Objevte nejlevnější lety

Panama Casco Viejo (Old Town)

Letenka Panama Casco Viejo (Old Town)


Pokud hledáte unikátní cestovatelský zážitek, pak byste měli zvážit návštěvu Panamy a jednoho z nejstarších měst v zemi - Casco Viejo (Old Town). Tento historický centrum nabízí návštěvníkům nádhernou architekturu, bohatou historii a fascinující kulturu.

Aby byla návštěva Casco Viejo co nejjednodušší, doporučujeme rezervovat letenku přímo do Panamy. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do Panamy z různých částí světa. Vzhledem k tomu, že Panama City (hlavní město Panamy) je jedním z největších letišť v regionu, není obtížné najít letenku za rozumnou cenu.

Jakmile přiletíte do Panamy, můžete buď využít služeb místních taxi nebo autobusů k dopravě do Casco Viejo. Cesta by trvala asi 30 minut a nabízí nádherný výhled na Panama City.

Jakmile dorazíte do Casco Viejo, nezbývá než se ponořit do této kouzelné čtvrti. Většina budov v této oblasti pochází z 17. až 18. století, což z ní dělá jednu z nejstarších čtvrtí v Latinské Americe. Toto starobylé prostředí si zachovalo svůj koloniální charakter, přičemž v něm najdete mnoho fascinujících památek, jako například katedrálu, bývalé kláštery a nádherné náměstí.

Navzdory svému stáří se Casco Viejo stává stále více moderním a živým městským centrem. K dispozici jsou desítky luxusních hotelů, kaváren, barů a restaurací, které nabízejí nejlepší chuťové zážitky z latinskoamerické kuchyně a obohacují atmosféru této historické čtvrti.

Zkrátka, návštěva Casco Viejo v Panamě je ideální pro ty, kteří hledají unikátní cestovatelský zážitek, kde se mohou ponořit do bohaté historie a kultury Latinské Ameriky. S nádhernou architekturou, fascinujícími památkami a vynikajícími restauracemi je tento starobylý koutek Panamy jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v této části světa.


Ubytování Panama Casco Viejo (Old Town)


Ubytování v Panama Casco Viejo (Old Town): Objevte kouzlo historického centra

Panama Casco Viejo, také známý jako Staré Město, je jednou z nejstarších a nejkrásnějších částí Panamy. Toto historické centrum zaujímá území o rozloze více než 16 hektarů a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Kromě jeho historického a kulturního významu si zde můžete také vychutnat luxusní ubytování, které nabízí mnoho stylových hotelů a apartmánů.

Staré Město Panama je známé svou architekturou koloniálního stylu, která odráží bohatou historii této oblasti. Malebné uličky plné kamenných zdí, barevných domů a historických památek vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru. Kromě toho je Casco Viejo také plné života, s mnoha restauracemi, kavárnami, obchody a uměleckými galeriemi, kde najdete autentické panamské zážitky.

Pokud se rozhodnete přenocovat v Casco Viejo, máte na výběr mnoho skvělých možností ubytování. Apartmány a hotely zde nabízejí unikátní a stylové prostředí, které se skvěle hodí k romantickému pobytu či prozkoumávání města. Mnoho z nich si zachovalo své historické rysy, jako jsou vysoké stropy, dřevěné podlahy a originální architektonické prvky, což přispívá ke skutečnému dojmu ze Starého Města.

Některé hotely nabízejí také nádherné výhledy na oceán nebo panorámu města. Můžete si vybrat z vysoce hodnocených hotelů jako American Trade Hotel, Tántalo Hotel nebo Central Hotel Panama. Tyto hotely mají moderní interiér, vysoce kvalitní služby a nabízejí různé vyžití pro hosty, jako jsou vyhlídkové terasy, bazény a wellness centra.

Pokud hledáte něco více soukromého a intimního, můžete se rozhodnout pronajmout si luxusní apartmán. Mnoho apartmánů v Casco Viejo nabízí soukromí a pohodlí s vlastním kuchyňským koutem a prostornou obývací místností. Máte možnost si vybrat z několika komplexních služeb, které vám umožní zažít pobyt jako místní obyvatelé.

Jestliže preferujete menší nezávislá ubytování, můžete zvolit také bed and breakfasts nebo hostely, které jsou cenově dostupnější alternativou k luxusním hotelům. I přesto však nabízejí příjemné a pohodlné prostředí pro váš pobyt v Casco Viejo.

Není pochyb o tom, že ubytování v Casco Viejo nabízí zážitek, který nelze jinde najít. Míchání historie, kultury a luxusního ubytování vytváří jedinečnou atmosféru, která vás uchvátí. Planetař se na procházku po těchto malebných uličkách a objevte kouzlo panamského Starého Města.


Dovolená Panama Casco Viejo (Old Town)


Pokud hledáte jedinečné a exotické místo pro svou příští dovolenou, přemýšlejte o návštěvě starého města Casco Viejo v Panamě. Tento malebný historický okrsek, nacházející se v hlavním městě Panamy - Panamě City, nabízí nádhernou kombinaci koloniální architektury, živé kultury a tradiční atmosféry.

Casco Viejo, známý také jako San Felipe, byl založen v roce 1673 a je jedním z nejstarších předměstí Panamy. Původně postavený jako opevněné město, sloužil jako obytná čtvrť pro šlechtu a bohaté obchodníky. Dnes je Casco Viejo nejen historickým centrem města, ale také turistickou atrakcí a místem obnovy.

V rámci revitalizačního procesu byl Casco Viejo prohlášen za světové dědictví UNESCO, což pomohlo zachovat jeho autentický ráz. Při procházce ulicemi můžete obdivovat architektonické skvosty jako španělské balkony, kostely, paláce a koloniální stavby. Každý krok vás zavede do minulosti a rozmanitých kultur, které tvoří ranou historii Panamy.

Okouzlující atmosféra starého města ještě více umocňuje jeho uliční život. Užívejte si procházky po úzkých uličkách, které jsou plné malých obchodů, kaváren, restaurací a uměleckých galerií. Můžete objevovat místní umělecké díla, nakupovat tradiční řemeslné výrobky nebo si dopřát lahodnou místní kuchyni.

Jedním z nejvýznamnějších bodů zájmu v Casco Viejo je Paseo de las Bovedas, který poskytuje nádherný výhled na panoráma města a oceán. Tento promenádní prostor je ideálním místem k obdivování západu slunce nebo na romantickou procházku.

Dalším zajímavým místem je Catedral Metropolitana, nejstarší katedrála v zemi, která je bohatá na historické artefakty. Zde si můžete prohlédnout fresky, sochy a pozlacené oltáře.

Pro milovníky kultury a umění je Casco Viejo ideálním místem. Můžete navštívit místní muzea, jako je Museo del Canal Interoceánico, které dokumentuje historii a význam Panamského průplavu. Nenechte si ujít také umělecký projekt BioMuseo, který prezentuje biodiverzitu a ekologii Panamy.

A pokud chcete trochu rozšířit svou dovolenou v Casco Viejo, nejdete v ceně návštěvy blízký ostrov Taboga. Tento malebný ostrov je ideálním místem pro odpočinek na pláži, potápění nebo procházky po vesničce.

Když si vyberete dovolenou v Casco Viejo, získáte nejen jedinečný historický zážitek, ale také příležitost objevit jednu z nejvíce rostoucích turistických destinací v střední Americe. Panama City nabízí také moderní přístav, moderní restaurace a luxusní hotely, což z tohoto místa dělá dokonalou kombinaci starého a nového.

Takže neváhejte a vydejte se na dovolenou do Casco Viejo, kde se setkejte s bohatou kulturou, historií a krásami Panamy. Vaše dovolená zde bude nezapomenutelná a plná neopakovatelných zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Panama Casco Viejo (Old Town)


1) Co je Casco Viejo?
Casco Viejo je historická čtvrť v hlavním městě Panamy, známá také jako staré město.

2) Jaká je historie Casco Viejo?
Casco Viejo bylo založeno v roce 1673 po zničení původního města Panama City z důvodu zemětřesení. V průběhu let Casco Viejo sloužilo jako centrum obchodu, kultury a turismu.

3) Co stojí za návštěvu v Casco Viejo?
V Casco Viejo se nachází mnoho historických budov, staveb a kostelů, které jsou důležité pro panamskou historii a kulturu. V Casco Viejo také najdete mnoho restaurací, barů a obchodů, ideálních pro procházku.

4) Jak se do Casco Viejo dostat?
Je to možné přijet taxíkem nebo autobusem.

5) Jaké jsou nejlepší restaurace v Casco Viejo?
V Casco Viejo se nachází mnoho vynikajících restaurací, jako např. Casablanca, Tántalo a Nazca 21.

6) Kde se mohu ubytovat v Casco Viejo?
V Casco Viejo najdete mnoho malých hotelů, hostelu a apartmánů.

7) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Casco Viejo?
Nejlepší doba na návštěvu Casco Viejo je v sušších měsících, od ledna do dubna.

8) Kde mohu koupit suvenýry v Casco Viejo?
V Casco Viejo najdete mnoho míst, kde můžete najít suvenýry a další panamské produkty, jako jsou trhové stánky, obchody s koženým zbožím a keramikou.

9) Mohu v Casco Viejo najít bankomaty?
Ano, v Casco Viejo najdete mnoho bankomatů a většina obchodů přijímá kreditní karty.

10) Jaké další památky a místa mohu navštívit v blízkosti Casco Viejo?
V blízkosti Casco Viejo se nachází např. Panamský průplav, Amador Causeway a mnoho krásných pláží.


Počasí Panama Casco Viejo (Old Town)


Panama, známá svým ohromujícím tropickým počasím, nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Jedno z nejkrásnějších a historicky nejcennějších míst v zemi, Casco Viejo (Old Town), je obklopeno nádhernými plážemi a malebnými uličkami s typickými koloniálními stavbami. Pokud jste plánovali návštěvu této čtvrti, je důležité vědět, jaké počasí vás zde očekává.

Panama City, kde Casco Viejo leží, má podnebí tropického monzunového typu. To znamená, že zde najdeme dvě sezóny: suchou a deštivou. Suchá sezóna v Panama City začíná v prosinci a končí v květnu. Toto období je velmi příjemné, s vysokými teplotami kolem 30°C a minimálními srážkami. Můžete se těšit na slunečné a teplé dny, které jsou ideální pro procházky po místních uličkách a objevování historických památek.

Na druhou stranu, deštivá sezóna v Panama City probíhá od června do listopadu. Během tohoto období je deštivo a vlhko velmi výrazné. Průměrné teploty se pohybují kolem 27°C, ale často se můžete setkat s vyššími teplotami přesahujícími 30°C. Deštivá sezóna se vyznačuje intenzivními dešti, které mohou trvat několik hodin a někdy i celé dny. Proto, pokud se chystáte navštívit Casco Viejo v tomto období, je důležité mít s sebou vhodnou obuv a deštník, abyste mohli vychutnat místní památky a zároveň zůstat suchí.

I když deštivo může omezit některé aktivity, nemusí to znamenat, že nemáte co dělat v Casco Viejo během deštivé sezóny. Mnoho historických budov má vnitřní prostory a přístřešky, kde si můžete prohlédnout výstavy a poznat více o bohaté historii této čtvrti. Navíc, místní kavárny, restaurace a bary jsou skvělými místy, kde si můžete odpočinout a ochutnat místní speciality.

Pokud jde o období hurikánů, Panama City je obecně málokdy postižena přímým zásahem hurikánu. Ale být v Casco Viejo během sezóny hurikánů, která trvá od června do listopadu, zdaleka není ideální. Je důležité sledovat nejnovější předpověď počasí a pokud hrozí nebezpečí, místní úřady by měly poskytnout instrukce, jak se chovat.

Celkově vzato, počasí v Casco Viejo může být proměnlivé zejména během deštivé sezóny, ale to neznamená, že byste neměli využít všech možností, které tento historický klenot nabízí. Nezapomeňte si obléknout pohodlné a vhodné oblečení a bavte se při procházkách po těchto úchvatných uličkách sázejících na historii a kulturou.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky