdete mnoho kostelů, jako například Kostel svatého Martina v Eisenstadtu, který známe z filmu Sound of Music.

Milovníci slavných vín by si určitě měli projít oblast Súdoststeirische Weinstrasse, což je údolí, ve kterém se vyrábí nejlepší vína Rakouska a kde také najdete mnoho vinařských obchodů, vináren a restaurací s vynikající kuchyní. Pro ty, kteří chtějí zažít adrenalinovou akci, je tu například Nationalpark Neusiedler See-Seewinkel, kde si můžete naplno užít jízdu na kole nebo windsurfing.

Burgenland se pyšní také mnoha velkolepými akcemi, jako například Siebenbrunner Herbst (Siebenbrunn Harvest), během kterého se můžete těšit na mnoho kulinářských specialit a rakouské víno. Více sportovními typy není nic lepšího, než navštívit oblast Neusiedler See, kde se konají vodní sporty. Tuto oblast také profenují cyklisti z celého Rakouska.

Zkrátka, Burgenland nabízí mnoho zajímavostí a aktivit pro všechny druhy návštěvníků. Díky levným letenkám a rychlým spojením není nic jednodušší, než si na Rakousko rezervovat letenku a odjet na dobrodružnou cestu.


Počasí Rakousko Burgenland


Rakousko, a především jeho region Burgenland, je známé svým krásným a měnícím se počasím. Nacházející se na východě země, Burgenland nabízí různorodé klimatické podmínky, které ovlivňují život místních obyvatel i turistů.

Burgenland leží na hranici s Maďarskem a Slovenskem a je jediným rakouským regionem, který hraničí s těmito dvěma zeměmi. Tato blízkost k východní Evropě ovlivňuje klima regionu. Zatímco v jiných částech Rakouska převažuje kontinentální podnebí, v Burgenlandu je klima spíše přechodné od podnebí kontinentálního ke středomořskému.

Burgenland je známé jako slunečné a teplé místo. Hlavní město regionu, Eisenstadt, je často označováno jako "město slunce". Průměrný počet slunečných dní zde dosahuje 200 a více ročně. V letních měsících se teploty pohybují kolem 25-30 °C, což přitahuje mnoho návštěvníků, kteří sem přijíždějí relaxovat na místní jezera, jako je například Neusiedler See.

V zimě se klima v Burgenlandu změní na chladnější. Teploty se zde pohybují kolem 0 °C až -10 °C, což je ideální pro zimní sporty. Některé oblasti v Burgenlandu, jako například Semmering, jsou vyhledávanými destinacemi pro lyžování a snowboarding. I když sněhové závěje nejsou tak časté jako v horských oblastech Rakouska, stále je zde dostatek sněhu k provozování zimních sportů.

Burgenland je také znám svými vinicemi a vinařstvím. Příznivé podmínky pro pěstování révy vinné umožňují produkci vynikajících vín. Region je často nazývaný "Víno Burgenland" a nabízí mnoho vinařských festivalů a degustací pro milovníky vína.

I když je počasí v Burgenlandu obecně mírné a příjemné, občas může dojít k extrémním povětrnostním jevům. Například v minulosti se v regionu vyskytly silné bouřky, které způsobily přívalové deště a záplavy. Nicméně, tyto situace jsou vzácné a většina času v Burgenlandu panuje příjemné počasí.

Celkově lze říci, že počasí v Burgenlandu je proměnlivé a ovlivněné blízkostí východní Evropy. Region nabízí slunečné léto a chladné zimy, které poskytují ideální podmínky pro turisty i místní obyvatele. Ať už se jedná o lyžování, relaxaci u jezer nebo ochutnávání místních vín, Burgenland nabízí skvělé možnosti pro všestrannou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rakousko Burgenland


1. Jaké jsou nejlepší aktivity pro turisty v Burgenlandu?
V Burgenlandu je mnoho možností, včetně návštěvy termálních lázní, cyklovýletů po vinných oblastech, ochutnávky vína, procházky po historických městech a hradních zříceninách a vodní sporty na jeho jezerech.

2. Jak se dostanu do Burgenlandu?
Burgenland se nachází v jihovýchodní části Rakouska a je snadno dostupný autem, vlakem nebo autobusem. Některé z nejlepších způsobů, jak se do Burgenlandu dostat, jsou z Vídně, kde je mezinárodní letiště a velké nádraží.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Burgenlandu?
Nejlepší doba na návštěvu Burgenlandu závisí na vašich preferencích. Jaro a podzim jsou obdobím prohlížení vinohradů a zimních sportů, zatímco léto má úžasné počasí a je ideální pro vodní sporty a pobyt na pláži. Většina termálních lázní v Burgenlandu je otevřena po celý rok.

4. Jaké jsou nejlepší vinice v Burgenlandu?
Burgenland je známý svými vynikajícími víny, zvláště vínem vyráběným z odrůd Zweigelt, Blaufränkisch a Welschriesling. Mezi nejlepší vinice patří Kroatisch Minihof, Deutschkreutz a Rust.

5. Jaký je rozpočet na dovolenou v Burgenlandu?
Rozpočet na dovolenou v Burgenlandu závisí na vašich preferencích. Hotely a termální lázně zde nabízejí různé cenové kategorie a výlety mohou být buď zdarma nebo stát několik set eur. Průměrně se však rozpočet pohybuje kolem 100-200 eur na den.


Dovolená Rakousko Burgenland


Rakousko je země, která láká svou krásou a historií. Mezi nejnavštěvovanější oblasti patří i Burgenland, který si získává srdce turistů svými rozmanitými aktivitami a zajímavostmi. Pokud se chystáte na dovolenou plnou zážitků, je pro vás Burgenland tou pravou volbou.

Burgenland je nejvýchodnějším státem Rakouska a leží mezi Maďarskem, Slovenskem a Dolním Rakouskem. Na své si zde přijdou milovníci přírody, cyklistika, vodní sporty i naučné stezky. Turistické oblasti Burgenlandu jsou pestré a zaujmou každého návštěvníka.

Jedním z nejslavnějších přírodních krás Burgenlandu je Neusiedler See, což je největší jezero v Rakousku. Je to ráj pro vodní sporty, jako je plachtění, jachting, windsurfing a kitesurfing. Pokud se rozhodnete pro jiný způsob, jako například koupání, můžete využít jednu z mnoha pláží, které jsou přístupné po celém jezeře. Okolí Neusiedler See nabízí také rodinné výlety s prohlídkou chráněných oblastí, například Národního parku Neusiedler See-Seewinkel.

Pokud jste cyklista, můžete objevovat Burgenland po cyklostezkách, které vedou zhruba 1500 kilometrů přírodním krajem, vinicemi a zemědělskými usedlostmi. Dá se projíždět po stezkách jak sebevětším sportovcem, tak i s rodinou na výletě za pěkným počasí. Nabízí se také celodenní cyklistické výlety s prohlídkou zámků, vinic a památek.

Při návštěvě Burgenlandu nesmíte zapomenout na zámecké a městské prohlídky. V okolí města Eisenstadt je na řadě zámků, které by vás mohly zaujmout jako například zámek Esterházy, kde Beethoven premiéroval svůj 9. symfonii. Navštívit můžete i rustikální půdorys hradu Forchtenstein, kde si můžete prohlédnout sbírku zbraní a zbroje.

Burgenland si také zakládá na své vinohradnické tradici. Kromě cyklostezek s vinařskými stezkami se můžete pobavit na vínochtivých výletech s ochutnávkou místních vín v lázních v Bad Tatzmannsdorfu nebo na vinařských trzích v oblasti Mittelburgenland.

Burgenland je pro malé i velké příjemnou dovolenou s množstvím atrakcí pro každého návštěvníka. Pokud se tedy chystáte na dovolenou plnou zážitků, je pro vás Burgenland tou pravou volbou. Načerpejte nové síly, přijďte se zahřát na slunce a nechte se okouzlit rakouským krajem.


Ubytování Rakousko Burgenland


Rakousko Burgenland je nádherná oblast nacházející se na východě země, hraničící s Maďarskem a Slovenskem. Jeho malebná krajina, bohatá historie a kulturní dědictví lákají mnoho turistů každý rok. Aby však tyto návštěvy byly skutečně nezapomenutelné, je důležité vybrat si správné ubytování.

Burgenland nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které splňují potřeby různých typů cestovatelů. Od luxusních hotelů až po rodinné penziony a soukromé apartmány - vše je v Burgenlandu k dispozici.

Pro ty, kteří preferují luxusní zážitek, jsou zde elegantní hotely s komplexními službami. Tyto hotely často nabízejí vybavení jako jsou wellness centra, bazény, restaurace a bary. Hosté si mohou užít relaxaci a odpočinek v pohodlí svého pokojů, zatímco se jim zároveň dostane péče a pozornosti od profesionálního personálu.

Pro ty, kteří hledají klid a pohodlí rodinného prostředí, jsou rodinné penziony skvělou volbou. Tyto penziony často poskytují prostorné pokoje a apartmány s veškerým vybavením pro pohodlný a příjemný pobyt. Hosté mohou využít společné prostory, jako jsou jídelny nebo terasy, které často nabízí krásný výhled na okolní krajinu.

Pro ty, kteří preferují větší svobodu a soukromí, jsou zde také soukromé apartmány, které umožňují hostům pocit domova na dovolené. Tyto apartmány mají vlastní kuchyně a koupelny, což umožňuje hostům plnou autonomii při plánování svých dní. Navíc mnoho apartmánových komplexů nabízí další vybavení, jako jsou bazény, zahrady nebo grilovací místa.

Kromě toho je také možné najít levnější možnosti ubytování, jako jsou hostely a kempy. Tyto možnosti jsou ideální pro cestovatele s menším rozpočtem, kteří stále chtějí zažít vše, co Burgenland nabízí. Hostely nabízí společné pokoje s možností sdílení sociálních zařízení, zatímco kempy poskytují místa pro stany nebo parkování karavanů.

Neměli bychom zapomenout ani na tradiční rakouské horské chaty a penziony. Tyto ubytovací zařízení najdeme zejména ve více odlehlých oblastech Burgenlandu, které nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu a jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít horskou atmosféru a přírodu.

Ať už hledáte luxusní ubytování nebo preferujete nenáročné možnosti, v Burgenlandu určitě najdete to pravé. Během vaší návštěvy si budete moci užít malebné scenérie, přátelského prostředí a bohaté kulturní dědictví této oblasti. Nezapomeňte si vybrat ubytování, které splňuje vaše potřeby, a užijte si všechno, co Rakousko Burgenland nabízí.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky