Objevte nejlevnější lety

Nový Zéland Cape Reinga

Nejčastější dotazy a odpovědi Nový Zéland Cape Reinga


1. Jak se dostat na Cape Reinga?
- Na Cape Reinga se dá dostat autem, které se pronajímá nebo vlastní. Existuje také množství turistických společností, které nabízejí výlety na Cape Reinga.

2. Jak daleko je Cape Reinga od Aucklandu?
- Cape Reinga je asi 420 kilometrů severně od Aucklandu. Cesta autem trvá přibližně 4,5 až 5 hodin.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit Cape Reinga?
- Nejlepší období pro návštěvu Cape Reinga je obvykle od listopadu do března, kdy je tepleji. V létě (prosinec a leden) může být také dost rušno, protože je to populární turistická atrakce.

4. Co je na Cape Reinga k vidění?
- Na Cape Reinga je nejznámější maják, kde se setkává Tasmánské moře a Tasmanovo moře. Můžete také vidět písečné duny na Ninety Mile Beach a procházet se po krásném pobřeží.

5. Jak dlouho trvá výlet na Cape Reinga?
- Výlet na Cape Reinga může trvat celý den, pokud se rozhodnete cestovat z Aucklandu. Pokud už jste v blízkosti, samotná návštěva Cape Reinga a procházka kolem bývá obvykle 2-3 hodiny.

6. Jaká je nejlepší místa na spaní poblíž Cape Reinga?
- V blízkosti Cape Reinga je několik kempů a ubytovacích zařízení. Oblíbenou volbou je Kaitaia, což je asi 80 kilometrů od Cape Reinga, kde je širší výběr ubytování.

7. Je na Cape Reinga vytvořen turistický průvodce?
- Ano, v blízkosti Cape Reinga najdete informační centrum, kde si můžete zakoupit turistické mapy a průvodce. Místní turistické společnosti také nabízejí prohlídky a výlety s průvodcem.


Letenka Nový Zéland Cape Reinga


Cape Reinga, často nazývaný jako "konec světa Nového Zélandu", je malebný mys na severu Severního ostrova Nového Zélandu. Tato krásná destinace je známá svými úchvatnými výhledy a místo setkání dvou oceánů.

Když se dostanete na mys Cape Reinga, budete mít možnost pozorovat majestátní setkání Tasmánského moře a Pacifiku. Tento pohled je jedním z nejznámějších turistických atrakcí Nového Zélandu a nabízí neuvěřitelné fotografické příležitosti.

Pro Maory je Cape Reinga duchovním místem. Věří, že duše zemřelých opouštějí svá těla právě zde a vstupují do oceánu, aby se poté vrátily na rodný ostrov Hawaiki. Na mysu se nachází ikonický strom "pohutukawa", který je považován za poslední místo doteknutí duší na Novém Zélandu před jejich odchodem na posmrtnou cestu.

Cape Reinga není jen o duchovním významu, ale také láká turisty svojí krásou a malebným okolím. Můžete se projít po pobřeží a obdivovat úchvatné výhledy na divoký oceán a okolní krajinný park. Existuje také možnost sejmutí na koni a prozkoumání mysu z jiného úhlu pohledu.

Pokud se rozhodnete navštívit Cape Reinga, doporučuje se pronajmout si automobil a projet se po "90 Mile Beach", což je pláž s názvem podle své délky, která nabízí úžasné surfování a nádherné výhledy. Měli byste také zvážit jízdu po písečných dunách Te Paki, které jsou nedaleko od mysu a nabízejí jedinečný zážitek.

Cesta na mys není nejjednodušší, ale je to určitě stojí za to. Můžete se tam dostat autem, ale doporučuje se si zapůjčit terénní vozidlo, protože některé části cesty jsou v písku nebo blátě. Alternativou je se připojit k organizovanému výletu, který vás doveze na ty nejpřístupnější místa.

Cape Reinga je unikátní a nezapomenutelné místo na Novém Zélandu. Jeho kouzlem a působivými výhledy láká mnoho turistů z celého světa. Mys je symbolem přírodní krásy a kulturního významu a představuje jednu z nejkrásnějších destinací, kterou tento úžasný ostrov nabízí.


Ubytování Nový Zéland Cape Reinga


Nádherný a odlehlý mys na severu Nového Zélandu, Cape Reinga je jedním z nejikoničtějších míst na světě. Toto malebné místo se nachází na poloostrově Aupouri, asi 100 km severně od města Kaitaia. Mys je známý svou překrásnou krajinou a je důležitým geografickým bodem pro Maory, protože zde věří, že je to místo, kde se setkávají dva moře - Tasmanovo moře (na západě) a Tichý oceán (na východě). Tato místa jsou považována za posvátná a jsou neodmyslitelnou součástí maorské kultury.

Cesta k mysu Cape Reinga je sama o sobě zážitkem. Pokud se rozhodnete cestovat zejména z Aucklandu, připravte se na cca 8-9 hodinovou jízdu. Nicméně tato cesta je naprosto ohromující, kdy budete projet kolem nádherných pláží, písečných dun a malebných výhledů na obrovský záliv Hokianga, který vás doslova vyrazí dech.

Když dorazíte na mys Cape Reinga, čeká na vás jedinečná přírodní scenérie. Výhledy na setkání dvou oceánů jsou prostě úchvatné. Můžete si projít pochod ze světové války, kde se nachází památník a maorské sochy, které představují hlídkující ducha, který sleduje moře. Zde se také nachází maják, který byl postaven v roce 1941 a dodnes ozařuje okolní vody. Mys je skvělým místem na fotografování, takže nezapomeňte přinést fotoaparát!

Dalším zajímavým místem v okolí mysu Cape Reinga je 90 Mile Beach (Pláž 90 mil), jedna z nejdelších pláží na světě. I když se ve skutečnosti jedná o 55 mil, není to vůbec o nic méně impozantní. Pláž je obklopena vysokými písečnými dunami, které vytvářejí okouzlující panorama. Můžete si zde také vyzkoušet jízdu na pláži autobusem, což je jedinečný zážitek.

Pokud byste se chtěli zastavit a odpočinout si, v okolí mysu Cape Reinga jsou různé místa k ubytování. Najdete zde kempy, motely a horské chaty, které nabízejí pohodlné a příjemné zázemí.

Celá oblast mysu Cape Reinga je přírodním pokladem Nového Zélandu a je nutností pro každého, kdo navštíví tuto úžasnou zemi. Nejenže nabízí neuvěřitelně krásné panorama a místo s duchovním významem pro Maory, ale také přináší dojemný pocit klidu a oddělení od moderního světa. Ubytování v Cape Reinga vám umožní zažít toto všechno a těšit se z nezapomenutelného zážitku.


Dovolená Nový Zéland Cape Reinga


Nový Zéland je země plná úžasných přírodních krás a kouzelných scenérií. Jedním z nejimpozantnějších míst, které si turisté na Novém Zélandu nesmí nechat ujít, je Cape Reinga. Nachází se na severním konci Severního ostrova a nabízí návštěvníkům nádherné výhledy a řadu fascinujících zážitků.

Cape Reinga je známý především díky svému geografickému významu. Nachází se zde místo, kde se setkávají dvě vody - Tasmánské moře na západní straně a Pacifik na východní straně. Je to fascinující místo, kde můžete pozorovat, jak tyto dvě vody splývají a rozdílné teploty a proudy se střetávají.

Jedním z nejznámějších a nejikoničtějších výjevů, které můžete z Cape Reinga spatřit, je místo, kde se oceán setkává se Tasmanovým mořem a vytváří tak známý proužek vody nazývaný Ostatního. Tento proužek je doprovázen bouřlivými vlnami a nabízí úžasné pohledy a fotografování. Není divu, že se tento proužek vody stal jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí na Novém Zélandu.

Dalším zajímavým místem na Cape Reinga je maják. Tento maják je údajně nejvýše položený maják na Novém Zélandu a poskytuje návštěvníkům úžasné panoramatické výhledy na okolní krajinu. Z majáku můžete pozorovat nádherné pláže, písečné duny a zelené kopce - všechny charakteristické rysy Nového Zélandu.

Další zajímavostí Cape Reinga je Strom očistce. Tento mohutný strom, který je považován za svaté místo maorské kultury, je obklopen několika legendami a tradicemi. Místní obyvatelé věří, že když přijdete k tomuto stromu a vystoupíte na nejvyšší bod, můžete vidět, jak duše zemřelých opouštějí svět a vrací se na ostrovy svých předků.

Návštěva Cape Reinga může být buď jednodenní výlet nebo součást delší cesty po Severním ostrově. Existuje několik způsobů, jak se sem dostat. Nejběžnější je pronajmout si auto a jet z Aucklandu nebo jiných blízkých měst. Alternativou je také vzít si autobusovou nebo organizovanou turistickou exkurzi.

Navštěva Cape Reinga je zážitek, který si každý návštěvník Nového Zélandu musí užít. Krásné výhledy, fascinující geografie a bohatá kultura dělají z tohoto místa opravdovým pokladem Severního ostrova.


Počasí Nový Zéland Cape Reinga


Cape Reinga, ležící na severu Nového Zélandu, je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v zemi. Jeho přírodní krása je obohacena o jedinečný geografický fenomén, který přitahuje návštěvníky z celého světa - Cape Reinga je totiž místem, kde se setkává Tasmanovo moře s Tichým oceánem.

Právě tato kombinace vodních proudů je velmi zajímavá a výjimečná. Když se setkají, dochází k erupci vodních proudů, která vytváří impozantní šumivé měřítko. Je to fascinující divadlo přírody, které ještě více zvýrazní krásu tohoto místa.

Přírodní scenérie Cape Reinga je také úžasná. Okolní krajinu tvoří zelené kopce, zlatavé písečné duny a skalnaté pobřeží. Turisté mají možnost procházet se po malebných stezkách, jenž jim poskytnou naprostý klid, klid a spokojenost. Toto místo je také obklopeno rozsáhlými plážemi, které si můžete prohlédnout, nebo dokonce i prozkoumat, pokud se vám líbí.

Jednou z největších atrakcí Cape Reinga je maják, který se zde nachází. Maják na mysu je velkou památkou na historické námořní události a návštěvníci se zde mohou dozvědět více o historii regionu. Maják také poskytuje nádherný výhled na okolní krajinu a oceán, což je skvělý zážitek pro každého, kdo sem zavítá.

Co se týče počasí, Cape Reinga má mírně oceánské podnebí. Průměrná teplota se pohybuje kolem 14 °C až 20 °C, přičemž nejteplejší období je v letních měsících od prosince do února. Místo je známé pro své časté deště, takže je důležité přinést si vhodné oblečení a deštník, pokud navštívíte Cape Reinga.

Navštívit Cape Reinga je jedinečný zážitek, který umožňuje návštěvníkům objevovat přírodní krásy a unikátní geografické útvary. Každý, kdo sem zavítá, bude fascinován krásou pobřeží, šumícími měřítky a klidem tohoto místa. Pokud jste milovníkem přírody a dobrodružství, Cape Reinga by měl být na vrcholu seznamu míst, která chcete navštívit na Novém Zélandu.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky